Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Fitymaszűkület. Melyik orvosra hallgassak? fórum

Fitymaszűkület. Melyik orvosra hallgassak? (beszélgetős fórum)


1 2
2009. márc. 30. 22:39

Hát most nagyon elkeseredtem. :(((

Egyébként párszor már megnéztem a közlésed óta, utánakerestem a neten is. Annyira nem rossz a helyzet, amilyen rajzokat láttam a betegség súlyosságait ábrázolandó képeken. Az tény, hogy nem a makkja tetején található a nyílás, de nem is a makk alatt. Hátha nem lesz szükség mütétre, csak esetleg kisebb beavatkozásra...?

Természetesen mihelyst hazautazunk, megyünk orvoshoz vele.

50. jovagasu (válaszként erre: 49. - Mothertiger)
2009. márc. 30. 07:45
Mindenképpen meg kell nézni, aztá majd a doki megmondja.
49. mothertiger (válaszként erre: 48. - Jovagasu)
2009. márc. 26. 10:57
S ezzel mit fognak kezdeni??? Ez egy nagyon súlyos dolog? :(
48. jovagasu (válaszként erre: 35. - Mothertiger)
2009. márc. 26. 10:49
Mindenképpen el kell vinni orvoshoz, mert hypospadiasa van, ami azt jelenti, hogy a nyílás nem a makk csúcsán van!
2009. márc. 17. 11:34

Nekem is kisfiam van, szintén volt problámánk ezzel, egy ismerős anyuka javasolta a lidokainos kenőcsöt és ez segítségével próbáltuk otthon minden este fürdéskor egy picivel hátrébb húzni. Kb. 1,5 -2 hét alatt sikerült.Nem volt könnyű de megértette, hogy muszály nagyon óvatosan és sok türelemmel, dícsérettel milyen ügyes volt...

puha, vízbe mártott vattával tisztítottuk aztán le.

Innentől kezdve mindig nagyon kell rá ügyelni, hogy minden este többszőr hátrahúzza tisztitsa a fütyijét. Végül is megértette, elmondtam neki, hogy vagy mi megcsináljuk minden este,vagy az orvos, de minden képpen szükséges.És azt ő sem akarja hogy mégegyszer letapadjon ezért...

Persze, ha ez sem segít akkor marad az orvos, de akkor is fontos a minden napos "karbantartás"

2009. márc. 16. 14:32

Tanulságként leírom a mi történetünket.

A kisfiamnak nem szállt le az egyik heréje,ami miatt 3 évesen operálták meg.Akkor a prof. azt mondta a fitymájával semmi gond nincs.Na,de nekem nem engedte ám hogy hozzányúljak,Ő csinálgatta fürdéskor ha rászóltam.4és fél évesen aztán-dec.24-én (mikor máskor???)-épp készültünk a templomba megnézni a karácsonyi műsort,amiben a lányom szerepelt-mikor jelezte,hogy fáj a pöpöse.Megnéztem kicsit piros volt,de nem vészes,bár nyugtalan lettem.Végig az előadás alatt ficánkolt,nem érezte jól magát.Mire hazaértünk hatalmasra duzzadt a makkja-szörnyű volt.Rohanás a kórházba.Doki a sebészeten nem volt,úgy hívták be.Nem részletezem szegény gyerek mit állt ki.Elhihetitek,hogy előző este még semmi baja nem volt,mert akkor fürdésnél tutira észreveszem.Szóval ezek után kb. 1évvel megint visszatapadt,amit újfent feltéptek-némi kis lidocaint használva.Lényeg,hogy én többet így nem engedem csinálni.Nagyon fájt szegénynek!És a lényeg:újra visszatapadt!!!Úgy gondolom ezek után csinálják neki altatásban,vagy normális helyi érzéstelenítésben!A páromnak is így csinálták 10 évesen-nem teljesen nyisszantották,csak egy kicsit belekanyarintottak./Azóta is működik...:)/Valami ilyesmiben gondolkodom,de nem tudom mi módon lehetne normális helyre eljutni,hogy végre jó legyen neki,és többet ne tapadjon vissza.Esetleg vmi jó ötlet,orvos-van valakinek a tarsolyban?

2009. márc. 13. 18:07
Nekünk a fékkel van valami baj. Az nem enged "húzogatni"... Alighanem ha hazajövünk Anyutól áprilisban, felkeresünk egy dokit vele, mert én ezt már nem merem jobban felhúzni neki, fájlalja.
2009. márc. 13. 18:06
Én sem:(( szerintem folytatom óvatosan
2009. márc. 13. 18:01
Viszont én még mindig nem tudom, hogy mi legyen a kisfiammal...:(
2009. márc. 13. 17:49
veszélyezve= feszélyezve
2009. márc. 13. 17:36

Marcsix: osztom a véleményedet, én sem venném a nőgyógyászatot "beavatásnak".


Masszőr: szerintem a suliban már régóta nem végeznek ilyen vizsgálatot, már én sem emlékszem, hogy ilyesmi lett volna nálunk! :(

40. marcsix (válaszként erre: 39. - Masször)
2009. márc. 13. 17:34
Nos én is szeretnék ujra hozzászólni. Engem sem és szerintem nagyon sok lányt, nem az anyukája kisér el, és véletlenül sem beavatás, ahogy te fogalmaztál. Nem lehurrogni szeretnélek, csak megvilágosítani ezt az oldalt. Igazából én sem járok jártam sűrűn nőgyógyászhoz, és véletlenüls sem "természetes, és az élet velejárója" hogy turkálnak bennünk. Igenis minden alkalommal veszélyezve vagyunk egyesek, amikor turkálnak bennünk. És ugyanugy ahogy vannak férfi urologusok, ugyanugy vannak női nőgyógyászok is. És én pont az kedveltem jobban, mikor női nőgyógyászohoz jártam.
39. Masször (válaszként erre: 38. - Mugli)
2009. márc. 13. 17:16

A fiukat emlékeim szerint minden évben megvizsgálja az iskola orvos. Érthető módon, soha nem erektált állapotban találkozik a Lurkó péniszével. A probléma itt kezdődik. Nagyon extrém fityma szűkület az amit ilyenkor észlel. A többség - ezt a saját műtétem után tudtam meg, mivel ismeretségi körömben számos hasonló problémával találkoztam - nem észlelhető, az ekkor alkalmazott vizsgálattal.


Több oka lehet amiért nem propagálják az orvosok, nálunk - keresztény ország lévén - nincsenek vallási hagyományai. Akiken vallási okokból végeztetik el, pár hónapos korukra átesnek rajta.


Nőgyógyászhoz hogy is mennek a lányok? Anyuka elviszi őket. Ez számukra egy beavatás is egyben, hiszen, felnőttek lettek, és mint anya, ők is nőgyógyászhoz járnak:-)

Sok férfi életében egyszer sem jár urológusnál.. aszem, ezzel meg is válaszoltam a kérdést:-)

További probléma az urológiai vizsgálat: Amíg a külső nemi szerveket vizsgálja nincs semmi különös, a prosztata vizsgálat az amitől minden heteroszexuális férfi "retteg" - mielőtt ezt gyávaságnak gondolnád, érdemes végig gondolni, hogy a Nők számára természetes, az élet velejárója, hogy behatolnak a testébe. Ez egy férfi számára szinte csak homoszexuális kapcsolatban természetes.


Semmi gond a kérdéssel:-)

Hetes iskolákban, nevelőotthonokban nőttem fel. Mire negyven évesen kés alá kerültem, már régen nem volt bennem harag a szüleim iránt.


Bocsánat ha unalmasan hosszú voltam!

38. mugli (válaszként erre: 33. - Masször)
2009. márc. 13. 12:28

Csak remélem, hogy nem fog hülyén hangozni amit írok..:

...elméletileg tudom mit takar a körülmetélés fogalma, viszont gyakorlatilag még nem találkoztam vele...:))

Én ezt a hülye női fejemmel, úgy gondolom, hogy elsősorban az orvosok, másodsorban pedig a férfiak kellene, hogy jobban propagálják, szimplán csak egészségügyi okokból.

1: pl. lehetne egy általánosan elfogadott dolog, hogy ideális életkorban elvégezzék. Persze ezt elkezdeni nehéz, de talán egy idő után lehetne ez bevett forma. -viszont, amíg ebben orvosok nem vesznek részt, csak a szűlőkre van bízva a dolog, addig nem hinném, hogy változna a mostani megszokott életvitel.

2: az sem lenne hülyeség, ha mondjuk többet beszélnének erről akár úgy 16-18 éves életkorban, amikor már egy "férfi" eldönthetné, hogy hogy legyen...-bár amilyen gyávák a férfiak nem hinném, hogy bármelyik közülük is önszántából menne dalolva...:DDDD


Ugyanakkor pedig itt megkérdezném, hogy míg nekünk nőknek, olyan természetes, hogy bizonyos életkort elérve nőgyógyászhoz megyünk, addig a férfiak miért tartják, olyan természetellenesnek, hogy felkeressenek egy urológust?


Tőled pedig megkérdezném, csak ha nem bántalak meg vele, hogy amikor szembesültél ezzel a dologgal, haragudtál a szüleidre? -érezted úgy, hogy nem foglalkoztak veled kellőképpen a megfelelő időben?


...és még valami, ami a témához kapcsolódik. Sok esetben nem a fitymaszűkület okozza a problémát, hanem aztok a bizonyos letapadások. Ezek a letapadások egy idő után fellazulhatnak, és akkor megszűnik a probléma. Ezt úgy kell elképzelni, hogy egy-egy kis helyen a bőr össze van nőve a makk nyálkahártyájával. Ha ez magától nem rendeződik, akkor mindenképp szükséges az orvosi beavatkozás, amikor is lefejtik a bőrt a makkról, és az igen is sebes, és napok kellenek, hogy gyógyulni kezdjen vigyázva arra, nehogy újra visszatapadjon. Szóval néha igenis fájdalmas, azt hiszem én elsősorban ezért nem akarom kitenni ennek a fiamat...


Remélem senkinek nem voltam túl fárasztó?...:))

37. 4af30810d1 (válaszként erre: 36. - 115c013715)
2009. márc. 11. 22:25
Nekem is ezt mondta.. viszont ha már húzogatta az ember, akkor muszáj tisztítani mindig..
2009. márc. 11. 19:59
Nekünk azt mondta a doki, hogy 3 éves koráig hagyni kell és pont azzal okoznak kárt ha erőltetik, húzogatják, mert megsérülhet, hegesedve gyógyul és pont ez okozza a szűkületet.
2009. márc. 11. 19:26

Kisfiam decemberben múlt 3 éves. Teljesen még mindig nem jön fel a fitymája. A féknél van valami baj, ott található a nyílása is. Olyan furcsán néz ki az egész. A bőr már csaknem feljött, de egy ideje már nem tudom fentebb húzni. A féknél nagyon megfeszül, és a fiam nem tűri...


Nem tudom, mit csináljak.

34. Masször (válaszként erre: 31. - Mugli)
2009. márc. 11. 19:16

A Föld népességének kb. negyede vallási okokból néhány hónaposan elvégezteti ezt a műtétet.

Igaz, a sivatagban nagy előnyei vannak a hiányának:-) Nem megy alá a homok:-)

2009. márc. 11. 19:14

A számomra a legérdekesebb, hogy mandula műtétre szó nélkül sorba állnak. Pedig komoly immunrendszeri feladata van a a manduláknak.

Ettől az előbőrkétől isten őrizz megválni:-)


Érdekelne, miért.

32. 4af30810d1 (válaszként erre: 29. - Masször)
2009. márc. 11. 17:19

Ha tényleg szűk, akkor nem fogy csak "úgy" hátra siklani..

Másrészt én komolytalan hangon írtam, szóval érted..

31. mugli (válaszként erre: 30. - Marcsix)
2009. márc. 11. 16:58

Igen. Én voltam urológusnál az 1 éves fiammal. Megnézte és azt mondta, hogy 2 évesen vigyem vissza. Van, aki kinövi, akinél megoldódik, és van, akinél sajnos nem.

Az urológus nem esik neki, csak indokoltan végzi el a beavatkozást.

30. marcsix (válaszként erre: 29. - Masször)
2009. márc. 11. 16:53
Ezt megfogja mondani a doki. Szerintem nem minden férfi tapasztal olyat mint te, talán azért vagy ennyire pesszimista, bocsi akifejezésért. ezzel az erővel minden babának egyből urológiára kéne mennie. Nem.... szerintem hagyjuk, hogy próbálkozzon. MÉg kicsike a gyerek, tágulni fog neki is..ha nem akkor ugyis doki lesz belőle. Ne ijessz meg mindenkit...
29. Masször (válaszként erre: 28. - 4af30810d1)
2009. márc. 11. 16:50

Vajon miért is?

A húzogatással azt lehet, hogy eléritek, hogy hátra siklik. De mi lesz erektált állapotban??

28. 4af30810d1 (válaszként erre: 25. - Masször)
2009. márc. 11. 16:42
Huhh.. az ilyen dolgokba még rossz belegondolni ekkora picikkel kapcsolatban..;D
27. 4af30810d1 (válaszként erre: 24. - Rosa)
2009. márc. 11. 16:41
Sebész Prof. mondta..;D Egy próbát megér szerintem...:)
2009. márc. 11. 16:34
nekünk volt hogy olyan pici volt a luk, hogy előbb kicsit telt a pisivel, szó szerint dagadt mikor pisilt, és a pisi tört magának kicsi "utat" . de már haladunk. Azér örülök hogya 2. lány lett
2009. márc. 11. 16:33

Nem rossz, nem rossz ha húzogatja egy csinos Nő, de ez a fityma szűkületen vajmi keveset segít.

magam negyven évig abban a meggyőződésben éltem, hogy azért repedezik be a fitymám szeretkezés közben, mert a fanszőrzet elvágja. Már-már hozzá edződtem, amikor találkoztam egy urológussal, aki felvágósított, hogy ez bizony fitymaszűkület.

A beavatkozás rutin eljárás, kb. 15 perc érzéstelenítéssel és vetkőzéssel együtt.

A szerény tanácsom: urológust tessék felkeresni!

Mellékesen jegyzem meg, hogy sokkal higiénikusabb is, könnyebb tisztán tartani. De további előny, ami persze csak viszonylagos, tuti nem lesz korai magömlése a Lurkóknak;-)

24. Rosa (válaszként erre: 22. - 4af30810d1)
2009. márc. 11. 16:31

Ez jópofa:))

még nem hallottam ezt!

2009. márc. 11. 16:31
Nekem azt, hogy krémmel semmiképpen. Azért is nem ajánlják a pelenkásoknak a húzogatást még, mert akkor könnyebben bejut a popsikrém, és nagyobb a kockázat a gyulladásra és a letapadásra..
2009. márc. 11. 16:29

Tudjátok mit mondott még a Professzor??

Elfelejtettem mert nálunk ez még nem aktuális, de nagyobbaknál működhet..

szóval amikor pisil, be kell fogni, illetve össze bőrt.. szóval értitek..:) kicsit engedni megtelni, és esetleg maga a pisi ereje feloldja..


na szóval ezt mondta.:)

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook