Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Miután tejet iszok, a hasam nagyon felpuffad, és kicsit fájni is kezd a gyomrom.Mitől lehet? fórum

Miután tejet iszok, a hasam nagyon felpuffad, és kicsit fájni is kezd a gyomrom.Mitől lehet? (tudásbázis kérdés)


20. Kanalasorvosság (válaszként erre: 1. - F624cfc9cc)
2011. nov. 10. 23:37

Barátom is laktózérzékeny volt! Neki rendbehozta természetgyógyész azt tudom.Valahogy úgy mondta hogyha csak kevesebb van a bélbolyhokból(asszem abból) akkor rendbehozható de ha egyáltalán nincs akkor sajnos nem fogyaszthat többet bizonyos ételeket és annyi!

Szerintem te is keress egy jó természetgyógyászt!

Ő egyébként nagyon kikészült mindig a tejtől! Gorcsölt a hasa meg ilyenek. És most tök jól van :)

2011. nov. 10. 16:15
allergia vagy laktózérzékenység lehet szerintem. a tejtermékekre is így "reagálsz"?
18. 274c9996b8 (válaszként erre: 1. - F624cfc9cc)
2011. nov. 10. 15:37
Tehat NE igyal tejet , en sem iszom , meg a szagatol is rosszul vagyok :)
17. 978d6e406c (válaszként erre: 1. - F624cfc9cc)
2011. nov. 10. 15:36
Attól,hogy nem feltétlen egészséges,és irritálja a beleket.Ha érzékeny a bélrendszered,akkor meg pláne kerülendő.
2011. nov. 10. 15:27

nálam is előfordul alkalmanként ha a teheneket vágóra hajtják...és pár nap esetleg 1-2 hét kimarad a fogyasztásból,fepuffad,nyekereg jobbra s bal,seprű nélkül is közlekedhetnék...ztán másnap mert jön zis...visszaáll a szerkezet

prsze lehet allegória is...v rossz min tejet iszol v túl zsíros a cucc

15. f64f0d9a69 (válaszként erre: 14. - D41005143d)
2011. nov. 10. 13:07
Allergiánál az ember bőre, nyelve stb. viszket,megdagad, mert felszabadul a hisztamin.
2011. nov. 10. 12:58
allergias vagy ra,ne igyad es meglatod a kulombseget .nagyon sokan allergiasak ra kulonben.
2011. nov. 7. 15:03

A laktózérzékenység nem betegség, hanem adottság.

Vannak népek, akik nem fogyasztottak tejet és így még nem tudott a szervezet alkalmazkodni hozzá. Nem tudjuk kik voltak az elődeink és mihez alkalmazkodott már az ő szervezetük és mi mit örököltünk :(

A felnőttek nagy részéből hiányzik a laktáz enzim,ami lebontaná.

A világ nagy részén nem fogyasztanak tejet.

Az evolúció malmai pedig lassan forognak...de állítólag ahogy egyre többen isszák, a szervezet alkalmazkodni fog hozzá. Ki tudja mennyi idő kell hozzá? 100 vagy 10 000 év? :(

12. era06 (válaszként erre: 10. - F624cfc9cc)
2011. nov. 7. 08:22

A te korodban én sem tudtam meginni, csak édesen.

Kakaós kávétól nem volt bajom.

2011. nov. 7. 07:48

Nusi!


Nekem is ilyen gondom van. Én már évek óta nem iszok tejet. A kávémba pedig szója tejitalport teszek, ettől semmi gondom. Bár most egy tisztitókúrát csinálok, úgyhogy, most még tejtermékeket sem eszem. Nehéz elhinni, de tényleg nem kell a szervezetemnek.

2011. szept. 4. 22:29
ma este ittam egy fél pohár tejet,hasam azonnal felpuffadt,hányinger.:/ Az a baj,hogy anyum elég érdekes,és hiába fogom neki mondani hogy anya szerintem laktózérzékenységem van,és elmondom a tüneteimet,azt fogja mondani óó biztos nem ettél rendesen,nem kell orvoshoz menni...
9. zebracsikó (válaszként erre: 8. - F624cfc9cc)
2011. szept. 3. 22:54
azért ki kéne vizsgáltatni!!
8. f624cfc9cc (válaszként erre: 7. - Livilla)
2011. szept. 3. 22:53
Köszönöm szépen neked és a többieknek is.:) Akkor ne menjek el orvoshoz,csak ne igyak tejet vagy laktózmenteset?
2011. szept. 3. 22:47

Ugy hangzik, mintha laktoz intoleranciad lenne. A nepesseg egy reszenel a tejcukrot (laktozt) lebonto enzim szintje a felnott kor fele lecsokken. Ezert nem tudjak lebontani a laktozt, melyet igy a belben lako bakteriumok bontanak le, ez gazkepzodessel jar :).

Szoval lehet, hogy gyerekkent semmi gondod nincs a tejjel, de tini vagy fiatal felnott korban lesz. A feherjehez nincs koze ennek a dolognak. lehet tejfeherje erzekenyseg, de az nagyon ritka. Probald meg a laktoz mentes tejet, szupermarketekben lehet kapni. Altalaban kis mennyisegu tejcukrot (kb 1 dl tejnek megfelelot) meg ilyenkor is le tud bontani a szervezet.

2011. szept. 3. 21:51

Csatlakozom az előttem szólókhoz: tejérzékeny lehetsz, ki kéne vizsgáltatnod, vagy ne igyál tejet!

Van szója- és rizs-tej is ha nagyon szeretnél tejet inni!

2011. szept. 3. 21:49
laktóz érzékeny lehetsz
2011. szept. 3. 21:49

tejfehérje vagy tejcukorérzékenység


nem kéne más állat anyatejével táőlálkoznod, semmi szükséged rá

2011. szept. 3. 21:49
pl. laktóz érzékenység/allergia
2011. szept. 3. 21:49
15 éves vagyok
2011. szept. 3. 21:48
Miután tejet iszok, a hasam nagyon felpuffad, és kicsit fájni is kezd a gyomrom.Mitől lehet?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook