Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Föld öröklés Szlovákiában... fórum

Föld öröklés Szlovákiában... (beszélgetős fórum)

7. gotinagyi (válaszként erre: 6. - Moonlight13)
2014. aug. 9. 12:07
Ez a kérdés, nem tudjuk, mennyit ér, s régi áron, v új áron? Pár évvel ezelőtt is volt már ilyen engedékeny a szlovák kormány....most új törvény van, s újra lehet indítani mindent..
6. moonlight13 (válaszként erre: 1. - Gotinagyi)
2014. aug. 8. 15:16
mit jelent az, hogy újra felveti az öröklés lehetőségét? eddig nem lehetett örökölni?
5. moonlight13 (válaszként erre: 1. - Gotinagyi)
2014. aug. 8. 15:15
és mennyit érhet az a földterület?
2014. aug. 8. 13:20
Azt mondták itt kell nálunk elindítani mindent....Azt hiszem, akkor egy jó ügyvédet keresek itt helyben, aki ilyen ügyekkel foglalkozik....és ezzel már válaszoltam is a saját kérdésemre....ajjaj...:-)))))
3. KisGréta (válaszként erre: 1. - Gotinagyi)
2014. aug. 8. 12:46
Ott a Csallóközben,ahol a földek vannak,fordulj a helyi községi hivatalhoz,szerintem szívesen tanácsot adnak,fordítót is fognak tudni ajánlani és magyarul is beszélnek(szerintem biztos).Ezt még nem próbáltad?
2014. aug. 8. 12:36
Áááááááááááááááááááááááááá:(
2014. aug. 8. 12:35
Segítségeteket szeretném kérni. Nagyszüleim az 1920-as években földet vásároltak Csallóközben (Fél)Most a Szlovák állam újra felveti az öröklés lehetőségét. Adás-vételi szerződések megvannak, de szlovák nyelven...Merre forduljak? Keressek ügyvédet, s tegyem a kezébe a papírokat? Hozzáteszem, kisnyugdíjas vagyok, nincsenek millióim.Kb, 3 és fél hold földről van szó..és tudom, h évekig húzódik ott is az ilyen ügy. Van valaki, aki jártas ebben, v ismer valakit, aki már végig csinálta?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook