Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Fogyni szeretnék, de hogyan? fórum

Fogyni szeretnék, de hogyan? (tudásbázis kérdés)


21. körtécske83 (válaszként erre: 19. - Ivenius)
2015. ápr. 13. 11:23
Köszönöm a válaszod!
2015. ápr. 13. 06:48
probalj sokszor keveset enni.es sok vizet igyal.
2015. ápr. 12. 21:55

körtécske83


Nekem inzulin resztenciám van, gerincsérvem (háti), és én is túl estem az epeműtéten kb. egy éve. Akkor szoktam le a cigiről is és felszaladt rám 6 kg. A műtét után 2 hónappal álltam neki újra mozogni. A fogyásnak egy titka van. Több kalóriát égetni, mint amennyit megeszel. Ha jól értem, mindenképp diétáznod kell. Egyél mondjuk natúr zabpelyhet natúr joghurttal meg egy kis mazsolával, édesítővel. Vagy a zabot főzd meg vízben, abba is mehet egy kis mazsola vagy vörös áfonya vagy alma vagy bármilyen gyümölcs, de velük csak óvatosan a cukor miatt. Ebédre leves, sovány hús, rizs, és amit meg bírsz enni a zöldségek közül. Nekem megy az uborka, a saláta, a répa, lila káposzta. Próbálgatni kell. A paradicsom, a krumpli, a savanyúság bántja a már nem létező epémet, ezért ezekről lemondtam. Azért így is lehet válogatni és egészségeseket enni. Egyél rendszeresen 3-4 óránként keveset, egy-egy falatot, hogy ne ugráljon a cukrod. Próbálj meg lassú felszívódású szénhidrátot enni pl. zab, mert ez is segít stabilan tartani a cukrodat. Én először a gerinctornát javaslom, mert meg kell erősíteni a mély hátizmaidat. Aztán jöhetnek a súlyzós edzések. Sok olyan gyakorlat van, ami nem terheli meg a gerincedet. Nyilván ezt is okosan kell csinálni. Nekem kifejezetten jót tett. Úgy szoktam edzeni, hogy egy nap súlyzós edzés, a következő nap gerinctorna és séta vagy kocogás vagy biciklizés a harmadik nap pihenő, ilyenkor nem csinálok semmit. Ha fáj a hátam, akkor egy rövidebb laza, pihentető gerinctorna. Aztán kezdem előröl a sort. Ha egy kicsit odafigyelsz, akkor meglesz nagyjából a heti 0,5 kg fogyás. Tudom, hogy nem könnyű, de nem is lehetetlen.

2015. márc. 27. 11:39
egyel sokszor keveset es edesseget felejtsd el.
17. körtécske83 (válaszként erre: 16. - Kriszta773)
2015. márc. 25. 19:44

Köszönöm! Folyamatban van az orvosi segítség.

Ezt azért is tartom fontosnak mert a cukrom is kezd vacakolni :(

16. kriszta773 (válaszként erre: 2. - Körtécske83)
2015. márc. 25. 19:37

szerintem ha betartod a diétát, és tényleg nem eszel mást, akkor nem kell se kalóriákat számolgatnod, se egyebet, lemegy a felesleg


a sportot viszont mindenképpen szakemberrel beszéld meg, mert az sem mindegy, milyen állapotú a gerinced, jobb, ha olyan mozgást végzel, amit doki javasol

15. körtécske83 (válaszként erre: 14. - 12d083b51b)
2015. márc. 25. 19:29
Sajnos rájöttem." Erős" lett a levesem (kacsa és csirkeláb.) mi szeretjük.amikor kihűlt késsel lehetett vágni. :) máskor gyengébbet főzök akkor nincs bajom tőle.
14. 12d083b51b (válaszként erre: 12. - Körtécske83)
2015. márc. 25. 07:28
Ha a húsleves zsírosabb, mint amihez a gyomrom szokott, akkor bizony engem is meghajt. És ehhez elegendő, ha a hús amiből főzzük, egy kicsit hájasabb, kövérebb jószágból van. Akár csirke, akár sertés, szóval arra is oda kell figyelni, mert könnyen becsaphat bennünket. :))
2015. márc. 25. 01:40
Kér hete, születésnapomon döntöttem el, hogy fogyni akarok. Tiz kilot ütemeztem be. Mindenből -az ésszerűség határain belül- eszek, de lényegesen kevesebbet. Mai nap: Reggelire: egy zsömle négyfelé karikázva,rá szelet párizsi, sajt, paradicsom, kér db szenvics lesz, amit mekegszenvics sütőben megsütök. Isteni. Általában egyik db elég, a másikat vacsorára újra átmelegítem. Ebéd amit a párom is, kenyér nélkül, húst salátával, főzeléket nem rántom be, kiszedem a felét, átturmixolom, ezzel sűrítem. Vacsorára főtt tojás, paradicsom, sajt, vagy a reggeli maradék. Vizet iszom nem szeretem az üdítőket. Eddig lement 3 kg, nem vagyok éhes, és nem szedek étvágycsökkentőt. Meg fogom csinálni, mert erős az elhatározás
12. körtécske83 (válaszként erre: 11. - Eandi78)
2015. márc. 23. 21:06

Köszönöm! ez lesz akkor. a háziorvos szerint nekem kell kitapasztalnom mi jó nekem és mi az ami nem.(ami vicc mert sose tudom mi okoz bajt és mi nem. pl húsleves.általában semmi gond vele hétvégén főztem erre ma gyomorfájás,epegörcs és egész napos wc-re rohangálás lett a vége.)

a diétás tanácsadáson (egészség napon futószalagos gyors "kivizsgálás" alapján) 1500 kalóriás diéta lett javasolva. ezeket összefoglalva kitalálok valamit.

11. eandi78 (válaszként erre: 6. - Körtécske83)
2015. márc. 23. 20:29

Írd le magadnak mit ehetsz és azokból tervezd a napi étkezésed. Kaloriabazis oldalon nagyon könnyen be tudod állítani, hogy miből mennyit ehetsz.

Egyik étel sem hízlal, csak megfelelő mennyiségben kell fogyasztani:)

Régebben fogyókúránál mindig rizst ettem, persze akkoriban a zöldséget nem szerettem és fogytam. Most mindent eszek, csak keveset és ha kell tudok vele fogyni.

10. körtécske83 (válaszként erre: 9. - 12d083b51b)
2015. márc. 23. 19:05
Még egyszer köszönöm a válaszod!
9. 12d083b51b (válaszként erre: 6. - Körtécske83)
2015. márc. 23. 18:22

Ez esetben neked:

- vagy a síma kalória-számolás: egyrészt kevesebb mennyiséget enni + amit hozzá tudsz tornázni, kerékpározni, stb. stb. Ezekkel együttesen több kcal-t elégetni, mint amennyit a nap folyamán bevittél.Itt mindenki azt eszik, amit akar, ezen a téren megkötés nincs!

- vagy a Norbi-féle étkezés, akár a termékei segítségével, akár csak az általa felállított kódok alapján = mit ehetsz egyész nap, vagy. d.u. 3-ig, ill. csak déli 12-ig. De ezen kívül semmi más tiltás az étkezésben nincs. És persze mellé a napi mozgás.

8. körtécske83 (válaszként erre: 3. - 12d083b51b)
2015. márc. 23. 18:17

Köszönöm a válaszod!


Egy fontos még kimaradt.A tejtermékek panaszt okoznak.

7. körtécske83 (válaszként erre: 5. - Emagdi)
2015. márc. 23. 18:14
Köszönöm a válaszod!
6. körtécske83 (válaszként erre: 4. - Tavasz007)
2015. márc. 23. 18:00

Igen komoly!!!!!!!!!!!!!!


epe problémával és nyitott gerinccel nem tudok sok mindent csinálni.epediéta és egy normál fogyókúra ellentmondásokkal van tele.

Én pl nem ehetek rostokban gazdag ételt pedig az fontos a mindennapi egészséges étkezésben.fogyókúránál tilos a rizs ,krumpli nekem viszont szinte csak azt szabad enni.

no akkor erről linkelj be nekem légyszíves a számtalan fórumból ami MEGFELEL E 2 KRITÉRIUMNAK!!!!!!!!!

BAKKER...

5. emagdi (válaszként erre: 2. - Körtécske83)
2015. márc. 23. 15:06

na, hát a húsok zöldségkörettel, kis rizs körettel teljesen jók. krumplit, hüvelyeseket felejtsd el.


mozgás: azt csináld, amit szeretsz, tudsz csinálni. így látatlanban senki sem tud neked mondani mást, mint hogy gyalogolj tempósan, túrázz, táncolj, járj pilatesre vagy jógára.

nyilván súlyzós edzés lenne a legjobb, de azt csak személyi edzővel csináld, tekitve hogy problémás a gerinced.

2015. márc. 23. 14:48

ez most komoly?

millió fórum van erről, ez folyik a csapból. bakker


jógázzál, bicajozzál, dietázzál

3. 12d083b51b (válaszként erre: 2. - Körtécske83)
2015. márc. 23. 11:55

[link]


[link]


A Dukán-diéta, alapjaiban baromfihúsokat, és egyéb sovány húsokat, + zöldségféléket enged = javasol a diéta ideje alatt enni. Igaz, hogy a krumplit, rizst, babot, borsót kizárja a zöldségek közül. Olvasd át alaposan, miket enged enni, és ha úgy gondolod és magam részéről ezt tudom ajánlani. Már csak azért is, mert mellette elegendő max. a napi fél órás, órás séta, gyaloglás. Tehát a gerinc-tornáddal biztosan nem fog ütközni.

2015. márc. 23. 10:42

Sziasztok!


Fogyni szeretnék kb 10 kg-ot.

Epe és gerinc problémával küzdök.

Az epém miatt sok mindent nem ehetek.

Elég ha szigorúan betartom az epe diétát ami vad húsból,(vaddisznó,Nyúl, Őz)sovány halból,sovány szárnyas húsból (csirkemell,pulyka),kevés zöldség (krumpli napi max 500gramm,rizs,s.répa) maroknyi bab ,lencse nem okoz problémát .hirtelen ennyi jutott az eszembe.


Mit tornázzak a hát erősítő tornán kívül,ami nem árt a gerincemnek(enyhe típusú nyitott gerinc)

Folyamatban van a konzultáció szakemberrel is,de addig is szeretnék kezdeni magammal valamit illetve ezzel a helyzettel. Köszönöm aki tud segíteni!

2015. márc. 23. 10:42
Fogyni szeretnék, de hogyan?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook