Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Fogimplantátum behelyezése után meddig fog fájni az íny? fórum

Fogimplantátum behelyezése után meddig fog fájni az íny? (tudásbázis kérdés)


9. Guruljka (válaszként erre: 7. - Luna-)
2019. okt. 2. 12:35
Nyilván feszíti az implantátum, hisz a tejfog helyén eddig nem volt a csontban semmi. Azért én rákérdeznék az orvosnál, kell-e ennek ennyire fájni.
8. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 7. - Luna-)
2019. okt. 1. 20:51

Fájt az ínye nagyon, és ízületi problémái lettek, többször volt hőemelkedése. Egy panoráma felvétellel gyorsan feltudják mérni,hogy honnét indult ki a góc.

Kívámom, hogy neked, ne legyen ebből problémád!

7. Luna- (válaszként erre: 6. - 9b10f3d7ff)
2019. okt. 1. 20:37

Köszönöm szépen a választ.

Nekem egyet rakott csak be. Sajnos elől harminc éves fejjel még volt egy tej fogam ami az évek során ugye teljesen tönkre ment. 25 éve ki kellett volna hullania de nem tette. Kihúzták. Így nem volt elől fogam. Borzalmas volt. Ezért kellett nekem ez.


Igen én is hallottam már gyulladásokrol de igazán sose beszéltem olyannak akinek volt.

Nem tudod esetleg milyen gondokat okozott? És hogyan derült ki, hogy ez okozta?

6. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Luna-)
2019. okt. 1. 19:57

Nekem nincs, de családban van. Van akinek nem fájt, van akinek, annyi ideig, mint egy átlagos foghúzás utáni fájdalom.

Viszont én sokat voltam szájsebészeten, fekvő beteg is. Találkoztam olyan esettel, hogy szépészeti szempontból több fogát kiszedette a nő, viszont maga az implantátum, olyan gyulladást okozott az ínyében, így a szervezetében is, hogy ki kellett operálni az egészet neki.

Tehát egy lelkiismeretes orvos, egyszerre csak egyet csavaroz be. Ezt azoknak írom le, akik ezen gondolkodnak, hogy többet beüétetnének, és egyszerre tól szeretnének rajta esni, hogy próbálja ki mindenki, mennyire jön be az egy, ha nincs gond, akkor aztán mehet egyszerre több is.

5. Luna- (válaszként erre: 3. - Luijza)
2019. okt. 1. 19:19

Szia! Nagyon szépen köszönöm , hogy válaszoltál nekem.

Neked ezek szerint van ilyened. Két nap után nem is fogom érezni az egészet?

4. Luna- (válaszként erre: 2. - Channa*)
2019. okt. 1. 19:18
Az iny az a csontot borító szövet gyakorlatilag. Ezért a válaszom igen abba. Fúróval lyukat fúrt a csontba és abba csavarozta bele az implantatumot. Majd a kint levő részére építette rá a koronát.
2019. okt. 1. 18:52
Szia, első két nap, utána jó lesz.
2019. okt. 1. 18:50

Nem tudok válaszolni a kérdésedre, de szedj be valami fájdalomcsillapítót!


Mennyibe kerül egy ilyen fog (implantátum+fog)? AZ ínyedbe tekerték bele?


köszi!

2019. okt. 1. 15:51

Sziasztok!

Egylépéses implantatum lett ma reggel beralva egy olyan helyre ahol évek óta nem volt fog. Ideiglenes korona is van már rajta. 10mm hosszú implantatum ment be.

Azt szeretném kérdezni, hogy akinek utána fájt annak milyen érzés volt? Nincs íny vágás meg varrat, nekem odabent faj és nem az implantatum hanem a mellette levő fogak fajnak. Olyan érzés mintha egy nagyon durva fog szabályzó tolná oldalra a fogaimat.

Másnak is volt ilyen? Meddig fog így fájni ? Két szem kataflamot már bevettem.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook