Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Folyamatos biztosítási idő- fizetés nélküli szabadság- terhesség? fórum

Folyamatos biztosítási idő- fizetés nélküli szabadság- terhesség? (beszélgetős fórum)


2012. ápr. 19. 13:10
Az Oep-nél tudod megkérdezni.
2012. ápr. 19. 13:09
Igen arra gondoltam. Igaz régen volt,de nekem is a munkáltatóm kicsit kínlódott a bejelentéssel (utólag stb.)és mikor a fiam megszületett megigényeltem a gyest, de jött papír a gyedről is, de mivel 4 órába jelentettek be (holott havi 28 nap/8 órát dolgoztam)én választottam.
11. katie_rose (válaszként erre: 10. - 0662c09cef)
2012. ápr. 17. 16:46
Mármint mire gondolsz? A gyed helyett? Régen elvileg volt olyan,hogy lehetett gyed helyett gyest kérni ha az több volt. De nem tudom,hogy most van-e erre lehetőség.
2012. ápr. 17. 12:05

katie_rose-nek

Szerintem megigényelheted a gyest is. Kérdezd meg hivatalos helyen.

9. katie_rose (válaszként erre: 8. - Nikk_1982)
2012. ápr. 16. 12:22
Akkor jó. Mondjuk mivel komoly két órára vagyok bejelentve én kevesebb GYEDet fogok kapni,mint amennyi a GYES. :) Szomorú, de ez van. Éljenek a munkáltatók!
8. Nikk_1982 (válaszként erre: 7. - Katie_rose)
2012. ápr. 16. 12:17

Asszem azt meg az előző naptári év átlagkeresetéből számolják. Én akkor is voltam két hónapot táppénzen, és az csökkenti az átlagkeresetet.

De "hál' istennek" mivel maximalizálták a GYED összegét ez nem befolyásolja a végeredményt. :-/

7. katie_rose (válaszként erre: 6. - Nikk_1982)
2012. ápr. 16. 11:37
Én is ezt hittem,de azt olvastam,hogy attól,hogy volt munkaviszonyom még a biztosítási időm szünetelt. De egy TB-s oldalon azt írta egy tanácsadó,hogy első körben a szülést megelőző 180 napot számolják,ha nincs annyim,akkor pedig összevadásszák az elmúlt két évből vagy valami ilyesmi. Mondjuk azt remélem,hogy nem a táppénz alapján számolják a GYED-et. :)
2012. ápr. 16. 11:31
Szerintem ha táppénzen vagy otthon az teljesen beleszámít, ha fizetés nélküli szabin, akkor nem, de a folyamatosság megmarad, mivel a munkaviszonyod nem szűnik meg ez idő alatt.
5. katie_rose (válaszként erre: 4. - LadyAnn)
2012. ápr. 15. 20:35
Köszönöm szépen! Ebben reménykedtem,mert így sem kapok szinte semmit,de még az a pár ezer forint is jól jöhet.
2012. ápr. 15. 20:33

Szia


Én veszélyeztetett terhesként voltam itthon az ikrekkel a 18. héttől szülésig és beleszámított. Enélkül nekem se lett volna meg a 180 napom.

3. katie_rose (válaszként erre: 2. - F303be5590)
2012. ápr. 15. 20:09

Említettem,hogy elvesztem.... :D

A lényege a kérdésemnek,hogy ha nem lesz összefüggő 180 nap emiatt a kihagyás miatt a szülésig, akkor érhet-e valamilyen hátrány?

Illetve ha veszélyeztetett terhesként otthon töltöm az utolsó pár hónapot az beleszámít-e a 180 napba?

2012. ápr. 15. 20:05
néhány dolgot összekeversz. olvasd el még egyszer
2012. ápr. 15. 19:54

Sziasztok!

10 hetes kismama vagyok és elvesztem a jogszabályok rengetegében. Azt olvastam,hogy folyamatos "X" nap biztosítási idő kell egyes juttatásokhoz. Viszont én márciusban az egyetemi gyakorlatom miatt fizetés nélküli szabadságon voltam. Ez azt jelenti,hogy nem folyamatos a munkaviszonyom?

Valószínűleg nem fogok 180 napot dolgozni még a szülésig,mert fizikai munkát végzek és hamarabb kell majd táppénzre mennem. Már ha kaphatok...

Segítenétek,hogy hogyan is van ez?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook