Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Fogyatékosok otthonában, foglalkoztatóban, lakóotthonban mi a feladata a gondozónak? Szoc.terület.. fórum

Fogyatékosok otthonában, foglalkoztatóban, lakóotthonban mi a feladata a gondozónak? Szoc.terület.. (tudásbázis kérdés)

14. júliusi (válaszként erre: 13. - Syria)
2017. aug. 10. 13:56
Engem kizarolag szakmai szempontbol erdekelne.Privatban i s irhattok.
13. syria (válaszként erre: 5. - Júliusi)
2017. aug. 10. 07:50
Sajnálom. Ez elég nehéz téma. :(
12. júliusi (válaszként erre: 11. - Guruljka)
2017. aug. 6. 15:16

Oke,rendben...


Esetleg,ha valaszolna olyan ,aki ott dolgozik,jo lenne,megkoszonnem..

2017. aug. 6. 12:18
Bocsánat, a priviváltásunk közben érkezett egy telefonhívás, de válaszoltam.
10. júliusi (válaszként erre: 8. - Guruljka)
2017. aug. 6. 11:26
Ja, értem.Közben írtam privit.
2017. aug. 6. 11:07

A gondozó a napi felügyeletet végzi - mintha gyesen lennél otthon, csak nem gyerekkel, és mondjuk tíz-tizenöttel. Mindegyikükkel másképp kell bánni, gyakran próbálnak manipulálni, ezért fontos a következetesség.


Nem hülye ám, hanem fogyatékos. Mondjuk nem tudja, mennyire elég 500 Ft, de hibátlanul kezeli a családtagok érzéseit. (Aztán esetleg ezt szövögetve megvan a következő hetek maga kreálta szappanoperája.)

8. Guruljka (válaszként erre: 7. - Júliusi)
2017. aug. 6. 11:04
Nem. A család egyik tagja él ilyen otthonban.
7. júliusi (válaszként erre: 6. - Guruljka)
2017. aug. 6. 10:57
Köszi,hogy válaszoltál.Mi már több fórumon találkoztunk, de nem emlékszem, te ilyen helyen dolgozol?
6. Guruljka (válaszként erre: 1. - Júliusi)
2017. aug. 6. 09:03

Az attól is függ, milyen típusú otthont választasz. Van pl. olyan is, ahol szenvedélybeteg fogyatékosokkal foglalkoznak.

Nagyon nehéz feladat a gondozóé olyan otthonban is, ahol "csak" középsúlyos értelmi fogyatékosok élnek, mert őnekik az otthon a kis világuk, és ha nincs elég külső inger (a programok és a foglalkoztatás ellenére), akkor csinálnak maguknak. Sok türelem kell hozzá, erős lélek.

Van feladat, amit naponta akár többször is el kell magyarázni, van feszültség, amit el kell tudni simítani, alapvetően mindig "észnél kell lenni", határozottan, akár szigorúan is.

5. júliusi (válaszként erre: 4. - Syria)
2017. aug. 6. 08:54

Hat jol benezte...

Viccesnek is talalalnam...ha nem varnek normalis valaszt is...

Mar megorultem,h valaszolt erdemben is valaki.

4. syria (válaszként erre: 3. - Júliusi)
2017. aug. 6. 08:38
Szerintem a face-ra szánta. :) Csak elfelejtette szegény, hogy melyik oldalon van.
3. júliusi (válaszként erre: 2. - Teletabby)
2017. aug. 6. 08:19
Ezt szerintem nem ide akartad irni...
2017. aug. 6. 07:22

Szia Balázs! Hova tüntél? Remélem nem bajság van, csak pl megúntad az afrikai meleget és kicsit elvonultál a sarkvidékre hűsölni, mert ez az idő a "rozsomákok" számára is lassan elviselhetetlen... vagy éppen valahol a karib szigeteken áztatod a lábadat a tengerben, és valamilyen szuper filmet nézel? vagy kapom a további novellát mert alkotsz?

Üdv. Gabi

2017. aug. 6. 05:52
Fogyatekosok otthonaban, foglalkoztatoban, lakootthonban mi a feladata a gondozonak?szoc.terulet..

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook