Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Fiatalkori izületi gyulladás fórum

Fiatalkori izületi gyulladás (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... ❯❯
359. Meda
2009. nov. 16. 17:45

Az orvosi hivatásrend, bár érzékelte az önérdek és az altruizmus közötti – egyre növekvő – feszültséget, önnön moralitásában és a beteg érdeke iránti erkölcsi elkötelezettségében bízva, elfogadta, sőt, monopolhelyzete jogos velejárójának tartotta a kapott privilégiumokat. A szakmai felsőbbrendűség tudatában paternalisztikus kapcsolatot ápolt a betegekkel, szakmai és etikai autonómiájának birtokában mindenfajta külső ellenőrzést és jó szándékú kritikát is visszautasított. A természettudományok imponáló eredményeinek bűvöletében élve elfeledkezett az orvoslás humán oldaláról, kevés figyelmet fordított a betegekkel való kommunikációra. Csökkent az orvostanhallgatók képzésének színvonala is: a professzorok szemében fontosabb lett a kutatás és a publikálás, mint az oktatás.


A régi szerződés töréspontjának a hivatás önérdeke és társadalmi elkötelezettsége közötti konfliktus bizonyult. A medicina oldaláról a gazdaságossági és piaci szempontok elterjedése, majd dominanciája, a modern biotechnológia lehetőségei, az egészségnek mint árucikknek és az egészségügyi szolgáltatásoknak, az úgynevezett egészségbiznisznek a megjelenése azt a vélekedést erősítették, hogy az egészségügy is csak egy a profitorientált, piaci szektorok közül. Az orvosi hivatásrend részben egyre inkább védekezőpozícióba szorult, részben maga is profitálni igyekezett a piacosodásból, és végül is önnön érdekei védelmét fontosabbnak tartotta, mint a társadalom iránti kötelességeinek teljesítését. Azt a hagyományos felfogást, hogy az orvosi hivatás altruista szolgálat, egyre nagyobb szkepszis övezte.


Az orvosi hivatás megújulásának sikere nagyon sok tényezőtől függ (az egészségügy változásai, társadalmi igények, paramedikális hivatások megerősödése, az alternatív gyógyászat térhódítása, a hagyományos orvosi hivatás polarizálódása), miközben lehetséges az is, hogy a folyamatok egy új típusú orvosi hivatásrend kialakulásához vezetnek.


Az egyik lehetséges alternatíva a deprofesszionalizáció, amelynek végeredményeként az orvosok egyszerűen munkavállalók lesznek, mint egészségügyi intézmények, biztosítótársaságok alkalmazottai.


A kihívásokra adott másik lehetséges válasz a hivatás súlypontjának eltolódása a tudományos és technikai szakértelem felé. Ebben az esetben az orvos magasan kvalifikált „biotechnikus”, illetve „biomérnök” lesz, a klasszikus hivatás szigorú etikai-morális kötelmei nélkül.

Amennyiben a hivatás nem lesz többé a hagyományos értelemben vett „morális vállalkozás” (Derosa), úgy képviselőinek számot kell vetniük azzal, hogy az orvosi professzió elveszíti különleges társadalmi státuszát és erkölcsi nimbuszát is.

Az anglo-amerikai szakirodalom döntő többsége ezért az orvosi hivatás tradicionális jellemzőit mentené át a XXI. századba: szaktudás, szolgálat, erkölcsi értéktöltet. Irvine szavaival: „Nekünk orvosoknak az a legelső etikai kötelességünk, hogy legjobb képességeink szerint szolgáljuk a pácienseket és a társadalmat”

358. Meda
2009. nov. 16. 17:16

Sziasztok!


Hogy vagytok, a térdem fájdalma kissé kiújult.

A 3 napos hétvégén sokat sétáltam barátaimmal.


Hiába, az ülő foglalkozást nem nagyon szeretem, de a kollégáim és főleg a főnököm nagyon rendesek hozzám.


Lépcső pedig mindenhol van....

357. Meda (válaszként erre: 356. - Era81)
2009. nov. 14. 11:00

Szerencsés a Te helyzeted, mert hajlandó előre informálni Téged a helyzetedről. Rendi egy orvos, hogy ezt is megteszi ÉRTED.

Nem minden kollégája ilyen...

Nem irigyellek, mert az én orvosom is nagyon RENDES hozzám. Nem kicsit, hanem nagyon meg vagyok elégedve vele!!!!!!

Úgyhogy szerintem kvittek vagyunk.

356. Era81 (válaszként erre: 348. - Andrea 79)
2009. nov. 12. 11:11

Szia!Nekem azt mondta a reumatológusom (tegnap kérdeztem rá), hogy minden biológiai terápiát ajánlott fél évvel teherbeesés előtt abbahagyni.Egyébként terhesség alatt javul az ember állapota, ugyan még nem szültem, de sokaktől hallottam.A baba születése után viszont nagyon vissza lehet esni.

Én is kaptam Humirát, nemrég álltam le vele,most egy másik biológiai terápia lenne soron.Az orvos azt mondta, hogy ha szülni akarok, akkor mostanában javasolná,ne kezdjük el az új szert, nehogy az legyen, hogy akkor szeretnék gyereket, amikor már a nem tudom hányadik féle szert beszedtem.

355. szimba
2009. nov. 12. 07:12

Sziasztok!

Medának már írtam, hogy elromlott a laptopom, csak pár percem van ilyenkor reggel a férjeméről. Amint lesz újra sajátom, jövök, és reagálok!

354. Meda (válaszként erre: 348. - Andrea 79)
2009. nov. 11. 10:35

354.hsz.-ba másoltam be egy weblapról, nem az én fejemből pattant ki.


Bocsika minden Fórumozótól.

353. Meda
2009. nov. 11. 10:30
A páciensek az időhiányban szenvedő, türelmetlen, sőt, néha arrogáns, a beteggel keveset törődő, műhibákat elkövető orvosokra panaszkodnak és a zsúfoltságra, hosszú várakozásra az intézményekben. Egyre több híradás szól arról, hogy az orvosok boldogtalanok, dühösek, szenvednek stresszel teli munkahelyüktől és úgy érzik, hogy munkájukat, erőfeszítéseiket a páciensek nem méltányolják, a társadalom pedig értékén alul becsüli
352. Meda (válaszként erre: 348. - Andrea 79)
2009. nov. 11. 10:16

Szia Andrea!


Elég szomorú, hogy egyetlen orvos sem meri bevallani a saját betegének: vagy baba vagy gyógyszer!


Lentebb már megírtam magamról....és azt is hogy ez kényes kérdés. Elég szomorú az is hogy sokan babát szeretnének, de nem tudnak mert NEM LEHET.


Igazán sajnálatos, hogy nem lehet az orvosban megbízni, mert nem őszinte.


A betegek személy szerint is olyan orvosokkal szeretnének találkozni, akik szakmailag jól képzettek, becsületesek, kedvesek és tisztelik pácienseiket. Olyan orvosokat akarnak, akikben megbízhatnak.


Van olyan, akinek a kezébe letehetem az életemet is?

351. Meda (válaszként erre: 350. - Morka)
2009. nov. 11. 10:06

Szia....


Óh, H1N1 >:-(


Elegem van a média agresszivitásából! VESZÉLY, VESZÉLY, VESZÉLY! Legközelebb légyinfluenza lesz, jajjj :)


Amúgy kissé fáradékonyabb vagyok mostanában a vérszegénység miatt, ezt a labor kimutatta. Erre a házidokinő mondta, így könnyebben elkaphatok bármilyen fertőzéseket is, könnyen megbetegszem. (Ahogy éveken át, nemcsak moooosssst.)


Eddig nem mondta, most igen? Régóta tudja-látja a vérszegénységemet.....

Úgy látszik, ő is beszállt a bizniszbe.


A többi kérdésre nem tudom a választ, nem tudok okosakat mondani a JIA-ról.

350. Morka
2009. nov. 10. 13:45
Sziasztok! Kapott-e közületek valaki H1N1 elleni oltást? JIA-s gyerek oltása? Nekünk a reumatológus nem javasolta. Dóra 8 éves lesz januárban. Okt. 31-én kapott Kenalog injekciót. Elméletileg 8 hét múlva kaphatna védőoltást ( a betegtájékoztató szerint ) Nem tudom, hogy azért ne oltsuk, mert a szteroid miatt nem reagálna az oltásra az immunrendszere vagy a betegsége miatt? Vajon mi történik akkor, ha egy ilyen gyerek fertőződik meg az új virussal?
349. Andrea 79 (válaszként erre: 347. - Meda)
2009. nov. 10. 09:31
Szia! Köszönöm én most a Humirának hála nagyon jól vagyok. Nekem sokizületi gyulladásom van, szóval szinte minden izületemben gyulladás van amit csak el tudsz képzelni.Nem vagyok új beteg, már 7 éve küzdök ezzel a betegséggel. Én is a térdemmel szenvedek a legtöbbet, de a kezelés amit most kapok nagyon sokat használ, egyre több olyan nap van amikor egyáltalán nincs semmilyen fájdalmam.
348. Andrea 79 (válaszként erre: 344. - Szimba)
2009. nov. 10. 09:14

Szia!

Én kb. fél éve említettem az orvosomnak, hogy már babát szeretnénk a férjemmel. Ő azt mondta semmi akadálya. Szóval én akkor abba is hagytam a Methotrexatot. Most csak a Humira van, nem szedek mellette semmilyen más gyógyszert és hál' istennek nagyon jól vagyok. A methotrexátnál állítólag fél év kell amíg kiürül a szervezetből, a Humirára viszont azt mondta az orvos elég abbahagyni akkor, ha megtudom, hogy terhes vagyok. Nos a fél év lassan lejár, tehát a Methotrexát miatt már belekezdhetnénk a baba projectbe. De a Humirával kapcsolatban vannak fenntartásaim. Annak miért nem kell idő, hogy kiürüljön? És attól is félünk, hogy az eddig szedett gyógyszerek és maga a betegségem vajon milyen hatással lehetnek egy születendő gyerek egészségére? És egyáltalán hogyan viselném a terhességet mindenféle gyógyszer nélkül? Bár állítólag a terhesség alatt megszűnik minden panasz. Na és utána? Sajnos nem nagyon vannak tapasztalatok a biológiai terápián átesett anyukákról/kismamákról.

347. Meda (válaszként erre: 343. - Andrea 79)
2009. nov. 9. 21:08

Szia, üdv a Fórumon!

Hogy vagy? Mi a panaszod?


Nekem erős térdkopásom van és sok más betegségem is....Az ORFI-ban 2hétig feküdtem aug. vége-szept. elején, előtte ambulánsan jártam az orvoshoz, tavasz óta. Így szintén új betegnek számítok, de már sok mindenre rájöttem.

A kórházból kijövet fizikoterápiára járok, most már csak gyógytornára várok-- hiába....


Nem vagyok gyulladásos reumás, ezért talán kilógok a sorból :(

Írj bátran :)

346. Meda (válaszként erre: 345. - Szimba)
2009. nov. 9. 20:30

Erről még nem sikerült beszélnem az érsebésszel mert 2 perc múlva kidobott, de sokan mondták hogy kiújul.

Úgyhogy bocsi, de nem tudom a választ.

Azért köszi az érdeklődésedet :)

345. szimba (válaszként erre: 342. - Meda)
2009. nov. 9. 07:05
De mennyi az az ideiglenes? Pár hét vagy pár év? Nem mindegy - ha hosszabb idő, akkor megérné belevágni és nem szenvedni ennyit, nem?
344. szimba (válaszként erre: 343. - Andrea 79)
2009. nov. 9. 07:03

Szia! Te olyan vagy, mintha én lennék, azt leszámítva, hogy először vagy a fórumon! :-)

Az orvosok neked se mondanak semmit a babavállalásról? Nekem csak annyit, hogy majd, majd, most nem, meg hogy nem is vagyok elkésve... :-(

2009. nov. 8. 21:06

Sziasztok!

Most vagyok először ezen a fórumon. 30 éves vagyok, sokizületi gyulladásom van, Humirát kapok. Olyan valakit keresek aki ezzel a betegséggel babát vállalt, és meg tudná osztani velem a tapasztalatait.

342. Meda (válaszként erre: 341. - Era81)
2009. nov. 8. 21:02
Csak ideiglenesen nem lenne gond...sajnos.
341. Era81 (válaszként erre: 340. - Meda)
2009. nov. 8. 19:39

Szia!

Úgy szeretnék valami okosat írni, de sajnos nem tudok. Nem értek a visszérgyulladáshoz egyáltalán. A műtét ezt teljesen rendbehozná, vagy csak egy ideig nem lenne vele gond?

340. Meda (válaszként erre: 332. - Era81)
2009. nov. 8. 13:05

Kösuzönöm Era!


Valaki írta hogy nagyon vigyázzak a lábamra, de ezt nem nagyon értem miért?

Nehéz a kettővel ugyanazon lábbal élni.

Azon gondolkodom,jár a fejemben, hogy a hidroterápiás vizitorna (melegvizes kezelésnek mondják kopásos betegeknek)ártott-e a visszereimnek?

Előttem ez még rejtély, mert évtizedekig vastagok voltak az ereim, és most hónapokig melegvizes kezelés, aztán hirtelen előjön a térdhajlati árokban bőrpír, amit hajlításkor égő, forró "vágást" éreztem, mint akit meghegesztettek...

4 nap múlva már csúnyább lett...erre először 1 hétig antibiotikum, majd végleg Endotelol maradt >:-(

Azt mondja az érsebész műtét kell, de nem most.


Tényleg: kopás és visszérgy. a kettő együtt nem megy. És hogyan éljek?


Ki tudja????

Oda kellett volna figyelni és kinek?

339. Era81 (válaszként erre: 337. - Szimba)
2009. nov. 8. 08:10
Én már megnéztem a neten, túl sokat nem találtam a Lederlonról, inkább csak a külföldi oldalakon van egy pár sor.
338. szimba (válaszként erre: 335. - Era81)
2009. nov. 8. 07:56
Ezek szerint tényleg igaz, amit a MÁV Kórházban mmondott nekem a doegtornő, hogy sorra jönnek be az újabb biológiai terápiák. Azért ez biztató, hátha valamelyik tényleg használni fog!
337. szimba (válaszként erre: 336. - Era81)
2009. nov. 8. 07:55
Még nem, de utánanézek. :-)
336. Era81 (válaszként erre: 334. - Szimba)
2009. nov. 8. 07:53
Nekem mondta a doktornő, hogy a Kenalognál van egy sokkal hosszabb hatású injekció, és hogy azt kellene beszereznem. Fel kell íratni és valahogy külföldről rendelni, mert itthon nincs.Lederlon a neve, hallottál róla?
335. Era81 (válaszként erre: 333. - Szimba)
2009. nov. 8. 07:45

Szia!

Nem tudom, hogy a fél év szünet minden biológiai terápia után kell-e, de a Humira után igen,mondjuk attól is függ, hogy utána mit akarnak adni.Nekem most a leges legújabb biológiai terápiát, amit még nem is nagyon kapott senki az ORFI-ban sem.Elvileg a Humira után a Mabthera jönne, de nekem az nem lenne jó, így azt át kell ugorni.

Egyébként nekem használni szokott a Kenalog hosszabb ideig, a múltkor azért kaptam Diprophost, mert szinte mindenemet meg kellett volna szúrni, és ez minden izületre hat.Nekem jó volt, csak nem tart ki a hatása 1 hónapig.

334. szimba (válaszként erre: 331. - Era81)
2009. nov. 8. 07:34

Nyáron nekem is mondta a doktornő, hogy adassak be a háziorvosommal Diprophost, de annyi rosszat olvastam róla (mondjuk miről nem?...), hogy végül nem adattam be.

Édekes nálam eleinte a Kenalog sem használt az égvilágon semmit, még arra az ízületre se, amibe szúrták, újabban viszont pár napig minden ízületemre egészen jól hat. Júniusban pl. kaptam a bal térdembe kettőt, na az azóta be se dagad. Ami gáz, hogy viszont átment a jobb térdemre, ami meg addig sosem volt gyulladt.

333. szimba (válaszként erre: 331. - Era81)
2009. nov. 8. 07:30
Ez a fél év szünet mindegyik után kell? Mert nekem most kb. 4 hónap telt csak el a kettő biológiai között, de az is csak azért, mert ilyen sokáig csücsültek a papírjaim valakinek az íróasztalán, engedélyre várva...
332. Era81 (válaszként erre: 330. - Meda)
2009. nov. 7. 22:35

Szia Meda!

Sajnálom, hogy rosszul érzed magad,hát ilyen helyzetben tényleg meg van lőve az ember.Már ami a hideg meg a meleg vizet illeti.

De kitartás!

331. Era81 (válaszként erre: 329. - Szimba)
2009. nov. 7. 22:27

Hali!

Hát nálam sem túl rózsás a helyzet. A Humirával leálltunk, mert bár eleinte nagyon jó volt, de később olyan izületeim dagadtak be, amikkel eggig sosem volt gond, a küvetkező biológiai terápát meg csak fél év múlva lehet elkezdeni, ez az előírás.Úgyhogy most egyelőre csak Prednisolon.Két hete kaptam egy injekciót, a neve Diprophost, az is szteroid, nagyon jó volt, de úgy látszik kezd kimenni a hatása.Sokat gondolkoztam, hogy jól döntöttem-e, amikor beleegyetem hogy váltsuk le a Humirát, de a biológiai terápiának elvileg az lenne a lényege, hogy tünetmentes legyen az ember nem?

Amúgy nekem is nagy nyúgöm ez a szteroidos kezelés, szabadulnék tőle, de nem olyan egyszerű.Ezzel sajnos sokan így vagyunk.

330. Meda
2009. nov. 7. 19:21

Szia Szimba.


Köszi kérdésedet, el vagyok keseredve és összezuhanva. Több mint 2 hete visszérgyulladásom keletkezett a térdkopás pont ugyanarra a bal lábamra. A kopásra jó a melegvíz, a visszérgy.ra meg pont a hideg víz a jó.

Felírt az érsebész Endotelolt ami vény nélküli és havi 10 ezer forint....

Amellett sokszor kábult-bódult állapotban vagyok és lüktet a fejem.


A térdkopást már nem érzem, viszont a gyógytornára hiába vagyok kiírva, még mindig csak a másodikat várom, nehéz időpontot egyeztetni.

❮❮ ... 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook