Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Milyen ellátásra lennék jogosult, ha fizetetlen szabadság alatt teherbe esnék? fórum

Milyen ellátásra lennék jogosult, ha fizetetlen szabadság alatt teherbe esnék? (tudásbázis kérdés)


5. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 3. - Gabbbicica)
2021. szept. 10. 11:01
Köszönöm a válaszodat igen sajnos le csökkentették elég durván és nem gondoltuk hogy ez bele fogják számítani de bele számították.Igen ezt mondták hogy ha netán újra kismama lennék akkor ugyan azokat az összegeket kapnám vagy is azt mondták hogy a táppénz kevesebb lenne mint most volt...
4. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 2. - Alnisa)
2021. szept. 10. 10:48
Köszönöm a válaszod nem még nem vagyok terhes pici még a kicsi csak szeretnénk majd még egyet amikor a kicsi már nagyobbacska lesz .Az a kérdés hogy ha fizetetlen szabin leszek hogy akkor ha újra terhes leszek akkor újra táppénz vagy esetleg el küld de azt mondta hogy nem fog de sajnos ezt sose lehet tudni de erre a részre nem tértünk ki így tanácstalan vagyok.
2021. szept. 10. 09:39

Van egy másik facebook csoport is, TB kisokos kismamáknak vagy valami ilyesmi a neve.


CSED-re csak te mehetsz. Azt nem értem, hogy a vírus hogyan befolyásolja az összeget, lecsökkentették a fizudat?


Aztán ha lejár a CSED (24 hét), akkor mehet a férjed GYED-re, te pedig fizeted magad után a TB-t.


Ha újra terhes leszel, kb a munkáltatód jóindulatától függsz, kiveszed a szabadságodat, és vagy kirúg, vagy nem .


Ha nem rúg ki, akkor elmehetsz táppénzre, és ugyanazt a táppénzt kapod, mint az első gyerekkel, szülés után 24 hétig ugyanazt az összegű csedet, és a második gyerekkel is mehet a férjed GYED-re a 24. héttől.

2. Alnisa (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. szept. 10. 08:10

Most akkor már terhes vagy és az a kérdés, ha szülés után ismét terhes lennél, akkor mi történne?

Egyébként van FB-n egy csoport, ahol szakértők válaszolnak.

"Édesanyák (Szakértői Csoport)"

2021. szept. 9. 18:31
Sziasztok! Kellene egy kis jogi segítség mert sajnos nem vagyok mindenbe jártas. Hátha valaki járt már hasonló helyzetben mint én.Olyan problémám van,hogy sajnos a vírus miatt kevés a szülési szabadságom és sajnos még kevesebb lenne a gyedem... A munkáltatóm tanácsolta hogy a férjem vegye igénybe a gyedet mert ő többet kapna és persze jobban is keres de az a helyzet hogy akkor én fizetetlen szabadságon leszek az az nekem kell fizetnem a TB-met is de itt jön a kérdés,hogy ha véletlenül teherbe esnék akkor mi lenne a helyzet vissza mennék táppénzre vagy nem ? Tudom hogy fizetetlen Szabadság alatt bármikor el küldhetnek de mondták,hogy tán nem fognak kicsit tanácstalan vagyok nem tudom,hogy kihez forduljak ez ügyben.Köszönöm előre is a segítséget.☺

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook