Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Frissen vart seb vérzése fórum

Frissen vart seb vérzése (beszélgetős fórum)


2021. dec. 16. 21:52
Nem. Ha nem jött le a tapasz, akkor hagyd békén. Ne locsolgasd és ne piszkáld. Csak akkor töröld át, ha valami miatt véletlenül lejött a kötés.
15. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 13. - Perzsacica)
2021. dec. 16. 21:40
Ha a ragasztást itatom át betinnal az is jót tesz neki? Nagyon erős a ragasztó én nem akarom lerángatni a tapaszt.
2021. dec. 14. 20:43

Okés köszi ragasztom is! :)

Csak úgy megijedtem, hogy a szájnyitással szétszakadt a seb stb... de gondolom 2 öltéssel meg az ilyen tapaszokkal nem kellene, hogy szét nyíljon, vagy kitudja.

13. perzsacica (válaszként erre: 12. - Fórumnyitó (anonim))
2021. dec. 14. 20:35
Nincs ezzel semmi gond. A mozgás során / étkezés/ a varratok közül kiürült az a minimális szövetnedv, ami a sebben volt, ez teljesen normális. Ha zavar akkor tegyél rá egy tiszta fedőkötést /ami rajta van azt nem kell piszkálni/. Olyan kicsi fedőkötésre gondolok mint, amivel az ujjunkat beragasztjuk, ha megsérül.Az védi a külső szennyeződéstől és tusoláskor a víztől is . Ha meg leázik esetleg akkor Betadines törlés és tiszta ragtapasz.
2021. dec. 14. 20:15

Köszönöm! Nem piszkálgatom akkor csak nem tudom, hogy ez normális dolog-e egyáltalán h friss műtét után órákkal bevérezhet?! (szájnyitástól+rágás+ beszéd)


Amúgy ennyi lenne az átütött vérzés:

[link]

11. kisj (válaszként erre: 9. - Loch ness)
2021. dec. 14. 19:50
A varrás szerintem nem szokott elmozdulni, de ha valaki piszkálgatja, huzogatja, pálcikával nyomogatja (?) akkor széjjelebb nyílhat a vágás és tényleg csúnyább lesz a heg.
10. kisj (válaszként erre: 3. - Fórumnyitó (anonim))
2021. dec. 14. 19:45

Nekem is nemrég szedtek le az arcomról egy izét.

Ne nyúlj hozzá.

Nem lesz semmi baj, de igyekezz megvédeni a sebet, mert nem mindegy, hogy hogyan fog összeforrni, gyógyulni.

2021. dec. 14. 19:19
Esetleg telefonálj be valamelyik kórház ügyeletére, ott meg tudnak nyugtatni. Én egyszer csillapíthatatlan fogfájás miatt telefonáltam be éjjel 2-kor, mert nem tudtam, mit csináljak, és tök rendes volt, aki felvette a telefont, komolyan vette a dolgot és igyekezett segíteni. Neked is adhatnak tanácsot. Annyit mindenképp érdemes megkérdezned, hogy megnézesd-e holnap a varrást, mert ha esetleg elmozdult, nehogy csúnyán forrjon össze. De nagy bajod nem lesz, ne aggódj.
8. libikóka (válaszként erre: 7. - Fórumnyitó (anonim))
2021. dec. 14. 19:17
Ne macerálgasd:))
2021. dec. 14. 19:04

Köszi, aranyosak vagytok!

Sajnos ha minimálisan nyomom fultisztitoval akkor latom hogy 2 tapasz erintkezesi pontjan ani alatt rogton a seb van kicsit jon ki ver, de tenyleg fel cseppnyi mennyiségről van szó…..

Doki annyit mondott, hogy víz ne érje… mindenesetre kibirom pentek/szombatig es akkor lesz cserelve a tapasz.


Na meg ilyenkor 2 oltessel a kis sebb nem forr ossze teljesen, meg h az arcom piszkaltam igy lehet felsertettem. Nem tudom :(

Jellemzo ram a hipochonderseg.

2021. dec. 14. 18:58
Akkor hagyd. Minden rendben lesz. Az elfertőződés meg egyebek nem egyik percről a másikra történnek. Friss párnahuzatot húzz, nehogy éjjel lejöjjön az a ragasztás. És ne pánikolj. :)
5. libikóka (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. dec. 14. 18:57
Nem lesz semmi bajod,,,de az hogy ez a tapasz rajt marad e addig ,,hát minimum kétséges.Kérdezd meg a dokit mit csinálj ha lejön:))
4. andi6020 (válaszként erre: 3. - Fórumnyitó (anonim))
2021. dec. 14. 18:56
Semmi gond nem lesz. Vérmérgezést nem fogsz kapni,és elfertőződni sem fog, sem stb.
2021. dec. 14. 18:50
Nem vettem le a tapaszt amit rátettek. Az vérzett egy kis ponton de kb. 2 csepp vérről van szó… csak na, félek. Azóta nem vérzik.
2. dafke (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. dec. 14. 18:46

Próbálj meg kérni a szomszédból vagy valahonnan egy kis betadine-t.

Ha nincs, valami magas alkoholtartalmú dolog is megteszi, pálinka, vodka. Mást nem tennék rá. És ragaszd le. Semmi gond nem lesz.

2021. dec. 14. 18:23

Sziasztok!


Ma reggel vettek le az arcomról egy anyajegyet, 2 öltéssel amit leragasztottak. Nem régiben ettem pár falatot és megfeledkezve a dologról párszor nagyobbra nyitottam a szám. Fájdalmat nem érzek csak átvérzett minimálisan a tapasz. Azóta nem is ettem nem is nyitom a szám.


Ez a kis átvérzés jelenthet nagy problémát? Újra tapsztani nem merem mert jelenleg nincs fertőtlenítőm itthon. Jövő csütig rajta kellene hagynom… csak félek, hogy most ártottam a sebnek, vérmérgezést kapok, elfertőződik stb….


Szerintetek?!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook