Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Implantátumos fogpótlás fórum

Implantátumos fogpótlás (beszélgetős fórum)


2013. jan. 17. 09:24

Sziasztok!

Nagyon szeretnék infót gyűjteni erről a témáról! Kérlek benneteket ha valakinek van bármilyen tapasztalata azt ossza meg velem!!!

2011. szept. 6. 21:35

Sziasztok!

A felső fogsorom egy kisebb szabályoszásra szorulna, ugyanis a középső metszőfogaim mellett lévő oldalsó metszőfogak egy része a középső metszőfogaim mögött helyezkedik el. Ez esztétikailag sem szép, valamint nem tudom kellően tisztítani(nem férek hozzájuk), így gyorsabban romlanak ezek a fogak. Fogszabályozót már nem szeretnék, ezért arra gondoltam,h az oldalsó metszőfogaimtól megszabadulhatnék és és impantátummal pótolhatnám ezt a két fogat. Volt esetleg valakinek hasonló problémája, amit azóta megoldódott. Ha, igen, hogyan? Próbálok feltenni képet, hogy mégis hogyan néz ki.

22. Lolita63 (válaszként erre: 21. - Kenzol)
2011. jún. 25. 15:39

Sajnos az alsó jó fogaimat 9 hónapja alul ki kellett húzni:(

Csúnya ínygyulladást kaptam és meglazult a fog,a panoráma röntgen mutatta,hogy a csontból is kimozdult.

Semmi lehetőség nem volt,csak a húzás...

Azóta küszködök a fogsorral,már 3 is van,de nem tudtam megszokni:(

Most alul 5 db lett beültetve és arra megy majd a körhíd...

Fent van pótlás ,mert 2 fogam hiányzik.

Még benne a varrat,majd szerdán szedik ki.

Pépes ételeket eszek,rágni nem tudok,nem is lehet erőltetni.

21. kenzol
2011. jún. 25. 13:05
mint mindenki :) Melyik fogaid helyett lett imlantátum? Hogy tudsz enni,rágni?
20. Lolita63 (válaszként erre: 19. - Kenzol)
2011. jún. 24. 17:53

Itt körül mozognak az árak....drága mulatság...

Nagyon nehezen szántam rá magamat,remélem meg lesz az eredménye...csak az a baj,nagyon türelmetlen,rossz beteg vagyok:(

19. kenzol
2011. jún. 24. 16:06
Irigyellek,hogy volt bátorságod nekivágni, szerintem minden átlag ember ilyet szeretne,csak nagyon kevesek engedhetik meg maguknak :( Nekem az első fogaim totál elmozdultak és szétnyíltak elöl,ennek következménye biztos fogpótlás lesz,de nálunk 125ezer körül van az implantátum :(
18. Lolita63 (válaszként erre: 17. - Kenzol)
2011. jún. 24. 08:45

Ki lehetett bírni,kaptam injekciót közben is.

5db implantátum lett beültetve...

Szerdán lesz a varratszedés,aztán várjuk a csontosodást.El kell telni 3 hónapnak,mire a híd rákerül...

Nem olcsó mulatság,változóak az árak,érdemes több helyen megnézni.

17. kenzol
2011. jún. 24. 07:03
Milyen volt? Mennyire volt fájdalmas? Mikorra lesz kész teljesen a fogad és mennyiért csinálták?
2011. jún. 23. 08:52

Túl vagyok a beültetésen,tegnap történt...

Jó lenne valakivel megbeszélni akinek van ilyen tapasztalata...

2011. máj. 16. 13:19

Látom, "meghalt" a fórum,de azért ha olvastok írjatok tapasztalatokat,mert alul meg szeretném csináltatni,de nagyon félek....

A kilökődéstől,árától,fájdalomtól,végeredménytől...

Akár negatív,v,pozitív tapasztalatokat is osszatok meg velem!

Előre is köszönöm.

2010. szept. 28. 14:07

Várom a hozzászólásotokat,tapasztalatokat,akinek már csináltak implantátumot.

Sajnos az alsó fogaimat ki kellett húzni és ideiglenes fogsort kaptam:(

Nagyon szörnyű...

Olvastam ,hogy több helyen is végeznek beültetést.

A mini implantátum érdekelne leginkább,ami gyorsan,fájdalommentesen történik.

Van e Békéscsabáról aki járt Dr.Bajusz Norbertnél?

13. tkgabi (válaszként erre: 12. - Tkgabi)
2008. okt. 13. 00:10
Én is azt mondtam,a végösszeg borzalmasan nagy lesz,mire végzek.Még nem látom a végét én se.Valószínűleg még jövőben is oda fogok járni,ha így haladok,pedig nem voltam hanyag,jártam rendesen fogorvoshoz.
12. tkgabi
2008. okt. 13. 00:05
Klimpírozi,a beültetett implantátum helyén semmi idegentest érzés nincs,teljesen oké eddig.Fel van téve az ideiglenes pótlás,úgyhogy nem is láttam a műtét helyét.Járok tömésekre,1 tömés 12000 annál a dokinál.Sajnos,úgy néz ki,most kezd sorvadni a fogínyem is alul,ép fogak körül,szóval nem rózsás a helyzet.Majd írok,mit csináltak még velem.
11. Klimpírozi (válaszként erre: 9. - Tkgabi)
2008. okt. 9. 15:42
milliós lesz a szám, mire elkészül..majd mellékalkulálok egy kis zsírleszívást, egyéb korrekciót, ha már úgyis altatnak:)))
10. Klimpírozi (válaszként erre: 7. - Tkgabi)
2008. okt. 9. 15:40
igen, arra számítok én is, mert egyetlen egy sajdulás, és ugrom ki az orvost magam előtt lökve...szóval, várom a tapasztalataidat, árakat , érzéseket az élményeket a gyakorlatban..
9. tkgabi (válaszként erre: 8. - Cfe91a5448)
2008. okt. 9. 15:19

Szia.Érdeklődd meg,mennyiért csinálják abban a kórházban,amiről írtál.Én néhány fogorvosnál érdeklődtem,és mindegyik 130000-et mondott egy implantátumért.

Ha érdekel,a dokim nevét megírom priviben.Nála is 130000Ft volt,de rutinosan dolgozik,és állítólag még eggyel se volt gond,amit betett.

2008. okt. 5. 20:12
sziasztok:)sajna nekem is van hiányos fogsorom sajna 3 is,fogbeültetésre gongdoltam h nekeljen a jokat lecsixolni és+koronázni.valahol halottam h valamelyik korházban+csinálják ugymond magán uton de mégise horrol őxegért.tudtok erröl infot adni?vagy vmi tutti dr ajánlani?
2008. okt. 4. 23:21

Sziasztok!

Voltam varratszedésre,minden rendben.Újra azt mondta a doki,semmi baj nem lehet a beültetéssel.

Engem a párom biztatott erre,mert én még hanyagoltam volna,mert 2csiszolással még lehetett volna pótlás.

Hát a 4 beültetés kicsit sok,de elaltatnak,ha kell.Szerintem a szépségért,és főleg az egészséges rágásért mindent meg kell tenni.

Üdv nektek.Majd írjatok!

2008. okt. 3. 10:57

Sziasztok!


Ti már előrébb jártok a dologban, mint én ! :-) Én éppen most járogatok a fogdokimhoz általános kis "tömögetésre", fogkőlevételre stb. és kérdezte tőlem, hogy nem e szántam el magamat - ugyanis már kb. 3 évvel ezelőtt beszéltünk róla! Én "benne lennék", de a párom (!!!) nem szeretné ! :-)Én is próbáltam belekötni ebbe a beültetéses témába, de a dokim teljesen megnyugtatott, azt mondta, hogy nagyon kevés ember van, akiknek nem fogadja be a szervezte a titánt, azt mondták, hogy csípőprotézisnek is azért ezt az anyagot használják, mert ez a "legemberebb barát" anyag, amit az emberi test hajlandó befogadni!...nekem még azt is mondta, hogyha netán az első beültetés sikertelen- kilökődik- akkor garanciában a műtétet pár hónap múlva ingyen ismét megcsinálja !!...de még hezitálok !!

5. Klimpírozi (válaszként erre: 4. - Tkgabi)
2008. okt. 3. 06:55
4 db, 2 alul, 2 felül...de már attól félek, hogy eszközzel belemásznak a számba..
4. tkgabi (válaszként erre: 3. - Klimpírozi)
2008. okt. 3. 00:15
Szia!Helyi érzéstelenítésben történt,de semmit nem éreztem!Max.15percet tarthatott az injekció beadásától számítva.Tényleg nem megterhelőbb,mint egy foghúzás!Utána 1Cataflamot kellett bevegyek,másfél napig kicsit megdagadtam,de semmi fájdalom!Nyugi!De ha kell,elaltatnak.Neked hány beültetés lesz?
3. Klimpírozi (válaszként erre: 2. - Tkgabi)
2008. okt. 2. 22:30
uff, erre készülök én is...kérdésem, altatásban, avagy nélküle történt a beavatkozás?????Rettegek, ugyanis...
2. tkgabi (válaszként erre: 1. - Sztrixi)
2008. okt. 2. 22:23

Szia!

Én is pár napja indítottam egy hasonló fórumot:1válasz érkezett.

Nekem lényegében maga az implantátum beültetés megvolt 1héttel ezelőtt,és csak arról tudok véleményt írni:kevesebb időbe tellett,kevesebb utófájdalom,feldagadás,mint pl.a 7-es fogam kivésése után.Szóval abszolút nem volt megerőltető.Én a továbbiaktól félek,nehogy begyulladjon,ne "bírja"a szervezet.A doki szerint semmi nem lesz,de én hallottam negatív tapasztalatokat.

Te hol tartasz?

2008. aug. 25. 14:41

Sziasztok !


Valakinek volt már "szerencséje" implantátumos fogpótláshoz ?

Véleményeket, tapasztalatokat szívesen olvasnám mielőtt belevágok!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook