Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Lehetséges a fondant nyújtása "speciális" fondantnyújtó nélkül? fórum

Lehetséges a fondant nyújtása "speciális" fondantnyújtó nélkül? (tudásbázis kérdés)


8. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 6. - Karmol)
2023. okt. 17. 22:05
Halloweenre, kis tök formájú kekszecskék
2023. okt. 17. 20:48
Én ikeás fa nyújtófával nyújtom szilikonlapon. Étkezési keményítővel kell megszórni a fondant felületét, úgy nem fog ragadni.
6. Karmol (válaszként erre: 5. - Fórumnyitó (anonim))
2023. okt. 17. 19:09

Biztos nem.


Es sok sikert!


Milyen slkalomra lesz?

2023. okt. 17. 18:53

Köszönöm a válaszokat és a tippeket!:)

Kis kekszeket fogok vele bevonni, így ha itt-ott tökéletlen lenne, nem a világ vége.

4. Karmol (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. okt. 17. 18:18

Tedd be ket sutopapir koze!

En ipari mennyisegben csinaltam csokis kekszet egy honapra, mert gyorsam es alapon voltam. Talan, hogy sokat gyurmaztam, meg gyerekkent agyagoztam, segitett. Meg jo tanitom volt, de az en lapjaim nem estek szet, mint a 3 eve "chef"-e a dessert szakaszon.


Szogletesre kell csinalni a masszat, kozepre tenni, kinyijtani hosszaban, ahogy tovabblepni hengergeted, elerni a szeledseget.

Spatulaval levagni a tulfolyot, berakni a hianyos reszre.

Engem minding hulyenek mondtak, hogy simogatom, a lapot, de ugy tudtam az egyenetlensegeket. es kivasaltam.


Es ha sutopapirt hasznalsz, az egyik segit egybentartani, mikor a tortara boritod.

3. timycat (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. okt. 17. 17:57

Nekem fém felületű nyújtóm van, hogy tényleg totál sima legyen, amin nyújtom az a szilikon.


Fával nem próbáltam, de ha nem ragad bele nagy baj nem lehet. Ragadás ellen keményítőt vagy ha az nincs porcukrot használhatsz.

2. globus (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. okt. 17. 16:26
Milyen felületen nyújtanád? Szerintem tükörsimának kellene lennie, minden rusztikusabb anyag nyomot hagyna rajta. Használhatsz egy tisztára mosott boros palackot is, miután cimkéjét leáztattad.
2023. okt. 17. 16:23
A címben a kérdésem, lehetséges-e? Muszáj hozzá az a szilikon nyújtó vagy elegendő egy sima sodrófa?:)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook