Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Fogpótlásról tapasztalatok! fórum

Fogpótlásról tapasztalatok! (beszélgetős fórum)


2010. nov. 16. 11:01

Reggel voltam egy fogtechnikán.Jól elbeszélgettem a technikussal,milyen megoldást tud csinálni.A rugalmast még nem javasolja,mert az ínyem elég hepe hupás,még gyógyulnia kell.

Csinál egy rendes fogsort,le is vette a mintát,kikerülve a fogorvost.Nagyon bízok benne,őszintének tűnik.Reggel megint megyek harapásra.

150. Lolita63 (válaszként erre: 148. - 1e65ba4e2f)
2010. nov. 16. 10:54
Célzásnak tűnt,azért.Nem kötözködés,csak érzékenyen érint...soha ne tudd meg,lelkiekben mit élek át...
149. Lolita63 (válaszként erre: 145. - Hippi62)
2010. nov. 16. 10:51
Aranyos vagy:) Mosolyt fakasztottál az arcomra:) Rám is fért amin keresztül mentem...
2010. nov. 16. 09:41
a 140-esre pedig csak annyit reagálnék, hogy ki mondta azt, hogy neked amiatt kellett? valamibe bele tudsz még kötni? :D
2010. nov. 16. 09:40

oké, oké, nem vitatkozok veletek. el tudom képzelni, átérezni nem, mekkora trauma lehet, ha valaki így jár, mint ti :(

144-es hsz-ben sok igazság van, de szerintem a mai rendszerben sem olyan egyszerű, most sem lettek olcsóbbak az ellátások.

és azt is tudom, miért zríkáltok ennyire: mert nekem csak korona kell, és ez nem az a fórum. sajnálom, hogy nem jutottunk közös nevezőre :)

146. bobe2 (válaszként erre: 145. - Hippi62)
2010. nov. 16. 09:22
:D
145. hippi62 (válaszként erre: 136. - Lolita63)
2010. nov. 16. 07:18
Hát ha esz Téged így felvidít, szíveszen írogatok a mosztani beszédsztíluszomban.
144. hippi62 (válaszként erre: 139. - 1e65ba4e2f)
2010. nov. 16. 07:14
Sajnos bizony nem mindig trehányság miatt mennek így tönkre az ember fogai. Én a jó géneknek is köszönhetem, - anyukámnak pl. már 30 évesen nem volt egy foga sem - harminc éve még a fogászati eljárások, anyagok sem voltak ilyen jó minőségűek, különösen nem SZTK alapon, a magánrendelést pedig akkor sem tudta mindenki megfizetni és egyéb betegség miatt is el lehet veszíteni a fogakat, mint pl. Lolita. Én tizenévesen olyan fogorvos körzetéhez tartoztam, aki inkább húzott, mint mentett fogakat.
143. hippi62 (válaszként erre: 141. - Bobe2)
2010. nov. 16. 06:59
Persze, azért a felragasztott híd azért teljesen más, mint a kiköphető.
142. bobe2 (válaszként erre: 134. - Lolita63)
2010. nov. 16. 06:51
Igen alul a sajátjaim vannak.
141. bobe2 (válaszként erre: 133. - Hippi62)
2010. nov. 16. 06:50
enyém rögzitett.
140. Lolita63 (válaszként erre: 139. - 1e65ba4e2f)
2010. nov. 15. 22:10

Nekem nem trehányság miatt kellett alul kihúzni!!!

Sajnos a vérnyomáscsökkentőm mellékhatása csinálta,az ínyvérzést az ínygyulladással.6 éve porcelán koronám volt alul a fogaimon,rendbe voltak.Fönt hál'Istennek 2 hiányzik csak!

139. 1e65ba4e2f (válaszként erre: 137. - Lolita63)
2010. nov. 15. 19:57
na hát ez az! pedig tized annyiért húznák ki, de nem vok akkora hülye, h 20 évesen fogak nélkül maradjak, ha nem muszáj. nem tudom, hogy lehet vki annyira trehány, úgymond, h nem vigyáz rájuk, amíg lehet. anyám is odáig van, h nincsenek fogai. mért nem akkor csináltatta, mikor még volt mit.... nah
138. Lolita63 (válaszként erre: 130. - Hippi62)
2010. nov. 15. 19:35
Ne keseredj el,a felsőt hamar meg fogod szokni...mindenkinek sikerül.Az alsó a necces:(
137. Lolita63 (válaszként erre: 129. - 1e65ba4e2f)
2010. nov. 15. 19:33
Örülj neki,mig van fogad...én inkább szenvednék a beavatkozást szívesen türném,csak ne kellett volna kihúzni alul:(((
136. Lolita63 (válaszként erre: 128. - Hippi62)
2010. nov. 15. 19:32
Na,jót mosolyogtam,Kedves Sorstársam:)Egy kis életet hoztál,mert nagyon magam alatt vagyok...
135. 1e65ba4e2f (válaszként erre: 131. - Hippi62)
2010. nov. 15. 16:40

nekem mondod? :D az előzőt karácsony előtt kezdték, de nem volt elég pénzem, és csak márciusban rakták rá a koronát. pár hónap ideiglenes töméssel nagyon szupi volt :)

a 3-4 alkalom idegelés, meg ilyen tömés, olyan, aztán a gyökértömés, alkalmanként 4-4 ezer, meg a korona (másik helyen) már csak 21ezer volt... +buszjegy, ami kb. 3ezer volt. nem is a fájdalom idegesít, hanem a sok utánajárás. az stresszel, hogy megint járhatok hetente 2-3-szor....

134. Lolita63 (válaszként erre: 132. - Bobe2)
2010. nov. 15. 15:13

Szia!

Végre egy elégedett ember:)

A felsőt azt mondják könnyebb megszokni,ott vákum van és fel lehet szívni.

Alul sajátod van?

Nekem fönt saját van,alul semmi:( de nagyon nehéz...

133. hippi62 (válaszként erre: 132. - Bobe2)
2010. nov. 15. 14:16
Rögzített, vagy kivehetős?
132. bobe2
2010. nov. 15. 13:04

Sziasztok.Kitartás mindenkinek.Nekem tavaj májusban tették fel a felsö protézist,nem volt olcso,de ojan tünrményes orvosnöhöz jártam ,hogy ezt elmondani nem tudom.Ráadásul a fogakat is meg a fogsort is ojan szépen megcsinálta hogy apszolut nem érzem hogy nem a saját fogaim.


Remálem mindenkinek ,igy fog sikerülni.Kitartás.

131. hippi62 (válaszként erre: 129. - 1e65ba4e2f)
2010. nov. 15. 12:50
Ha nincs begyulladva, akkor az érzéstelenítő rendesen hat, és akkor egyáltalán nem fáj a csiszolás. Viszont a két hónap, meg a 40 ezer egy fogra azért elég soknak tűnik.
130. hippi62 (válaszként erre: 127. - Barbarra)
2010. nov. 15. 12:45

Szia! Mint olvashatod, Lolitával siránkozunk itt a fórumon, hogy nagyon keserves ehhez hozzászokni.

Nekem eddig hidam volt felül, de most megint ki kellett egyet a tartó fogak közül húzni, így már nincs elegendő ahhoz, hogy csak híddal meg lehessen oldani a pótlást. Most, amíg gyógyul a húzás helye, és gyökérkezeléseket csinálnak, kaptam egy kivehető ideiglenes részleges felső fogsort, amin nekem is van két ilyen kapocs, ami gondolom Neked is van. Mivel nekem eléggé zárt ajkam van - tehát nevetésnél a fogínyem soha nem látszott ki - így ezek a kapcsok sem nagyon látszanak. Viszont ez az ideiglenes még egyébként sem valami esztétikus, annál inkább kényelmetlen és nem is olcsó megoldás. Csütörtökön kaptam meg, de még nem sokat volt a számban. Nagyon rosszul esik fel- és lefeszegetni - és mint ahogy már írtam Lolitának - feszít, vág, nyom szúr, és enni is jobb nélküle, mint vele. Naponta egyszer is éppen elég lenne le meg felrakni, de mivel a kaja is alámegy, csak úgy tudom megtisztítani rendesen, hogy kiveszem. Mivel pedig ez nagyon nehezemre esik, inkább be sem rakom. Itthon még valahogy elvagyok nélküle is, és a húzás helye is könnyebben tisztán tartható. Nem tudom az állandó fogsort milyen technikával csinálnák meg, de ez a mostani nagyon nem tetszik. Rágni sem tudok vele, bár a hídhoz is idő kellett, míg megszoktam és egyáltalán rá mertem harapni.

2010. nov. 15. 12:24

én szerdán megyek lebeszélni, a második koronám lesz, örlőfogra. sztem nem fog fájni, mert ez még elvileg nincs begyulladva... bár elég érzékeny... kicsit be vok tojva, de nem nagyon, mert csajhoz megyek. ők kedvesek :) szal megint rámegy 40 ezer egy fogamra, de inkább,m h kihúzassam... nem marad fogam akkor meg 30 éves koromra :D ugye, nem fog fájni? :D

inkább az zavar, hogy 2 hónapig járhatok megint...

128. hippi62 (válaszként erre: 126. - Lolita63)
2010. nov. 15. 12:21
Kíváncsi vagyok, mire jutsz. Én csütörtökön megyek gyökérkezelésre. Mivel úgyis itthon vagyok, ma sem tettem be a fogat. Bár utálok fogatlanul lenni, mégis jobb még így is, enni is jobb nélküle, pedig nem sok fogam van amivel rághatok. Ebből a szempontból még szerencsém van, hogy most nem kell dolgozni járnom, amíg ilyen nyomorult vagyok. Bár itthon, a családi környezetben szem boldogszág pöszézve beszélni.
2010. nov. 15. 12:15

sziasztok, nemrég kaptam műfogsort, sajnos a terhességek tönkretették a fogaimat.

mivel ez csak részleges, elöl fent a harmadik illetve negyedik fogamra kapcsolták rá.

Szeretném megkérdezni azoktól, akik hasonló cipőben (fogsorban;) járnak, hogy mik a tapasztalataik: nagyon meg szokták bámulni a kapcsokat?

És hogyan lehet normálisan enni a fogsorral?

Nekem kényelmetlen is.

Nagyon kellene, hogy valami sorstárssal beszéljek, akár másik korosztályból is, de én relatíve fiatal vagyok, és eléggé megvisel.

Köszönöm előre is a válaszaitokat.

126. Lolita63 (válaszként erre: 125. - Hippi62)
2010. nov. 15. 10:17

Pénteken voltam egy képzésen,ne tudd meg mit szenvedtem...annyi ember előtt.Kivettem a WC-be és úgy ettem meg az ebédet.A héten megyek egy fogtechnikára és csináltatok egy normálisat.

A rugalmasról Én is azt olvastam,hogy lehet teljes foghiány esetén is.A nyíregyházi technikus elbizonytalanított:( rákérdezek,ha személyesen ott leszek.

125. hippi62 (válaszként erre: 124. - Lolita63)
2010. nov. 15. 07:01

A hét végén már nem is nagyon használtam. Tegnap már egyáltalán nem raktam be. Olyan kínlódás ki- és befeszegetni, annyira feszít, szúr, vág, hogy tegnap pl. már be sem tettem. Éppen elég lenne naponta egyszer ki-be rakni, de hát evés után csak úgy lehet rendesen megtisztítani, ha kiveszem. Pedig ezért is 25 ezret fizettem. Nem tudom milyen lenne a végleges, de ez nagyon kényelmetlen.

Én úgy olvastam a rugalmasról, hogy teljes foghiány esetén is készítik.

124. Lolita63 (válaszként erre: 123. - Hippi62)
2010. nov. 12. 21:27

A két technikus nem egyformát beszélt.

Egyik megcsinálná a rugalmas fogsort teljes foghiány esetén is. A másik ,csak akkor,ha van fogad.Kész őrület.

Nekem is csak dísz.Enni nem lehet vele.

123. hippi62 (válaszként erre: 122. - Lolita63)
2010. nov. 11. 20:15

Melyikkel kapcsolatban bizonytalanodtál el?

Ma este én is megkaptam az ideiglenest. Most úgy érzem, hogy megszokni lehet,hogy a számban van, de rágni vele már nem egyszerű. Ettem vele itthon egy kis rizses húst, de elég keserves volt a rágás, meg a kaja is alámegy. Ki-be rakni sem könnyű, de azért evés után kibányásztam, és éjjelre most vissza sem rakom. Kezdetnek ennyi is bőven elég volt belőle.

2010. nov. 11. 19:33
Ma telefonálgattam,sok véleményt kaptam és még jobban elbizonytalanodtam:(

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook