Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Füllyuk vérzése fórum

Füllyuk vérzése (beszélgetős fórum)


1 2
43. kiszvorosz (válaszként erre: 41. - Sylvia81)
2013. febr. 2. 17:53

Tizenezerért szaküzletből is lehet csak ahhoz hasonló, mint már megszokhattuk kis hazánkban:)

Mivel nem vagyok szakértő, így csak erre hagyatkozhatok. Igazolást is adtak, hogy eredeti, de ettől még nem biztos, hogy így is van:

2013. febr. 2. 16:06

Na itt vagyok újra, csak felkelt a lánykám, nem leszek már, szóval nagyon megnyugtattatok, ha valóban nem forrt be az a lyuk egy év alatt, akkor lehet mégis meg kellene próbálni újra... csak úgy félek megint megkínozni szegénykémet :(

Már csak az a kérdés, kihez vigyem, mert akinél legutóbb voltunk, őt ajánlják a legtöbben itt a városban...

41. Sylvia81 (válaszként erre: 39. - Kiszvorosz)
2013. febr. 2. 15:32

Mármint a Swarovsky-tól vannak ezek a tüneteid?

És tényleg az, vagy csak olyan kristályokból van készítve a fülbevaló? Mert ugye nem mindegy... :)

40. Sylvia81 (válaszként erre: 39. - Kiszvorosz)
2013. febr. 2. 15:30

Na igen.

Egy időben csinálgattam ékszereket. Vettem direkt magamnak olyan fülbevalóalapot, ami ezüst. Benne van a jel is.

Szerinted bírom??? :D

39. kiszvorosz (válaszként erre: 38. - Sylvia81)
2013. febr. 2. 15:17

Na azoktól 10 perc után kétszer akkora a fülem és vérvörös:)

Elméletileg az ezüst tisztaságától is függhet, hogy bírod e vagy sem, meg attól is, hogy mivel ötvözik, bááár, a fene se tudja már manapság:)

38. Sylvia81 (válaszként erre: 37. - Kiszvorosz)
2013. febr. 2. 15:12

Nekem ezüstben a Swaro_sky vált be. :D

Na jóóó, az összeset ajándékba kaptam. De tény, hogy mióta ezek vannak, sosem volt panaszom. Viszont van egy ékszerésztől vásárolt ezüstöm, az okozott problémákat. A másik ékszerészes meg nem. Szóval találjam ki, mi van. :D


Mindenesetre látom, hogy fel kell készülnöm: méginkább ezüstlelőhely leszünk pár év múlva... :D

2013. febr. 2. 15:04

Én még csak kismama vagyok, de lányt várunk. Már tudom, kivel fogom néhány hetes korában megcsináltatni.

Én is fémallergiás vagyok amúgy, csak arany, ezüst vagy orvosi fém jöhet szóba.

Úgy 7-8 éves korunkban kaptunk a hugommal bizsu fülbevalót, amitől annyira begyulladtak a füleink, hogy sebésznek kellett kivágnia őket.:(

Hugi azóta sem tud aranyon kívül mást hordani a fülében, viszont nyakláncot, ilyesmit simán. Én ugye ezüsttel is jóban vagyok, viszont a farmergombot is le kell kennem, mert sebesre dörzsöli a bőröm fél óra alatt.


Baromi jó ezüstöket lehet kapni olcsóbban, mint néhány bizsut. Az*ék ezüstben szokott lenni féláras akciós nap, akkor szoktam nagybevásárolni:)

36. Sylvia81 (válaszként erre: 30. - Mkriszti81)
2013. febr. 2. 15:02

Azért ez az "egy éjszaka alatt összenő" nekem is viccesnek tűnik kicsit.

A vérvételes tűszúrás persze összenő pár óra alatt nagyjából, de az sokkal keskenyebb. Azt viszont el tudom képzelni, hogy elkezd szűkülni a lyuk, mert a szövetek és a bőr is igyekszik regenerálódni.

Akkor tudom csak elékpzelni, ha kilyukasztják mondjuk délután, és az ember estére kiveszi belőle a fülbevalót. Akkor még nagyon friss a seb, kis mértékű a hegesedés, és a lyuk mentén a hegek összezárhatják, azaz betömíthetik a nyílást.

35. Sylvia81 (válaszként erre: 32. - Mkriszti81)
2013. febr. 2. 14:57
Oh, nekünk még kemény sem igen volt. Akkora volt, mint egy nyers búzadara-szem, talán kicsit nagyobb, viszont olyan volt az állaga, hogy gyurmázni lehetett volna vele, ha nagyobb mennyiség. Szóval az tutira csak egy kis balzsam lehetett, esetleg volt benne 1-2 icipici bőrdarabka.
2013. febr. 2. 14:54

Amúgy most, hogy így olvasgattalak titeket, eszembe jutott az én esetem is...

Nekem is a bal fülemmel van a gubanc. :)

Pár hetesen megkaptam a cuki kis arany fülbevalómat, olyan 10 éves korom környékén kezdtem bizsuzni.

Huszonkevés éves koromban az egyik gagyibizsuval (ez egy külön kategória) sikeresen végigkarcoltam a bal fülem lyukát. Bár halványan rémlik, hogy előtte sem bírtam a folyamatos bizsuzást, pár nap után szünetet kellett tartanom, vagy nemesfémet beletenni.

Naszóval a karcolás után jó ideig csak egy ezüstöt hordtam, mert attól nem fájt. Aztán a gagyibizsukat egy idő után elajándékoztam, mert 2-3 órát bírtam csak hordani. Majd egy idő után szééépen az összes hozta ezt a tünetet, igaz, nem pár óra után, de egy reggeltől-estig már kicsit sok volt. Így szépen átálltam az ezüstre (aranyból csak a fehérarany tetszik).

A mai napig van egy sebhely, vagy tudjafene, micsoda a bal fülemben. Egy ideig az orvosi fémnek nevezett anyag még jó volt, de mióta azt is telesen elhagytam, már sosem fáj a fülem.


Lehet, hogy a csajszikámnak is ilyen hajlama van? Szegényt eléggé le fogja taglózni a hír, hogy sosem hordhat majd bizsut... De egyelőre ráérünk még ezzel, mondtam neki, hogy gyerekként tutira nem kap! Van csoporttársa, akinek minden nap másmilyen van a fülében - már amikor van, mert begyullad neki. Na, ettől mondjuk a falnak megyek, de tán' csak tudja az anyja, mit csinál... :(

33. kiszvorosz (válaszként erre: 30. - Mkriszti81)
2013. febr. 2. 14:52
Ez butaság! Nem nő össze egy nap alatt. Keress egy ügyes, türelmes anyuka kozmetikust, ő majd segít kitisztítani, áttolni a fülbevalót. Csak a koszt kell áttolni, mert szinte lehetetlen teljesen kinyomkodni. 90%, hogy nem kell újra lyukasztani.
32. mkriszti81 (válaszként erre: 29. - Sylvia81)
2013. febr. 2. 14:49

igen, ez akkor más nálatok, ez rendes gyulladás jele, lehet azért mégis megsérült picit, akár öltözésnél beleakadt ruha, meghúzta stb


nekünk ez a "búzadara" szerű pici keményebb van (volt)

2013. febr. 2. 14:48
Én kicsi voltam, amikor lyukasztották a fülem, de pár éve kilövettem még 2 helyen a fülcimpám és vagy fél évig vérzett meg be volt gyulladva, pedig nem cseréltem ki. Aztán kicseréltem a bogyós fülbevalót karikára és rögtön begyógyult..lehet, hogy jobban tudott szellőzni, vagy fogalmam sincs, de azóta nincs vele gondom.
30. mkriszti81 (válaszként erre: 27. - Kiszvorosz)
2013. febr. 2. 14:48
De akkor már jra kell lyukasztani gondolom, mert a közepén már elvileg akkor összenőtt, a lövő nő azt mondta, hogy mivel kivettem, már egy éjszaka alatt összeforr a bőr... vagy ebben se mondott igazat? Most tuti nem merném átszúrni neki a fülbevalóval, 20 hónapos, de még nem beszél igazán, szóval meg se tudnám neki magyarázni, hogy mit akarok :(
29. Sylvia81 (válaszként erre: 20. - Mkriszti81)
2013. febr. 2. 14:44

A legfurább az, hogy eddig sosem volt váladék.

Volt olyan fehéres cucc, ami a fül tövénél is felgyűlik, ha nem mossa az ember - ez lehet a sampon&egyebek. De ebből is csak minimális volt mindig, tehát mondjuk 1-2 hét alatt egy búzadara-szemnyi mennyiség.

Ez a mostani cucc nekem véres-gennyes maradéknak tűnik. :(

Remélem, pár hét alatt elmúlik.

28. vikucka (válaszként erre: 11. - Sylvia81)
2013. febr. 2. 14:39
nekem a köldök piercingre octenisept fertőtlenitő spray-t kellett használni. Ezt használják nálunk a kórházban is. Nagyon jó.
27. kiszvorosz (válaszként erre: 23. - Mkriszti81)
2013. febr. 2. 14:37
Ez a pici kemény váladék kosz. Samponmaradék összeragadva némi porral, ilyesmik:) Totál normális! Talán úgy tudod elérni, hogy lassabban gyűljön tele cuccal, hogy vastagabb szárú fülbevalót raktok bele.
26. mkriszti81 (válaszként erre: 22. - Mafalda)
2013. febr. 2. 14:36
Ó, bárcsak így lenne! :)
25. mkriszti81 (válaszként erre: 21. - Kiszvorosz)
2013. febr. 2. 14:35
Értem. Ahol mi eddig voltunk, ott csak egyfélét mutattak, belövőset, abból kellett kiválasztanom, milyen színű köves legyen. Egyforma orvosi fémből volt mind... ezért is vagyok vele úgy, hogy inkább talán tűvel kéne, aztán én vihetek olyan fülbevalót, amilyet szeretnék.
24. mafalda (válaszként erre: 21. - Kiszvorosz)
2013. febr. 2. 14:34
De az ezüst(ha nincs rajta olyan bevonat)oxidálódik és ettől fekete lesz a lyuk is.Azt csak teljesen gyógyultba tennék.
23. mkriszti81 (válaszként erre: 18. - Kiszvorosz)
2013. febr. 2. 14:34

Bocsánat, akkor félreértettem.

A másodikat nekünk is odébb lőtték (az első amúgy is rossz helyre sikerült), az első már nem is látszik valóban. A második viszont azóta is, ennek már 1 éve, az már nem is fog beforrni? Most már csomó nincs, és nagyon ritkán gyűlik fel benne pici kemény váladék, amit mint egy pattanást ki lehet nyomni, utána hónapokig rendben van. Az ilyen lyukat érdemes szerinted újra lyukasztani vagy ehelyett is másik kéne (de épp ez van jó helyen)?

22. mafalda (válaszként erre: 19. - Mkriszti81)
2013. febr. 2. 14:33
Igen,tű után nekem is aranyat tettek.Kb.3 napig érzékeny volt ha ráfeküdtem,de semmivel se kentem és semmi baja nem lett soha.Lehet hogy ez lesz a ti megoldásotok is:))
21. kiszvorosz (válaszként erre: 19. - Mkriszti81)
2013. febr. 2. 14:33
A belövéshez ugyanazt az orvosi fémet használják, amiből a protézisek egy részét is. Arra elvileg nem lehet allergiásnak lenni. Ha mindenáron mással akarsz próbálkozni, az legyen ezüst inkább, annak sebgyógyító, fertőtlenítő hatása van.
20. mkriszti81 (válaszként erre: 17. - Sylvia81)
2013. febr. 2. 14:29

ja igen, a körömvirág krémet is említették nekünk, az jó gyulladáscsökkentő, csak én nem akartam a lyukat "eltömíteni" krémmel...


de ha nem látod pirosnak, akkor már nem gyulladt, nekünk se sokáig volt az, inkább a váladék gyűlt fel újra és újra, ezzel nem tudtam mit kezdeni, meg a vele járó csomóval :(

19. mkriszti81 (válaszként erre: 14. - Mafalda)
2013. febr. 2. 14:27

Elképzelhető! Egyre több jót hallok a sima tűs lyukasztásról, mert a belövéshez csak erre való orvosi fémet használnak, ami azért tartalmaz olyan anyagot, ami gondot okozhat.

Lehet szerencsésebb tű után sima aranyat tenni bele, aki nem olyan szinten fémérzékeny, annak az aranytól nem szabadna begyulladnia.

Mi legközelebb ezt fogjuk kipróbálni, de várnunk kell, míg a leányzó elég nagy lesz, hogy nyugton maradjon...

18. kiszvorosz (válaszként erre: 8. - Mkriszti81)
2013. febr. 2. 14:27

Nem írtam ilyet! De jelen esetben anyuka már kivette! Évekig vezettem szépségszalont, volt nálunk füllyukasztás, néhány száznál jelen voltam, néhány esetben akadtak próblémák.


3% os hidrogénperoxidot adnak bármelyik patikában, az összehúzza az ereket, csökkenti a vérzést is. Gyakorlatilag bármiylen bőrfertőtlenítő jó lehet. Néhány cseppet oda kell csöppenteni, majd elkezdeni forgatni.


Nekem azt hiszem 6 luk van a füleimen, kb. két éve csak a hagyományos két lukban viselek fülit, de bármelyiken átmegy még mindig bármi, csak ki kell pucolni,mert összegyűlik a lukakban a sampon,lakk,stb. A gyerek füle pont ezektől is begyulladhat.

Arra is van viszont esély, hogy sikerült megycsípnie a lövőnek egy vékonyerecskét, akkor sose fog begyógyulni, azt a lukat picit arrébb kell lőni(viszont az első gond nélkül be fog forrni pár hét alatt).

2013. febr. 2. 14:26

Mellesleg megemlítettem a csajnak, hogy vissza kéne tenni a régit. Volt ám nyügszögés. :D

Egyelőre egyáltalán nem piros, és még váladékot sem látok.

Várok egy kicsit, de szerintem még a hétvégén visszacseréljük.

16. mafalda (válaszként erre: 11. - Sylvia81)
2013. febr. 2. 14:26
Fertőtlenítésre jó lehet a Betadine oldat.Kutyát-macskát,sebet,mindent avval szoktunk.Nem csíp,nem kell félni!
15. Sylvia81 (válaszként erre: 13. - Mkriszti81)
2013. febr. 2. 14:24
Köszi, az alkoholt szerintem még be is tudom szerezni. :) Nem egészen egységes a magyar és az osztrák gyógyszertárak kínálata. :)
2013. febr. 2. 14:23
Amikor nekem lőtték,azt mondta az ékszerész,hogy 2 hétig ki ne vegyem a lövőset.Kenni kellett vagy Tetran kenőccsel,vegy körömvirág krémmel és rendszeresen forgatni,mozgatni.Sokáig érzékeny maradt.(ez már felnőtt korban volt)De lehet h 3 hétig bent maradt.Utána amiket használtam minden nap alkohollal lemostam és még sokáig kentem a fülemet.Talán fél évig is elkínlódtam.De éjjel-nappal bent kellett maradnia.Végül teljesen fájdalom mentessé vált és már rég nem teszek bele naponta.De tudom,amikor az elsőt tűvel szúrták,azzal negyed annyi gondom nem volt.Nem tudom a kettőnek van-e bármi köze egymához:)))
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook