Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Fogamzásgátló abbahagyása utáni tünetek fórum

Fogamzásgátló abbahagyása utáni tünetek (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
73. KatkaDraga (válaszként erre: 72. - Hedvighu)
2015. ápr. 16. 10:41
Okés!:-) Köszi szépen, hát meglátjuk....
2015. ápr. 14. 20:03
3ettina és KatkaDraga! Kérlek írjatok majd, hogy mi van veletek. Segített e valami a hajhullásban, és hogy meddig tart. Kitartás nektek, le a kalappal előttetek, hogy bírjátok idegileg!
71. KatkaDraga (válaszként erre: 63. - Hedvighu)
2015. ápr. 14. 13:45

Szia Hedvig!


Hát igen, lehet, hogy tényleg csak a fogamzásgátló használata segített a hajhullás megszüntetésében, de most újra megpróbálkozom a Yadine abbagyagyásával. Illetve november végén abba is hagytam. Az azt követő 3 hónappban még nem volt semmi gond(persze nyilván nem teljesen állt meg a hajhullás, de tűrhető volt).

Sajnos 1 hónapja újra nagyon erősen hullik...de kezelgetem a szokásos dolgokkal(Alpicort, Neogenic) és nem fogom újra kezdeni a tabletta szedését, mert kb. 1 éven belül én is szeretnék babát.... nem tudom meddig bírom,eddig 5 hónap telt el...Elöl 2 oldalt azért megritkult, de még azért nem vészes...ja és ösztrogén tartalmú ételek, mint a magvak, azok jól jönnek...

De az a furcsa, hogy most fejem tetején ok a helyzet, most hátul alul vettem észre, hogy mintha kevesebb lenne...

2015. ápr. 7. 23:34
7 hónap :/ jól hangzik...2 hónap telt el, hogy abbahagytam, mensi eddig rendben, a pattanások továbbra is megvannak, de fene bánná, csak ez a fránya hajhullás múlna :/ borzasztóan hullik, és azt vettem észre, hogy napról-napra jobban, úgyhogy nagyon jó...én semmiképp nem szeretném újrakezdeni szedni, remélem javul majd a helyzet :/ köszönöm a válaszod!
2015. febr. 24. 10:26
3ettina 22! Nem tudom, mikor lesz jobb. Én nem bírtam, és újra elkezdtem a yadine-t szedni (ez ugyanannyi ösztrogén, mint a lindynette 30). 2 hónap alatt megállt a hajhullásom, ezért elkezdtem kísérletezni egy kisebb ösztrogéntartalmú bogyóval (yasminelle), de nem működik :(. Két hét után elkezdett hullani a hajam, úgyhogy visszatérek. Már sajnálom, hogy nem voltam kitartóbb, és hogy 7 hónap szünet után újra kezdtem szedni, de már nem bírtam idegileg. Majd egy év múlva úgyis szeretnénk babát, majd akkor.... Az ég egy horror lesz :/ Kitartás neked.
2015. febr. 23. 12:25

Sziasztok! Én 3. hete, hogy abbahagytam a fogigátlót (Lindynette 30), és most kezd jelentkezni a hajhullás...valaki tudna valami nyugtatót mondani, hogy ez mégis meddig tart? Pajzsmirigy gondok és államvizsga miatti stressz után már elvesztettem a fél hajam, nemigen van már mit kihullajtanom :/ Éppen hogy abbamaradt ismét kezdődik...

Más egyéb tünetek, hogy rögtön az abbahagyás után 3-4 napi barnázás, jelenleg őrülten érzékeny a mellem, jövőhét az ideje, hogy megjöjjön, kíváncsi leszek...

De amiket itt olvastam, nem túl szívderítő, szóval egy kis pozitív visszajelzést szívesen vennék, hogy mégis meddig várható ez a testmegbolondulás?! Köszi :)

67. Popet
2015. jan. 18. 15:41

Sziasztok!


Tavaly júliusban írtam Nektek kétségbeesetten a fogigátló abbahagyása utáni tüneteimről (legalábbis nem tudtam mi máshoz kötni a hirtelen csomókban hulló hajat, pattanásos bőrt, hangulatingazosásaimat, illetve a már korábban is fellépő fájdalmas felfázásaimat)! Áprilisban hagytam abba az antibébi szedését és jelentem rengeteg babahajat fedeztem fel az elmúlt 2-3 hónapban! Igaz lófarokba még mindig ritkán kötöm a hajam, mert gyalázatosan vékony a copfom, de mindenesetre javuló tendenciát mutat! :) Az arcbőrömmel még mindig szenvedek, de az régebben sem volt makulátlan! A felfázással kapcsolatban pedig még kísérletezek! :( Legutóbb a nőgyógyászom is elkeserített, mert elmondása szerint ezzel életem végéig számolnom kell! Nah, én ezt nem igazán fogadom el! Ha a hideg hónapok miatt megint fellép a fájó, csöpögtető pisilés... ismételten keresek egy urológust! Arról is olvastam, hogy érdemes a Candida-diétát is kipróbálni, mert sok esetben ez a konok gomba is állhat a problémák hátterében! Ez lesz számomra a kövi próba, hátha... :)

Kitartás Csajok!

66. soyi
2015. jan. 13. 08:23
Sziasztok! Én még csak egy hónapja nem szedem a fogamzásgátlót, viszont a bőröm egyre csúnyább, nem jön meg a menzeszem és érzékeny a mellem (pontosabban a bimbóm). Betudható mind mellékhatásnak? Köszi!
65. cuczu (válaszként erre: 61. - Hedvighu)
2015. jan. 5. 11:15

Szia Hedvig


Nekem ugyanez a problémám csak már 1 éve, ha elkezded szedni a gyógysert az nem megoldás mert amikor megint abba fogod hagyni ugyanez lesz a bajod hogy nem fog megjönni. Találni kell rá más megoldást. Sajnos a dokinak egyszerübb az mondania h kezd el megint szedni, mert akkor nem kell elküldenie kivizsgálásokra stb. és amikor majd babát akarsz teletöm peteserkentövel ami baromira nem egészséges. Jobb ha természetes uton rendbe jössz...de ez csak az én véleményem

2014. dec. 20. 21:34
Sziasztok...Bocsi h.csak ugy berontok a kerdesemmel,de volt mar vkinek,h.kimaradt egy szem,es utana pecsetelo verzese volt egeszen a level vegeig?Nekem sajnos most ez van,es bar olvastam rola sokat,gondoltam megkerdezem toletek..Egyenlore csak pisinèl jelentkezik.Nem tudom biztosan,csak gondolom hogy a kimaradt szemtol lehet,amit persze potoltam,de sajnos csak masnap.4-5 honapja szEdem mar,bonadea a neve.Nemetorszagban èlek,ès itt ezt irtak fel..Ha van esetleg velemenyetek,vagy bàrmi,legyszi irjatok nekem..elore is koszi ;) mindenkinek ;)
63. hedvighu (válaszként erre: 62. - KatkaDraga)
2014. nov. 29. 09:39
Szia Katka! Nem akarlak elkeseríteni, de a hajd nem az Alpicorttól nőtt vissza, hanem a Yadine-tól. Nekem esküszöm, hogy egy hét alatt totál elállt a hajhullásom tőle. Nekem nem androgén típusú hajhullásom volt, hanem mindenhonnan hullott. vasam nekem is alacsony volt, de tudtam, hogy nem ettől van. A bőrgyógyász góckutatásra küldött, és állította,hogy a tabletta abbahagyása ezt nem okozhatja. Szóval most újra szép és jó a hajam, de borzasztóan érzem magam, mert 31 éves vagyok, és nem egy hormonokkal teletömött testben szeretnék már élni. :((( Katka, majd írd meg mindenképp, hogy mi történik veled!
62. KatkaDraga (válaszként erre: 61. - Hedvighu)
2014. nov. 24. 14:07
Szia!Én tavaly februárban hagytam abba a Yadine-t, júniustól kezdett hullani a hajam, október végén a bőrgyógyásznál kötöttem ki, mert a fejem tetején nagyon eltűnt a hajam. Megállapította, hogy androgén alopéciám van.Alpicort +-t kell csepegtetnem azóta is hetente kétszer. A hajam visszanőtt, bár tavaly decembertől újra kezdtem a Yadine-t. Nem tudom, hogy ha újra abbahagyom mi lesz....de szeretnék még gyereket. 32 éves vagyok....egy pesti bőrgyógyász mondta, ha nem kezdek el fogamzásgátlót szedni, erre nem került volna sor.Azért azt tegyük hozzá, hogy tavaly nyáron keveset ettem, vas szintem is nagyon alacsony volt(2es), és lelki stressz is ért, úgyhogy multifaktoriális dolgok miatt ment el a hajam. De januártól abbahagyom a tablettát és meglátjuk mi lesz pár hónap múlva...
2014. nov. 21. 07:56
Sziasztok! Én idén áprilisban hagytam abba 10 év után a Yadine-t. Semmi problémám nem volt eleinte, de aztán 4 hónapra rá ( amikor először megjött) elkezdtem pattanásosodni, iszonyatosan elvékonyodott majd roham ütemben hullott a hajam. Ciklusom nem volt, nem volt peteérésem, kis ciszták lettek a nem megérett tüszőkből... De a hajhullás volt a legborzasztóbb. Baromira nem akarok megkopaszodni, senki nem mondott semmit, hormonértékek és pajzsmirigy is rendben pedig... Szóval tújra elkezdtem szedni... Nem látok más kiutat sajnos... Van valaki aki túlélte és rendbejött???
60. lina0104 (válaszként erre: 59. - Laszti)
2014. okt. 29. 00:17
Nagyon szépen köszönöm!!! :)
59. Laszti (válaszként erre: 58. - Lina0104)
2014. okt. 14. 11:28

Ez borzalom! :(

Gyors regenerálódást kivánok!!!!

És jó egészséget! :)

2014. okt. 14. 04:44
Sziasztok! 17 éves lány vagyok. Rémülve nézem ezeket a tabletta utáni mellékhatásokat :( Én szerencsére nem szedtem olyan sokáig, csak 4 hónapig. Lassan 2 hete hagytam abba a tabit, azóta majdnem naponta iszonyatos fejfájásom van és egyszerre csak 3 fájdalomcsillapító hat ellene :( Az ok amiért abba hagytam a tablettát.. Nyár elején elmentem (magán!)nőgyógyászhoz reménykedve hogy nem fog se félrekezelni és minden rendben lesz..Na elmentem hozzá mondtam hogy még sosem szedtem tablettát és megpróbálnám(hallottam jót rosszat a tablettákról nem nagyon akartam de muszáj volt mivel a barátommal együtt voltunk már akkor 7 hónapja) erre ő csinált egy citológiát, viszont pl vérnyomásmérés vagy vérvétel az semmi! Pedig elvileg úgy kellene..:( Aztán felírta a jangee fogamzásgátló tablettát abból a gyengébbiket. Menstruáció első napján kellett bevennem, bevettem hánytam 3x hihetetlenül görcsölt a hasam, szédültem izzadtam zsibbadt a kezem anyukámat felhivtam hazajött mentőt akart hívni de szerencsére jobban lettem. A többi napon normálisan reagált a szervezetem a gyógyszerre szedtem is.. 1 hónapja szedtem a tablettát és lett egy hüvelygombám..Szó szerint sirtam amikor pisiltem nagyon fájt meg amúgy is csípett égett viszketett, menni is alig tudtam és folyt belőlem ilyen fehér trugyi..Anyukám vett canesten kombi kúpot és kenőcsöt meg urogin gyógynövényes vény nélkül kaphatós hüvelyi fertőzésekre való szirupot. Ez egy csütörtökről péntekre jött ki ez az egész hüvelygomba dolog és az orvos csak hétfőn rendelt, anyukám hétfőn egyből kért is időpontot elmentünk az orvos akkor nem vett citologiát nem is tudott volna szerintem meg kb értelme sem lett volna, ekkor ő felírt nekem valami immunerősítő tablettát meg 3dbhüvelykúpot.. Az immunerősítő tabletta 60 dbos volt.. Ezt 2 hét alatt meg kellett ennem napi 3at miután már csak az utolsó 6 db lett volna jelentkeztek a legdurvább mellékhatások légzés zavar remegés aztán ezt is abbahagytam... eközbe végig szedtem a fogamzásgátlót is.. aztán ezután kb másfél hétig tünetmentes voltam és július óta fehér folyásom van... augusztus végén visszamentem hozzá megvizsgált vett újra citologiát.. pár nap múlva visszamentem azt mondta p3as citologiám van.. kérdeztem tőle hogy nem lehetséges-e hogy a párom fertőzött vissza a hüvelygombámmal mert hogy olvastam ilyet az interneten.. erre ő: de de igen lehetséges felírok önnek és a párjának EGY DARAB tablettát nem tudom milyen csodát vártunk tőle mert ugyanúgy folyik belőlem az a fehér trugyi és méghozzá büdös is :( nem tudok ellene mit tenni mert a túlzott fürdés sem jó neki, kamillás fürdőbe is ültem már, joghurtos tampont is próbáltam már sőt teafaolajosat is, hüvelyflóra helyreállító kúpot is végigcsináltam 14napot már és ugyanúgy folyik.. és ezekközül semmi nem használt semmit max annyit hogy a párommal a szeretkezés nem fájt ugyanis az is fájt nem is kicsit..:( majd mind ezek után arra a döntésre jutottunk anyukámmal és a párommal hogy abbahagyom a tablettát, mivel nem szedtem olyan sokáig remélem hamar kiürül a szervezetemből, remélem a hajam nem fog hullani mert tabletta szedés előtt is hullott vékonyszálú is...:( tabletta szedés előtt 47 kg voltam most pedig 54 :( :( elegem lett hogy tömködnek gyógyszerekkel így hát abbahagyom, szerintem hagyjátok abba ti is mert csak árt:( és ha ilyen problémákkal küzködtök, kitartást nektek!!! :)
2014. szept. 29. 16:26
Sziasztok! Sajnos azt látom hogy mindenki leírja gondját, baját de tanácsot senki sem ad! :-( Valaki csak túl élte már a fogamzásgátló abbahagyása utánni tünet együttest és kikerült belőle úgy kijönnie, hogy nem kopaszodott meg és nem ették fel a bőrét a ragyák? :-/ Vagy ennyire reménytelen a helyzet???
56. bettuci22 (válaszként erre: 55. - Maros100)
2014. szept. 10. 13:18
Vannak akiknek tünetmentes! Ne is foglalkozz a gondolattal!Hátha te a szerencsések közé tartozol :)
2014. szept. 9. 07:18
En 8eve szedek fogamzasgatlot, semmi problemam nem volt ezalatt,d most abbahagytam. Megcsak egy napja, d amiket itt olvasok borzaszto, rem nalam tunetmentes lesz,bar ketlem.
54. bettuci22 (válaszként erre: 53. - Bettuci22)
2014. szept. 8. 13:14
*3 évig
2014. szept. 8. 13:14
Sziasztok! A segítségeteket szeretném kérni! + évig szedtem a Yadine fogamzásgátlót.3 hónapja hagytam abba. Azóta volt egy depresszióm , (életvidám nő vagyok), soha nem voltam pattanásos 14 évesen sem, most azonban az arcom a hátam tiszta pattanás. A hajam mostanába kezdett hullani, amitől eléggé félek.Abban kérném segítségeteket, hogyha valaki aki ezen már túl van, akkor neki kellett-e orvosi beavatkozás ? Vagy csak várni kell és elmúlik magától? Előre is köszönöm a segítséget!
52. nomi11
2014. júl. 28. 12:31

Sziasztok!


A segítségeteket szeretném kérni.

6 év után abbahagytam a gyógyszer szedését. Bevettem az utolsó tablettát, utána negyedik nap rendesen megjött mint eddig, nem volt semmi baj. Szerdán jött volna az újabb havi adag megkezdése, és rá 2 napra (pénteken) megint elkezdtem vérezni. Nem sok vér, inkább barnázás. Ez normális dolog? Most azért lehet, mert nem szedem tovább a gyógyszert és a hormonháztartásomnak hiányzik a gyógyszer? Anyukámszerint most felborult a horminháztartásom, és lehet úgy érzékeli h. mivel nem vettem be a gyógyszert ezért meg kell jönnie. Előre is köszönöm a segítséget.

51. Eni86
2014. júl. 27. 18:28
Szia! Nálam így kezdődött a pcos, amit szerintem a tabletta okoz. Olyan szinten volt petefészekgyulladásom, hogy majdnem a kórházban kötöttem ki. Nem segített egy antibiotikum se, ekkor elszólta magát a nődokim, hogy lehet a fogamzásgátló miatt van, akkor már 4-5 éve szedtem. De ahelyett, hogy azt mondta volna ne szedjek semmit, felírt egy másik tablettát a Zoelyt, ami miatt fél évig nem jött meg. Utána még visszatértem a yasminellre, de az állandó felfázós tünetek miatt azt mondtam elég és abbahagytam. Azóta kiderült, hogy meddő lettem nem volt lassan 1 éve menzeszem, se peteérésem. A pattanások pedig a pcos velejárói...
50. Popet
2014. júl. 26. 21:01

Sziasztok!


Én 5 évig szedtem a Lindynette fogigátlót! Ezekben az években jelentkezett nálam az életemet teljesen megkeserítő, egyre sűrűbben előforduló felfázásos tünetek, amivel már-már egyszerűen nem tudtam hova (milyen orvoshoz) fordulni! Antibiotikumot írt fel szinte kivétel nélkül minden doki, de egy idő után már nem mertem egyáltalán szedni, mert még hamarabb kiütött a felfázásnak hitt tünetegyüttes! Éjszakára kötelezővé vált a zokni+vastag pizsi kombináció, illetve egy pici hűs szellő sem fújhatott meg soha... se télen...se nyáron, és mind e mellett Párommal való együttlétek után is nagyon durva alhasi fájdalmaim voltak, égő + csípő csöpögtető pisiléssel egybevéve! Ezzel kb. három napig elszenvedtem... Az égvilágon minden e témában érintett fórumot felkerestem, persze miután orvosokkal (hiába) konzultáltam, de azt senki szájából nem hallottam, hogy esetleg a fogamzásgátlót kellene letenni, mert az lesz a ludas! Párom a kezdetektől kért, hogy ne éljek vele, de nem hallgattam rá, egészen ezidáig! Próba szerencse alapon, már úgy sem veszíthetek semmit... letettem és immár három hónapja nem élek vele! Ma már nincsennek ilyen jellegű problémáim, de még mindig nagyon vigyázok magamra és a zokni továbbra is legjobb cimborám maradt! :) ... de itt nem ér véget a sztorim! A hajam kb. két hete úgy hullik, mint még soha és az arcbőröm sem volt még ilyen csúnya pattincsos! Hajmosásnál + ha fésülködöm és úgy alapjáraton is hullik végtelenül! Haj van reggel a párnámon, haj van a ruháimon, hajszálak csiklandoznak itt is, ott is, munkahelyemen a székem teli van vele, na meg a család is puffog miatta... pfff, nagyon durva! Az arcbőrömre kaptam a helyi patikában egy alcoholos+kamillás lemosót, az úgy néz ki, hogy használ vmennyire! Ha jövő hónapban nem áll vissza eredeti állapotára, akkor meglátogatom a bőrgyógyászt! Édesanyám tanácsára jövőhéten kipróbálom a Bánfi hajszesz + sampon kombót, de használom a rícinus olajat is múlthét óta... hátha használ! Leginkább az ijeszt meg, hogy ilyen kevéske idő alatt szemmel láthatóan kevesebb lett a hajam és babahajak abszolút nincsennek! :(

Ha mindezt tudom, hogy mennyit árthatok magamnak és hallgatok a szeretteimre, nem megyek balga módon a fejem után... akkor rá sem nézek a fogamzásgátlókra! Tény és való, hogy egy kényelmes megoldás a tabletta, de annyit az egész nem ér, hogy így rámenjünk Csajok!

2014. júl. 2. 15:04
Sziasztok! Új vagyok még ezen a fórumon. :)Tervezem, hogy abba hagyom a fogamzásgátló szedését, mert attól tartok hogy a folyamatosan kiújulú hüvelygombám többek között ennek is tudható be. Viszont nagyon félek, mert pár éve mikor tettem egy ilyen kísérletet és 1 évre abbaghagytam, szinte majdnem megkopaszodtam, csomókban hullat a hajam és rettenetesen csúnya pattanásos lett a bőröm, vártam hogy elmúljon, de mikor már oda jutottam hogy hajbeültetés miatt jártam konzultációkra, megelégeltem a dolgot és újra elkezdtem szedni..persze ettől újra minden helyre állt, de 1 év kellett a hajamnak hogy rendbe jöjjön és újra besűrűsödjön, most végre kb. 3 évvel később újra szép sörényem van. Szóval érthető a félelmem, de lassan szeretnék babát is, a kérdésem az, hogy kiküszöbölhetők -e ezek a mellékhatások a gyógyszer abbahagyása után? Esetleg természetes hormonpótlással vagy más módszerrel? Előre is köszi a tippeket!
2014. jún. 1. 12:04
annyi mindossze,hogy az osszes mellekhatas amit elotte ereztem mind eltunk par heten belul.
47. cuczu
2014. ápr. 22. 22:38
Jajj ez borzaszto:( Ird meg kérlek szépen mit fog mondani az orvos! Ezek után szerintem én is elmegyek megint dokihoz, megint kicsit görcsöl a hasam de amugy semmi :( A barátcserje nem fogyott még el de venni fogok még egy dobozzal. A cickafark tea is jó erre?Nagyon durkkolok h megjöjjön neked, ez már nagyon sok idő:(
46. Eni86
2014. ápr. 13. 09:29

Kedves Cuczu! Én is yasminelle-t szedtem(mivel a drága doktor úrnak még a köpenyére is rá volt hímezve a neve). 22 éves koromban kezdtem el szedni, abszolút nem vizsgáltak meg, még a vérnyomásom se mérte meg. Több mint 5 évig szedtem tablettát, de a 4. évben gondok adódtak, ismeretlen eredetű petefészek gyulladásom lett hüvelygombával fűszerezve, amire nem akartak használni az antibiotikumok, már úgy volt, hogy kórházba küldenek, de az utolsó féle antibiotikumtól elmúlt(3 hónapig szenvedtem). A nőgyógyász azt mondta, hogy lehet a Yasminelletől van, mivel abba nincs progeszteron. Felírt helyette Zoely-t(gondolom ő azután kapott pénzt), és fél évig nem volt menstruációm, ezért visszaálltam a yasminellere. Majd csináltam egy nagy butaságot, el kezdett fájni az alhasam és a második tablettánál abbahagytam a levelet, 2013. szeptember 8-án. Ezután 3 hónapig nem jött meg, de a petefészekgyuszi, hüvelygombával na az jött, hála az égnek enyhébb lefolyású volt, megkérdeztem immáron a 3. nőgyógyászt, hogy mitől van. Na mit felelt? Hajlamos vagyok rá! Ja és megkérdezte miért nem akarok tovább fogamzásgátlót szedni. Cöh!

Szóval 3 hónapra rá megjött(lehet cickafarok tea hatására), de csak 2 napig tartott... Én örültem, mint majom a farkának, ez is valami, gondoltam. Ezután 2x is 40 napra jött meg, 2-3 napig tartó menstruációim voltak. Most viszont már 55 napja semmi... 3 hete görcsöl a hasam mintha meg akarna jönni, szédültem, belsőlázam is volt, ízületi fájdalmak. 7 hónap telt el az abbahagyása óta, úgyhogy megyek szépen endokrinológushoz, a nőgyógyászok nem értenek a hormonrendszerhez. Hozzáteszem, nekem normális 28 napos ciklusaim voltak a menzeszem 7 napig tartott tablettaszedés előtt. Majd Írd meg, hogy alakul a te ciklusod!

45. cuczu
2014. ápr. 1. 13:48

sziasztok!


Én 5 évig szedtem graciált, utána 3 évig yasminellet-t, nemrég abbahagytam, a gracialltól hányingerem volt, a yasminelletől nem volt szerencsére semmi bajom, viszont most több mint 2 hónapja nem jön meg és puffadt vagyok, dokinál voltam, nem jön a baba szerencsére :) bár ezt sejtettem, a hajam nem hullik de a pattanások jönnek vissza sajnos. Doki azt mondta lehet, hogy fél évig nem fogok menstruálni, uh kicsit bepánikoltam, egy ismerősöm ajánlotta a barátcserjét, most elkezdtem szedni, még jobban felpuffadtam de remélem meghozza a mensit :)

2013. dec. 30. 04:34
naprol napra jobban ereztem magamat ahogy a gyogyszer fokozatosan kiurult a szervezetembol.
1 2 3 4 5

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook