Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A szoptatás fogyaszt vagy hízlal? fórum

A szoptatás fogyaszt vagy hízlal? (tudásbázis kérdés)


1 2
2014. szept. 14. 09:50
A szoptatás maga nem hízlal vagy fogyaszt, csak az étel amit megeszel vagy nem eszel meg!
2014. szept. 13. 14:31
Mert?
33. kriszta773 (válaszként erre: 31. - BenBre)
2014. szept. 12. 16:51
de nálad egyértelmű, hogy nem eszel eleget, ezért fogysz :)
32. Nikimiki01 (válaszként erre: 2. - Hopszasári)
2014. szept. 12. 14:57

En 7 honapig szoptattam, most hagytuk abba 3 hete.

14 kg-t hiztam terhesseg alatt, 58 kg-rol indultam, atlagos testalkattal. 4 kilo volt rajtam amikor kijottem a korhazbol, es hiaba taplalkoztam tudatosan es egeszsegesen szoptatas a,att, egy deka se moccant. Se fel se le.

Miota nem szoptatok, 3 het alatt 2 kg ment le. És semmit nem csinalok maskepp.

Teljesen alkatfüggő, (minden mas valtozatlansaga mellett, ahogy te is mondtad, ha azt vesszuk alapul h nem tolja magaba az ember az edesseget es nem tesped egesz nap ).

Nyikvan aki eleve 40 kg volt össz szules elott is, tehat alkatilag vekony, gyors az anyagcsereje, az hamarabb lefogy, akar szoptatas mellett is, aki meg hizekonyabb alkat, es még kivanós is szoptatas alatt, annak nehezebb.. Gondolom....

31. BenBre
2014. szept. 12. 13:39
Látom elég régi már az utolsó hozzászólás, azért hátha még olvassa valaki... 51 kg-val lettem terhes, 61 kg-val mentem szülni, a szülés után két héttel már 55 kg voltam, egy hónap alatt elértem a szülés előtti súlyomat. Most lesz négy hónapos a lányom, szoptatom, és jó ha vagyok 48 kg, ezt kb. három hete mértem, azótan nen merek ráállni a mérlegre, hátha még kevesebbet mutat... ki vagyok akadva, kérem vissza az 51 kg-mat! :) igaz, nem eszek mérték nélkül, sőt inkább kevesebbet, mert a sok folyadák, amit javasolnak, hogy be kell vinni ahhoz, hogy legyen elég tej, eltelít. Bolti egészségtelen cuccokkal nem akarom magam tömni - de nagyon kéne híznom, mert konkrétam betegesen soványnak nézek ki (160 cm). És sajnos - gondolom a súlyommal összefüggésben - a tejem is apad, hiába a másfél-két óránkénti szoptatás, meg időnként fejés, nem termelődik túl sok, alsó hangon épp elég...
2012. dec. 4. 20:59
Személyes tapasztalat: 62 kilóval jöttem haza a kórházból. Odafigyeléssel 2 hét alatt lement 2 kiló, amikor még kizárólag anyatejet evett a fiam, de nem bírtam tovább csinálni, mert folyton farkas éhes voltam. Még az éjszakai szoptatás után is ettem... azóta abbahagytuk a szopizást, de a 60 kiló megmaradt...
2012. dec. 3. 23:05
A saját tapasztalatomat tudom leírni. Alapvetően telt alkat vagyok, sosem voltam vékony. Szeretem az édességet és az olyanokat, amiktől lehet hízni. Krumpli, péksütik, stb. Legkisebb gyermekemet, amíg "körbeszoptattam" a napot, vagyis 3-4 óránként evett, addig nem híztam, sőt fogytam, pedig irgalmatlan mennyiséget képes voltam megenni. Folyton éhes voltam, már sokszor a sírás kerülgetett, hogy még mindig ennék. Amikor már ritkábban evett, később pedig jött a hozzátáplálás, akkor nem is voltam annyira éhes, de a kilók szépen el kezdtek visszakúszni rám. Szóval akkor kellett volna megfogni, de nem tettem. Aki hízásra hajlamos, az nem fog tartósan fogyni, mert szoptat - szerintem. Viszont az a magánvéleményem, hogy amíg szoptat az ember, ne az alakja legyen a legfontosabb.
2009. ápr. 9. 20:33
Általában fogyni szoktak, ha sokáig szoptatnak.De szerintem is alkati kérdés.
2009. márc. 25. 18:33
Én mind a két gyerekkel a terhesség alatt fogytam 10kg. A szoptatás alatt meg híztam. Szerintem alkati, mert anyagcsere kérdése is a dolog.
26. Sena
2009. márc. 10. 20:53
Alkat kérdése a dolog, én mindig sovány voltam, 15 hónap szoptatástól sem jött rám semmi fölösleg. Most 4 hónapos terhes vagyok a 2. babával és jelenleg 48 kg vagyok. De van aki pont a szoptatás alatt hízik meg, mert sokkal jobb az étvágya mint máskor.
25. 5e48d37001 (válaszként erre: 2. - Hopszasári)
2009. márc. 9. 21:11

Amúgy Én elmentem a nődokimhoz a szoptatás után vizsgálatra és megkérdeztem tőle,hogy akkor ez miért is volt,hogy semmit nem fogytam,most meg szakadnak e rólam a kilók? Ő szerinte ez azért volt,mert a prolaktin hormon visszaállt rendesre és a szervezet ezzel azt a parancsot kapta,hogy már nincs szükség fegyülemlet zsírraktárra,és mivel nekem évek óta 55 kiló a testsúlyom ,a szervezet visszaállította magát erre a súlyra.

Én meg annyit problémáztam a testalkatommal,már totál elkönyveltem,duci maradok,ha ezt tudtam volna előre,nem lettem volna depreszkás:-)

24. 5e48d37001 (válaszként erre: 9. - Hopszasári)
2009. márc. 9. 21:03

Ezt Én írtam:-)

Sajnos Én a szoptatás alatt semmit nem fogytam,esetleg szűk 3 kilót.16 hónapos volt a kislányom ,mikor azt mondtam,elég volt,most már abbhagyjuk az az 1 korty ami van az már nem számottevő.Ez tavaly

május 30 volt,akkor 62 kiló voltam.2 hónap múlva 55! Diéta nélkül!Azóta aránylag tartom is,igaz most 56 körül vagyok.

De ez csak az Én történetem,más ettől még fogyhat szoptatás alatt,nincs 2 egyformán működő szervezet.

23. Pirosalma (válaszként erre: 20. - Hopszasári)
2009. márc. 9. 20:01
Az anyatej alkotóinak (szénhidrátok, fehérjék, zsírok stb.) előállításához szükséges energia és persze az anyatej (átlagos) mennyiségének ismeretében.
22. gabilive (válaszként erre: 20. - Hopszasári)
2009. márc. 9. 17:05
Hogy ki és hogyan mérte le,azt nem tudom,de sok szoptatásról szóló irásban olvastam.És elég sokat olvastam róla,mivel az elején elég sok problémám volt a szoptatással(rengeteg tejem volt,a lányom nem győzte enni,ezért többször volt mellgyulladásom,literszámra öntöttem a lefejt tejet a lefolyóba).Most 2 éves a lányom,és most tartunk a napi egyszeri szopinál.
21. gabilive (válaszként erre: 18. - Hopszasári)
2009. márc. 9. 16:58
Nem feltétlenül a mértéktelen evésről van szó,hanem a kalóriamennyiségről.Én sem eszem sokat,csak egy kis süti,egy kis csoki,stb..
20. hopszasári (válaszként erre: 19. - Gabilive)
2009. márc. 9. 16:53
Sokaktól hallom ezt az 500 kalóriát. Ezt ki és hogyan mérte le? Csak kiváncsi vagyok.
2009. márc. 9. 16:51

Az ember nem a szoptatástól hizik vagy fogy,hanem attól,hogy mennyit eszik.A szoptatás 500 többletkalóriát igényel,tehát ha ennél többet eszel,világos,hogy hizni fogsz.

Én 23(!) kilót hiztam terhesség alatt(igaz,hogy meg is ettem mindent,amit megkivántam),ebből még 5 kiló van rajtam.Amig sokat szopizott a lányom,addig havi 2 kiló ment le rólam.Mióta csak egyszer szopizik naponta,azóta stagnálok.Valószinű,kevesebbet kellene egyek.

18. hopszasári (válaszként erre: 15. - Alexa77)
2009. márc. 9. 16:30
A lényeg pont ez. Nálam nem volt mértéktelen evés:-))
17. mtt80
2009. márc. 9. 16:30
Én 60 kilóval kezdtem a terhességet annak idején, és 70-nel mentem szülni. A szoptatás alatt lefogytam 55-re. 16 hónapig szoptattam, de kb. már a második hónapban 55 kg voltam. Utána pedig tartottam, majd miután abbahagytam a szoptatást, ismét visszahíztam 60-65-re.
16. Dite
2009. márc. 9. 16:27
Én anno, amikor szoptattam a fogyáshoz hozzá járult, a többi rajtam állt
2009. márc. 9. 16:24

Mivel a szoptatás többlet kalóriafelhasználás, így természetesen fogyaszt. Persze ha mértéktelenül eszik az ember, akkor így is, úgy is hízni fog.

Rólam leolvadtak a kilók szülés után, szoptatok immár több, mint 7 hónapja, normális kajamennyiséget eszem, plusz rengeteg csokit, de inkább fogyok még mindig, jelenleg kevesebb a súlyom, mint terhesség előtt, pedig mindig vékony voltam.

2009. márc. 9. 16:24

Én az első gyerkőccel szopi alatt híztam 6 kg-ot, pedig 23 hónapig szoptattam. Állandóan éhes voltam.

Most a másodikkal lassan ugyan, de mennek a kilók lefele, most 5 hónapos. Viszont nem érzem azt a mardosó éhséget, mint a nagyobbikkal.

13. hopszasári (válaszként erre: 10. - Kinni)
2009. márc. 9. 16:23

Ügyesek vagytok, akarom mondani, jól működik a természet:-))

Lehet, hogy nekem a szoptatással kellett pluszkilókat felvennem, u. is terhesség alatt 9 kilót híztam. 60 kilósan kezdtem a lányomat várni és kórházból kijőve, bedurrant, nagy cicikkel lettem 59 kiló....

2009. márc. 9. 16:23
bocs, annyira
2009. márc. 9. 16:23

Én anyira zabás voltam szoptatás alatt, hogy 10-10 kilót híztam mindkét gyerekkel a 2-2 éves szoptatás alatt.

Persze vannak szerencsések, aki fogynak szoptatás alatt.

10. kinni
2009. márc. 9. 16:21
18 kg plusszal mentem szülni, már csak 2 van meg belőle. Most 6 hónapos a baba, még szoptatom.
2009. márc. 9. 16:19

Ez érdekes, most találtam egy másik topikban egy anyuka hsz-át:

"Amúgy szoptatás alatt tök depressziós voltam, mert nem ment le rólam semmi, mikor meg abbahagytuk 16 hónap után, mint a mesében lekúsztak rólam a kilók:-) "

2009. márc. 9. 16:17
A szoptatás naponta 500 kalóriát éget.
7. hopszasári (válaszként erre: 6. - MelisUK)
2009. márc. 9. 16:15
Köszi, így már valamivel érthetőbb.
2009. márc. 9. 16:13
Fogyasztania kell, ha nomrálisan táplálkozik mellette az ember, de állítólag a szoptatás alatt mindenfélét kíván az ember, aki eszik is, az hízni fog vagy stagnálni.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook