Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Fülszúrás vagy tubus behelyezés, hogy a váladék kijöjjön, csináltak már valakinek tapasztalatokra volnék kiváncsi? fórum

Fülszúrás vagy tubus behelyezés, hogy a váladék kijöjjön, csináltak már valakinek tapasztalatokra volnék kiváncsi? (tudásbázis kérdés)


19. zebracsikó (válaszként erre: 18. - Dorina22)
2010. aug. 18. 19:04
nemigen van más választásod pedig!
2010. aug. 18. 18:48
Sziasztok. Nekem 5 éves koromban(most 23 vagyok) volt tubusműtétem(nem esett ki), de szokott fájni azóta is, meg "süket" is vagyok. Most is be van gyulladva szerintem a mandulámmal együtt, nagyon fáj:( de félek orvoshoz menni
17. f64f0d9a69 (válaszként erre: 15. - Zebracsikó)
2010. ápr. 15. 11:04
Én is, mert a saját családomon láttam a hatását.
2010. ápr. 14. 20:57

hát mi még mindig nem tudunk semmit

egyenlöre az van hogy minkét fülén pici halláscsökkenés bár inkább a bal fülén mutathato ki a doki azt mondta még csináljunk egy fül ct-t és utána meglátjuk.

A tejes doloogra annyit mondok hogy allergiás volt a tejre hatáértéken volt 2 évesen azota is csak kismértékben iszik tejet esetleg 1 héten 1x 1 decit

ugyhogy ez kizárva.


de egy doki azt mondta hogy mivel szed allergiagyogyit meg van puff-ja is elöször ventolin majd flixotide most seretide discust használunk és a miatt is lerakodhat a dobhártya mögött a váladék nem tudom lehet ebbe is valami

De az tuti ha megvan fázva vagy ha fül vagy arcüreggyulladása van akkor nem ugy hall

bár mostanába nem volt beteg kopp-kopp

Vica 82-majd ird meg hogy ment és szurkolok

15. zebracsikó (válaszként erre: 13. - F64f0d9a69)
2010. ápr. 14. 16:52
(én vércsoporttól függetlenül nagyon tejellenes vagyok!)
14. zebracsikó (válaszként erre: 12. - Vica82)
2010. ápr. 14. 16:51

tényleg rengeteg gyereknek segít ez a kis csövecske és nem hosszadalmas műtét.


A tejet hagyd el az étrendjéből, mert sokszor hozzájárul a váladék képződéséhez.

2010. ápr. 14. 15:17

Dr. D'Adamo könyvében ezt olvastam:

A középfülgyulladás a kisgyerekeknél általában a helytelen étrend.

"A" vércsoport:a tej okozza

"AB" vércsoport: tej, kukorica okozza

Hiányzik a fülfolyadékból egy specifikus anyag a baktériumok támadása ellen.

A cukor gátolja az immunrendszer működését.

Segíti az immunrendszert pl. az Echinacea, C vitamin.

"B" vércsoport: paradicsom, kukorica,csirke okozza

"0" vércsoport: búza, tej okozza

Később ahogy erősödik az immunrendszer, a betegség is elmúlik.

A mi családunkban már bevált és fülész orvos javasolta, mert erre nem is gondoltunk, pedig a vércsoportos étrendet régóta használjuk. Kicsi babánál nem jutott eszünkbe...

Szerintem érdemes kipróbálni. Nem másoltam be a hosszú leírást, csak a lényeget, de nagyon hasznos!

12. vica82
2010. ápr. 13. 21:28

Sziasztok:)

Olvaslak titeket.A 8 éves fiamnak május 3-án lessz a műtét.Azt mondta a doki hogy nyugi"ez minden napi dolog"Ja neki lehet,nagyon be vagyok tojva:(Nekem is ki mutatták hogy a jobb fülére hallás sérült.Meg aztán november óta kétszer volt felső léguti fertőzésből tüdő gyulladás:S

2010. febr. 17. 20:44
köszönöm mindenkinek
10. Kirizsu (válaszként erre: 9. - Norahhh)
2010. febr. 17. 16:34
18 éve még az orvosoknál sem volt teljes az egyetértés...de én végülis nem bántam meg, hogy így döntöttünk. Szerencsére talán ma már sikeresebbek ezek a beültetések.
2010. febr. 17. 16:15

Nem altatásban, csak bódításban végzik.

1-1,5 évig van benne a tubus, utána magától kiesik.

Krizsu hozzászólásához még annyit, hogy lehet, hogy évekkel kevesebbet szenvedett volna a gyerek, ha megcsináltatja. Nekünk sem volt egyszerű, többször elküldtek, hogy nem lehet megcsinálni a beültetést, mert megint be van gyulladva a füle! Aztán amikor lobmentes volt, kihasználtuk az alkalmat! És milyen jól tettük!

2010. febr. 17. 16:06

végül is már arra a döntésre jutottunk hogy megcsináljuk de akkor jol döntünk köszönöm szépen


Altatásban végezték gondolom hány napig kell bent lenni vele ??Mennyi ideig volt bent a tubus ?

2010. febr. 17. 15:56

a tubus jó, szellőzik a fül-nem fog begyulladni.

az öcsémnek majdnem végzetes lett egy gennyes fülgyulladás-majdnem agyhártya gyulladása lett,utolsó pillanatban műtötték.

6. Kirizsu (válaszként erre: 5. - Kirizsu)
2010. febr. 17. 15:53
Ja és azt még hozzá tenném, hogy 6 éves korától úszott és vizilabdázott...:)))
2010. febr. 17. 15:52
A lányom 18 éves. Születésétől 6 éves koráig szinte hetente, 2 hetente szúrták fel a fülét. Be akartak ültetni neki egy tubust, de mivel az orvosok fele ellene volt a másik mellette tanácstalan voltam. A lányomat elvittük a műtétre, de nem tudták elvégezni, mert ismételten tartósan belázasodott. Ezért én úgy gondoltam, hogy egy újabb jel, hogy ne tegyem meg. A jó öreg doktorbácsi mindig azzal vígasztaalt, hogy majd kinövi a gyerek! És láss csodát 6 éves korára mit egy varázsütés elmúlt a betegség. Akkor megállapították, hogy 10% hallás csökkenést okozott az állandó betegség. Nemrég volt vizsgálaton és teljesen normális volt a hallása... Az is igaz, hogy a fülgyulladás könnyen okozhat agyhártya gyulladást, ami akár végzetes is lehet....
2010. febr. 17. 15:50
Csatlakozom norahhh-hoz, nekünk (a 7 éves fiamnál) is bevált a tubus, tavaly májusban volt a tubus behelyezés. Kontrollra még mindig járunk.
2010. febr. 17. 15:46

Szia!

1 éves kislányomnak nagyon sokszor felszúrták a fülét, többször magától perforált a dobhártya mögött pangó váladéktól. Ekkor ültettek mindkét fülébe tubust, azóta tünetmentes! Ennek már lassan 2 éve! Én csak támogatni tudom a tubus behelyezést, mert rengeteg fájdalmas fülszúrástól kíméled meg!

Jobbulást kívánok a kisfiadnak!

2010. febr. 17. 15:41
6 éves kisfiamnak kismértékü halláscsökenése van be akarnak rakni egy tubust a fülénél tényleg használ a váladék fel van gyülve ott azért javasolják
2010. febr. 17. 15:39
Fülszúrás vagy tubus behelyezés hogy a váladék kijöjjön csináltak már valakinek tapasztalatokra volnél kiváncsi?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook