Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Fogyás szoptatás alatt... igenis lehetséges!! fórum

Fogyás szoptatás alatt... igenis lehetséges!! (beszélgetős fórum)


2015. jún. 10. 17:45
Az 5-s válaszolónak igaza van. Nekem még "csak" másfél hetes a bébim, tejem van, pedig nem diétázok! Kialakult terhességi cukrom volt az az alatti "diétát" tartom és fogytam ezalatt 2kg-t és tejem is van,a gyerek is hízott amióta itthon vagyunk. Napi 6-szor eszek,amiből az ebéd a legtöbbet tartalmazó szénhidrát mennyiségem.Egyedül csak a Ceres féle barna kenyérhez ragaszkodok, az kb bírja 2napig,ha csak az 5 étkezést azzal eszem.
2009. ápr. 8. 08:23

Sziasztok!


Az én kisfiam 8 hónapos, még nagyon sokat szopizik.

Rajtam is pont 15 kg felesleg maradt, 84 kilóval mentem szülni, szülés után 75-ig ment vissza magától, aztán megállt. Nekem 60 kiló az álomsúlyom. Én sem akartam fogyókúrákba, diétákba fogni, de borzaszó rosszul éreztem magam a bőrömben és nekem van mégegy motivációm: több kisbabát is szeretnénk még, de addig én nem nagyon akarok belevágni, amíg nem sikerül leadni néhány kilót, mert a 3-dik, 4-dik gyerek után ez már szinte egészségügyi kérdés lenne.

Ezért 1 hónapja úgy döntöttem, hogy elkezdtem azt az életmódváltást, amit nem tartok se diétának, se fogyókúrának: az update-t.

Ez egyszerűen csak egészségesebb életmód.

Mozogni nekem se marad sok erőm/időm, itthon szoktam naponta kb fél órát hulla-hoppozni vagy lépcsőgépezni. Meg persze a séták.

Nekem sem megy gyorsan (1-másfél hónap alatt kb 2,5 kg ment le) de már most sokkal jobban érzem magam és a kicsinek is jobb, ha megválogatom, hogy mit eszek.

Bocs, hogy ilyen hosszú voltam, sok sikert mindenkinek!

2009. ápr. 8. 06:46

Sziasztok

Én szoptatás alatt rengeteg gyümölcsöt, zöldséget, húst, tönkölykenyeret, főzeléket ettem, ami a babának is jó. Semmi cukor, fehér liszt, a tej szaporító tea is bevált, hiszen gyógynövényekből van és tisztít, legalább három liter folyadék naponta. Soha nem vártam meg, hogy éhes legyek és a hosszú séták is besegítenek. Rólam csak úgy olvadtak le a kilók. Sok sikert kívánok a fogyáshoz.

4. Mókica (válaszként erre: 2. - 5e48d37001)
2009. ápr. 8. 04:01

Gratulálok:) Jó olvasni a sikeredről! Nekem nincs túl sok feleslegem (5-6kg) de még mindig szopizunk! Lehet nekem is a szoptatás befejezése után fog az a maradék csak úgy eltűnni:))

Köszi, hogy megosztottad velünk!

3. Krisze (válaszként erre: 1. - Bébé27)
2009. ápr. 7. 23:29

Sziasztok!

9 hónapos a kisfiam, még szoptatok. Rajtam is maradt jó pár kg, most azt találtam ki, hogy este már nem eszem csak valami gyümölcsöt (pl. almát) és megiszom kb. 2 liter folyadékot továbbra is.

Mozogni muszáj, de elég fáradt vagyok a pici mellett.

Erőteljesebb fogyókúrába még nem merek kezdeni.

2009. ápr. 7. 23:14

Szia!

Remélem sikerülni fog neked,és sikerül leadnod a súlyodból.

Rajtam 10 és fél kiló maradt szülés után.Sajnos a szoptatás alatt egyszerűen képtelen voltam fogyni.Ésszel csináltam én is,kb. 5 hónappal a szülés után ekezdtem fokotatosan a mozgáshoz szoktatni magamat.És beiktattam azt,hogy este már csak fehérjét fogyasztottam,és este 6 óra után már nem vacsiztam.Több hónap alatt sikerült 3 kilót lefaragnom.Közben kialakult egy szorongásos pánikbetegségem a túlsúlyom miatt és nagyon depressziós lettem.

Azt mondta az orvosom,hogy fogadjam el,Én az a tipus vagyok ,aki a szoptatás alatt nem fogja visszanyerni az alakját,mivel a szervezetem ragaszkodik a többlethez,ha abbahagyjuk a szoptatást és visszaáll a prolaktin a normális szintre a szervetetemnek már nem lesz szüksége a tartalékaimra,és lebontja a fölösleget.Már elkönyveltem,hogy örökké dagi maradok,és belenyugodtan valamennyire.

16 hónapig szoptattam,szerencsére.Pedig nekem még tejem sem volt nagyon,mindig elakart apadni,de kitartással sikerült visszatornázni a tejcsimennyiséget.

És ami a lényeg ami miatt leírtam ezt a katyvalékot az,az,hogy 2 hónappal a szoptatás befejezése után,diéta nélkül visszanyertem az alakomat.A Szervezetem lebontott csaknem 8 kilót.Visszaállt a súlyom.Visszamentem a dokihoz és mondta:na ugye megmondtam Én!

Feleslegesen paráztam annyit.

Az otthoni tornákkal meg lassan és biztosan kezd eltűnni a a felesleges bőr is.

Ez tavaly nyáron volt,hogy visszanyertem az eredeti testsúlyom ,és azóta tartom is.


Mindezek ellenére,remélem,hogy Neked hamarabb sikerül majd,de ha mégsem,akkor jusson eszedbe amit írtam,hogy szopizás után van még remény!

2009. ápr. 7. 22:10

Sziasztok! 4 hónapos a kicsi fiam és szoptatom, ezt szeretném is így tenni még egy jó ideig. Azonban terhesség után - főleg a szülés után - rajtam maradt kb 15 kg. Hazudnék, ha azt mondanám, hogy esztétikai érdekek nem fűznek a fogyáshoz, de nem ez az elsődleges: durva izületi problémáim vannak, néhány ínszalag "hiányzik" a lábamból, alig tudok felkelni reggel és gerincferdülésem is van. A terhességem előtt is megvolt ez a probléma, de most: durva. Muszáj fogynom! 85 kg vagyok, 70 kg körül már normalizálódna a dolog.

Orvosom szerint ésszel, lassan szoptatva is lehet fogyni. Ha valaki hasonló cipőben jár, van esetleg jó tanácsa, vagy csatlakozna hozzám szívesen látom. Nem nagyon tudom, hogyan álljak neki...

Kösznöm!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook