Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Fogyni vágyó anyukák! fórum

Fogyni vágyó anyukák! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 ... ❯❯
2018. máj. 24. 13:17

A kis csalàdommal mi Ausztriàban èlünk. Meg tudtak titeket èrteni. Nekem is jòl jönne egy kis kikapcs nèha. De fèrjem tegnap vègre mondta, hogy nyugodtan edzek, nekem is jàr ennyi :) voltam futni mèg tegnap dèlutàn, 8x 1 perc futàs (inkàbb egy helyben kocogàs 😅), 2 perc sèta. Ma Zòna lesz, ha kisfiam engedi. Szerintem mocorog a màsik foga is neki, remèlem el lesz az apjàval

Olyan ügyesek vagytok! Örülök a sikereiteknek!

Nàlam mèg mindig 0 az eredmèny.

Vizet napi 2 l-t iszom :)

572. Jasmine24 (válaszként erre: 571. - **csajszi**)
2018. máj. 24. 13:10
Aylesbury-ben, Londontol Eszak-nyugat iranyaba, de nincs messze London tolunk. :)
571. **csajszi** (válaszként erre: 570. - Jasmine24)
2018. máj. 24. 13:08
Mi is Angiaban, raadasul Londonban :( ti merre?
570. Jasmine24 (válaszként erre: 567. - **csajszi**)
2018. máj. 24. 12:51
Tokre megtudtal erteni, mert mi is kulfoldon elunk (Anglia). Ti merre?
569. **csajszi** (válaszként erre: 561. - Picurrri)
2018. máj. 24. 12:37

Szia Picurri,

En is nagyon keveset iszok :( Egyetlen dieta ami mellett meginttam napi 3 litert minimum, volt a keto, mert ketozisban szomjas az ember. Amiota kcal-t szamolok, vizet keveset iszok, mondjuk KV meg tea (gyumolcs vagy peppermint) az megy, azokkal megvan napi majd 3 liter de tudom,hoyg a viz kene. Sokszor nem megoldhato hogy igyak, mikor dolgozom es uton vagyok orakig, vezetek, de ez csak heti 3, max 4x van, mas napokon jobban osszeszedhetnem magam. Ma majd kifejezetten koncentralok, hogy igyak eleg vizet :)

568. **csajszi** (válaszként erre: 566. - Jasmine24)
2018. máj. 24. 12:27

Gratula a fel kilo minuszhoz :)

zarojelben, hogy orulnek en is fel kilo minusznak :D :D

567. **csajszi** (válaszként erre: 563. - Sziszi0528)
2018. máj. 24. 12:25

Sziasztok.

Sziszi, nalunk meg cifrabb, mert kulfoldon elek, van 2 gyerek meg a ferj - segitseg mint pl nagyszulok, csaladtagok stb semmi -, de o (marmint ferj) nem annyira vesz reszt sem a haztartasban, sem a gyerekek neveleseben. Ha muszaj vigyaz rajuk ideig-oraig, de en utalok "kerni" igy marad, hogy minden ram marad, mindez persze munka mellett, mert kulfoldon is penzbol elunk, es ha nem dolgozunk, nyilvan nincs jovedelem. Szoval nalunk is megvan a mokuskerek es csak neha van kitores, valtozatossag. Legtobbszor egyhangu es nem konnyu. En raadasul itthonrol dolgozom, embereket max annyit latok mikor gyerekeket iskolaba viszem-hozom, vagy ha nagyritkan kimozdulunk (leginkabb en a gyerekekekkel). Ez mar csak ilyen, meg kell latni a kis oromoket, kulonben bedilizik az ember :)

Ja, es ne gondoljatok, hogy panaszkodok, tudom en, hogy ennel nagyobb bajom sose legyen, nagyon kegyetlen sorsok vannak, en igen szerencsesnek erzem magam, hogy kb ennyi a bajom :) Csak akartam irni, hogy nalam is neha sok a minden ram marad minden nap, de ez van, es lehetne sokkal rosszabb is :)

2018. máj. 24. 11:51

Koszi Picurri aranyos vagy! :)


En 3.30-ig (munkam vege) megiszok az irodaban 2 litert. Van, hogy otthon elotte mar legalabb 1 pohar viz es otthon is 4 utan meg minimum 2 pohar viz, ami olyan 2.5 dl. Szoval a 2-3 liter megvan nalam, de mar nem esik nehezemre, mar lassan 1 eve igy csinalom. Neha a hetvegen csuszok el, mert akkor felborul a rendszerem kicsit.


Sziszi, szerintem valahol mindenki kuzkodik az idohiannyal, foleg gyerek mellett, de en napi 8 ora munka utan ha van kedvem fozok, ha nincs akkor mindenki eszi azt amit talal. Szerencsere ferjem nem valogatos es nem koveteli meg, hogy fozzek mindennap friss etelt. Ha edzesem is van, akkor nem mindig jut a hazimunkara ido, de ha valakinek nem tetszik takaritson ki. Amugy nincs kosz nalunk, ne ugy ertsetek, de ha eppen este nincs elmosogatva vacsora utan meg nem ugrom a Dunaba. Laza vagyok, az evek alatt muszaj volt megtanulni, mert mindent ugyse lehet. Ne stresszelj ezen! :)


Ma orultem, mert -0.5kg lement tegnap ota. 67.9 volt tegnap reggel es ma mar cask 67.4 kg. Vegre jol kajaltam es semmi gond nem volt, szuperul ment minden. Ma meg jobban fogok teljesiteni.

2018. máj. 24. 09:37

Nálam is megvan a napi 2-3 liter. A fogyás egyik titka.:-)


Sziszi, ez csak addig van így, míg otthon vagy. Aztán rájössz, hogy nem te vagy a lakásért.:-))) Én 7 évet voltam otthon, életem egyik szép időszaka volt, de rájöttem, ez hosszútávon nem élet. Nyílván szabadság után nehéz visszajönni dolgozni, de seküszöm sokkal jobban feltölt, mint mikor otthon vagyok, mert akkor megy a takaírtás, rendrakás megállás nélkül. Megtanultam elengedni dolgokat, így jut magamra is idő, ami ugyanolyan fontos. Az én párom nem tud segíteni, mert vezető beosztásban sokat dolgozik. Így hétfőtől-péntekig én "viszem" a gyerekek körüli teendőket. Annyival könnyebb, hogy a legkisebb is betöltötte a 6 évet, így simán otthonhagyom őket, amíg elmegyek futni, vagy például simán Pilateseznek otthon velem.:-))) Az is igaz, hogy mivel sportolnak általában fél 7 mire hazaérünk, így azért cakkra be van osztva minden, hogy fél 9ig ágyba kerüljenek.

564. Icu-s (válaszként erre: 561. - Picurrri)
2018. máj. 24. 08:22

Én a napi 2-2,5 litert iszom meg :) De csak úgy,hogy mindenhová cipelem magammal másfél literes üveget...csak így megy különben elfelejtek inni :D :/

Ha kell ha nem inni kell! :)

2018. máj. 24. 08:11
Csajok, én olyan enervált vagyok... Tegnap pihenőnap volt, hát meg is éreztem, nem jó, de tudom, hogy nem lehet minden nap edzeni... Meg nem tudom, olyan sokminden van, amit csinálni szeretnék, egyik nap sikerül is mindent, de másik nap meg elúszom. Azokra a dolgokra gondoltam, hogy olvasok, angolozok, lomtalanítok, horgolok, odafigyelek magamra (kicsit több magamra fordított ápolási rutin reggel és este)... Ebben is jó lenne valami rendszeresség. Minden nap felirkálom magamnak egy papírra, hogy mik a teendőim, és ahogy haladok szépen sorban, úgy húzgálom kifelé, de olyan nehéz. Olvasni meg angolozni azért is kezdtem el megint, mert már kicsit herótom van a Babócától meg Peppa malactól, azt érzem elsorvad az agyam ha még egy részt meg kell néznem :), de ugye ott az edzés is, ami kellemes és hasznos is egyszerre, mert kikapcsol, feltölt, de ugyanakkor fogyok is vele, de itt van a háztartás is, mosni, főzni, vasalni, állandóan pakolni, takarítani (minden nap kell sajnos, mert kis nm és pillanatok alatt elkoszolódik így, hogy non-stop 3-an vagyunk itthon...). Szóval olyan soknak érzem... Férjem segít a gyerekek körül, ellátja ha odavagyok edzeni, de a házimunkába nem szeretem bevonni, mert utána kell csinálni újra, így inkább azt megoldom :). Másnál is így van ez?
562. sziszi0528 (válaszként erre: 561. - Picurrri)
2018. máj. 24. 06:25

Én 2 litert iszom,van egy literes flakonom,reggeltől kb olyan délig kiiszom az 1. litert,újratöltöm és a nap többi részében a 2. litert. Nekem ez bevált,mert én sem vagyok az a nagy ivó :). Évekkel ezelőtt történt olyan,hogy egy hétig nem ittam,csak a kávé meg a leves volt bennem. Akkor nagyon ledöbbentem magamon és megfogadtam,hogy nagyon oda fogok figyelni. Pedig sportoltam is,de egyszerűen soha nem volt szomjúságérzetem...


Amúgy azzal mindig gondban vagyok,hogy mennyit is kellene inni? A kevés sem jó,de a túl sok sem...

2018. máj. 23. 23:37

Koszonom csajok a biztatast, tamogatast. :)


Ti hogy alltok a napi viz ivassal? Megvan a napi 2-3 liter? En arra jottem ra, hogy nagyon keves folyadekot fogyasztok..

560. picurrri (válaszként erre: 547. - Jasmine24)
2018. máj. 23. 23:36
Ne ostorozd magad :), olyan szep eredmenyt ertel el eddig a kitarto munkaddal, hogy ennyi ritkan belefer. Inkabb legy buszke magadra! :)
559. **csajszi** (válaszként erre: 553. - Sziszi0528)
2018. máj. 23. 15:46
A keto szuperjo dolog, nem egyszer fogytam vele 20 kilo korul, sajnos ha sokat csinalod, mar nem mukodik. Marmint ha abbahagyod aztan visszatersz egy ido utan, szervezet ellenallova valik. Aztan lehet azt is meg lehet torni a nagyon magas zsir dietaval, most nem jut eszembe a neve, az eredeti Atkins konyv javasolja, de csak ideiglenesre mert max 1000 kcal 90% zsirbol, ami igen keveske mennyiseg.... De ha nagyon elszant az ember, erdemes kiprobalni, ideaig meg nem jutottam :D
558. **csajszi** (válaszként erre: 540. - Icu-s)
2018. máj. 23. 15:29

En altalaban ugyanazokat eszem minden nap, unalmas, de igy kisebb a kisertes. Azt vettem eszre, minel tobb izt eszek, annal tobbet szeretnek. Plusz ha valami nagyon finom, abbol keptelen vagyok megallni, igy konnyebb ha egyaltalan nem eszek szuperjo kajakat :D Lehet hulyeseg, de nalam igy mukodik.


Reggelit amig tudom kitolom, mert ha egyszer elkezdek enni, jon az ehseg :(

Altalaban egy sajat keszitesu zsemlet eszek, 1ek utifumag hej, 1 ek orolt lenmag, 1 tojas, 1 kk chia mag, sutopor. Ezek kb 100-120 kcal es szinte zero szh. Ezt szoktam 2 szelet sonkaval, meg ha jo napom van egy kis sajttal reggelizni. Ebed altalaban nyers zolsdegek (kaposzta, paradicsom, uborka) 1 fott tojassal. Delutan bekapok egy kis gyumit (nem minden nap), mikor gyerekeket osszeszedem iskolabaol, nekik csinlaok gyumi salatat, abbol 1-2 szelet narancs vagy alma neha befigyel - sosem banan vagy szolo.

Vacsora mindig ugyanaz, wok-os cs.mell vagy cs.comb zoldsegekkel, plusz bulgur 50-100gr kozott (marmint a bulgur). Nasira meg low fat gorog joghurt (lidlbol) edesitovel, 8-10 szem mazsolaval, kis chia maggal. Ezt kb 5-5.30 kozott eszem, aztan semmi masnapig.


Vannak bojtolos napjaim, amikor ebedet kihagyom vagy a reggelit, sokak szerint egeszsegtelen, nekem nincs gondom vele, konnyu erzest ad, en szeretem.


Gondolom most nem sokat segitettem :D Amit akartam ebbol kihozni, hogy nekem a valtozatos etrent mertektelensegbe sodor, igy a megszokott eteleket eszem minden nap, mar nem is kell szamolnom, tudom adagra mi fer a napomba bele :)

557. sziszi0528 (válaszként erre: 548. - Icu-s)
2018. máj. 23. 12:57

Igen,nagyon durva! Két kanállal többet szedsz az ebédből vagy megeszel pluszban egy joghurtot és vége is a napnak...


Csak az eleje macerás,utána megy minden magától! Meg sok kaját megcsináltak úgy,hogy lebontották szeletre/darabra így nem kell mindent mérni.


Annyira figyelek oda,hogy kenyeret,tésztát,rizst,cukros dolgokat nem eszem,krumpli az mehet nálam köretnek (persze nem sülve,héjában vagy tepsi alján), és délután és este túlnyomóan fehérjét eszem. Nagyjából így:

Reggeli: 3 abonett,vaj,felvágott,sok zöldség,kefír

Tízórai: zabkása (ez nem mindig,valamikor kimarad)

Ebéd: amit főztem

Uzsi: vmi gyümölcs vagy fehérjeshake (edzés után)

Vacsi: ha kitolódott az uzsi,akkor kihagyom,de lehet tojásrántotta mozzarellával,olívabogyóval vagy virsli csak mustárral vagy light joghurt


Kajákat próbálom jól csinálni,de pl múltkor kitaláltam egy jó receptet,rakott kelbimbót,volt benne burgonya,kelbimbó,sonka,tejföl és füstölt sajt (sima sajtot nem is szeretem,olyan semmilyen íze van). És felvittem az össz mennyiséget,amiből megcsináltam ezt a tepsire való kaját,de láttam,hogy 20 dekánál nem ehetek belőle többet (ugye a tejföl meg a sajt megnyomta) és azt is csak ebédre,vacsira már pl kizárt.

556. Jasmine24 (válaszként erre: 554. - Sziszi0528)
2018. máj. 23. 12:48
Mar azert jobban erzem magma es mar nem bant annyira a tegnapi, de kellett ez nekem.
555. Jasmine24 (válaszként erre: 554. - Sziszi0528)
2018. máj. 23. 12:48
:))) Akkor mindent bele van matol! :)
554. sziszi0528 (válaszként erre: 547. - Jasmine24)
2018. máj. 23. 12:45
Végig mosolyogtam,nehogy ostorozd magad emiatt! Cuki voltál,ahogy bűnbánóan beismerted,de ettől ugyanolyan kemény vagy és haladsz tovább szépen! A gond ott kezdődik,amikor valaki ebből rendszert csinál,egy héten csak egyszer,aztán 2-3x,aztán minden másnap,aztán jó majd hétfőtől,majd jövő hónaptól,de te nem ilyen vagy! Kellenek ezek a kilengések,nem vagyunk mi fából :)
553. sziszi0528 (válaszként erre: 546. - Főnix01)
2018. máj. 23. 12:41
Hát akkor tényleg nem tudom... Esetleg nem próbálnád meg a ketot? Állítólag kimozdít a nagyon makacs stagnálásból is,én tuti ehhez nyúlok majd,ha szükség lesz rá...
2018. máj. 23. 11:55
Koszi csajok! Igen, igazatok van, kicsit tul komolyan vettem a tegnapi elcseszett kajalasom, de ha nem mondok megalljt akkor ez folyatnam akar ma is es holnap es igy tovabb. Aztan minden amiert eddig megdolgoztam szepen uszna el a szemem elott. Muszaj volt ezzel is nyomatekositanom, hogy nektek is leirtam ezt, hogy bizony itt baj lesz, ha igy megy tovabb. A mai napom mar sokkal jobban nez ki, persze meg nincs este, de tudom hogy buszke leszek magamra. :)
2018. máj. 23. 11:49

Jasmine, ez mindenkivel megesik és nekem nincs lelkiismeretfurdalásom...nem azért élünk, hogy egyfolytában fogyókúrázzunk. Szóval ez nem bukás. Én legalábbis nem annak látom. Kellenek ilyen napok. De ez én vagyok. Másnap megrázom magam és újult erővel vetem bele magamat a másik életmódba.

A másik, egy diéta szerintem akkor hatásos, ha magunk miatt csináljuk és nem másért. Ha nem egy elvárás miatt akarunk jobban kinézni.

550. **csajszi** (válaszként erre: 547. - Jasmine24)
2018. máj. 23. 11:35
Vannak ilyen napok is, en mar reg belenyugodtam, neha egyszeruen nemtudsz mit csinalni, radjon a zabalhatnek. Meg a legszigorubb dietazora is. En tudom nagyon kemenyen nyomni, de vannak ilyen napjaim, nemtudom min mulik, lehet hormon ingadozas, barmi, nem is lenyeg, a fontos tudd, hogy aznap el van kakalva, de masnap vissza KELL allni. Es ne utald magad, az vesse rad az elso kovet aki sosem csinal/t ilyet. A jo az, hogy realizalod, es masnap csinalod tovabb. Emberek vagyunk, nem gepek. Elbukunk es felallunk, ettol szep :)
549. Jasmine24 (válaszként erre: 541. - Picurrri)
2018. máj. 23. 10:47
Gratulalok! Nagyon jol nyomod! :)
548. Icu-s (válaszként erre: 544. - Sziszi0528)
2018. máj. 23. 10:44

Erre valóban nem is gondoltam,mert annyira kevésnek tünik amiket megeszek...van,hogy néha nem is eszek(tudom az sem jó).

Nagyon durva,hogy milyen apróságokon múlik.


Neki is esek a kalóriatáblázatnak. :)

Csak félek macerásnak fogom találni ismét..na,de azért megpróbálom,mert valamit kell tennem! :)


Neked pedig gratulálok,hogy ilyen szépen haladsz :)

És te most miféle ételek eszel így,hogy számolgatsz?Vagy ebben a formában az igazából mindegy vajon?

2018. máj. 23. 10:42

Sziasztok! Eloszor is szeretnek elnezest kerni, ha ezzel a bejegyzessel megzavarnam barki nyugalmat! Masodszor pedig...igen, tudom, hogy ez nem a 'Hogyan hizzunk meg 150 kg-ra 1 het alatt' forum.

Akkor vallok. Ez a tegnapi napom es kerek virtualis seggberugast, de jo sokat!


Reggeli: feherje turmix kokusztejjel (pedig de jol indult), munkahelyre beerve egy Kellogs breakfast bar majd kisvartatva egy fel feherje szelet. (Mi van???)

Ebed: Egy pupusra megpakolt sonkas-gombas-tejszines teszta. Ezutan 1 kave 2 azaz 2 darab teasutemennyel. Meg ehes voltam, ugy csipegettem volna, igy meg 2db csokis keksz.


Munka utan hazaerve farkas ehesen (mert egesz nap alig ettem) kinyitottam a hutot es bepusziltam egy csurig cukros joghurtot (undorito), majd 2 db joghurtos bevonatos pufirizst. Ja, ezutan kiderult van Magnum a melyhutoben (draga ferjem olyan gondosko egyem a kis szivet), igy gyorsan magameva tettem egyet, mielott valaki mas teszi meg.

Meg minidg ugy ereztem, hogy nekem semi nincs a gyomromban. Nekialltunk sutogetni kint az udvaron, fincsi grillhusit. Elotte meg egy falat banan es egy hot-dog buci befigyelt. Husi kesz lett, 1 szelet egy adag tesztaval (az a gombas-sonkas fajta)hopp eltunt a gyomromban. Meg egy buci becsuszott ennek oromere. Aztan eljott a pillanat, amikor kezdtem magamba szallni, de addig parszor mar arra is gondoltam, hogy lehet terhes vagyok, mert ez nem normalis. Szoval a lenyeg, hogy magamba szalltam es eldondottem, hogy ez a tegnapi eletem egyik legsotetebb napjanak nevezem ki a valaha megelt dietazasom torteneteben. Igy ezt az egeszet lezartam egy egesz table csokival. Es most lehet kovezni. Tudom, hogy ez szar vagyok. Legalabbis tegnap az emberi szanalom legallja voltam, de tudjatok mit? Nem erdekel, mert ebbol is felallok. Matol uj alapokra helyezem ezt az egeszet es meg nagyobb elszantsaggal fogom folytatni. Hibaztam, elbuktam de nagyon, sajnaltam magma egy kicsit egy table csoki tarsasagaban, de ez a mult es matol uj nap virradt es cask elore nezek. Koszi ha elolvastatok, kicsit hosszu lettem.

546. főnix01 (válaszként erre: 537. - Sziszi0528)
2018. máj. 23. 10:23

A ch 120 g. 1200-1300 kcal eszek ès jòkat (zöldsègek, fehèrjeturmix, couscous, csirke...stb).

Elkezdem ezt a futò edzèstervet, elvileg 5 km-t 6 hèt utàn le tudom futni, de igazàbòl nem az izgat, hanem hogy mozogjak. Ha 1 hònap utàn semennyit nem fogyok, akkor elmegyek vèrvètelre, hàtha a pajzsmirigyem szòrakozik. Szülès utàn megborulhat, de valamikor magàtòl is visszaàllhat egy èv utàn. Nem tudok annyit vàrni, rosszul vagyok magamtòl :/

545. Icu-s (válaszként erre: 541. - Picurrri)
2018. máj. 23. 10:23
Nagy gratula Neked!Szép eredmény csak így tovább! :)
544. sziszi0528 (válaszként erre: 542. - Icu-s)
2018. máj. 23. 10:18
Azért írtam a kaját,mert mikor elkezdtem a fogyit,ugye elkezdtem normálisan enni és sportolni. Le is szaladt 71,5 kg-ról 68,5-69,5 kg-ra. És itt ingáztam,inkább a 69-hez közel. Hetekig. Ment a torna,futás,negyediken lakunk gyerekekkel,szatyrokkal lépcsőzök egy nap többször is... Kenyeret,tésztát,rizst,édességet,cukrot nem eszem,este már csak 0,1%-os túró,tojás,light mozzarella és mégsem fogytam. Hiábavalónak éreztem az egész kínlódást. Mire tanácsként kaptam,hogy használjam újra a kb-t. És kiderült,hogy igenám egészségesen eszem én csak nem 1200-1300 kcal-át,amennyit kellene,hanem van az 1800 kcal is! Így nem tűnik soknak egy csésze zabkása meg egy pohár kefír pluszban,de pont elég ahhoz,hogy stagnáljak és ne fogyjak! Két hete szerdán kezdtem 69,5 kg-mal,ma 67,2 kg vagyok úgy,hogy ma megjött,tehát ettől még kevesebb is vagyok már,majd piros napok végére kiderül mennyi. Csak azért írtam a saját példámat,hogy hiába jól kajáltam,rengeteget számít 3-400 többletkalória is,amit szemre meg sem tudsz mondani...
❮❮ ... 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook