Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Fordítási meló nyelvtanári diplomával? fórum

Fordítási meló nyelvtanári diplomával? (tudásbázis kérdés)

2016. aug. 27. 18:52

Nem tudom, hogyan jött fel ennyi idő után ez a topik.


Én már 2009-ben is fordítottam, bejegyzés és számla nélkül is.

Volt egy folyóirat, ahonnan rendszeresen küldtek munkát. Havonta megküldték az előző hónap alapján elkészített eseti megbízást, ami pontosan könyvelve volt, és én a netto jövedelmet kaptam kézhez.

Mivel az adóelőleget is levonták, nekem az adóbevalláskor nem volt fizetni valóm, csak a bevallást elkészíteni.


Sokan fordítanak mindenféle képzettség nélkül. Engedély mégis kitől lenne? Megvolt már akkor is a nyelvvizsgám, de a megbízó legfeljebb próbafordítást kér.

A Tolmácsok és Fordítók Országos Szövetségébe be lehet jegyeztetni magunkat, de oda már csak szakfordítói diplomával és két ajánlóval.

Ott én sem vagyok tag, de egy online fordításközvetítőnél igen, onnan is kapok munkákat. Illetve ők összehozzák a kínálatot a kereslettel, a megegyezés már magánügy.


(Az igazsághoz hozzátartozik, hogy a szakfordítói vizsga az egyik célom, ezért levelezőn most szerzem az első diplomámat, ami a szakfordítói vizsgához feltétel. Germanisztikát tanulok, mert nekem ez a legkönnyebb. A kérdező a tanári diplomával könnyedén jelentkezhet, de a szakfordítói vizsga nem ingyenes.

Ezen túlmenően sikerült vállalkozóvá válnom fordítóként. Simán bejegyeznek az eddig meglévő érettségimmel és a nyelvvizsgával, meg az egyetemi igazolással.) Én a fordításból szeretnék megélni.

A kérdező, tanárként, szabadúszó fordítóként nyugodtan vállalhat fordításokat is.

Számlaadási jog magánszemélyként is kérhető, ez az adóhatóságnál egyszerű és ingyenes művelet. (7-es adószám kérése.) Az elmúlt évek alatt tehát számlázni is tudtam, más kérdés, hogy ezt néhány megbízó nem tudja vagy nem akarja elszámolni és vállalkozói számlát kér.


Azért részleteztem, mert hátha tudok ezzel segíteni egy leendő kollégának.

2009. aug. 8. 14:07

ha számlát kell adnod akkor nem jó. egyébként ha cég alkalmaz, akkor az ő dolguk, hoyg kit, milyen végzettséggel vesznek fel.

egyébként egy hatósági igazolvány kell hozzá, igen, ez egy tanfolyam gyakorlatilag.

2009. aug. 7. 19:43
en ugy tudom hogy engedely kell hozza plusz bejegyeztetni magad
2009. aug. 7. 19:28
Sziasztok!Nyelvtanári diplomám van,szerintetek hogyan tudnék fordítási munkát végezni?Kell hozzá egy tanfolyam?
2009. aug. 7. 19:25
Fordítási meló nyelvtanári diplomával?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook