Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Melyik énemre hallgassak második baba ügyében? fórum

Melyik énemre hallgassak második baba ügyében? (beszélgetős fórum)


30. Lóczy Mária (válaszként erre: 2. - 416b7aa963)
2010. febr. 18. 12:14
Szia! Már azt hittem csak én érzek így:))17hós a kisfiam .A férjem szerint jöhezne a tesó, én meg egyszer szeretném egyszer meg nem. Érdekes.
29. novehaki (válaszként erre: 2. - 416b7aa963)
2010. febr. 17. 11:04

szia hajrá jöhet a másodii aztán meg a harmadik aztán.....



én is imádtam várandós lenni élveztem minden percét, aztán meg mikor megszületett a második azt is nagoyn jó volt hát még mikr a haramdik...


az nem igaz hogy kis gyerek kis gond nagy gyerek nagy gond mind a hárommal egyformán kell fogalkozni, anniyból joobb a második hgoy már aggódod túl magad.


és szerintem minél kisebb a orkülönbség annál jobb igaz hgoy az elején nehéz velük de utána már nagoyn jó nem is olyan fárasztó


megint csak azt mondom hgoy hajrá

28. Mariann7533 (válaszként erre: 27. - B643145122)
2010. febr. 13. 19:40
Igen ebben van valami.Nem biztos,hogy elsőre sikerül.Nekünk mondjuk összejött,de nem mindenkinek jön össze.
2010. febr. 13. 18:54
Szia! Nálunk 5 év van a két gyerkőc között. Nem így akartuk, de ember tervez... Vannak nézeteltérések köztük, de aranyosak mikor együtt játszanak, összebújva alszanak. Csak annyit tudok mondani, nem biztos, hogy elsőre sikerül!
2010. febr. 13. 18:28
Ha úgy érzed lenne kedved és energiád még egyszer babázni akkor vágjatok bele. Biztosan nem fogod megbánni.
25. lanu (válaszként erre: 11. - 416b7aa963)
2010. febr. 13. 16:02
igen,lehet,hogy ez a gyerek hasfájós lesz,átordítja fél éjszakát,esetleg felcseréli a napszakokat,és az is megeshet,hogy 2 éves koráig nagyon rossz alvó lesz,de az is lehet,hogy nem.. ne ezek az apróságok legyenek a fontos szempontok! Itt az a nagy kérdés,hogy valójában szeretnél kisbabát? És ne mások véleményére alapozz,hanem a szívedre hallgass! Ha valóban szeretnél,nincs mit gondolkodni..hajrá! :)
24. Mariann7533 (válaszként erre: 23. - 416b7aa963)
2010. febr. 13. 15:11
Minden babavállalás nagy döntés.Hisz amikor az elsőt vállalátok,az is nagy döntés volt.És így,hogy a párod is szeretne,szerintem a kicsi is örülne egy kistesónak,semmi akadálya.Szerettél is terhes lenni,és gondolom a szülés is jó élmény volt.Majd meglátod,hogy ugyanúgy fogod imádni mind a kettőt.Tudom ezt most még nehéz elképzelni,de ha majd ott lesz köztetek,úgy lesz teljes a család.
2010. febr. 13. 15:06
és az nem lehet hogy kész avgyok rá csak mint minden nagy döntés előtt kifogásokat keres az ember? Mert amik ellene szólnak az mind olyan nagy hülyeség,nem?
22. nono72
2010. febr. 13. 15:02
Szerintem várj arra amikor már nagyon akarod.Nekem 3 gyerkőcöm van,de a2.5 évre a 3. pedig 10 év múlva született.Sokan úgy gondolják nem jó a nagy korkülönbség.Az én tapasztalatom nem ez.Nem gondolom hogy magányos lehet a kicsi emiatt.
21. 416b7aa963 (válaszként erre: 18. - 9b10f3d7ff)
2010. febr. 13. 14:55

akarom, eldöntöttem csa mégis ottvan az hogy már olyan jól összeszokot kis életünk van, akarom e felbolygatni.


Meg ilyen hülyeségek vannak bennem, hogy tudom menniyre imádom a gyerekem és fel sem tudom fogni vagy el sem tudom képzelni, hoyg a másodikat is tudom igy szeretni hisz még csak egy van és csak iránta érzem ezt amit érzek és nehéz elhinni hogy a második vagy többi gyereket is ugyan igy fogom szeretni?

2010. febr. 13. 14:53
Ja igen,és egyszer az is eszembe jutott,hogy amikor mi már nem leszünk,akkor ők ott lesznek egymásnak.
19. Mariann7533 (válaszként erre: 16. - Toth0816)
2010. febr. 13. 14:53
Ugye,annyira cukik?Öröm rájuk nézni.És én símán viszem őket nyáron strandra,minden nyáron nyaralni megyünk,és így sokkal jobb egy nyaralás.
18. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 12. - 416b7aa963)
2010. febr. 13. 14:50
Ha még gondolkodsz rajta akkor még nem döntötted el az agyadban,hogy szívből akarod. Én azt mondom várj addig amíg úgy érzed nagyon akarom azt a második babát.
17. gatto4 (válaszként erre: 12. - 416b7aa963)
2010. febr. 13. 14:49
Szerintem is ha most két éves a gyerkőc, akkor rajta, munkára :)
2010. febr. 13. 14:48

Sziasztok!

Tudok csatlakozni az elöttem szólohoz Mariann7533.Nekünk a 2 fiú között 14 hónap van és most kezdem tapasztalni hogy milyen jó nekik együtt minden, és a nagyobb nem magányos soha,a kicsi meg felnéz a bátyusra,csodálatosak együtt.

15. gatto4 (válaszként erre: 11. - 416b7aa963)
2010. febr. 13. 14:48

Szerintem vágjatok bele és meglátjátok ;)

Én is azt hallom mindig ha az első gyerek angyal volt, akkor a második tuti ördög lesz...

De ez talán nem feltétlen van így.

Egyik barátnőmnek 3 gyermeke van és kezdettől fogva mindegyik kezelhető és 'normális' volt, értem ez alatt, hogy átaludták az éjszakát és nem volt velük különösebb herce-hurca.

Szóval csak azt tudom mondani, hogy vágjatok bele :)

14. Mariann7533 (válaszként erre: 12. - 416b7aa963)
2010. febr. 13. 14:47
Bocs,akkor félre értettem.Ha jól olvastam kétéves a kicsid.Szerintem lassan elkezdhettek próbálkozni.Mire megszületne három éves lenne a nagyobb,és akkor már olyan kis okosak,és nagyon fogja várni.
13. Talian35 (válaszként erre: 10. - Mariann7533)
2010. febr. 13. 14:46
Az unatkozás is, de nem árt gyerekkorban megtanulni, hogy "osztozni" kell. Az egykék nagyon hajlamosak rá, hogy totál önzőek legyenek felnőtt korukban-ezt igazolja az összes "egyke" ismerősöm. Nekem testvér nélkül nem élet az élet, de persze nem arról beszélek, amikor vkinek nem lehet második babája...
12. 416b7aa963 (válaszként erre: 10. - Mariann7533)
2010. febr. 13. 14:43
énis egyke vagyok, sose unatkoztam és egy sidálatos családban nőttem fel :-) és nem arról van szó hogy gyerek legyen vagy ne, hanem hogy várjak még vagy most.
11. 416b7aa963 (válaszként erre: 5. - Rohiani)
2010. febr. 13. 14:41

nem a kimozdulás meg a társai, mert az első gyerekkel is kimozdultunk vagy vele vagy nélküle szóval nem voltam a négyfal közé szorulva sose. Inkább az a dilemmám, hogy szerencsések voltunk nem volt hasfájás, avgy éjszakázás, jóalvó volt mindig 3 hós korától átaludta az éjszakát.

és mi van ha a második hasfájós rosszalvó, és felébreszit az elsőt,vagy hoyg másabb lesz, nyügösebb.lehet gonosznak tűnök de szeretém is meg nem is.

2010. febr. 13. 14:40
Sziasztok.Én valószínüleg hazabeszélek,mert három gyerekünk van,és ennyit is akartunk.Én azt mondom,hogy a világon minden játékot megvehetsz neki,de ha nincs kivel játszon mit sem ér.Ne érts félre,nálunk játékboltot lehetne nyitni,annyi mindenük van.De amikor még a nagylányom egyedül volt,a szívem szorult össze,amikor strandon ment oda a többi kisgyerekhez,és mivel azok tesók voltak,nem játszottak vele.És akkor megkérdezte,hogy neki mikor lesz tesója.El sem tudom képzelni,hogy az a gyerek aki egyedül van,mennyire unatkozhat.Higyjetek nekem,annál édesebb dolog nincs,amikor együtt játszanak.
9. 84882672dc (válaszként erre: 2. - 416b7aa963)
2010. febr. 13. 14:40

bár, én nagyon nem járok ilyen cipőben, de van véleményem... a nővérem pl. nagyon szeretne még egy babát.... de Ők anyagilag nem állnak úgy hogy ezt nyugodt szívvel tudják vállalni... sokat hallgatom Tőle hogy mennyire boldoggá tenné ha ez nem lenne akadály!!!


Ezek alapján Én látatlanba biztosan az mondom, hogy arra az Énedre hallgass, amelyik babát szeretne... nehogy később amikor már nem lesz lehetőség - akkor bánd meg hogy másképp döntöttél. ráadásul ha anyagilag belefér Nektek, akkor nagyon szerencsések vagytok, és az élet még hosszú, tudtok még 200km-t utazni velük, de egy idő után a szülés lehetősége már nem áll fenn...


szerintem :)

2010. febr. 13. 14:37
Én is így vagyok ezzel :)
2010. febr. 13. 14:37
Hát ezt mi nem tudjuk eldönteni a te életed....
2010. febr. 13. 14:37
a férj szerint bármikor jöhet mivel nekem kell megszülni kihordani döntsem el én.
2010. febr. 13. 14:36

Amelyiket fontosabbnak érzed.

Ha szeretnél újra babazni, újra a 4 fal közé szorulni (ezt ne szó szerint vedd, de azért egy baba sokmindenben korlátoz) akkor legyen.

Ha már hiányzik, hogy függetlenűl valakitől ki tudj mozdulni, akkor még várj.

De ezt igazából csak te tudhatod.

2010. febr. 13. 14:36
ok, de mit szól a gyerek apja.neki nincs véleménye?
2010. febr. 13. 14:35
én is ugyan így érzek!
2010. febr. 13. 14:32

egy barátnőm itt van nálam és ő kérdezi ezt nem én:)


szóval:Van egy majdnem2 éves gyerekem és nem tudom melyik énem legyen a domináns. Az egyik:tök jó , hogy már ilyen nagy, jár beszél, eszik amit mi, nincs különösebb gond, a szurikat megkapta nem lesz lázasság csak ha beteg...stb szóval értitek, hogy a gond nagy része már elmult, persze kisgyerek kisgond nagy meg nagy ahogy mondják de mégis azért már most csak nagy és okos és egyre azabb is lesz szóval elég ez a gyerek, most örüljünk hogy már el lehet menni akár 2000kmre is kocsival nyaralni vele, meg szinte semmiben nem akadályozza az életünket.(ezeket jóértelemben vegyétek, nehogy azt higyjétek szörny vagyok)

A másik:imádtam terhes lenni, jó lenne még egy baba, tök jó szülni meg kihordni, meg nincs annál jobbmint mikor megölel és én megölelem,buha bőrét megpuszilom, ahogy azt mondja anya..stb, azaz ujra teherbe esni és szülni.


Melyik énemre hallgassak?

Csak én érzek igy?

2010. febr. 13. 14:32
Melyik énemre hallgassak második baba ügyében?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook