Fodrász vagyok segíthetek? (beszélgetés)
Azt hiszem nem nyitja meg a linket, itt van még egyszer:
Ezen a honlapon a második kép Isla Fisher hajszíne lenne az :)
Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni!
Nekem középbarna az eredeti hajszínem, és most szőke satír van benne. (A barna sem teljesen barna, mert régebbi festésből van vöröses árnyalata)
Nos, a kérdésem az lenne, hogy érhetnék el ilyen hajszínt : [link]
Tudom, hogy nem lenne egységes, mert a satírnál biztosan másabb színe lenne, de az direkt tetszene is, hogy nem egyszínű.
Ja, és otthon szeretném megoldani, fodrásznál sosem kaptam olyan színt amilyet kértem!
Köszönöm a választ!
Köszönöm szépen a tanácsot. Azóta az van, hogy annyira tanácstalan voltam, hogy elmentem ahhoz a mesterfodrászhoz, aki hét évvel ezelőttig csinálta a hajam (amikor még volt pénzem rá :-), aki a régi ismeretségre való tekintettel volt olyan kedves, és megtapizta a hajamat, és elmondta, hogy mi volt a baj a festéssel, és hogy ő most mit csinálna vele. (Becsületesen elmondtam, hogy nem tudom nála megcsináltatni a hajamat, mert két hónapra előre elhasználtam a szépséghóbort-keretemet.) Szerintem tanulságos, amit mondott, ezért ne haragudjatok, hogy itt eldugítom a fórumot, de hátha másnak is okulására fog szolgálni, leírom:
Ő először is lebeszélt volna a festésről. Ha mégis festést akarok, akkor ő 911-gyel festette volna a hajamat 9-es oxival. Azt mondta, a hajam most 7-esnek néz ki (azt tippelte, a fodrász, ha 8-assal is ment rá, lehet, hogy csak 6-os oxit használt, ami nem volt elég), szóval valamivel világosabb a(szerinte is 5-ös) eredeti hajszínemnél. Vörös árnyalat mindig lesz, ha valaki eredeti, festetlen barna hajra megy rá (nekem a melír nélküli részek), mert sok benne a vörös pigment, ezért használ ő ebben az esetben (néha extrém) hamvas árnyalatot eleve. (Valamit mondott a tőről is, de már túl sok volt info. Hogy azt másképp.) Tehát hiba volt a festésnél, hogy arany árnyalatot tett bele, keverve natúrral, mert az nem volt elég, hogy lehúzza a barna hajam vörös pigmentjeit. Ezért vörös. A mostani helyzetre ő is a vékony, sűrű melírt látta megoldásnak, max 6-os oxival. És utána hajpakolás, sok. Viszont fura, mert egyik fodrász (se a mester, se aki elrontotta a hajamat) sem hallott az oxy reloadról. Ne haragudjatok, hogy hosszú voltam. Ja és még azt is mondta, hogy egy lánynak, akinek hasonló volt a haja (középbarna haj, melírral), 811-gyel festette 12-es oxival, az is szép lett.
"(Azt irod, ha 3%-al kevernenk, akkor kimoshato szinezo lenne?)"- Neeem, dehogy! A színezőkhöz kell gyenge oxidálószert használni. (más kérdés, hogy sok fodrász is azt hiszi, hogy a sima hajfestéket 2-3-as oxidálóval keverve színezőt kapnak...)Ja, a kimosható színezőkhöz nem kell oxidálószer.
A példádnál maradva:
A középbarna hajadra rákened a sötétbarna hajfestéket - 6-os oxival ajánlott az akció, mert nem akarsz világosítani a hajadon.
Ha megfordítjuk a dolgot, és mondjuk egy sötétbarna hajra akarsz sötétszőke festéket kenni, akkor már a 9-es oxit kell használnod.
Nagyon koszi. Fontos, mert szeretnem megerteni.
Akkor az egyszeruseg kedveert valtoztassunk. Legyen most a haj kozepbarna.
Sotet barna festek (natur, nem arnyalatos) 1:1 -es aranyban felkenve hogyan modositja a kozep barna hajat 3-6-9%-os oxyval? (Azt irod, ha 3%-al kevernenk, akkor kimoshato szinezo lenne?)
Nem gondoltam, hogy ennyire fontos ez a kérdés, mert semmi konkrét esetet nem tartalmaz :)
Van egy középbarna festék, amit 1:1 arányban akarsz kikeverni. Ahogy írtam, nem mindegy, mennyi az arány, tegyük fel, hogy ennyi. Akkor:
3%-színezőkhöz használandó
6% szín a színben ill. 1 tónusnyi felvilágosításhoz
9% 3-4 tónusnyi felvilágosításhoz
Minden a kiindulási alaptól függ.
Anélkül, hogy láttam volna a hajad, a következőt csinálnám:
megpróbálnám a színleszedőt, mert ezzel kárt nem teszek a hajban. Azt tudni kell, hogy valakinek tökéletesen leszedi a festéket a hajáról, valakinek kevésbé. Tehát ezután már mest. pigment nélkül marad a hajad, plusz a lenőtt részen a saját hajszíned. Hogy milyen lesz az eredmény, azt csak saccolni tudom: ahol melíros volt, ott szinte olyan, amilyen festés előtt volt, ahol pedig a fodrász befestette, ott világosabb, vöröses-barnás-fakó színű lesz. Azért, mert a hajfestékek úgy működnek, hogy a saját pigment egy részét lebontják. Ilyen hajat már lehet világosítani sima hajfestékkel is, tehát nem kell szőkíteni. Mivel nem használtam az összes létező oxy reload-ot, nem tudom megmondani, hogy lesz a használati utasításban leírva az azt követő hajfestés, csak azt mondom, tartsd be az utasítást.
A szőkítőporos melírt azért nem ajánlom, mert előtte is melírozott volt a hajad, amire ugyan rá lett festve a sötét szín, de a fodrász nem látja, melyik tincs volt a szőke, és annak nem biztos, hogy jót tenne újra a szőkítés. Persze a fodrászod előnyben van velem szemben, mert látja a hajadat, érzi rajta, milyen állapotban van, mit bír el, ilyenek.
Összegzem az olvasottakat, mert belekeveredek:
az alapod 5-ös, ebben voltak szőkített melírok. Erre tett 8-as festéket, hogy egységes legyen. Eredmény: majdnem fekete haj.
Amit szeretnél: világosabb hajzat. :)
Az otthoni szőkítést én sem ajánlom, ezért mondtam az oxy reload-ot. Az igaz, hogy nem adja vissza az eredeti, még festések előtti állapotát a hajnak, hiszen az lehetetlen, de a mesterséges pigmenteket (legalábbis nagy részét) kiszedi. Ott, ahol melíros volt a hajad, megint szőke leszel, a többi részen meg olyan fakó vöröses. Erre kell rákenni a kívánt festéket.
A szőke festékekben nincs szőkítőpor.
Én elhiszem, hogy a 9-es már nem adta volna azt az eredményt, amit vár az ember tőle, hiszen 3-4 árnyalatot képesek a festékek csak világosítani, de akkor mit mondott arra, hogy jóval sötétebb lett az eredmény, mint egy nyolcas színmélység?
Na később még gondolkozom és írok, most mennem kell...
Koszi!
En csak elmeletben kerdezem. Mi tortenik, ha..
ha mas erossegu oxyval keverem ossze?
Es mas a mennyisege?
Elsőre nem sok értelmét látom a kérdésednek. :)
Annyit kell tudni, hogy az adott márkának mi a keverési aránya, és azt kell betartani.
Ami még tudott: a fedőképességet növelhetjük, ha ehhez képest csökkentjük az oxidálószert. (pl. ősz, vagy nehezen festődő haj esetén)
Sziasztok!
Ha veszek egy kozepbarna festeket, mit erek el vele, ha:
1. fele-fele aranyban keverem ossze 3% vagy 6% v. 9% oxival?
2. 1/3 oxi 2/3 festeket keverek ossze 3-6-9% -os oxival?
Koszi szepen!
A colour b4 és az oxy reload ugyanaz. Az effasor az már szimpla szőkítőpor, azzal ne foglalkozz inkább.
Az oxy reload két flakonban van, folyadék, azokat kell összekeverni. Az az előnye a szőkítőporhoz képest, hogy csak a mesterséges pigmenteket szedi ki a hajból, tehát ha a lenövésedre kened, ott marad az eredeti hajszíned. Vigyázni kell vele, betartani az utasítást, mert ha az ember nem elég világos festéket ken a hajára, könnyen visszasötétedhet.
Tehát ha megvan a színleszedés, én a helyedben 8-as vagy annál világosabb hamvasszőke festéket választanék és azt használnám a biztonság kedvéért. Persze erre azért nem mernék megesküdni, mert nem látom a hajad, az meg fontos lenne.
A színkorrekciót minél hamarabb ajánlatos elvégezni az elhibázott festés után, ez nem teszi tönkre hajat.
Én német hajfestéket használok, szerintem megbízható. Az olaszokat nem szeretem, mert tapasztalatom szerint sprőd és száraz lesz utána a haj. De kinek mi jön be, ugye.
Ha kíméleteset akarsz, akkor vegyél ammóniamenteset, ezek kevésbé allergizálnak. Bár az ősz hajat nem fedik annyira, mint a hagyományos társaik.
Ha elmész a fodrászkellékesbe, ott elmondod, mit szeretnél, adnak egy csomó színmintát, aztán amelyik szín tetszik, az eladó ad hozzá való oxit. Általános szabály az, hogy ha szín a színben, vagy 1 tónusnyit akarsz világosítani a hajon, akkor 6-os oxit kell használni, ha ennél többet, akkor 9-eset. Arra figyelj, hogy milyen a keverési arány, nehogy véletlenül kevesebb oxit adjanak, mint kell (volt, aki így járt).
Szia, már nem emlékszem, hogy neked rövid, vagy hosszú is a hajad? Csak azért, mert a hosszú hajon színkorrekciót végezni otthon elég necces. Illetve én mindenkinek az oxy reloadot ajánlom, nem a szőkítőporos megoldást. Tehát rá a vegyszer, utána meg a világos hajfesték.
Vagy vékony melír, ahogy korábban írtam valakinek. Ezt a módszert is szeretem, mert nagyon szépen lehet javítani az otthoni, sötétebbre sikeredett hajfestésen.
A szőkítőspray szimpla hidrogén-peroxid higítva, tehát nem csoda, hogy vöröses lett a hajad. A sötétebb pigmenteket már lebontotta, maradt a vörös...
Jól tetted, hogy ráfestettél, bár egy hamvas színező is elég lett volna talán, ha világosabbat nem akarsz.
A bolti festékek nem annyira megbízhatóak, ezért édemes mindig világosabbat választani, mint amit akarunk.
Hogy melyik festék a jó neked, azt majd te fogod megtapasztalni. Ez is úgy van, hogy ami egyiknek beválik, a másiknak pocsék.
Szia Anda!
A festett hajamon 2 árnyalatnyit szeretnék világosítani. Most kb. 7-es árnyalatú. Mit tegyek vele? Köszönöm
Sziasztok!
Alapból sötétszőke a hajam (erről tettem fel képet), világosabbat szerettem volna a lehető legkíméletesebb módon. Elkezdtem használni a Balea more blond szőkítőspray-t. Eleinte tetszett, tényleg napszítta hatása volt, majd az 5. használat után vmi eszméletlen "gyönyörű" vörös színt adott az alapjáraton szinte szürke hajamnak és még barna is lett... Ekkor jött a swissopar hamvasító samponja, de nem sokat segített. A hajam ekkori színéről is tettem fel képet az adatlapomra. Végső elkeseredésemben befestettem a Loreal excellence 8.1 világos hamvasszőkéjével a hajam (jóval sötétebb lett, mint a dobozon), ez elég sokat javított a helyzeten, hasonlít az eredeti hajszínemre.Viszont meleg árnyalatú inkább aranyos-sárgás, már nem vörös és valamivel sötétebb is. A cél a hamvas-ezüstös csillogású szőke lenne, mint a természetes hajszínem legvilágosabb részei a képen vagy, mint annak a lánynak a haja, amit feltöltöttem.
Van vkinek ilyen téren tapasztalata esetleg, hogy melyik festéket érdemes, mit érdemes, hogy érhetném el az a színt?
Fodrászhoz nem megyek, mert legalább 7 fodrászt kipróbáltam már és soha nem voltam elégedett a végeredménnyel. Sem festés, sem vágás, sem árak terén...kísérletezni én is tudok és nem kerül tízezrekbe.
Az excellence festék egyébként nagyon tetszett nekem, mert ilyen puha még egy festék után sem volt a hajam soha. Gondoltam befestem még egyszer a 8.1-gyel, hogy elég hamvas legyen, meg talán másodszorra többet világosítana is vagy a 9.1-re, de félek, hogy vöröses lesz. Fodrászkellékes festékekből csak az alfaparffal van tapasztalatom, de szerintem az borzasztóan roncsolja a hajat és úgy emlékszem anno azzal sem sikerült a kívánt eredményt elérnem. Attól tartok a bolti festék már nem teljesítene olyan jól, de professzionális termékek közül meg nem tudom, melyik az, amelyik ennyire kímélő lenne.
Ahogy már korábban írtam, a sötétebb hajból nem lehet egyszerűen világosabbat csinálni. Fodrász mit mondott, miért lett más az eredmény, mint amit kértél?
Nem ártana pár hetet várni, mert épp elég anyag érte a hajadat.
A vékony, sűrű szőkítőporos melír nagyon szépen világosítja hajat, és ha jól van elkészítve, nem is látszanak a csíkok, csak az összhatás lesz világosabb.