Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Szerintetek ha kiveszek a hónapban pl. 6 nap szabadságot akkor a fizetésem kevesebb lessz? fórum

Szerintetek ha kiveszek a hónapban pl. 6 nap szabadságot akkor a fizetésem kevesebb lessz? (tudásbázis kérdés)


2010. okt. 8. 13:22

Az évi rendes szabadság esetén nem lesz kevesebb a fizetésed. Csak akkor, ha fizetés nélkülire mész.


Egyébként az én párom pl. ha szabira megy 1 büdös forintot nem kap! Szóval, ilyen is van!:(


Én úgy tudom, hogy a betegszabadság 80%, a táppénz meg 60%.

2010. okt. 8. 12:28

A munka törvénykönyve szerint a szabadság időtartamára átlagkereset illeti meg a dolgozót.

Az átlagórabért(hosszantartó) betegállomány illetve igazolt távollét,tartós egyműszak(többműszakos szerződés esetén)csökkentheti de egyébként valószínű hogy még többet is kapsz arra a 6 napra mintha bent lennél.

20. Gummy
2010. okt. 8. 08:58
Én egy fillér fizetést nem adnék, aki a LESZ SZÓT A TOPIC CÍMÉBEN ÍGY ÍRTA: LESSZ.
2010. okt. 8. 08:57

A 90001 jogcímű 2010 évi rendes szabadságod (ha még nem vetted ki az összeset) után teljes fizetést kell h kapj!

Éves szinten elmehetsz 15 nap betegszabadságra, ekkor a béred 70%-át kapod.

Ha ezen felül még beteg vagy, akkor az már táppénz, arra már csak 60% jár!

Ez biztos, mert most voltam törvénymódosításokról szóló konferencián!

18. Manon (válaszként erre: 16. - A0c1361e44)
2010. okt. 8. 08:47

rendesen be volt jelentve, és azután kapta a fizut


hogy hogy oldották meg hogy mégis kevesebb volt akkor passz


de már mindegy, nem ott dolgozik....

17. Manon (válaszként erre: 14. - A0c1361e44)
2010. okt. 8. 08:47

Már bocsika, de én abszolút megtörtént méghozzá saját tapasztalatot írtam le, hogy ez nem így működik alap esetben rendben elfogadom.

De még hogy lehetetlen....


a mai világban mi lehetetlen?


Ha ez így történt akkor ez így történt akár elhiszed nekem (vagy más) akár nem.


Több évig éltünk úgy hogy ha szabin volt a párom kevesebb volt a bére....


Max annyi a lehetetlen ebben hogy lehetetlen volt megélni belőle...


De bocsi hogy leírtam egy nem alap esetet is....

2010. okt. 8. 08:45
Most jut eszembe. Kevesebb lehet, ha nem az után kap fizut, amivel be van jelentve, hanem zsebből kapja a fizetés és minimál bérrel van bejelentve.
15. szines világ (válaszként erre: 13. - Manon)
2010. okt. 8. 08:44
KÖSZI remélem úgy lessz !
2010. okt. 8. 08:44

Időnként olyan lehetetlen dolgokat tudtok irni, már elnézést!

A szabi az átlag fizetés alapján van elszámolva. Természetesen ha valaki több műszakban dolgozik, akkor nem jár neki a műszakpótlék, hiába az éjszakás napján veszi ki a szabit.

Szabi miatt levonni????? Ilyen nincs! Évente jár x nap szabi, ha valaki kiveszi, akkor átlagbér, ha nem tudja kivenni, akkor a cégnek ki kell fizetnie szintén átlagbérrel.

13. Manon (válaszként erre: 12. - Pethoevi)
2010. okt. 8. 08:42

Nem fizetésnélkülire ment, hiszen azokra a napokra is kapott pénzt csak nem annyit mint azokon a napokon mikor bent volt....


Ahogy írtam elméletileg ugyanannyit kéne kapnia mintha minden nap bent lett volna, de a mai világban sok cég ezzel is játszik mert tudja úgysem tehet a munkás semmit.


De legyen szerencséd Szines virág kapj ugyanannyit :)

12. pethoevi (válaszként erre: 3. - Manon)
2010. okt. 8. 08:39

szerintem ez csak akkor lehetséges,ha fizetés nélküli szabira megy valaki.:-)

mondani kell,h szabira mész,mindenkinek jár minimum 20 nap egy évben.ezen felül lehet fizu nélkülire menni,gondolom akkor,ha elfogyott,vagy valami olyan dolgod van,ami huzamosabb ideig tart.

de ez a 6 nap,ha még van ennyi szabid,akkor fizetéssel kell,h járjon és akkor nem lesz kevesebb a fizud.:-)

2010. okt. 8. 08:38
Biztos, hogy nem fog változni a béred. Ugyanannyit kapsz, mintha dolgoztál volna. Csak akkor kevesebb, ha betegszabadságra mész. Mert akkor az aznapi bérednek kb. a 80°%-át kapod.
10. szines világ (válaszként erre: 8. - Manon)
2010. okt. 8. 08:37
értem ,köszi
9. szines világ (válaszként erre: 7. - Vanilla00)
2010. okt. 8. 08:36
Igen északázom is. KÖSZI
2010. okt. 8. 08:36

Szines világ! szerintem érdeklődj a munkahelyen hogy ott hogy működik


mert én ha egész hónapban szabin vagyok (ameddig van szabim) ugyanannyit kapok mintha itt lennék.


de pl a párom volt munkahelyén ugyanúgy bejelentve mindig kevesebb volt a fizuja ha szabin volt...

2010. okt. 8. 08:35

Átlag kereset!

Elméletileg ha műszakozol (délután, éjjel) és hivatalos a béred akkor még akár jobban is kijöhetsz mintha egész hónapban dolgoztál volna!

6. szines világ (válaszként erre: 4. - Sutoczkine)
2010. okt. 8. 08:35
Igen az éves szabimból szeretnék kivenni
5. szines világ (válaszként erre: 2. - Ministry)
2010. okt. 8. 08:35
Ez jól hangzik
2010. okt. 8. 08:34
Meg van határozva a munkaszerződésedben, hogy évente hány nap szabid van ami után nem vonnak le a fizudból.
2010. okt. 8. 08:34

Szia

Mindenhol máshogy



elméletileg ugyanúgy kéne mint a munkanapokat, de sok helyen mégis máshogy így kevesebb lesz a fizud.


ez munkahelye válogatja így a munkahelyeden érdeklődj

2010. okt. 8. 08:33

A szabitól nem függ a fizetésed.

Arra is teljes bér jár.

Én 12 napot vettem ki, mégis ugyanannyi maradt a fizum :)

2010. okt. 8. 08:33
Szerintetek ha kiveszek a hónapban pl.6 nap szabadságot akkor a fizum kevesebb lessz? A szabadságot hogy számolják?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook