Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Folyamatosan el van dugulva az orrom. Mitől lehet? fórum

Folyamatosan el van dugulva az orrom. Mitől lehet? (tudásbázis kérdés)


2009. aug. 16. 12:37
sziasztok!orrpiercingem van,és mióta benn van el van dugulva.rinathiolt használok ...kb. 1-2 hete... a max használhatóság:2 hétnél nem szabad tovább.viszont el van dugulva és nem tehetek róla.egy piercinges szerint használjak inkább sterimart sérült orra...de arra nem lehet rászokni,mint ahogy erre rászoktam?mit csináljak?kérlek segítsetek
24. ebcfbfbb78 (válaszként erre: 23. - Júlia*)
2009. jan. 2. 11:59

nem volt még szerencsém tengervízben lubickolni...

de sós sprayt próbáltam de nem használt az orrdugulásomnak...

23. Júlia* (válaszként erre: 22. - Ebcfbfbb78)
2009. jan. 2. 10:47

Csak eleinte csíp a klór miatt.


A hatása megéri ezt a kis kellemetlenséget.


Sós tengerben ment már víz az orrodba?


Érdemes rászokni.

22. ebcfbfbb78 (válaszként erre: 21. - Júlia*)
2009. jan. 2. 09:34

nem tom de rossz érzés lehet nem orron felszívni a vizet?!

nekem 1x tusolás közben a zuhanyból vhogy belefolyt az orromba és olyan rossz volt csípte pedig tiszta víz volt....

2009. jan. 2. 09:09

Mossátok ki az orrotokat,

úgy, hogy a markotokból felszívjátok a vizet.


Eleinte kellemetlen, de csodát tesz.


Én évek óta nem használok papírzsepit.


Ha véletlenül orr mosás nélkül fekszem le,

hiányérzet miatt felkelek kimosni.


Tiszta csapvíz!

20. ebcfbfbb78 (válaszként erre: 19. - Vereskati)
2009. jan. 2. 08:58
szia. én majd ha beindul az élet az országban megkeresem a dokit!!
2009. jan. 2. 08:13
Egy jó diagnózisért érdemes 1 órát utazni.:))
18. zsuzso100 (válaszként erre: 17. - Vereskati)
2008. dec. 27. 19:36
Köszi....de én nem bp-i vagyok.
2008. dec. 27. 18:39
Tudok ajánlani nagyon jó fül-orr-gégészt, természetesen priviben. Kérsz egy idôpontot, megnéz és elmondja mi a bajod. Az összes ismerôsöm, barátnôm, de még az anyósom is isteníti. Életmentô mûtétet hajtott rajta végre.
2008. dec. 27. 09:40
Én nem használom rendszeresen az orrsprayt. Ha egyszer befújom, utána teljesen jó, és ha bedugul sem használom egyből, csak amikor éppen olyanom van.
2008. dec. 27. 09:21
coldasotp orrnyálkahártya regenerálót is használtam de nagyon sokat nem javult...
2008. dec. 27. 09:10

nem tudom nem törődnek ezek a dokik semmivel csak a méregdrága sprayt meg gyógyszert adják azt ámen.


mondja hagyjam abba az orr sprayt - de nem tudom mert akkor megfulladok, álmomban arra ébredek nem kapok már levegőt.meg ha nem használom sokáig orrdugulással nem bírom mert megfájdul a fejem...

2008. dec. 27. 09:06

Mindenképpen menj el fül-, orr-, gégészhez. A Nasivint nem szabad 3 hétnél tovább használni, mert tönkreteszi az orrnyálkahártyát. Lehet hogy pont ez a gondod. Antihisztamin, és allargiaellenes orrspray kitartó használata segíthet, de azt tudni kell, hogy ezek nem azonnal hatnak, hanem napok múlva. Vagy ha polyp, akkor a műtét.

Lehet allergia is, nem mindig mutatják ki a tesztek.

Nekem terhesség alatt is dugult végig az orrom.

12. mamuci55 (válaszként erre: 10. - Zsuzso100)
2008. dec. 27. 09:04
Nem minden orvos egyforma!Hátha Nálad nem intézik el ilyen egyszerűen.Az orrspray használata hosszú távon nem jó.Tönkre teszi az orrnyálkahártyát.Most már vannak magán rendelők is,ha az "SZTK"-ban nem segítenek,keress magánrendelést.Én legalább is ezt tenném.
11. zsuzso100 (válaszként erre: 7. - Ebcfbfbb78)
2008. dec. 27. 08:57
És nem derült ki, neked mitől lehet?
2008. dec. 27. 08:57
Majd akkor lehet bejelentkezek egy fül-orr-gégészhez. De ezek szerint "kicsi gesztenyével" sem tudtak mit tenni.
9. mamuci55 (válaszként erre: 6. - Zsuzso100)
2008. dec. 27. 08:54
Úgy tudom,hogy fájni nem fáj,tehát nem a fájdalom jelzi,hogy van.Maga a műét állítólag nem fáj,mert vagy altatnak,vagy érzéstelenítik.De ne hanyagold el,mert ha nő,akkor mélyebbre is terjeszkedik az arcüregben,és nehezebben lehet eltávolítani.Ezeket az infókat mástól hallottam,ha nem így van bocsi.
2008. dec. 27. 08:54
Én Rhinospray-t használok, attól kitisztul, de más panaszom nincs, nem folyik az orrom, meg semmi.
2008. dec. 27. 08:49

nekem is van ilyen problémám

csináltak allergia tesztet nem jött ki semmi de a doki beírta mintha por allergiám lenne, h kedvezményesen tudjon sprayt felírni...


de egyik sem használ. ennyiben maradtunk.

örökké általában napi3-4x használok nasivin sprayt.

de ez nem állapot.

de semmit nem csinál az orr fül gégész..

2008. dec. 27. 08:47
Nekem nem napok vagy hetek óta van, hanem évek, de más panaszom nincs. Az orrpolip fájdalmas lenne, vagy a műtét fájdalmas?
2008. dec. 27. 08:39
Akkor valószínûleg az arcüreged van tele. Vagy orrpolipra gondolok még. Nekem az elôbbi volt nem régen, rinathiol (remélem jól írtam le) köptetôt javasolt a doki, és citrom illóolajat szagolgattam egész nap. 3x2 fülgyertya használata után, két nap után szakadozni kezdett, aztán kb. 1 hét után lettem sokkal jobban.
2008. dec. 27. 08:39
mióta van?voltál már orvosnál?A kolléganőmnek volt ilyen panasza,orrpolipja volt.Megműtötték,azóta nincs gondja.Ezért ezt így nem lehet eldönteni"házilag",mindenki más,és mástól lehet a panasz.
3. mama_gold (válaszként erre: 2. - Zsuzso100)
2008. dec. 27. 08:38

én is szoktam így lenni:(

Nálam lelki problémákra utal. AMikor mindennel tele a hócipőm, az orrom jelzi.

Vagy a nyakam szokott még fájni, amikor már nem bírom a "terheket" a vállamon cipelni.

2008. dec. 27. 08:35
Másnak is van ilyen panasza? Nem vagyok náthás és allergiás sem vagyok.
2008. dec. 27. 08:35
Folyamatosan el van dugulva az orrom. Mitől lehet?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook