Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Fogamzásgátló abbahagyása utáni tünetek fórum

Fogamzásgátló abbahagyása utáni tünetek (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
2013. dec. 16. 16:31

Sziasztok!


Azt szeretném kérdezni h 8 napja kezdtem el szedni fogamzásgátló tablettát, de sajnos kiderült h prothrombin problémám van, szóval abba kell hagynom. A kérdés h ezt 8 nap után le lehet tenni, vagy végig kell szedni a hónapot?

Köszi a segítséget

2013. máj. 12. 18:02
Sziasztok! én Mercilon tabit szedtem 13 évig folyamatosan, fél éve hagytam abba, és még csak most jönnek a tűnetek, zsíros bőr, és olyan a fejem mint egy tininek. Ismét csúszik a menzesz, minden hónapban izgulás emiatt. De hát lassan szeretnénk babát és gondoltam rálépek a tisztulás útjára. Én a Mercilontól nem híztam ,nem volt semmi negatív reakckió.
41. d41005143d (válaszként erre: 31. - Boopey)
2013. jan. 26. 13:32
ezzel nem ertek egyet,en 21 evig szedtem es kb par het mulva minden addigi tunetem elmult s ujra a regi enem voltam es a havim alatt sem szenvedtem,mint mikor tablettat szedtem,na akkor ugy szenvedtem,mint a kutya.
2012. dec. 20. 08:34

Sziasztok! Én a napokban, 12 év után hagytam abba a Meliane-t. Iszonyatos alhasi fájdalmam van, azt mondta egy orvos (nem vizsgált még meg), hogy policisztás a petefészkem, és ez ilyenkor normális. De már kezdek aggódni.

A hajhullás nálam még nem jelentkezett.

Szantoniki, Neked azóta hogy nem szeded volt már menstruációd? Mert én attól is félek, hogy mi van, ha hónapokig nem jön meg!?

2012. dec. 16. 10:34
Sziasztok, nekem most lesz egy hónapja, hogy 6 év után abbahagytam a Meliane szedését. A hajam rettenetesen hull ezen kívül megjelent pár pattanás, de az nem vészes. A hajhullásra van valami tippetek ami segített? Esetleg magától elmúlt? Szerencsére rengeteg hajam volt, de már csak a fele van meg.
2012. jan. 31. 21:13

sziasztok!

Én egy hónapja hagytam abba a lindinette gyógyszert.

A hormonok felborulása miatt lehetséges hogy egyik napról a másikra egy csomó jöjjön ki a mellben?Este még nem volt semmi reggelre meg igen :(

37. season
2011. okt. 8. 19:02

Sziasztok.


Én több mint 2 évig szedtem yasminelle foggátlót.

2 hónapja hagytam abba többek között azért, mert drasztikusan elromlott a szemem, és híztam tőle 10 kg. Így abba hagytam. 2 hónap után csak örülni tudok hogy abba hagytam. Mintha az agyam is megtisztult volna. A menzeszem rendesen megjön azóta is, és a súlyom is beállt. Ugyhogy ha ezt valaki olvassa, és még nem kezdte el szedni, ne is kezdje el, aki meg ugy érzi abba akarja hagyni tegye meg, mert sztem több kárt csinál mint jót.

2011. jún. 14. 17:03
Sziasztok, én kb. 7-8 évig szedtem a Gracialt, minden oké volt vele. Aztán a 8. év végén pecsételő vérzésem jelentkezett, a doki írt Milligest-et. Ettől is vérezgettem 2 mensi között. Aztán gondoltam egyet, oké akkor szünet. November 15-én tettem le, kb. 6-7 hónapja. Konkrétan teljesen felborult a hormonháztartásom ilyen 40 napokra jön meg. . plusz olyan szinten tele van a hátam és a mellkasom ragyákkal, hogy az hihetetlen. . pedig én bababőrű vagyok. Doki azt mondta menjek el bőrgyógyászhoz, vagy eredetileg is ilyen a bőrőm és kész ezzel elintézte. Tudtok esetleg vmi jó orvost (nem hiperdrágán a belvárosban) vagy vmi házipatikás módot h rendbejöjjenek a ragyáim? Vagy mennyi idő míg kiülül a szervezetemből ez a dolog? Nekem azt mondták, hogy jaj ugyan 3-4 hónap elég, ehhez képest 7 hónapnál vagyok és total KO a szervezetem. . lehet nem is fogok többé tabit szedni. . 25 éves vagyok, aztán lehet még rácseszek hogy majd nem lehet gyerekem. . . Lécci vki adjon tanácsot a ragyákra! Köszi
2010. jún. 10. 11:44
Én 14 napja hagytam abba a tabletát.Hirtelen ok nélkül le ment 5 kiló,hullani kezdett a hajam-nem túl vészes.Száraznak érzem a bőröm és rendkivül ingerlékeny vagyok.Nekem PCO-m van de esküszöm nem segitett rajtam a tableta csk roszabul lettem tőle.
34. boopey (válaszként erre: 32. - A9cd36dded)
2010. máj. 25. 01:22

Szia Ági! Akkor mi pontosan egy hét eltérésével tettük le a tablettát. Igen, sajnos a hajhullás is emiatt van. Regényt lehetne írni arról, hogy milyen "tünetei" vannak a fogamzásgátló tabletta abbahagyásának. A hajhulláson kívül tapasztaltál más egyéb kellemetlenséget? (pattanások, kóros hízás-fogyás, stb...) Neked most a napokban kellett megjönnie a menstruációdnak. Vagy megjött egyáltalán? Mennyi ideig szedted a fogamzásgátlót?


Minden fogamzásgátló tablettát abbahagyó bajtársamnak azt tudom tanácsolni, hogy minden nap legalább 2.5-3 liter tiszta vizet igyon meg, fogyasszon sok gyümölcsöt, főként zöldséget leginkább nyersen. Mozogjon, sétáljon sokat a friss levegőn. Szerintem ennyit meg lehet tenni, hogy könnyebben vészeljük át ezt az időszakot.


Nagyon sok butaságot olvastam a témával kapcsolatban fórumokon. Pl. amikor azt írják egyesek, hogy a fogamzásgátló 1-2 hónap ürül ki a szervezetből... Elárulom, ha valaki leteszi a tablettát (főként ha huzamosabb ideig szedte) az első hónapokban a szervezet úgy viselkedik, mintha az illető még szedné a gyógyszert, ugyanis egy jó időre feltöltötte műösztrogénnel a testét. Tehát az illető saját valós hormonjai csak hónapok elteltével fognak magától működni.

2010. máj. 24. 22:11
Húha! Erről a hajhullós mellékhatásról nem is hallottam. Nagyon durva! Mondjuk nekem vastagszálú és igen dús hajam van, szóval ha fele ennyi lenne, még akkor is sok lenne nekem. Bár belegondolva, utána nekem is mintha hullt volna - nem annyira feltűnően, de én a hideg időre meg a samponváltásra és étrendbeli problémákra, stresszre gondoltam akkor.
32. a9cd36dded (válaszként erre: 31. - Boopey)
2010. máj. 24. 10:56
Szia! Én egy hónapja hagytam abba, de úgy hullik a hajam, mint előtte soha. Ezek szerint tényleg lehet ettől.
31. boopey (válaszként erre: 1. - 2f26e3ce5e)
2010. máj. 23. 22:02

Hmm...sajnos látok butaságokat leírva! Hogy ajánlhatja valaki a Diane35-öt?? Ez egy lórúgás erősségű gyógyszer melynek bőrszépítő feladata van, "mellékhatása" hogy véd a teherbeeséstől! Köszönöm én nem kérnék belőle! Én Belara-t szedtem 16 hónapig. Már nagyon bánom, hogy ily módon avatkoztam bele a szervezetem működésébe. Pár hónap szedése után megjelent nálam egy bakteriális eredetű folyás. (zöld színű, kellemetlen szagú) Főként emiatt hagytam abba 1,5 hónapja. Ez idő alatt ezeket tapasztaltam: úgy veszem észre, mintha jobban hullana a hajam; már 1 hete meg kellett volna jönnie a menstruációmnak de még semmi, pedig nem vagyok terhes.



A FOGAMZÁSGÁTLÓ TABLETTA ANNYI IDŐ ALATT ÜRÜL KI A SZERVEZETBŐL, AMENNYI IDEIG SZEDVE VOLT!!! HA VALAKI 10 ÉVIG SZEDTE, BIZONY 10(!!!) ÉV MIRE KIÜRÜL A SZERVEZETBŐL! UGYE MILYEN RÉMISZTŐ?

2010. ápr. 17. 11:09
igen, sajnos nem természetes semmilyen fogamzásgátló gyógyszer...
2010. ápr. 16. 23:02

Igen, gyógyszer felírás után kapnak valamit, vagyis én úgy tudom. Én magamtól abba hagytam, nem szedtem tovább, mert nálam is voltak tünetek. A dokinak nem tetszett, mondogatta, hogy sok páciense így esett teherbe, akarunk e már gyereket, mert ha nem akkor inkább szedjem, blablabla...

Sokkal jobban éreztem magam, miután abbahagytam a gyógyszert a szervezetem is meghálálta. Sajnos 1 év után más problémából eredően most ismét szednem kell, de nálam csak pozitív hatások voltak az abbahagyása után. És azt mondom, ha nem muszáj ne szedje senki sem, mert baromi nagy károkat tud tenni :(

2010. ápr. 16. 16:12
Én szerdán hagyom abba, már régóta töprengtem ezen, mert érzem,hogy valami nincs rendben a szervezetemmel,de ezt nem tudom mással magyarázni. Voltam vérvételen, minden rendben volt, de olyan tüneteim vannak,h elegem lett. Még én sem akarok babát, de már inkább én sem szedném. Voltam nődokinál, az meg csak fintorgott,h "akkor hagyja abba"... Nekik hoz valami hasznot, ha gyógyszert írnak fel? Csak azért kérdezem, mert olyan volt a hangsúly amivel mondta,mintha neki ezzel kárt okoznék.
27. Johannia (válaszként erre: 25. - 61cf7811dc)
2010. ápr. 16. 14:51

Szia!

Én is nagyon aggódtam, de nem volt olyan tragikus, mint ahogy azt vizionalizáltam. :)

Hónapokig halasztgattam az abbahagyást, de most sokkal jobb. Szinte érzem, ahogy megkönnyebbül(t) a szervezetem.

2010. ápr. 16. 14:27
hát pedig sajnos az abbahagyásnak is van mellékhatása...
2010. ápr. 16. 14:07

Én is szeretném abbahagyni, de nem merem, pont a mellékhatások miatt (én még nem akarok babát, csak inkább nem szedném már...)

1 éve szedek Diane 35-öt, előtte Regulon-t szedtem 6 évig.

2010. ápr. 16. 11:25

Sziasztok!


Én nemrég voltam orvosnál,eddig Belara nevű fogamzásgátlót szedtem 2 évig, az orvos most leállított róla. Még csak 2-3 hete hagytam abba, de nincs semmi észrevételem, hogy bármi bajom lenne. Azért kellett abba hagynom a gyógyszert, mert egyszercsak nem jött meg a mensim, és kiderült, hogy van egy bazi nagy cisztám, és az orvos mondta, hogy azonnal fejezzem be a gyógyszert!


Én igazából ennél a gyógyszernél azt vettem észre, hogy csökkent a libidóm, meg nagy hangulatingadozásaim voltak, meg néha minden ok nélkül elkapott a sírás.

23. Johannia (válaszként erre: 18. - Ee4c27a1c3)
2010. ápr. 16. 11:18

Nekem is ugyanez van.... Bár mostanra normalizálódott valamelyest a bőröm. Amúgy az étrend is sokat jelent, ahogy megfigyeltem magamon.

Az olajban sült dolgokat kerülöm, mert attól pattanásos leszek, de az olajos magvaktól is.

2010. ápr. 16. 10:48
ja még elfelejtettem írni, h amióta abbahagytam, sírógörcsök, de legalább is, hamarabb elsírom magamat,mint előtte...
2010. ápr. 16. 10:43

tri-regol......8-9 hónapja hagytam abba. az első három hónap pontos 28 napos, de január óta kitolódott és két havi ciklusom kimaradt.Azt hittük terhes vok, de nem.Azóta picit talán rendeződni látszik.....És reméljük a trónörökös is jönni fog......

Amúgy mellékhatásként idegesebb voltam az átlagosnál, hőhullámok....

2010. ápr. 16. 10:37
A Diane 35-öt szedtem nagyon sokáig.Az pattanások ellen van,és a mellékhatása a fogamzásgátlás.Ha szedsz amúgy is fogamzásgátlót,ezt érdemes kipróbálni.Semmi mellékhatás és gyönyörű bőr.A nőgyógyász és a bőrgyógyász is felírja.
19. Mia87 (válaszként erre: 18. - Ee4c27a1c3)
2010. ápr. 16. 10:37
szintén. én sem voltam elötte sem pattanásos nagyon, 6 évig szedtem a yadint és nekem sincs egy sem. szerencsére. Talán most jobban megérzem a hasamban hogy meg fog jönni, de az sem elviselhetetlen fájdalom
18. ee4c27a1c3 (válaszként erre: 17. - Ronikutyi)
2010. ápr. 16. 10:35
én a yadint szedtem...addig és előtte sem volta szinte soha sem pattanásos...amióta abba hagytam, meg simán annyi van egyszerre mint előtte 18 évig összesen...
17. Ronikutyi (válaszként erre: 15. - Ee4c27a1c3)
2010. ápr. 16. 10:30
Én a tabletta szedése alatt is pattanásos vagyok,igaz nem mindig,de most ebben a hónapban nagyon kijött,a fejbőrömön, a tarkómon nekem is,és a államon egymás mellett 3 is.Van amikor tényleg szép tiszta a bőröm tőle,de most nagyon kellemetlen.
16. Mia87
2010. ápr. 16. 10:26
Én yadine-t szedtem 6 évig.
2010. ápr. 16. 10:26
Szia, nekem miután abbahagytam, összevissza jött meg...de nagy általánosságban hamarabb mindig egy kicsivel, mint ahogyan kellett volna...régebben mondjuk ha 30.án volt mindig tabletta mellett, mostanra 6.-ára csúszott...mindig egy kicsit hamarabb.. pattanásos lett az arcom, de nem csak az, a fejbőrömön is vannak, tarkó tájékon. És ami a legrosszabb, hogy rettenetesen fáj olyankor a hasam.. amikor még nem szedtem, akkor is ez volt, ezért kezdtem el, de gondoltam h kb 10 év után nem árt egy kis szünet...bár most úgy érzem, már nem fogok többet szedni semmi ilyesmit... viszont ami meg kifejezetten jó abban h abbahagytam, hogy a libidóm a helyére került... :D és h nem mérgezem magam :)
14. 5e48d37001 (válaszként erre: 7. - Mia87)
2010. ápr. 16. 10:24
A ciroteron-acetátot tartalmazó fogamzásgátlóknál szinte 90% ,hogy előfordul,Pl diane 35,Cypromix,vagy Minerva.De lehet még a Baleránál is
1 2 3 4 5

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook