Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mitől lehet, hogy erős narancssárgás lé folyik az orromból, ha kifújom? fórum

Mitől lehet, hogy erős narancssárgás lé folyik az orromból, ha kifújom? (tudásbázis kérdés)


1 2
38. Cucicsillag (válaszként erre: 34. - Enigma.)
2016. febr. 29. 21:37
Hja, valoban :) "Hidegfobiam" van, valszeg ezert forditottam igy (ami nem meleg, az hideg :)
2016. febr. 24. 10:40
Ja meg a fülpattogás az folyamatos, annyi, hogy nincs bedugulva, de ha nagyobbat nyelek, ásítok, prüszkölök, akkor pattog elég rendesen.
2016. febr. 24. 10:40
Juj, köszönöm a sok tanácsot! :) ÖÖÖ Azibiot volt a gyógyszer neve azthiszem. De képzeljétek még utána 2-3 napig volt ez a véres dolog, aztán fokozatosan elmúlt, teljesen átlátszó lett, meg kidugult az orrom. Erre már pont elfelejteném, ma ilyen nagyon csúnya sárgás-zöldes cucc jön belőle :S Remélem nem esek vissza
35. enigma. (válaszként erre: 34. - Enigma.)
2016. febr. 18. 23:13
ártam=írtam
34. enigma. (válaszként erre: 33. - Cucicsillag)
2016. febr. 18. 23:13
Nem is írtam olyat, hogy tegyen az arcára hideget. Azt ártam, nekem a doki a melegítést nem javasolta.
33. Cucicsillag (válaszként erre: 28. - Enigma.)
2016. febr. 18. 22:09
Haaat,en nemtom, mert pl.mellgyulladasnal sem jo a hideg. Meg, ha belegondolok, hgy a gyulaldt acuregemre (ami eddig 2x talalt meg eletemben) vki hideget tenne, megvadulnek :)
32. zsizsmizs (válaszként erre: 30. - Gracielita)
2016. febr. 18. 10:11
A fülpattogás attól van, hogy nem tud "szellőzni" a fül. Ezt is a doki mondta. :) ahogy javula megfázás az is el fog múlani.
31. eandi78 (válaszként erre: 30. - Gracielita)
2016. febr. 17. 17:19
Milyen gyógyszert kaptál rá? Nekem is furcsa narancssárgás lett tőle és pár nap alatt kifehéredett, de nekem csak 3 napos volt a gyógyszer. Szerencsére nekem fülemre soha nem ment rá. Torkomat gyötri meg, a hangom is elmegy tőle. Legutóbb csak 1 napig voltam néma, utána 4-5 napig hajnali 5-kor ébresztetettem a családot fél órás hurutos köhögéssel. De legalább hangom volt onnantól.
2016. febr. 17. 13:01
Képzeljétek el, este meggőzöltem és eddig még ma nem jött olyan lé belőle, hanem átlátszó cucc jön, de már nem folyós, viszont néha még picike vérfoszlány van benne. Meg is örültem neki, mert ma van az utolsó antibiotikum, és félek hogy nehogy visszaessek, de folyik le a torkomra is ez a cucc és az is véres.:S ezt eddig nem vettem észre, mert nem köpködtem, csak fogmosásnál láttam meg. Mindenesetre most úgy érzem, hogy javult a dolog, de majd még kiderül. Fülem is recseg ropog, egyre többet és már most egyre több ideig van kidugulva.
2016. febr. 17. 10:35

Ha van váladék az jó. Idővel kiürül, nálam kb. 1 hónap. Antibiotikum mellett kb. 1 hét. Köptetőt írnak még mert nekem torkomra is rámegy.

Nálam önmagában a gőzölés, orrspray stb. nem gyorsította a gyógyulást. AB ellenes vagyok, de arcüregnél beszedem. Szerencsére évek óta nem kellett.

Sajnos ehhez naponta allergiagyógyszer és orrspray kell, hogy elkerüljem. De inkább ez, mint évi 4 arcüreg.

28. enigma. (válaszként erre: 23. - Enigma.)
2016. febr. 17. 09:25
A doki mondta, hogy nem jó. Nem tudom, mi miatt. De végülis logikus, hiszen más gyulladt területet is inkább hűteni szoktak. Passz.
2016. febr. 17. 08:31

Szia!


Pont most estem át én is ezen. Voltam fül orr gégészeten, mert annyira bedurrant az arcüregem, hogy enni se tudtam, mintha a fogam fájt volna. Illetve nagyon megijedtem én is ettől a víz szerű véres dologtól, ami kiömlött orrfújásnál.

Szóval nekem ezeket mondta: antibiotikum és orrspray. Eredetileg Nasopax-ot írt fel, aztán valami mást, de azt csak receptre lehet kapni.

Napi 3x melegíteni kell az arcüreget, vagy inhalálással vagy meleg sót odatenni (esetleg meggymagpárna ha van). Ha van, akkor biptron lámpázni.

Nekem van itthon inhalátor készülékem, salvus vízzel inhaláltam.

A lényeg, hogy ürüljön a cucc. Csúnya sárga, zöld színű trutyinak kell jönni.

Jó pár napig eltartott amíg rendbe jöttem.

Jobbulást!

26. Cucicsillag (válaszként erre: 23. - Enigma.)
2016. febr. 17. 00:08
Mi miatt?
2016. febr. 16. 23:16
köszönöm ezt a sok tanácsot!!! meggőzöltem kamillával aztán elmúlt vagy 2-3 órára, meg is örültem neki d emost megint kezd véres lenni úgyhogy most forralok kamillát... nem tudom mi lesz belőle
24. Mion
2016. febr. 16. 23:07
Stérimar orrspray esetleg? Sós víz, felnyomja az agyadig, az tuti :) mármint ezt úgy értem, hogy jó a fújókája :)
2016. febr. 16. 21:55
Még annyi, hogy a forró gőzös inhalálás csak ront a helyzeten, attól csak még jobban belobban a gyulladás!
2016. febr. 16. 21:52

Bioparox spray recept nélkül kapható, én ilyenkor azt szoktam magamnak fújni, szó szerint orrba-szájba, és extra adag kalciumot veszek be, mert az összehúzza, lelohasztja a nyálkahártyák duzzanatát, és könnyebben kiürül a cucc.


A sós orröblögetés és biztos hatásos, mikor egyszer nyár közepén sikerült ilyen szintre jutnom, akkor a tengeren két nap alatt helyrejöttem.

21. Vancsa1977 (válaszként erre: 15. - Gracielita)
2016. febr. 16. 20:32

Azt mondja a férjem,hogy csak az arcüregbe,és ott fertőtleníti neki mindent,és neki marja.

Nem nyeli le.

Meg azt mondja,hogy ő már több éve ezt csinálja magának,és rendbe jött neki,mert utána másnap nagy darabos,gusztustalan váladékok jönnek ki az orrából,meg van úgy hogy fel is köhögi a slajmot.

20. Andyka888 (válaszként erre: 19. - Andyka888)
2016. febr. 16. 19:49
Pulmonológus főorvos ajánlotta a gyerkőcömnek!
2016. febr. 16. 19:48
[link] Ez a legjobb dolog!A gyerekemnek és magamnak is alkalmazom.A lidiben is szokott orröblítő kancsó lenni.Nem rossz,nem kellemetlen,rengeteget segít.
18. Anyagi
2016. febr. 16. 19:32

Bakteriális felülfertőződés.


Mégiscsak látogasd meg az orvost, mert még egy középfülgyulladás is kinéz neked belőle!

2016. febr. 16. 19:11
Sós vízzel(infúziós oldat, vagy salvus víz) szoktam a gyerekeknek orr mosást, mint az orrcseppet belecsepegtetem( Fecskendőből 1 milit). Majd kifújjuk. Utána orr-cseppezünk. Ezt a fülorrgégész ajánlotta. fertőtleníti az egész orrüreget.
2016. febr. 16. 18:42
2016. febr. 16. 16:54
Köszönöm a tanácsot, tényleg meglepő, de valahol már hallottam hasonlót, hogy be kell szívni a teát vagy a sós vizet, dehát az hogy nem megy le a tüdőbe?
14. Vancsa1977 (válaszként erre: 1. - Gracielita)
2016. febr. 16. 16:04

A férjem úgy szokta csinálni,hogy kamillával inhalálja az arcát,és az után lehet,hogy fura amit most leírok,de felszokott szippantani az orrából a kamilla léből.Szó szerint marja az egész orrát,de használ neki,és már másnap szakadozni kezd a gyulladás az egész fejében,és darabosan jön ki a takony(már bocsi ha így írom).

Valamelyik nap este olyan darabot fújt ki,mint 1 miniatűr csupasz csiga!!!!Ha nem látom nem hiszem el!!!!

13. 1967f14e72 (válaszként erre: 12. - Gracielita)
2016. febr. 16. 15:52
Tudom,én is így vagyok,de akkor sem mennék vele orvoshoz ha fizetnének érte!
2016. febr. 16. 15:47
Akkor ha másképp nem megy muszáj leszek elmenni csütörtökön. :/ Pedig igazából már tök jól vagyok ezen kívül, már nincs is bedugulva az orrom, kitudom folyni csak ne lenne ez a dolog, meg jó lenne normálisan hallani már. Ma megörültem, hogy kidugult az egyik fülem, erre pár perc múlva bedugult a másik. Mintha egy burokban lennék :/
11. 1967f14e72 (válaszként erre: 10. - Gracielita)
2016. febr. 16. 15:43

Dehogy mossa ki!

Megröntgeneztet és ha úgy látja jónak akkor egy tűvel kiböki! /Ezt ritkán alkalmazzák!/

Ne pánikolj már egy mindennapos gebulán!!

2016. febr. 16. 15:37
Értem, akkor még várok vele pár napot legalább, hátha javul valahova. Az a baj, hogy az antibiotikum is többek közt arcüreggyulladásra is jó, és félek, ha gyógyszer mellett elmegyek az orvoshoz majd jól megkínoz, kimossa vagy valami.
9. 1967f14e72 (válaszként erre: 8. - Gracielita)
2016. febr. 16. 15:34

A kamilla még jobban begyullasztja,de hamarabb megindul!

És ilyen véres cucc is mindig van.Ez hozzá tartozik az arcüreg gyulladáshoz.

De hogy ez egyéni-e vagy mindenkinél így van-e azt nem tudom.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook