Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Fogamzásgátló abbahagyása utáni tünetek fórum

Fogamzásgátló abbahagyása utáni tünetek (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
103. hiden
2016. febr. 22. 00:43

Sziasztok!


24 éves lány vagyok,és már 5. éve hagytam abba a fogamzásgátló szedését,de minden csak egyre rosszabb... :(

Engem most már csak a hajam bánt.Kezd láthatóan megritkulni a fejtetőmön.

Közben endokrinológust váltottam,de még mindig nem tudta nekem egy orvos sem megmondani,hogy a hajam konkrétan,mitől hullott ki... Olvastam interneten, az ösztrogén-progeszteron egyensúly megbomlásáról,csak most azt nem tudom,hogy nekem a progeszteron túl kevés-e ,vagy az ösztrogén. Persze nézték vérvételek alkalmával többször is,de sajnos nem lehet belőni pontosan a menzit,így nem annyira mérvadóak az eredmények.

Most azt sem tudom,hogy elmerjem-e kezdeni szedni a Barátcserje tablettát,vagy merjek-e használni mondjuk,progszteron krémet,mert,ha az ösztrogénem alacsony,akkor így még inkább lenyomom,gondolom.

IR -em elvileg nincsen (egyik orvos ezt mondja,másik azt) illetve pajzsmirgy alul működés elméletileg van ,de laborok nem bizonyítják,csak a tünetek,2 hónapja szedek rá gyógyszert,de ugyanolyan fáradt vagyok,mint előtte. Prolaktin is rendben.

Itt olvastam erről az Alpicort nevű szerről. Megkérdezhetek valakit,hogy azt háziorvos is felírhatja?

Nem tudom,meddig bírom ezt még. Sokszor már arra gondolok,hogy újra kezdem szedni a fogamzásgátlót,csak akkor ez az egész kálvária felesleges volt...

Nagyon-nagyon köszönöm előre is,ha valaki ír!!

102. Barbara12 (válaszként erre: 100. - Kormi1985)
2016. febr. 19. 07:05

Helyzetjelentés! :)

A gyógyszer abbahagyása után szinte ugyan úgy jött meg a bajom, annyi különbséggel, hogy két nappal hamarabb és előtte egy fél napig nagyon fájt a hasam. A mennyiség csak egy kicsivel volt több, mint a gyógyszer alatt. Más változást nem vettem észre! :)

101. Barbara12 (válaszként erre: 100. - Kormi1985)
2016. jan. 30. 06:28
Köszönöm szépen! Aranyos vagy! Eddig a hasfájáson kívül más tünet nem jelentkezett, de még nagyon az elején vagyok.
100. Kormi1985 (válaszként erre: 99. - Barbara12)
2016. jan. 29. 10:19
Majd írj, hogy mik történtek! Remélem minden rendben lesz! :-D
2016. jan. 21. 19:25

Sziasztok! :)

Én a múlt héten szedtem be az utolsó szem gátlómat, bő 7 évnyi szedés után! "Kíváncsian" várom, hogy milyen mellékhatásai lesznek!

Örülök, hogy megtaláltalak Titeket, sok érdekességet olvastam itt!

2016. jan. 11. 12:12
Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni. Kb. 10 évig szedtem a Lyndinette 20 fogamzásgátlót. Tavaly májusban hagytam abba a szedését, mert Angliában lakom és az itteni orvos nem volt hajlandó kiírni a dohányzásom miatt. Júliusban elkezdett hullani a hajam, a copfom a felére csökkent és pattanások is megjelentek az arcomon. Már voltam vérvételen, de az összes eredményem jó lett, a hormonjaimmal is minden rendben volt. Az itteni bőrgyógyász szintén nem tudta megmondani, hogy mitől hullik a hajam. Rendszeresen szedek vitaminokat és kb. 3 hete elkezdtem használni minoxidil cseppeket a hajamra. Szeretnék már ennek véget vetni, azóta leszoktam a cigiről, kérdés - ha újra elkezdem szedni a gyógyszert, elállhat a hajhullás? Már nagyon kétségbe vagyok esve, félek, hogy elveszítem azt a kevés hajamat is, ami van.
2016. jan. 9. 14:09
Én 3 és félig szedtem...abbahagytam már 1 év 2 hónapja és semmi bajom nem volt..most jelennek meg tünetek...késik, pattanások...el fog ez múlni? Mivel segíthetek rajta..a késés még annyira nem is zavar, mert 7-10 nap, de azok a nagy csúnya piros ragyák....félek h így maradok...
2015. nov. 26. 20:25
Jja és no para! Hajrá hajrá! 🍀🍀
95. törpTimi (válaszként erre: 94. - Miri87)
2015. nov. 26. 20:24

Jaaj de lüke vagyok, nem figyeltem ide..

Örülök hogy megnyugodtál, látod! Mondtam... ;)

Velem történt egy pár furcsaság 😕

egyébként már akartam javasolni korábban is, hogy gyere át barátcserjés fórumba, ott most egészen összeverődtünk páran. Habár lassan már mindenről szó van, és legkevesebb a barátcserjéről... 😁 Hátha találsz számodra értekelhető infót ott is ;)

94. Miri87 (válaszként erre: 92. - TörpTimi)
2015. nov. 18. 09:27

Szia :)

Voltam dokinál, hál'Isten minden rendben, elmondtam neki mindent, Ő pedig megnyugtatott, hogy várni kell, míg rendeződnek a hormonok. Ha fél éven belül sem jön össze a baba, akkor jövő év közepe fele menjek vissza hozzá és elkezdjük a hormonvizsgálatokat. Addig pedig folytassam a vitaminokat és a legfontosabb, hogy ne stresszeljek rá :) Nálad van valami változás?

93. Zsocy70 (válaszként erre: 82. - 3ettina22)
2015. nov. 17. 23:03
Yadine-t szedtem össz-vissz kb. 12 évig (3-4 év szedés után 1-2 év szünet). Idén abbahyagytam, fél év után hullani kezdett, a fodrász is megerősítette, hogy felritkult. ORising, Plantur, AlpicortPlus, DM hajvitamin....agybaj! Hetente 1000 száltól búcsúztam! Végül nekem az Aviva rángatta helyre a hormonjaimat. Hozzá kell tennem, hogy 45 vagyok és a hullással együtt rendszertelen is lett a mensesem. Most rendszeres és nem hullik, nőnek a babahajaim is. Hátha segít...
92. törpTimi (válaszként erre: 91. - Miri87)
2015. nov. 16. 13:21
Értem. Nem tudtam :) vagyis olvastam rola, de nem ástam bele magam a témába, nem kerestem sose, és nem is kóstoltam :D remélem beváltja a reményeidet! Az orvostól pedig ne félj, biztos nincs baj! Ne is gondolkodj ilyenken, mert bevonzod a bajt. ;) azért írj majd mi újság.. Ha akarsz :P
91. Miri87 (válaszként erre: 90. - TörpTimi)
2015. nov. 16. 13:10
Olvasgattam neten és azt tanácsolták, hogy 1 üveg után hagyni kell egy kis "pihenőt". Bár elég gusztustalan íze van, mindenképp folytatni fogom :)
90. törpTimi (válaszként erre: 89. - Miri87)
2015. nov. 16. 11:32
Szabad tudni miert hagytad abba? :) Marmint a mehpempot..
89. Miri87 (válaszként erre: 85. - TörpTimi)
2015. nov. 16. 10:25

Szia :)

Akkor sajnos egy cipőben járunk, kitartás Neked is!

Dokihoz holnap után (11.18.) megyek, de nagyon félek, nehogy valami rossz hírt közöljön... :(

Nekem azóta egyszer már megjött (11.05-én), de csak 3 napig tartott és elég gyenge volt. Én is szedek folsavat, vitaminokat, a méhpempőt pedig most hagytam abba :)

88. AgeeZ
2015. nov. 13. 16:18

Sziasztok,


18 (!!) év szedés után most hagytam abba a fogamzásgátló szedését. Minuletet szedtem, nem tudom, ez gyenge, vagy erős gyógyszer, egyfázisú. Sajnos más jellegű betegségem van, emiatt is hagytam abba, hátha esetleg az javul. Nagyon sokan írjátok a hajhullást és a pattanásokat. Kicsit tartok a mellékhatásoktól, de remélem gyengék lesznek. Szedte valaki ezt a gyógyszert közületek?


Ági

87. Eni86
2015. nov. 11. 20:48
Olvastam sokaknál az aknét és a hajhullást, ez mind nekem is megvolt, nekem a pajzsmirigyem miatt volt, de már rendeződött. Én mindenkinek ajánlok endokrinológust, aki kideríti hol van a hormonprobléma. Nyilván a fogamzásgátló átszervezi a hormonháztartásunkat, átveszi az irányítást felette, és mikor abbahagyod összezuhan és nem mindig tud magától rendeződni.
86. Eni86
2015. nov. 11. 20:33

Sziasztok! Régebben írtam ide, nem volt menzeszem a fogamzásgátló abbahagyása után. Azért írom le a történetemet, hátha másoknak segítek vele, vagy remélhetőleg el se kezdi a fogamzásgátló szedését. Szóval abbahagytam a méregbogyót, MÁSFÉL HÓNAP alatt 9kilót híztam rendszeres torna mellett.

Már egy éve nem volt menzeszem, szépen felgyűltek a meg nem érett petesejtek(PCOS), mire sikerült találnom egy jó endokrinológust. Friss TSH eredménnyel kellett mennem, ami egész jó lett, már máskor is gyanakodtam pedig pm alulműködésre. A TSH értékem csupán 1,8 volt, de mondta a doki, hogy ez itt nem mérvadó, a tüneteim egyértelműen pm alulműködésre utalnak, és egyértelműen a fogamzásgátló is belejátszott. Így hát elkezdtem Letroxot szedni, a menzeszem megjött a tabletta szedése után 60 napra!! Annyira boldog voltam, végre láttam a fényt az alagút végén. Következőleg már részletes pajzsmirigy értékekkel mentem, azaz t4, t3 és még prolaktin szintet is nézett a menzeszem miatt. A prolaktinom nagyon magas volt, a t4 szintem el kezdett rendeződni t3 is hátul kullogott. Mivel nem jöttem rendbe a doki emelte a letroxot és a hirtelen hízás, fogyni nem tudás miatt inzulinrezisztenciára gyanakodott. Hála az égnek utóbbi nem igazolódott. Egyre gyakrabban jött meg a menzeszem, 40 naponta! De valami mégsem stimmelt, a doki úgy érezte valami nincs rendbe a t3-al. Elküldött reverz t3 vizsgálatra. Ez annyit jelent, hogy t4-ből átalakulási probléma miatt nem tud használható t3 képződni, helyette rt3 képződik, ami elveszi a helyet a t3 elől és lassítja az anyagcserét. Sajnos elég rossz lett az eredményem. Azóta szedek letrox mellett T3-at is. A menstruációm rendeződött, 27 naponta jön meg, a peteérésemhez órát lehetne állítani. Bár a prolaktin szintem magas maradt, a doki lombik bébivel fenyegetett, ami miatt kicsit el is keseredtem, bár még nem terveztünk babát. Volt is egy alkalom amikor nem védekeztünk, gondolva a doki szavaira, kizártnak találtam, hogy egyszeri alkalomtól teherbe essek. Nos tévedtem, kislányt hordok a szívem alatt. :) Ezt a hormonzavart 2 év alatt sikerült (úgy ahogy) rendeznem, biztos vagyok benne, hogy a fogamzásgátló okozta, nagyon megszenvedtem vele, és rengeteg pénzembe került és kerül majd életem végéig. Ne szedj fogamzásgátlót, ha nem vagy 100% biztos abban, hogy bivalyerős a hormonháztartásod és nem vizsgálnak ki részletesen előtte! Ne higgy a nőgyógyásznak, mikor azt mondja teljesen biztonságos!

85. törpTimi (válaszként erre: 84. - Miri87)
2015. nov. 7. 08:01

Szia! :)

Én is júniusban hagytam abba, júliusban rendre megjött, augusztusra már kitolódott, aztán 56 napot vártam rá, és most megint várok :) Szóval szinte ugyanaz a sztori... Nekem barátcserjét javasolt a doki, de mivel itt is babaproject van, így én szedek mellé folsavat, meg E-vitamint is. Te voltál azóta orvosnál?

84. Miri87
2015. okt. 26. 11:08

Sziasztok!

Június elején hagytam abba a Gracial fogamzásgátlót, július végén megjött a menstruációm, majd legközelebb augusztus 30-án, azóta pedig egyáltalán nem. Nagyon szeretnénk már kisbabát, de így peteérésem sincs, úgyhogy kizárt, hogy teherbe essek. :( Volt már valaki így? Orvoshoz mindenképp megyek, addig is jó lenne, ha megosztanátok velem személyes tapasztalatokat. :)

83. Evi 27 (válaszként erre: 82. - 3ettina22)
2015. aug. 5. 15:20
A hajhullásod valószínűleg az ösztrogén hormonszint változására vezethető vissza. Ugyanis ez a hormon felelős a haj növekedési szakaszának meghosszabbításáért. A mai alacsony hormontartalmú fogamzásgátlók Ösztrogént és Progeszteront tartalmaznak, amit ugye a fogamzásgátlóval folyamatosan vittél be a szervezetedbe. Ahogy írod 6 hónapja hagytad abba a tabit és ennek köszönhetően csökkent az Ösztrogén szinted is. Idő kell ahhoz, hogy a hormonjaid rendeződjenek, van akinek kevesebb van akinek több.Sokat segítesz a szervezetednek az ösztrogén szint helyreállításában ha változtatsz egy kicsit a táplálkozásodon Pl. fogyassz szójababot, hüvelyeseket (pl. lencse, csicseriborsó), olajos magvakat és bogyós gyümölcsöket. Nekem is az utolsó labor eredményemben emelkedett májenzim értékek szerepelnek, amit egy kicsit furcsállok is, mert mint ahogy leírtam a korábbi hozzászólásomban helyileg ható Nuvaring gyűrűm volt. Erre én sem tudok neked hasznosat mondani. Remélem tudtam valami újat hozzátenni. :)
2015. júl. 27. 10:43
helyzetjelentés, már 6 hónapja, hogy abbahagytam a fogigátlót...mensi továbbra is pontos - 1-2 nap késés előfordul -, aminek nagyon örülök, rem így is marad... (lekopogom!) a hajhullas sajnos kitartóan maradt továbbra is :/ hol jobban hol sokkal jobban, de hullik szakadatlan, amit már nagyon unok...most sörélesztő tablettával és dr. chen gyógynövényes hajszeszével próbálkozom, hátha :) ami további negatívum, hogy a gyógyszer abbahagyása után 3 hónappal készült vérképemen a májenzim értékeim magasak lettek, amit a doki ennek tud be...kérdem én, hogy valaki járt már ilyen cipőben? mennyi idő után normalizálódik ez? illetve egy kis biztató történetet is jó lenne látni hajhullás fronton, meddig várható még, hogy potyog a hajam?
2015. júl. 23. 13:55

Sziasztok!


Én két hónapig szedtem a Marvelon nevű fogigátlót beültetés miatt, ami sajnos nem történt meg mert nem reagáltam a stimulációra. Ez az első gyógyszer utáni ciklusom. Gyógyszer előtt 32-33 naposak voltak a ciklusaim, gyógyszer szedése alatt szabályos 28 napos és most a 35. napon tartok. 27-31 napok között éreztem a hasam alját reggel és este de csak enyhén és kicsit érzékeny a mellem.

Azt szeretném kérdezni, hogy két hónap gyógyszerezés képes ennyire eltolni a ciklusomat?

Köszi!

80. Evi 27 (válaszként erre: 79. - Zebracsikó)
2015. júl. 21. 14:29
Köszi szépen a biztató szavakat! Bízok benne, hogy minden rendben lesz hamarosan. Türelmesen fogok várni.
79. zebracsikó (válaszként erre: 78. - Evi 27)
2015. júl. 21. 13:21

lassabban tér magához a szervezeted, normális, ne aggódj!


Vissza kell állnia a ciklikusság összes hormonjának a megfelelő szintre, hiszen eddig le voltak állítva

78. Evi 27
2015. júl. 21. 13:18

Sziasztok!

Idén áprilisban hagytam abba a Nuvaring-et 4 év használat után. Az orvosom elmondása szerint nagyon kényelmes fogamzásgátlási módszer, nem károsítja a májat, nem kerül be a vérkeringésbe mint a normál tabi... Hát igen, biztosan van olyan akinek bevált. A használata alatt olyan betegségek jöttek elő, amelyeket a gyűrű használat előtt soha nem tapasztaltam. Kezdődött a felfázással, aztán folytatódott a gombával emelkedett TSH szinttel. Végül úgy döntöttem véget vetek ennek a kálváriának. A gyűrű abbahagyása után rendesen és időben jelentkezett a menstruációm 2 hónapig. Most várom a 3. mensit, de egyszerűen nem akar jönni. A melleim feszülnek a hasam görcsöl, fél óránként járok WC-re ellenőrizni, mert olyan érzetem van, hogy na most tuti megjött. Csináltam tesztet is a biztonság kedvéért, de negatív lett. Arról nem is beszélve, hogy tele lett a hátam, a nyakam és az arcom pattanással. Kértem a házi orvosomtól egy nagy labort is és képzeljétek el a TSH szintem helyreállt a fogamzásgátló abbahagyása után. Milyen érdekes. A nuvaring a legalacsonyabb hormontartalmú fogamzásgátlók közé tartozik és láthatjátok, hogy miket tud okozni egy egészséges szervezetben is. Bele se merek gondolni, hogy most miket élnék át egy magasabb hormontartalmú tabi után. :( Van valaki aki hasonló cipőben jár? Normális az hogy 2 normál mensi után kimarad egy? Szívesen meghallgatnék hasznos tanácsokat! Köszi! :)

2015. jún. 25. 19:31

Sziasztok!


Közel 10 év használat után március végén orvosi tanácsra abbahagytam a Milligest szedését. 20 éves korom óta szedtem, előte 1 évig Diane 35-öt. 17-től 18 éves koromig is szedtem, de akkor nem a szex miatt, hanem mert tele voltam cisztával és nem volt ciklusom egyáltalán.

Amióta abbahagytam tiszta káosz van a szervezetemben. A nőgyógy Premens tablettát ajánlott, lasan lejár a 3 hónapos kúra. Először 45 napra jött meg, azóta semmi... :(

Szinte mndennap fájdogál hasam alja, a petefészkemnél szúrkál. Tegnap, 1 napig barnás folyásom volt, azt hittem, újra megjött megint így 40 nap körül, de ma semmi, még barnás sem. A görcsölés is abbamaradt. Mondta az orvos h akár fél év is eltelhet h nem fog megjönni. Megmondom őszintén h eléggé félek h nem fognak tudni helyre szedni, mire babát szeretnék...mindenfélét lehet olvasni a neten...Ki hogy éli meg ezeket a várakozós, káoszos heteket-hónapokat? Köszi!

76. Mukusz
2015. jún. 18. 23:27

Sziasztok,

Én is megszenvedtem miután abbahagytam a fogamzásgátlót de az Aloe-vera szedése, D-vitamin(pattanások ellen) szedése és a legfontosabb, amit mindenkinek ajánlok az a CANDIDA DIÉTA!!! Méregteleníti a szervezetet és felépíti az immunrendszert. Ha valaki nagyon sokat "felfázik" vagy gombás fertőzése van akkor kifejezetten ajánlom. Az orvosok nem tudtak mit kezdeni velem de amióta ezt a diétát tartom minden bajom elszállt! :) Mindent bele lányok és sok egészséget kívánok nektek!

2015. jún. 17. 02:37
semi,1-2 het es minden mellekhatas eltunik./tapasztalat/
2015. jún. 17. 00:16

Sziasztok!

Szeretnem megosztani veletek a fogamzasgatlo abbahagyasa utani tapasztalataimat. 9 honapja alltam le vele, 9 evig szedtem. Az elso ket honap szinte semmi nem tortent a homlokomon levo par pattanast kiveve. Aztan rohamosan elkezdett hullani a hajam, a copfom kb a felere csokkent. Aztan kb 3 honapja abba maradt es a fejem kulonbozo teruletein ujra elkezdett noni a haj, ami eleg furan nez ki, foleg ha copfba fogom, mert foleg a fejem bubjan vannak rovidebb szalak :D Viszont az arcom kb ketto honapja szornyen nez ki :( az arccsontom alatt vegig tiszta gyulladt pattanasos lettem, aloe veraval vhigy kordaban tudom tartani, de szornyen csunyak tudnak lenni ha sminkelek vagy koszosabb kozegben mozgok. A menzeszemmel szerencsere eddig nem volt baj, mindig pontosan megjott, de ebben a honapban most 1 hete mar kesik :-/ Annyira orulnek ha mar vege lenne ennek az egesznek :(

1 2 3 4 5

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook