Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Valóban megszüntetheti az ízületi gyulladást a paleo étrend? fórum

Valóban megszüntetheti az ízületi gyulladást a paleo étrend? (tudásbázis kérdés)


2020. júl. 24. 12:05
Inkább a teljes értékű növényi étrend.
16. oppso
2020. júl. 24. 01:26

Ízületi-, érproblémákra, ereszkedő bőrre stb. megoldás lehet:


[link]


Én most kezdtem el használni, mivel szívinfarktus után vagyok. Egy kis plusz C vitamin nem árt hozzá, sőt. Lehetőleg a csipkebogyóból kivont vagy valami hasonló.

15. oppso (válaszként erre: 9. - Subszi)
2020. júl. 24. 01:23

kulcsszavak:

- zselatin

- kollagén-háztartás

- C vitamin

14. Klaris (válaszként erre: 13. - Aszparagusz)
2019. ápr. 15. 17:06
Köszi, akkor mással próbálkozom.
13. aszparagusz (válaszként erre: 12. - Klaris)
2019. ápr. 15. 11:56
nem
12. Klaris
2019. ápr. 15. 11:29
Sziasztok! Lehet, buta a kérdés, de sport után, kis futás , kis szobabicikli, enyhe fájdalmat érzek kizárólag az enyik térdemben- vagy 10 éve ráestem biciklizés közben, de nem lett kimutatható baja. Béres porcerő forte már nem használ. Valakinek használt a paleo e téren? köszi
11. Guruljka (válaszként erre: 9. - Subszi)
2019. ápr. 11. 09:23
Váltogatod?
10. supin
2019. ápr. 11. 09:04
nem
2019. márc. 20. 18:03

Sziasztok!

Ízületi problémára a sima étkezési zselé is jó tud lenni. Fogyasztva és dunsztkötést használva is. Neten csupa jót olvasni erről.

A paleogrill oldaláról(google-n keresztül megtalálható) szoktam rendelni paleo ételeket, és én nagyon szeretem. Érdemes ott is olvasgatni kicsit. Az ízületi problémáimon sajnos nem segített a paleo (bár nem régóta eszem, és nem is minden nap. Nem a fogyás a célom, hanem az egészségesebb étkezés).

Valójában nem nagyon értettem régebben, mi a különbség az atkins és a paleo között (már tudom :) ), nekem mindkettő bejött. Sokkal egészségesebben és változatosabban eszem mindkét diétával, talán pont azért, mert tudatosan étkezem.

2019. jan. 31. 16:30
Nem
7. Mo-Ma (válaszként erre: 1. - FérfiSzeged)
2019. jan. 29. 00:00

Nem szünteti meg.

Teljesen más a kiváltó tényező.

És még ronthat is rajta, mert a paleo étkezéskor több a húgysav a szervezetben - tehát inkább ront...

6. fokhagyma (válaszként erre: 1. - FérfiSzeged)
2019. jan. 28. 23:54
Nekem 1 év paleo étrend után iyen hatás nem volt. Más se nagyon.
5. birebora (válaszként erre: 1. - FérfiSzeged)
2019. jan. 28. 16:01
Szerintem nem, de ha mégis, kérem szóljatok, mert akkor elkezdem:)
2019. jan. 28. 15:54

Erre így nem lehet válaszolni, mert ízületi gyulladást sokminden okozhat.

DE ha a pajzsmirigy rendellenes működéséhez társul az ízületi gyulladás, akkor jó eredményeket lehet elérni a pm diétával, amihez megfelelő a paleo étrend.

Érdemes ilyen betegséggel küzdőket is megkérdezni.

3. Sirga (válaszként erre: 1. - FérfiSzeged)
2019. jan. 28. 15:43
Javaslom, érdeklődj a paleo fórumon! Többet tudnak róla, mint a laikusok - sőt, nálam is, aki azért nagyjából képben vagyok jótékony hatásaival.
2. papája (válaszként erre: 1. - FérfiSzeged)
2019. jan. 28. 15:16

Úgy emlegetik ezt a paleot, mint valami varázsszert.

Az ízületi gyulladást biztosan nem szünteti meg, de amennyiben túlsúlyos vagy és ezzel, vagy mással lefogysz az használhat. A túlsúly megterheli az ízületeket, amik ennek hatására begyulladhatnak.

Gyulladáscsökkentő ételről még nem adtak hírt, de a fogyás jótékony hatásáról annál többet.

2019. jan. 28. 13:23

Olvastam itt-ott a neten ezzel kapcsolatban jó tapasztalatokat.

Alá tudja ezeket valaki támasztani saját tapasztalatával?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook