Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Fórumozók helyesírása fórum

Fórumozók helyesírása (beszélgetős fórum)

❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16
2010. jún. 23. 21:43

Hú, mennem kell, de majd olvasgatom még a hsz-eket, kíváncsi vagyok a meglátásokra.

Üdvök!

21. bnedora (válaszként erre: 16. - 8e163afeff)
2010. jún. 23. 21:43
Szerintem meg akár készség, akár nem, akkor is meg kellene tanulni helyesen írni. Régebben jobban odafigyeltek a tanárok erre, de a mai oktatás egy nulla.
2010. jún. 23. 21:42
Hát, látom, van, akiket nem lehet meggyőzni:-) Kár. A rengeteg olvasás amúgy SEMMIT nem javít a helyesíráson azoknál, akinél az agy ezen területén nem rögződnek az írásképek. És ez nemcsak diszlexiásoknál van így, hanem a helytelenül íróknál. Biztos van olyan is, aki tudna helyesen írni, ha megtanulta volna a szabályokat, de az az igazság, hogy aki tudna, az tud is, mert automatikusan rögzül az íráskép.
2010. jún. 23. 21:41
Azért a számítógép helyesírás ellenőrző mindenkinél működik...
2010. jún. 23. 21:41

Ami engem borzasztóan zavar az, az, hogy amikor az ember leül pl. hoxázni (tehát netezni), van helyesírás ellenőrző program, így azt nyugodtan lehet használni. Ha pirossal alá van húzva, NEM JÓ!!!!!!!!

Ha valaki kézzel ír, azt megértem, bár nem tudom, miért nem tud helyesen írni. Én is magyar szakon végeztem, de a kötelezőkön kívül nem tanítottam, így nem ástam bele magam annyira a témába, és hál'istennek nekem jó a helyesírásom.

Egyébként én is hajlok afelé, hogy a sok olvasás segít!

17. 37fda6506d (válaszként erre: 10. - 71494e8723)
2010. jún. 23. 21:41

Tényleg nem érted. TANÍTJÁK de nem rögzül. Jó vagyok matekból, irodalom, földrajz, történelem és a helyesírásom pocsék magyar írásbelin eleve úgy indúltam, hogy le fogják vonni a max pontot a helysírásért.


Örölj neki, hogy rendelkezel a megfelelő tudással.

16. 8e163afeff (válaszként erre: 2. - Kriszti1212)
2010. jún. 23. 21:39
Igen, zavaró, és azért is indítottam a fórumot, mert szerintem sokan nem tudják, hogy ez készség. Hátha ennek tudatában másképp néznek a helytelenül írókra. Amíg ezt nem tudtam, gyerekkoromban én is butának tartottam a helytelenül író társaimat.
15. csilla80 (válaszként erre: 4. - 71494e8723)
2010. jún. 23. 21:39

Osztom a velemenyed!


Ismerek olyan tanitonot,aki a hulye szot hujenek irja,holott 3 eve javitgatom,egyszeruen nem erdekli...

14. vvicus (válaszként erre: 4. - 71494e8723)
2010. jún. 23. 21:39
Én azt hiszem, aki jogi egyetemet végzett, az nagyon sokat olvasott, mégis ismerek olyat (volt csoporttársam), akinek egyszerűen nem ment a helyesírás. Szerintem nem függ össze egyenesen arányosan a sok olvasással, főleg ha azt nézem, milyen hibák vannak manapság a könyvekben, amitől mellesleg a falat kaparom.
13. bnedora (válaszként erre: 4. - 71494e8723)
2010. jún. 23. 21:39
Én viszont veled teljes mértékben egyetértek. Szerintem a helyesírást igenis meg lehet tanulni, csak akarni, és odafigyelni kell. És talán nem megsértődni kellene azoknak, akiket megszólnak érte, hanem megjegyezni a rosszul írt szót, és legközelebb odafigyelni, amikor leírja. Sajnos, manapság már nemigen fontos a helyesírás.
12. 8e163afeff (válaszként erre: 8. - Henobeno)
2010. jún. 23. 21:38
Jó példa, amit írsz. Megtanultad a muszáj-t, mert neked csak ennyit kellett megtanulnod. Akinek nincs meg ez a készsége, az ÖSSZES szót meg kellene tanulnia, és ez lehetetlen, ráadásul az írás automatikus, nem is tudná alkalmazni.
11. 71494e8723 (válaszként erre: 9. - 8e163afeff)
2010. jún. 23. 21:38
Rendben, ez érthető. De nem is apró elíráskról írtam én a véleményem, hanem csupán az alapokról.
10. 71494e8723 (válaszként erre: 7. - Kriszti1212)
2010. jún. 23. 21:37

Nem véletlenül volt nyelvtan óra az iskolában. Ha nem lehetne tanulni a helyesírást, akkor ugyan miért tanítanák? Hiszen írni és olvasni is meg kell tanulnunk, az sem képesség kérdése..

De mindegy, hiába beszélek szerintem itt, nyilván most idejön mindenki, akinek tetszik ez a "nem tanulható a helyesírás" elmélet, mert jól rá lehet támaszkodni és összefognak.:) Nekem mindegy, de ez csak áltatás.

9. 8e163afeff (válaszként erre: 4. - 71494e8723)
2010. jún. 23. 21:37
Nem értetted meg, amit mondtam. Énekelni is tanítanak a suliban, aki botfülű, akkor is csak botfülű lehet. Igen, megtanulja, hogy az ehhez az 2 h, de milliónyi ilyen szabályt kell bemagolnia, mert neki nem rögzül a helyes íráskép. Úgy nem lehet írni, hogy minden betűnél felmondod az aktuális szabályt. Egyszerűen képtelen rá, és nem azért, mert buta - csak ez a készsége épp hiányzik, ahogy másnak az énekhang vagy a kézügyesség.
2010. jún. 23. 21:36

Lehet, hogy nem intelligencia mérő, de én azt vettem észre, hogy a magasabb iskolai végzettséggel rendelkezők helyesebben írnak. (ezt nem a hoxa-n szerzett tapasztalataimra vetítve mondom). És igenis meg lehet tanulni, pl. én is a muszáj-t sokáig ly-nal írtam. De megtanultam, hogy nem úgy a helyes. Szóval a j és ly igen is tanulható. Egyébként szerintem általában ez a leggyakoribb hiba. A másik gyakori hiba, hogy nem tudják az emberek a szótöveket.

Amúgy én is úgy gondolom, hogy felesleges egymást megszólni a helyesírási hibákért. Tényleg az illető csak rosszul fogja magát érezni. Aki helyesen ír örüljön neki, nem kell a másikat megalázni.

7. Kriszti1212 (válaszként erre: 4. - 71494e8723)
2010. jún. 23. 21:34
Nekem az említett osztálytársnőm rengeteget olvas, mégsem tud helyesen írni. Ismerősöm fia világéletében falta a könyveket (majdnem 40éves már) és mégsem tud helyesen írni. Akkor ilyenkor mi van?
2010. jún. 23. 21:33

A diszlexiásoknak és egyéb írászavarban szenvedőknek esélye nincs helyesen írni...ha meg is tanulja, tudatosan kell odafigyelnie, pl. mintha neked evés közben a nyelved és az állkapcsaid mozgását kéne kontrollálnod tudatosan...ezért engem már csak akkor zavar, ha látni, hogy amúgy tud írni az illető :P

Persze elírásokat én is vétek, nem is keveset :DD

2010. jún. 23. 21:32

És igazad van. Nem szabad ítélkezni felettük mert nem csak rajtuk múlik.

Soha nem voltam jó helyesíró, mindig cikiztek miatta, míg gimiben a magyrtanár mondta írjam le a szavakat amiket otthol mondanak és ha nem jó írjam le párszor én megtettem újra és újra de semmi változás míg a többi sorstársam semmit nem tett. És édesanyukám tanár, igz matemetika-fizika, és jó helysíró.

2010. jún. 23. 21:31

Nem értek egyet. A helyesírást mindenki tanulja. Iskolában, illetve sok olvasással vizuális memóriában ragadnak a szavak helyes "kinézete".

Engem nagyon zavarnak a nagy helyesírási hibák, az alapot szerintem mindenki elsajátíthatná igazán. Aprókat mindenki elkövet, én is rengeteget.

2010. jún. 23. 21:31
Szia! Erről már én is hallottam, pont a gimis magyartanárom mondta. Ő azt is mondta, hogy akinek jó a zenei hallása, általában jó a helyesírása is. De azért a muszáj-muszály, hülye-hüje, lesz-lessz, és ehhez hasonlók helyesírását szerintem el lehetett volna sajátítani az iskolában. Persze írtad is, hogy javítani lehet valamicskét a helyesíráson. :-)
2. Kriszti1212 (válaszként erre: 1. - 8e163afeff)
2010. jún. 23. 21:30

Szia!

Nekem van egy barátnőm. Már leérettségiztünk, de bizony mai napig nem bír szegény helyesen írni. Van benne valami, amit mondasz. Igazából te értesz hozzá. Én mindig csak örülök, hogy tudok helyesen írni, itt-ott vétek hibákat, de eddig nem szóltam még le senkit, ha nem írt helyesen. A többiek meg szerintem azért szólnak be csak, mert kicsit azért mégis zavaró.

2010. jún. 23. 21:28
Magyartanár vagyok, így aztán remélem, elfogadjátok, amit mondok: a helyesírás nem intelligenciamérő, hanem ugyanolyan készség, mint az énekhang. Vagy van, vagy nincs, nem lehet megtanulni, max. javítani lehet rajta valamicskét. És semmit sem jelent, ha valaki nem tud helyesen írni. A ma élő egyik legnagyobb író, Marquez világhírű, a korrektorai viszont a falat kaparják, mert iszonyú helytelenül ír, pedig zseniális koponya. Szóval ezúton üzenem azoknak, akiket megszólnak a helyesírásuk miatt, hogy ne szégyenkezzenek, de legfőképp a megszólóknak, hogy ne tegyék, hiszen mást nem érnek el vele, mint szégyenkeltést. Ráadásul minden alap nélkül. A helyesírás készség és nem tudás kérdése!!!
❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook