Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Fogyjunk együtt a Weight Watchers módszerrel, tartsatok velem fórum

Fogyjunk együtt a Weight Watchers módszerrel, tartsatok velem (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7
154. 7abb7adbf0 (válaszként erre: 153. - D606bc0fd7)
2008. febr. 19. 20:26
Köszönöm, utánanézek.
153. d606bc0fd7 (válaszként erre: 151. - 7abb7adbf0)
2008. febr. 19. 20:20

Esetleg ezen az oldalon olvashatsz róla:


[link]

152. d606bc0fd7 (válaszként erre: 151. - 7abb7adbf0)
2008. febr. 19. 20:19

Szia!


Én a Csízió és a Cheezly növényi sajtokat fogyasztom. Nem csak bioboltokban, de a nagyobb hipermarketekben is meg lehet találni és jóval olcsóbb, mint az eredeti, tejből készült sajt.


Valójában ezek "sajt jellegű" élemiszerek, másnéven "műsajtok", "vegetáriánus sajtok". Hasonlít az ízük az eredeti sajthoz, kalóriatartalomban is megegyeznek viszont ezek nem tartalmaznak koleszterint.


Én főleg azért fogyasztom, mert most böjtölök és húsvétig nem eszek semmilyen állatieredeű élelmiszert (kivéve halat).

A férjemnek egyébként egyáltalán nem jön be az ízük...

2008. febr. 19. 14:19

Anetta,


mi az a növényi sajt? Még sosem hallottam róla. Növényi margarinról igen, általában azt veszek, de baromi drága, mert bio. 699.-Ft egy fél kg.


Puszi.

150. 13642b43c2 (válaszként erre: 147. - D606bc0fd7)
2008. febr. 18. 19:53
Igazad van, ez nem jutott hirtelen eszembe, s azt hittem elromlott a mérlegem, mert össze-vissza mér. De mostmár jobban odafigyelek, és nem kéne görcsölnöm a leadott kilók miatt, inkább mérem a derék-és csipőbőséget, mert az jobban mutatja a fogyást.
149. 13642b43c2 (válaszként erre: 148. - Nijntje)
2008. febr. 18. 19:49
Megkaptam, de sajnos nem tudom megnyitni, nem ismeri fel a gépem a formátumot, nem tudod wordben, vagy pdf-ben küldeni? vagy kinyitva?
148. nijntje (válaszként erre: 144. - 13642b43c2)
2008. febr. 18. 18:12
Elkuldtem a mailt, elfelejtettem odairni, hogy kitol:( Bocsika. Azert remelem, nem torlod ki azonnal, a cime "dieta".
147. d606bc0fd7 (válaszként erre: 146. - D606bc0fd7)
2008. febr. 18. 10:31

Bocs, nem akartam okoskodni, csak azért írtam, mert fél kilón felesleges rágódni :) Persze tudom, hogy nem mindegy, nekem sem volt az. Több hónap kellett mire rájöttem, hogy az én szervezetem peteérés küröl tartja vissza jobban a vizet (nem pedig mensi előtt) ami akár 1 kg pluszt is jelethet a mérlegen.


Mindig érdekelt az orvostudomány, sokat olvasok a témában és valójában egy hajszál válsztott el attól, hogy az orvosira menjek :)) Szóval, kíváncsian várom a cikkedet :)

146. d606bc0fd7 (válaszként erre: 144. - 13642b43c2)
2008. febr. 18. 10:05
Egyszerű vízvisszatartás is okozhat 500 grammos vagy akár 1-2 kg-os különbséget a testsúlyban. Kezdetben különben is a felesleges víz távozik a szervezetből, ez még nem feltétlenül jelent zsírveszteséget is.
145. 13642b43c2 (válaszként erre: 141. - D606bc0fd7)
2008. febr. 18. 00:01

Ismerem Szendi Gábor honlapját Anetta, és amiről ir témákat azokat is, én is irtam egy időben cikkeket orvosi honlapokon és több újságban is publikáltam, még a honvédség hivatalos lapjában is megjelentek cikkeim, mostanában ismét nekifogtam, ahogy valami megjelenik, ide is felteszem.

Egyik hobbim többek között a szakmai cikkirás:-)

144. 13642b43c2 (válaszként erre: 142. - Nijntje)
2008. febr. 17. 23:55

Az a helyzet, hogy a németek által leirt jóllakásigevés nekem is furcsa, én még sosem próbáltam ki, azaz nem ettem annyit, hogy jóllakjak, én csak átálltam egyik napról a másikra a kiszámitott pontok alapján a WW étrendre. És betartottam, első pár napban volt szokatlan és jobban oda kellett figyelnem, akkor ettem meg 3-3 almát naponta, de többet nem mertem. Az első két nap ment le hirtelen 1 kg, majd az 5.napon a 2.kg, amin meglepődtem. Majd napokig meg sem mozdultam, pedig továbbra is betartottam a szabályokat, sőt olyan is volt, hogy egyik nap 500 g-al több voltam, másik nap meg kevesebb. S nem értettem miért. Majd barátnőmmel beszéltem, aki háziorvos Dunaújvárosban, és ő mondta, ne csodálkozzak, nem fog gyorsan menni, mert a szervezet hozzá kell szokjon, hogy nem viszek be annyi zsirt, amennyi neki kell, és a saját zsiromat fogja majd égetni, mert energiára viszont szükség van, és kell a sport, mozgás hozzá mindenképp, mert egy idő után csak a mozgással együtt fog lemenni. Igen ám, de épp ez az, nem tudok még úgy mozogni, hogy ne kapkodjak levegő után, ezért szeretnék előbb annyit fogyni, hogy a mozgás számomra ne legyen kinszenvedés.

Küldjed a recepteket az adatlapomon lévő e-mail cimre. És ird le nekem mi az a South Beach diéta.

143. 7abb7adbf0 (válaszként erre: 142. - Nijntje)
2008. febr. 17. 08:34

A Glukonon nagyon jó, de van benne cukor! Diabéteszes betegek pl. nem is ehetik, csak úgy, ha beleszámítják a napi szénhidrát mennyiségbe.

Az Aspartam csak akkor 'mérgező', ha több dekát megennél belőle naponta, de 2-3 szemnél többet nem vesz magához az ember.

Én folyékony édesítővel sütök (Süssina), de abból is csak pár csepp kell. Annyi meg nem árt.

A legjobb lenne a Stevia, mert természetes anyag, de nagyon drága. 300 szem kb. 2-2.200.-Ft. Kávéba elmegy, de sütni vele - hát megérzi a pénztárcád. Ezért írtam a másik fórumban, hogy az egészséges táplálkozás nem a szegények sajátja.

142. nijntje
2008. febr. 17. 06:44

Igazabol az alabb foglaltak szerint vasarolok mar evek ota en is, -itt a karacsonyi idoszakot termeszetesen nem kell belevenni,- sot, ami nekem nagyon bevalt, az a Glukonon nevu edesito. Nem bogyo, hanem por alaku, fozes es sutesallo, es nincs mellekize. Nincs benne aszpartam. A kavemat mar csak ezzel iszom, sot, ha mashol kavezom, es cukorral iszom a kavet, fura mellekizet erzek a cukornak. Erdekes, nade mar 4 eve nem kavezom cukorral.

Tavasszal, amikor eljon a salata es paradicsom szezon, magatol leugral az emberrol jopar kilo, de valljuk be, a mostani paradicsomoknak es uborkaknak se ize, se buze. Azert is nem latom nagyon ertelmet addig belekezdeni egy dietaba, amig nem tud az ember elegendo nyers zoldseget bevinni. Ami pedig az eletmodvaltast illeti, az az alap, de ha RENGETEGET megeszel azokbol a kajakbol... na, akkor nem fog tortenni semmi:)) A dietaknal az elkeszites modja csak az egyik resze a dolognak, a titok mindig az adagokban rejlik.

Van egy csomo receptem egy regebbi (South Beach) dietabol kifolyolag, esetleg elkuldenek nehanyat Dokilady, hogy megnezd, itt mennyire hasznalhatoak.

141. d606bc0fd7 (válaszként erre: 138. - 13642b43c2)
2008. febr. 16. 12:48

Ha érdekel ez a téma keresd meg Szendi Gábor honlapját.

Neki is van pár érdekes írása többek között épp a cukor és a rák összefüggéséről.

Sokat lehet Tőle tanulni :)


[link]

2008. febr. 16. 11:18

Egyre jobban tetszik a WW szerinti étkezés.


Leirom, én hogyan fogtam neki: január 31-től( ekkor fogtam neki) úgy mentem el bevásárolni, hogy minden egyes terméken lévő zsir-és cukortartalmat megnéztem, és azt vettem meg, ami a legkevesebb cukrot és a zsirt tartalmazta, tehát a tejföl, tej, margarinnál a zsirtartalmat néztem, és vettem diétás feliratut is, és megnéztem még azt is, mi az amiben nincs konzerválószer. A husokból csak a soványat vettem, halból szintén, amiről tudtam nem zsiros. Amit lehet, pl. salátákat joghurttal, kefirrel készitem. Az édességeknél a cukorbetegeknek készült diétás termékeket veszem, pl. dzsem, lekvár. Nekem nagyon izlik. A teához vagy egy kiskanál mézet teszek, vagy semmit, a kávéhoz vagy édeskét vagy semmit. Ezt is meg lehet szokni, csak a szokásaimon kellett változtatni, márpedig új szokásokat megtanulni nem nehéz, bárki képes rá.

Férjem észre sem vette, hogy másképp főznék, sőt azt mondta, mostanában egyre jobban főzök:-))Attól sem kell tartani, hogy bárki a családban fogyni kezdene a WW-től, csak az fogy, akinek súlyfeleslege van.

Egyébként ez egy egészséges étrend, ezt kellene mindenkinek követnie, és kevesebb lenne a túlsúlyos és emiatt magasvérnyomásos, cukros beteg. A magas vérnyomás és cukorbetegség részben a túlsúly következménye. Persze lehet más oka is.


Az olajjal átálltam az olivaolajra már évek óta. Nagyon hamar rá lehet szokni az izére, minden új dolog, csak pár napig szokatlan és furcsa, utána hozzá lehet szokni.


Az első pár nap az, amin túl kell lenned, és ha ezt hosszútávon követed, biztos a siker a fogyáshoz és ritkábban leszel beteg is.


Tegnap egyik orvoskolleganőmmal beszélgettem, ő is fogyókúrába fogott és véleményt, tapasztalatot cseréltünk, de orvosi szemmel.


Ő a következőket mondta: fokozatosan kell a fogyásba belefogni, minden nap egy kicsivel kevesebbet enni, ugyanis a gyomor hozzá kell szokjon, hogy kevesebbet fogyasztol és a szervezeted ahhoz, hogy a kevésből is ugyanazon energiát kell termelnie. És ha nem viszel be zsirt, aminek az energiatermelésben van szerepe, akkor kénytelen a szervezet a saját zsirodat elégesse, ami túlsúlyban van rajtad.

Amit még hozzáfűzött, hogy amikor megállsz a fogyásban, akkor mindenképp rá kell segiteni valamilyen sporttal, rendszeres mozgással, mert akkor fogsz tovább fogyni. Tehát nem kell csüggedni, ha nem egyből fogysz és nem kezdesz el látványosan fogyni, s ha netalán előfordul, hogy egy-egy alkalommal többet eszel, de utánna megint tartod magad a korábbi étrendedhez, akkor a fogyás a későbbiekben sikeres lesz.

Ugyanis, ahogy pozitiv élményed lesz, és látod, hogy mennek le a grammok és kilók, annál inkább kedved lesz folytatni.


Úgy gondoltam, ezt megosztom veletek.

139. d606bc0fd7 (válaszként erre: 134. - Nijntje)
2008. febr. 16. 10:03

Én ,ha olyan kedvem van, akkor lénapozni szoktam gyümölcslevelekkel vagy csak gyógyteákkal és vízzel (attól függ, mennyi erőt érzek hozzá :)


Ritkán szokott leesni a cukrom, főleg mióta lefogytam, de ha mégis megtörténik, akkor egy kanálka mézet szoktam elszopogatni :)

2008. febr. 16. 09:16

[link]


Itt egy cikk egy orvosi jellegű cikkeket is tartalmazó honlapról.


Nagyon érdekesnek találom, a lúgositás fontosságát hangsúlyozza.

137. 13642b43c2 (válaszként erre: 133. - Nijntje)
2008. febr. 16. 09:14
A csalántea jó vizhajtó és méregtelenitésre is alkalmas, sőt magas vérnyomásban is a vizhajtó hatása miatt, de azt olvastam róla- és most abszolut senkivel sem kötekedek-hogy csak 2 hétig szabad használni, mert a vesére a hosszantartó alkalmazása káros. De utána is nézek a neten, hátha találok ezt alátámasztó cikket.
136. 13642b43c2 (válaszként erre: 134. - Nijntje)
2008. febr. 16. 09:12
Ilyen remegésszerű rosszullétem nekem is szokott lenni, fogalmam sincs, mi az oka, mert nézettem vércukrot, de mindig normális volt, de ha hamar szőlőcukrot kaptam be, azonnal megszűnt, lehet mégis lezuhant a vércukrom, csak akkor azonnal senki sem mérte meg, hisz épp utcán voltam, vagy bevásároltam, olyankor senki sem volt mellettem.
135. 13642b43c2 (válaszként erre: 131. - Krisztinka1)
2008. febr. 16. 09:10
Ha hetente 1x tudnál gyümölcsnapokat tartani, az még hatékonyabb lenne, de esetleg kombináld és legyen zöldség+gyümölcsnap, talán az úgy jobban kivitelezhető.
134. nijntje (válaszként erre: 131. - Krisztinka1)
2008. febr. 16. 08:44
Ja, es a remeges ellen ajanlom a fruktozt! Gyumolcsnapon nekem sokszor leesett a vercukrom, egy kiskanal fruktoz 2 perc alatt helyrekapott.
133. nijntje (válaszként erre: 131. - Krisztinka1)
2008. febr. 16. 08:43
A csalantea gyumolcsnappal kombinalva csodakat tehet!
132. nijntje
2008. febr. 16. 08:41

Sziasztok!

Koszonom a valaszokat, elolvastam a cikket, levontam a konkluziot, miszerint tokmindegy, hogy vaj vagy margarin..:))A lenyeg, hogy inkabb egyik sem.:P


Parazs vitanak lehettunk itt tanui, csak azt nem ertem, hogy miert is? Na mindegy, Dokilady, en azert tovabbra is szamitok rad. Vagyunk paran, akik rajtad kivul nem ismernek mas forrast egy autentikus Ww modszer leirashoz. Ha annak a nehany embernek leirod es megvalaszolod a kerdeseid, illetve tartod bennunk a lelket, "kozosseg" leszel a szamunkra, akkor mar sokat segitettel! En elore is megkoszonom ezt, aki pedig felreerti a segito szavakat, az alkalmazza a sajat modszeret tovabbra is, mit lehet tenni??? Nekem amugy is szimpatikusabb egy olyan modszer, ami engedekenyeb, csak azt sajnalom, hogy az almaval es nem a rigojancsival...:)))

2008. febr. 15. 08:15

A wellnessen kérdeztem egy dietetikust (Tihanyi András) és egészséges embernek azt javasolta hogy alkalmanként tartson gyümölcsnapokat.


Valószínű megpróbálkozok vele, mondjuk egy hónapban kétszer? Hetente biztos nem bírnám, nagyon húsos vagyok.

130. 13642b43c2 (válaszként erre: 127. - Krisztinka1)
2008. febr. 14. 20:45
Méregtelenitő kúra többfajta is van, itt a fórumon ti többről is irtatok már, én pl. a japántapaszt próbáltam ki, melyet talpra kell ragasztani éjszaka, és egy kúra kb. 7-10 nap, reggelre mindig fekete volt a tapasz. Javasolni nem akarok semmi különleges tisztikúrát, válassz ki magadnak egyet és utánna ird meg mire jutottál, mert érdekel.
129. 13642b43c2 (válaszként erre: 127. - Krisztinka1)
2008. febr. 14. 20:12
Hát persze, mint irtam az adatlapomban is, engem érdekel az alternativ medicina is (kutatok minden újdonság után), egy tisztikúra és méregtelenités mindig jót tesz a szervezetnek, mert rengeteg salakanyag rakódik le, főleg a nyirokrendszer útján, ami nem ürül ki spontán, csak ne tartson sokáig a kúra, mert a szervezet megsinyli.
128. d606bc0fd7 (válaszként erre: 124. - 13642b43c2)
2008. febr. 14. 17:35

Sziasztok!


Az én lelki egyensúlyommal minden rendben :) Az én szavaimat sem kell másként értemezni.


Mivel csak két hete vagy benne a WW-ban, megértem, hogy elsőre nem láttad át a dolgokat és tévesen azt gondoltad, hogy nem jól számolom ki a pontokat. Azóta gondolom már világos lett Neked is sokminden, tehát nincs semmi gond :)


Én ilyen vagyok, mindig is ilyen voltam és ha kell, akkor újra megvédem a módszeremet.


Dokilady, remélem leadod azt a fránya 10 kg-ot és elérted az álomsúlyodat! :)


Sok sikert kívánok hozzá és elmondom még egyszer (bár már többször említettem), hogy nagyon örülök, hogy megosztod velünk ezt a módszert is.

2008. febr. 14. 13:29
Dokilady a véleményed szeretném kikérni arról, milyen tisztítókúrát javasolnál egy egészséges embernek?
2008. febr. 14. 07:25

Figyelj Dokilady.Én nem vagyok pszichiáter, de azt tudom, hogy az ember 1-2 neki nem tetsző megjegyzéstől nem adhatja fel.

Te akkor pedig főleg nem adhatod fel.

Ráadásul bevállaltad, hogy a németet lefordítod. Én eddig nem szóltam hozzá, jót mosolyogtam a vitákon, de az már nekem sem tetszik, hogy megadod magad. Tessék betartani az adott szót. Ha valaki segítségért fordul hozzád, annak adj tanácsot, a kicsinyes vitákon pedig kerekedj felül.

Már csak azért is várom a fordítást, mert az egyik ismerősöm, aki vagy 20 évig volt kövér 3 éve eltörte a lábát. Fekvőgipsz,meg ilyesmi. A lánya fogta rá a ww-re és nem hogy hízott volna az ágyhozkötöttségtől hanem nekiállt fogyni. 1 év után közel 30 kilótól szabadult meg úgy, hogy a sportja a napi minimum 5 km séta volt.

Ennyi sporta én is képes vagyok (többre nem:), tehát várom a fordításod, mert vagy 20-25 kg súlyfeleslegem van és ez az én koromban (53) nem igazán veszélytelen.

125. 13642b43c2 (válaszként erre: 120. - 00dd2f3d94)
2008. febr. 13. 22:19
A te véleményed osztom, igy van. És én tényleg nem akarok senkit sem vezetni, én csak együtt szeretném másokkal csinálni, de lehet egyedül maradok, ez sem gond már, tanulságos ez a fórum is.
1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook