Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ki tudja, mi kell a 3 hónapos kisfiamnak ahhoz, hogy átmehessen egy másik EU tagországba (Ausztria, Szlovákia)? Személyi igazolvány? fórum

Ki tudja, mi kell a 3 hónapos kisfiamnak ahhoz, hogy átmehessen egy másik EU tagországba (Ausztria, Szlovákia)? Személyi igazolvány? (tudásbázis kérdés)


17. Pircsi24 (válaszként erre: 12. - Kinga_so)
2009. júl. 1. 11:25
Horvátországba sima személyivel is mehetünk, de kisbabának szerintem útlevél kell.
16. 97e35043a4 (válaszként erre: 13. - Fanatic)
2009. júl. 1. 10:41

Gondoltam én is rá, hogy csak úgy átmegyünk a lakcímkártyájával, hisz mit tudnak csinálni.

Én a múltkor a rajkai határon átmentem és visszajöttem a papírjaim nélkül, a kutyát sem érdekelte.

Hát, ha nem is kerül sokba a személyi, akkor megcsináltatom inkább neki.

Oké, megkérdem az Okmányirodát...

2009. júl. 1. 10:37

Az ismerősömnek 3 éves a gyereke. Az apukája nem ismeri el a gyereket a fiának, bíróságra megy az ügy. Míg fut az ügy, nem csináltathatnak útlevelet a kicsinek, pedig mentek volna görögökhöz busszal nyaralni, de ott Szerbiánál kellett volna az útlevél. Az okmányirodában most csináltatják a kicsinek a személyit, mert repülővel el tudja vinni a picit görögbe, úgy jó csak a személyi is. Két hét múlva lesz kész a 3 éves kicsinynek a személyi igazolványa. Tehát biztos lehet csináltatni!!

Csak én azt hittem, hogy esetleg a kisfiamnak pl. Szlovákiába elég lenne a lakcímkártya is, de akkor nem...

14. Tacus
2009. júl. 1. 08:09

Kiskoru gyereknek utlevél kell.


Mi is készültünk utazni, és elötte érdeklődtem utána a hivatalos szerveknél. Utlevelet kell csináltatni.


Határon ugyan nem állitanak meg, de bármikor megtehetik és kérhetik! Ezért én megcsináltattam

13. Fanatic (válaszként erre: 9. - 97e35043a4)
2009. júl. 1. 08:05

Szia,

mi senkivel sem szoktunk találkozni a szlovák határon, így simán megyünk lakcímkártyával, de a héten hallottam a rádióban, hogy már lehet csináltatni személyi igazolványt picuroknak is. Kérdezd meg a helyi okmányirodát.

2009. júl. 1. 08:00
ma már útlevelet és személyit is tudsz csináltatni neki.Az útlevél szerintem praktikusabb, bár gyakrabban kell cserélni, dehát akkor minden további nélkül meggondolhatod magad, hogy ne ruccanj-e át máshovais , pl. Horvátország...
2009. júl. 1. 07:48

adókártya és lakcimkártya az más, azt tényleg kap de személyit nem!!!!!!!!

Csak utlevelet tudsz neki csináltatni!

2009. júl. 1. 07:48

útlevél.

Egy ekkora gyereknek még nem csainálnak személyit mert az továbbra is 14 éves korban állitják ki, addig pedig az utlevél!

2009. júl. 1. 06:47

Köszönöm szépen mindenkinek a válaszát! Akkor csináltatok neki személyit, ha azt tényleg lehet...

Hihetetlen, hogy manapság a babáknak is már adókártyát, lakcímkártyát, meg sorolhatnám miket készítenek!!!!! ??? !!! Már egy külön tartó kell az ő kártyáinak is...

8. 97e35043a4 (válaszként erre: 4. - SzeszakAdri)
2009. júl. 1. 06:44

Na, legalább ez megfizethető.... Mert amennyi pénzt elkérnek mindenért!!!

Köszi az infót!(na, kíváncsi vagyok, az én kisfiam kép csináltatás közben hogy fog nézni??? :))))

2009. júl. 1. 06:43
útlevél, vagy személyi igazolvány
6. 97e35043a4 (válaszként erre: 3. - SzeszakAdri)
2009. júl. 1. 06:42
Hát, az ismerősöm 3 éves kisfiának most lesz személyi igazolványa. Úgyhogy állítanak ki, csak a csecsemőknél nem tudtam.
5. pmjudit (válaszként erre: 3. - SzeszakAdri)
2009. júl. 1. 06:24
Mától az újszülöttnek is igénylheő személyi, amivel az EU-s országokba útlevél nélkül lehet utazni.
2009. júl. 1. 06:22
1500 Ft illeték, vagy 3000 Ft, ha sürgős, csekket időpont egyeztetéskor adnak. Születési anyakönyvi kivonat, és mindkét szülő személyes jelenléte és személyi igazolványa kell a kiállításhoz. És fényképet fognak róla készíteni. De aranyos lesz!!!! Én a mi elsőnket eltettem emlékbe, olyan jól sikerült a fénykép. 2 évre kapja majd.
2009. júl. 1. 06:19
Mivel neki 14 éves kora alatt személyi igazolványt nem állítanak ki, és a tiédbe sincs beírva, nem úgy, mint az én gyermekkoromban, ÚTLEVÉL!
2009. júl. 1. 06:16
Mától elég a személyi:))
2009. júl. 1. 06:13
Ki tudja, mi kell a 3 hónapos kisfiamnak ahhoz, hogy átmehessen egy másik EU tagországba (Ausztria, Szlovákia)? Személyi igazolvány?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook