Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Fogamzásgátlók, szünettel kapcsolatos kérdések fórum

Fogamzásgátlók, szünettel kapcsolatos kérdések (beszélgetős fórum)


7. 3d956aa820 (válaszként erre: 5. - Renyh)
2017. jún. 2. 12:44

Emiatt semmi probléma nem lett volna. Legközelebb előbb kérdezz, vagy nézd meg a betegtájékoztatót.

Viszont így is érdemes lenne beszélni egy dokival, mert nem kellene most vérezned.

Régen én is szedtem tablettát, mindig rendesen tartottam a szüneteket, majd egyszer csak egy fél levélnél elkezdtem pecsételni, vérezgetni....Míg végül majd 3 hét után vérzéscsillapítókra meg sok-sok bogyóra elállt. Azóta sem vettem be egy szemet sem.

Nem tudom, hogy ezek a mai bogyók milyenek, de egy doki tud neked segíteni, ebben biztos vagyok! :)

6. .Charlotte (válaszként erre: 5. - Renyh)
2017. jún. 1. 16:10
Ha egy kimarad, nincs semmi baj, beveszed következő nap, amikor eszedbe jut. Én is elfelejtettem már párszor, bevettem következő nap és nem történt semmi.
5. renyh (válaszként erre: 3. - NomNom)
2017. jún. 1. 10:15
Este 8-kor szoktam bevenni, de akkor másnap délelőtt 10-kor hasított belém a tudat, hogy az előző napi lehet kimaradt. Szóval úgy 14 óra
4. dolcsy1989 (válaszként erre: 1. - Renyh)
2017. jún. 1. 09:24
Azert mert egyet kesve szedtel be nem kellett volna kapalozni. En is yasminelle-t szedtem anno es volt h 2 napig nem vettem be mert otthon maradt. Semmi gond nem volt belole. Szerintem amugy ne aggodj. Ez hormonlorugas persze hogy osszezavarja a tested. Ha annyira aggaszto a szitu akkor hivd fel a dokit s kerdezd meg...ha gubanc van o fogja mondani.
3. NomNom (válaszként erre: 1. - Renyh)
2017. jún. 1. 08:42

Mennyi késéssel vetted be?

Én régen szedtem 3 évig, de olyat sosem csináltam volna, hogy nem tartok szünetet. Valószínűleg a hormonokkal van gond. Nekem volt, hogy felírt egy fajtát a doki és végig pecsételtem tőle. Elmentem hozzá és egyszerűen alacsonyabb hormontartalmúra cserélte.

2017. jún. 1. 08:35

Orvos?


Amúgy a fogamzásgátló hormonális gyógyszer. Ha bekavarsz okozhat vérzést.

2017. jún. 1. 08:30

Sziasztok!

4 hónapja szedek Yasminelle-t, legutóbb a 14'. szemet késve vettem be, ezért jobbnak láttam, ha nem tartok szünetet. Már 8. napja szedem a következő levelet, de tegnap elkezdődött a vérzésem. Még soha nem volt ilyen, pedig majd' 1 éve van szerencsém az efféle terhességmegelőzéshez.

Baj, hogy elkezdtem vérezni? Azt írja a betegtájékoztató, hogy a levél végén kezdhet el pecsételni/barnázni az ember.


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook