Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Fogamzásgátló utáni hajhullás ellen kérek segítséget fórum

Fogamzásgátló utáni hajhullás ellen kérek segítséget (beszélgetős fórum)


15. timycat (válaszként erre: 14. - Dorinnaa95)
2021. máj. 13. 23:14

Olvastam máshol is, hogy ez is post covid tünet, de megáll ez a hajhullás is. Nekem nem tudom mi miatt - lehet szintén post covid - hullott 3 hónapig, szerencsére volt miből, mert évek óta nem volt nagyobb hajhullásom. Tegnap voltam fodrásznál ő megerősítette, amit én is megállapítottam, hogy megállt a hajhullás és rengeteg a babahaj.


Türelem, vitamin, némi szelén, vichy samponját dicsérik, én csak sima koffeinest (Seborin) használok.

2021. máj. 13. 22:50
Egy kis update: Decemberben abba maradt a fél éves hajhullásom a fogamzásgátló letétele után... februárban covidos voltam... és rá most 3 hónapra újból hullik a hajam🤡🤡🤡
2020. dec. 27. 11:42

Sziasztok!

Manus vagyok, így sosem szedtem fogamzásgátlót, ugyanakkor már a gyógyszerek fogyasztásának sem vagyok híve. Bizonyára nálam jobban tudjátok, hogy minden gyógyszernek vannak mellékhatásai, melyek rövid időn belül, vagy később jelentkeznek valamilyen egészségügyi probléma formájában. Ki az, akiben felvetődött már az a kérdés, hog férfiak számára miért nem létezik fogamzásgátló? Tutti, hogy azt is férfi találta ki egyszerűen azért, mert kényelmes. Az elvem az, hogy mi, faszik vigyázzunk a nőkre. A manus húzzon gumit, mert nem csak a védekezés, hanem a védelem is fontos! Az óvszer nem rossz dolog, maximum rosszul akarják alkalmazni. :-)

2020. dec. 26. 18:56

Sziasztok

Nalam kozben kiderult PCO is, igy most mar gyogyszer(meforal), dieta (glutenmentes 160 g szenhidrat) es sport van 2 honapja a hajhullas nalam is megallt, forcapilt abbahagytam en is visszatertem Bano-ra, sokan dicsertek mar mennxit nott a hajam :)

Szerencsesebbeknek tenyleg csak ido kerdese es minden rendezodik de a tanulsag tenyleg az, hogy soha tobbe fogamzasgatlo. Minden betegseget kepes elfedni es hosszu ido mire minden rendezodik.

2020. dec. 21. 10:58

Sziasztok!


Gondoltam updatelek egy kicsit.

Ugye abba hagytam a Forcapilt és hála neki azért a 3 hónap alatt nőtt rendesen baba hajam amik a eltakarják bőrömet így már nem is látszik annyira, hogy kevés a hajam, csak ha összefogom. A hajhullásom mérséklődött így az elmúlt hetekben, talán a hajmosás az amikor kicsit több jön, de reggeli fésülködésnél szemmel láthatóan kevesebb hajam jön, na meg a párnámon sincs annyi már.

Zsírosodásom nem igazán akar csökkenni, most kénes samponnal mosom ami kitolja egy félnappal a mosást, de ígyis 2 naponta kell mosni, plusz a 2. nap reggelén száraz spray.

Az én esetemben valóban félév kellett, hogy a hajhullásom rendeződjön, ahogy több ezzel kapcsolatos fórum/weboldal is írta.

Tanultam belőle, nem fogok szedni fogamzásgátlót többet. Anno pattanásos bőrre írták, de ha jobban kutakodok akkor elkerülhettem volna ezt és próbálkozhattam volna a patikában kapható Acneminum gyógyszerrel ami igazából egy vitamin alapú "gyógyszer", jelenleg azt szedem és a bőrőm is gyorsabban reagál és gógyul egy kinyomott pattanás után.

2020. nov. 7. 18:35

Nekem is gyorsan no csak hat kozel sem egeszseges.

Forcapilbol nekem is mar csak 1 heti adag van, erdekes amit mondasz, kivanxsi vagyok mi lesz utana. Meforalt vegul elkezdtem endokrinologus felugyelettel,mellette dieta, sport. Majd jelentketem par het mulva mi a helyzet.

9. Dorinnaa95 (válaszként erre: 8. - Dina1988)
2020. nov. 5. 13:22

Szia!


De jó!! Örülök neked.

Nem soká megyek laborra, lehet kérni fogom, hogy a glutént is nézzék meg...

Nálam a hullás változatlan, de vannak napok amikor alig, és vannak amikor csomokban jön ki hajmosáskor...mint valami horror filmben. Viszont látok baba hajakat, hóvégén megyek bőrgyógyászhoz remélem ő is lát majd sokat.

Meg iszonyatosan nő... 2 hónap alatt 4 cm....és egyik hétvégén bent felejtetettem a Forcapilt az irodobába és az a 3 nap alatt azt vettem észre, hogy alig jön ki fésülködés közben, nem tudom, hogy a Forcapil közre játszhat e hullásban, majd kiderül, nem soká végzek vele.

Majd írsz még, hogy a meforal hogy hatott?

Minden jót Neked! :)

2020. nov. 4. 08:22

Sziasztok! Gondoltam jelentkezek néhány fejleménnyel ami hasznos lehet majd azoknak akik olvassák ezt a fórumot mert én eléggé elveszett voltam a témában pár hónapja. Én egyáltalán nem nyugodtam bele abba,hogy "türelem ,pár hónap és rendbe jön" mert a hajhullás mellett nekem voltak más tüneteim is pl. jóval erősebb izzadás,fejfájás,pattanások,miteszerek arcon,dekoltázson, hangulatingadozás,szorongás stb. A ciklusom viszont egész szabályos volt, minden hónapban kb 32 napra jött meg. Nagy labort csináltattam (vérvétel+ vizelet) plusz 2 olyan vérvételt ami a hormonokat vizsgálja, egyiket a ciklus 3. napján a másikat pedig a ciklus 21. napján.

A hormonok viszonylag rendben voltak, a tesztoszteron magas de még értékhatáron belüli viszont a megemelkedett tesztoszteron szint is okozhatja ezeket a panaszokat viszont ami az én esetemben kiderült az az,hogy gluténérzékeny vagyok. Fontos megemlíteni,hogy hasi panaszaim nem voltak ezért sem látott napvilágot ez a probléma korábban de ha valaki elmerül a témában egyértelműen látszik,hogy ezek a tünetek is köthetőek a glutén problémához. A fogalmzásgótló pedig elnyomta, hiszen köztudott,hogy szép bőrt és hajat varázsol.

3 hete lassan gluténmnetes életet folytatok a bőrőm 50%ot javult. A dekoltázsomról teljesen eltűntek az arcomon szenvedek még velük,tehát az a másik 50% amit viszont lehet,hogy a tesztoszteron okoz. A hajhullásom kb 30%-ot csökkent a korábbiakhoz képest. Szedek továbra is minden vitamint, ami a gluténmentes lét után sokkal jobban fel tud most már szívodni,gondolom ennek is köszönhető a gyorsabb javulás.

Ezenkivül voltam vércukor/inzulin terheléses vizsgálaton de az úgy tűnik rendben van, mégis azt javaslom mindenknek,hogy konzultáljon endokrinologussal és ha szükséges csináltassa meg ezeket a laborokat,hogy kizárható legyen a hormonzavar, PCO, inzulinrezisztencia stb...

A megemelkedett tesztoszteron ellen is lehet tenni, életmódváltással,sporttal és gyógyszerrel is (meforal-hormonmentes!!!)

Még nem kezdtem el szedni egyenlőre kivárok milyen eredményt hoz a gluténmentes életmód hosszabb távon.

2020. okt. 15. 08:54

Szia Dina!

Szintén így vagyok vele én is sajnos, már külföldi oldalakat is böngészek kínomba de nem feltétlen nyugtatnak meg azok a cikkek se. Hajhullás mellett nekem jelen van még a zsírosodás is elég rendesen... neked is?

Nekem pár nap és túl vagyok a 2. Forcapil dobozon és a hajamon semmi változást nem látok, ellenben a körmöm az elég erős lett, és a böröm is szebb.

Most rendeltem barátcserje kapszulát, hátha a hormonokat rendbe szedi bár, maga a menstruációm teljesen rendben van és volt is ahogy letettem a tablettát.

Kitartást Dina, ha van valami fejlemény vagy esetleg csoda szer amit ajánlanak megosztanád velem?

2020. okt. 14. 21:02
Szia Dorina, ugyan ebben a cipőbn jarok. Junius vegen hagytam abba es nagyon durvan hullik azota a hajam. Az a durva, hogy alig talalok a temaban vmi hasznosat/biztatot.. Nekem neztek most nagy verkepet es kulon hormonokat is holnap megyek endokrinologushoz.. Meglatjuk. Egyebken augusztus ota en is forcapilt szedek de tul sok jotekony hatasrol nem tudok beszamolni.
5. Dorinnaa95 (válaszként erre: 2. - Hpetra22)
2020. okt. 8. 08:16

Fogamzásgátló bocsi*


Nagylabort néztek, koleszterinem magas csak, többi rendben volt.

4. hpetra22 (válaszként erre: 3. - Amaunet)
2020. okt. 7. 22:40
Fogamzásgátló
2020. okt. 7. 22:01
Mi az a foggátló? Fognövekedést gátló?
2020. okt. 7. 21:53
Csak alap vérképet néztek?
2020. okt. 7. 10:28

Sziasztok!


Májusban hagytam abba a foggátlót, júni végén kezdtem tapasztalni a hajhullást zsírosodással együtt.

Hajgyógyász megállapította, hogy Diffúz hajhullásom van és a fejbőröm Sebhorreásan zsírosodik (olajosan zsírosodik)


Bőrgyógyásznál is rákérdeztem, Ő a Forcapillt ajánlotta, szedem 1,5 hónapja, de sajnos nem látok válltozást.

Varga samponnal mosok hajat és használom hozzá a cseppet is, továbbá patikába kapható kén samponnal is mosom, ami 1 napot tól ki mosás terén vagyis így 2 naponta kell hajat mosnom.(akkor vesztem a legjött hajszálam)


Mensim, vérképem rendben van, csak aggaszt, hogy a hajam 30%-a már oda van, ráadásul alapból vékony szálú hajam van..


Segítséget és a tippeket szeretnék kérni aki szintén hasonló cipőben jár vagy járt, nektek mi segített? Mennyi ideig tartott a hajhullás? Mikor és mitől rendeződött?


Köszönöm szépen,


Dorina

25

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook