Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Fogyni jelentősebb mozgás nélkül? fórum

Fogyni jelentősebb mozgás nélkül? (beszélgetős fórum)


2013. aug. 3. 12:20
azt szeretnénk, hogy lefogy a legjobb dolog a gyakorlatban, és nem számít az azonos étrend segít ... Tegyük hozzá, hogy a diéta és a testmozgás jó lesz, az biztos!
2013. aug. 3. 12:20
jak chcemy schudnąć to najlepiej coś ćwiczyć, a nie liczyć, że sama dieta pomoże... do diety dołóżmy ćwiczenia i będzie dobrze na pewno!
2013. aug. 2. 09:01
Köszi a tanácsokat. A puffasztott rizs azért kell, mert elég súlyos gyomorproblémáim voltak-vannak. Valami szilárd kell még, amíg rendbe nem jön. Nem egyszerre eszem a gyümölccsel, hanem jelentős időkülönbséggel. A gyümölcs-zöldség kombóról is igazad van, annyi változással, hogy összesen 2 gyümölcs van ami kombinálható a zöldségekkel, ez az alma és a citrom. Ha bármi mást turmixolok a zöldség mellé, iszonyatosan felpuffadok, ezt a kettőt lehet (nem én találtam, ki). A spenót azért ihatatlan magában, ezt hidd el! :) Egyébként mióta a répát mellőzöm, azóta jobban vagyok, s talán valami elindult lefelé a súlyomban...
2013. júl. 30. 23:19

Szia! Tapasztalatból mondom, hogy mozgás nélkül is lehet fogyni a megfelelő étrenddel, persze, tornával szebb és gyorsabb lesz az eredmény.

Méregtelenítés és fogyás egyszerre, éhezés nélkül - na, ez a Testkontroll. :-) Elolvastam a diétádat, ebből a szempontból majdnem tökéletes, csak a gyümölcsöt, gyümölcslevet nem lenne szabad mással keverni, ugyanis akkor nem szívódnak fel olyan hatékonyan, hanem elkezdenek erjedni a gyomrodban és lassítják az emésztést, meg egy csomó értékes tápanyaghoz nem jut hozzá a szervezeted. Vagyis a délelőtti gyümölcsödhöz nem kéne puffasztott rizst enned, inkább elrakhatnád az adagodat délutánra. És szerintem jól sejted, a fogyásod egyik hátráltatója lehet az almalé-zöldséglé keverék; ha külön tudnád szedni, hogy az almalevet délelőtt igyad, a "gyümölcsös" időszakban, a spenót- vagy répalevet pedig délután, mondjuk, uzsonnára a puffasztott rizs mellé, vagy csak úgy magában, akkor sokat tehetnél az egészségedért meg az alakodért is.

2013. júl. 25. 07:56
Köszi az ötleteket. A fehérjét vissza fogja vezetni az orvos, amikor már megfelelően dolgozik a májam. Csak most annyira szigorú. Az izomstimuláló is jó ötlet nagyon, meg is fogom próbálni, mert azért engem is aggaszt a túlzott izomleépülés. Az előző-fehérjedús diétában pont az volt a jó, hogy erősebbnek éreztem magam, csak utána jártányi erőm sem lett a máj csökkent méregtelenítése miatt.
17. 17aadc1082 (válaszként erre: 16. - 130454e42d)
2013. júl. 24. 16:54
igen, közben láttam.
16. 130454e42d (válaszként erre: 15. - 17aadc1082)
2013. júl. 24. 16:46
Szerintem neki most nem a fogyás a legfontosabb, hanem a betegség tüneteinek az enyhítése. Azt írja ez a diéta használ, ez most a legfontosabb.
15. 17aadc1082 (válaszként erre: 1. - Rózsakvarc)
2013. júl. 24. 16:43
válts orvost! A fehérje az, amit nem lehet kihagyni, ha fogyózni akarsz, mert leépül az izom teljesen, namost neked, ha jól sejtem, kicsit még több szükséged is lenne rá, mint általában az embereknek.
2013. júl. 24. 15:51
Itt csak az a baj, hagy bármelyik diétát csinálom, azzal szuperül elvan a szervezetem, jól érzi agát és ragaszkodik a súlyához. Most sajnos nem tudok "bűnözős" napokat beiktatni, mert köt a diéta. És most már egy keveset bírok biciklizni is, hála ennek az étrendnek.
2013. júl. 24. 15:02

Egy idő után már nehezen megy a fogyás, mert a szervezet hozzászokik a kevés táplálékhoz.


Ezért kell néha fogyókúra közben is olyan napokat tartani, amikor normálisan eszel és utána megint fogyózni, így újra beindul.

12. rózsakvarc (válaszként erre: 4. - 55416fb8e2)
2013. júl. 24. 15:00
A kalóriát valóban nem számolgatom. Gyanítom, hogy az alma-répalé a ludas, de ezt most pontos utasítás szerint teszem, de úgy gondolom, ha valaki ennyire megszorítja az étkezést és kihagy tápanyagcsoportokat, akkor mindenképpen fogynia kellene.
11. rózsakvarc (válaszként erre: 2. - EsztyMorgan)
2013. júl. 24. 14:57
Köszi a tippet, mindenképpen utána nézek az ajánlott oldaladnak.
2013. júl. 24. 14:56
A fehérjét azért kellett elhagynom, mert a májam nem méregtelenített. Már sok előnyét tapasztaltam a diétának,sokkal jobban kezdek lenni. 6 hete kezdtem ezt a diétát és nagyon kemény kitételei vannak. Nagyon hasonlít a Gerson diétára. Reggel pár szem gyümölcsöt eszek, most már 2 puffasztott rizzsel. Délben só nélküli zöldséglevest és nyers só nélküli salátát citromlével és 1 Ek olajjal. Vagy párolt zöldséget 2 krumplit és salátát. Este csak salátát olajjal és 3-5 puffasztott rizzsel. Napközben meg Zöld turmixot (alma-spenót) vagy alma-répalé.
9. 44ee78d7b4 (válaszként erre: 1. - Rózsakvarc)
2013. júl. 24. 14:51
Neked találták ki a gépeket, edzőgépeket és az izomstimulálókat. Komolyan. Azoknak, akik nem tudnak a betegségük miatt edzeni, ezek alternatívát nyújtanak. Nem emelnék ki egyet sem, mert annyi féle van, hogy Neked melyikre lenne szükséged, ezt a betegségedhez értő orvossal ill. edzővel kellene megbeszélni. Remélem, találsz megfelelőt! Minden jót kívánok Neked!
8. EsztyMorgan (válaszként erre: 6. - Falcngate)
2013. júl. 24. 14:20

Ez igaz!

A kcal számlálása csak egy dolog. Emellett van egy napi fehérje, zsír és szénhidrát mennyiség amit azért el kell fogyasztani. A fogyókúra nem azt jelenti,h éhezel és sanyargatod magad. Lehet ezt csinálni de a testedet nem tudod becsapni.

7. AlBundy (válaszként erre: 1. - Rózsakvarc)
2013. júl. 24. 14:19

Szia, szomorúan olvasom a betegségedet, de:

"Az edzettebb, fittebb SM-betegek sokkal jobb eredményeket mutattak fel a kognitív teszteken, mint a kevésbé fitt társaik – ez az eredménye az Ohio-i Egyetem és más intézmények közös kutatásának. Az erről szóló tanulmány szerzője, Prakash professzor szerint az aerob jellegű mozgásnak védő hatása van az SM által leginkább veszélyeztetett agyterületekre."

[link]


A fehérjét a betegséged miatt kellett elhagyni? Mert ha nem azért akkor semmi értelme nincs..

2013. júl. 24. 14:15
Miért kell kihagyni a fehérjéket?:O Az a helyzet, hogy nem csak a kalória számít. Ha nem adod meg a szervezetednek a szükséges tápanyagokat (megfelelő mennyiségben!): fehérje, szénhidrát és jó zsírok, akkor az védekező üzemmódba kapcsol és nem fogysz, vagy csak nagyon lassan.
5. Idhikai (válaszként erre: 2. - EsztyMorgan)
2013. júl. 24. 14:09
Jó ez az oldal... :)) Köszi. :) Benn vagyok az optimális tartományban bőven, de ha optimális súlyon lennék... hááát erősen zörögnének a csontjaim. :)))
4. 55416fb8e2 (válaszként erre: 1. - Rózsakvarc)
2013. júl. 24. 14:07

miert kellett elhagynod a feherjeket? ha a kaloriabevitelt nem csokkented, akkor nem fogsz fogyni, barmit eszel. ha kevesebb kaloriat eszel, mint amennyit felhasznalsz, de nem fogysz, akkor nezesd meg magad orvossal

gyakran tulbecsulik azt, hogy mennyi kaloria kell, es alabecsulik azt, amennyit megettek :) ha nem mozogsz, a kaloriaszuksegleted is kevesebb, ezt be kell kalkulalni. egy dietetikus biztosan hasznos tanacsokat tudna adni a te allapotodhoz

3. Idhikai (válaszként erre: 1. - Rózsakvarc)
2013. júl. 24. 14:03
Én is zöldséges vagyok, barna rízs... mondjuk valamennyi krumplit eszem, gyümölcsöt is... de 2 hónap kellett, hogy meginduljon a súlyom lefelé. Csak 4-5 kg volt rajtam a "versenysúlyomhoz" képest. Te mikor kezdted?
2. EsztyMorgan (válaszként erre: 1. - Rózsakvarc)
2013. júl. 24. 14:02

Én minimális mozgással fogyok.

www.kaloriabazis.hu

Ezt az oldalt ajánlom neked. Beírod a korod, súlyodat,h mennyit szeretnél fogyni és a rendszer kiadja neked,h mennyi a kcal beviteled. Erre ha figyelsz és a napi folyadék mennyiség megvan, fogyhatsz! Én jelenleg kb 6 kiló mínusznál tartok ennek az oldalnak köszönhetően.

2013. júl. 24. 14:00

Nem lusta vagyok, hanem nagyon nehezemre esik a mozgás. Sclerosis Multiplexem van és sajnos nagyon gyorsan elfáradok. 174 cm vagyok és hozzá 80 kg, de szeretnék fogyni, hogy könnyebb legyen a lábamnak.

A táplálkozásom teljesen átalakítottam. Először paleoztam, de nagyon rossz állapotba kerültem tőle. Most egy orvos javaslatára Teljesen kihagytam a fehérjét. Napi 2 ek. olajat használok, minimális krumplit vagy barna riszt és csak szinte nyers zöldség, kevés gyümölcs. Mégsem fogyok semmit. Semelyik diétával sem. Ha valaki tudna bármi használható ötletet adni, nagyon hálás lennék

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook