Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Fitymaletapadás fórum

Fitymaletapadás (beszélgetős fórum)


28. Borsóleves (válaszként erre: 27. - 2ed619333f)
2010. ápr. 23. 09:04
Na hát ez az....ezt én sem akarom....:)még egyszer köszi:)Különben az összes ilyen krém szteroidos, mert mi is használtunk erre krémet, már nem tudom mi volt a neve, nem használt semmit, az is szteroidos volt....
27. 2ed619333f (válaszként erre: 26. - Borsóleves)
2010. ápr. 22. 18:20
Én is igy voltam vele, nem lesz gond, nyugi. Nagyon jó krém. Azóta már ajánlottam más fiús anyukáknak is az oviban, és mindenkinek bevált. Bár van aki lefricskázta, hogy szteroidtartalmú, na de hát az nézze meg hallgassa végig azt, amikor hátrarántják...én sajnáltam kitenni ennek..inkább egy kis szteroid, mint utána ki tudja meddig kinlódni
26. Borsóleves (válaszként erre: 25. - 2ed619333f)
2010. ápr. 22. 18:08
de jó lenne komolyan mondom, szinte egycsapásra megoldódna a dolog...mert az embernek eszébe sem jut, de aztán mikor fürdésre kerül a sor, mindig elkeseredek, hogy ezt hogy fogom megoldani....
25. 2ed619333f (válaszként erre: 24. - Borsóleves)
2010. ápr. 22. 18:07
Jó lesz meglátod:) Észre sem veszed..mondom nekünk két hét alatt egyszercsak meglepetésszerűen ért a látvány...:))))
24. Borsóleves (válaszként erre: 23. - 2ed619333f)
2010. ápr. 22. 17:48
mindenféle képpen megpróbáljuk, jó lenne ha jó lenne:)
23. 2ed619333f (válaszként erre: 22. - Borsóleves)
2010. ápr. 22. 17:42
Igen, szteroidos krém, de mindig csak egy pici kell belőle, épp annyira csak ahol a makk kilátszik. Nekem sem volt semmi gondja vele, nem fájt neki, csak már annyira aggasztott, hogy nehogy később hátrarántsák, mert minél idősebb annál maradandóbb emlék lett volna neki az. Még most is be szoktam kenni neki néha, ha úgy látom, hogy nehezebben mozog, mert ő már nem engedi nekem, igy én csak figyelem közben és dicsérem, hogy de ügyes:))én csak ajánlani tudom ezt a kenőcsöt.
22. Borsóleves (válaszként erre: 21. - 2ed619333f)
2010. ápr. 22. 16:37
Azt hiszem én is rákérdezek a doktornéninknél, mert nekünk ugyan ez a problémánk, a pisilés nem okoz gondot, mert addig feljön a kis bőre, de annál jobban nem, megkérdezhetem, hogy ez a krém is szteroidot tartalmaz???Az én kisfiam januárban volt négy éves...egyre jobban aggaszt a dolog, de ha nem muszáj orvoshoz nem akarom vinni....
2010. ápr. 21. 11:56
Az én kisfiam fitymája is teljesen szűk volt. Annyira tudtam csak mozditani, hogy épp a kis pisilő lyuk látszódott ki. Az mi dokink amikor szobatiszta lett a fiam, a hátrahúzás elkerülése érdekében Cutivate kenőcsöt irt föl neki. Azt esténként fürdés után kentem be neki, és egyre jobban fellazult. Két hét alatt totál hátrahúzódott, könnyedén:)
2010. febr. 17. 11:24
Sziasztok.Nekem 29 hónapos a kisfiam és mikor megszületett olyan fitymaszűkülete volt hogy még megmozditani sem nagyon lehetett a bőrt.Nekem aztmonta a védőnő is meg a gyerekorvos is hogy nem kell vele foglalkozni majd 3-rom évesen felrántják neki ha nem javul és késsz.Nemigazán hallgattam rájuk nemakartam ennek kitenni a gyerekemet ugyanis az unokatesóm kisfia az orvosi beavatkozás után hónapokig szenvedett a. mert bárhogy is kezelte begyulladt és már a végén a kisgyerek pisilni sem nagyon mert.Én minden este fürdésnél eggy kicsit mozditottam rajta .Nem tökéletes még mindig,de már csak eggy negyon picit van neki letapadva a bőr.
19. dus
2009. okt. 12. 19:02

Sziasztok!


Tudnátok nekem segíteni?

2009. aug. 19. 19:20

Sziasztok!

sagitségeteket szeretném kérni!

Kisfiam 29.én lesz 18 hónapos és még nem kaptunk infót hogy mikor kell elkezdeni huzogatni a kis kukiján a bőrt és milyen folyamatban!

Előre os köszi válaszaitok és segitségetek!

2009. jan. 21. 14:54
Sziasztok Lányok! Nekem egy picit az alaptémától eltérő kérdésem lenne fiús anyukákhoz. Képzeljétek a gyermekorvos elküldött bennünket urulógushoz, mert szerinte pici a fiacskám kukija, de még nem mentünk el. Valakinek volt hasonló tapasztalata? Előre is köszi.
2009. jan. 21. 13:53

Szia!

Az én fiamnak is le volt tapadva,már előjegyezték műtétre is az urológián,amikor egy ismerősöm mondta,hogy vigyem el gyereksebészhez!Néhányszor voltunk nála,mindig egy kicsivel jobban hátrahúzta,végül érzéstelenítette,és egy "szonda"segítségével fájdalom mentesen lehúzta!

Azóta sincs gond vele!

Mindenképpen mutasd meg orvosnak!

2009. jan. 4. 21:28

sziasztok.

az én kisfiam 2 éves lesz.én is sok félét hallottam ezzel a témával kapcsolatban.én is többször kérdeztem a dokinkat hogy mi a teendö,de mindig csak azt mondta még semmi.én is fürdésnél hátrahuzom amig lehet.nincs problémánk vele,nem szeretném én sem ennek a hántrarántásnak kitenni a gyereket.ahol és olvasgattam mindenhol azt irták hogy nem kell hátrahuzni mert ettol hegesen gyogyulhat meg.

2009. jan. 3. 16:26

Sziasztok!


AZ én kisfiamnak is le volt tapadva születésétől, és azt mondták, 3 éves koráig várni kell. Másfél volt, mikor már látszott a bőr alatt, hogy tele van gennyel, fehérlettek a göbök, ráaádsul ha csak hozzáért a pelenka sírt, a vízbe nem volt hajllandó fürdésnél beleülni.

Itt a gyerekurológia elég kegyetlen, így sebészhez vittük el, aki érzéstelenítéssel hátrahúzta. Kb 2-3 napig volt érzékenyebb, meg gyulladás ellen kaptunk kenőcsöt. AZóta, ennek 7 hónapja, semmi gondunk.

Ha látott, hogy fáj neki, vagy gennyes, vidd el mindenképp.

2009. jan. 3. 16:16
Mi kenőcsöt kaptunk rá (Elocom) két hétig minden este kellett kenni a bőrt.Rendbe jött neki,nincs letapadva:)
2009. jan. 3. 03:33
orvos
2009. jan. 3. 03:17
ha másképpen nem megy operációval lehet megoldani
2008. máj. 16. 07:19

Az én kisfiam 1,5 éves és én is hasonló problémával küzdök. Viszont az én védőnm azt mondta hogy az ő kisfiának is amikor ilyen problémái voltak hátra rántották neki a bőrt és már a kisfiú ordított is. Ezt kétszer megcsinálták velük. Aztán a védőnőm azt mondta hogy soha többet ilyet nem akar a kisfiával és nem mentek el. Akkor minden egyes alkalom után három hétbe telt mire meggyógyult a fiú kukaca. Utánna szépen magától hátra húzódott a bőre mert ugyebár azért úgyis csak piszkálja magának.

Én nekem volt hogy be is gyulladt mellette de akkor kamillatea és tetran kenőcsel bekenem és egy nap alatt helyre jön.

Tudom lehet hogy butaság amit írtam de nálunk az én gyerekorvosom nem is szólt sosem hogy hátrahúzni mikortól kell a fitymát.

2008. jan. 22. 05:18
orvos. a védőnő nem nézte meg vagy az orvos? mert ugye szokott lenni a védőnőnél egészséges rendelés is. status vizsgálat is. ott elvileg megkéne néznie..
8. 4c35511f0b (válaszként erre: 7. - Jandrea)
2008. jan. 21. 22:58
:)
7. jandrea (válaszként erre: 6. - 4c35511f0b)
2008. jan. 21. 22:57
neem, bocsi!:)))))))))))
6. 4c35511f0b (válaszként erre: 4. - Jandrea)
2008. jan. 21. 22:56
ÉN????:)
2008. jan. 21. 22:56

Ebben a témában már van egy fórum:

"Le van tapadva a fütyije!" ott már több hozzászólás van!

4. jandrea (válaszként erre: 3. - 4c35511f0b)
2008. jan. 21. 22:54
Kisfiam, most hét éves és már kétszer rántotta neki hátra a gyerekorvos, mert mindig visszatapad...szerintem keresd fel az orvost és mondd el neki mi a problémád!
3. 4c35511f0b (válaszként erre: 1. - 8cbdeca65e)
2008. jan. 21. 22:50

Miért nem viszed el orvoshoz? Szerintem ez éppen olyan (fontos) dolog, amivel szakemberhez kell fordulni, nem emberkéket megkérdezni (mindenki mást fog mondani úgyis)...

Sok szerencsét!

2008. jan. 21. 22:45
minden fürdéskor finoman próbáld meg huzigatni, s ne sokáig várj vele, ha nem javul a helyzet, keress fel urulógust.
2008. jan. 21. 22:42

A következő a problémám: Kisfiam 3.5 éves, és majdnem egészen le van tapadva a fitymája, egy kis részen van elválva csak. Gond eddig semmi nem volt vele, rendesen megy a pisilés is. Ameddig fölcsúszik a bőr, addig föl is húzom minden este,fürdéskor.

Már elég sokféle véleményt hallottam, úgyhogy mostmár össze vagyok kicsit zavarodva. Van, ahol azt olvasom, hogy 1-2 éves koráig leválasztják a bőrt, van, ahol azt, hogy 4 éves koráig nem baj, ha letapadás van, sőt egyes országokban (Németo.)10-12 éves korig nem bántják, mert az esetek többségében magától megoldódik. Sajnálnám kitenni a gyereket egy hiábavaló kínzásnak. Irjatok kedves anyukák kinek mi a tapasztalata e téren, tudtok-e esetleg tanácsot adni mivel gyorsíthatnám a folyamatot?


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook