Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » fiatal pályakezdő, munkakeresés... fórum

fiatal pályakezdő, munkakeresés... (beszélgetős fórum)

1 2 3
20. 7130b15964 (válaszként erre: 17. - Gyöngyi)
2006. dec. 2. 11:32

A helyzet az, hogy lehet valamennyi gyakorlatot tanulás mellett is szerezni, az pont elég szokott lenni ilyen esetekben. Más kérdés, hogy a nappalis diákok hajlamosak elhitetni még magukkal is, hogy nincs ilyesmire idejük a tanulás miatt. (Tudom, hogy mi a különbség a nappali, levelező, távoktatás között, jártam mindegyikre, különböző iskolákban, országokban:))


De erről ezek szerint lemaradt.


Budapesten keres? Ha igen, adja be az anyagát az összes bankba, biztosítóhoz, ami létezik, akkor is, ha éppen nem hirdetnek, nem keresnek. A lényeg, hogy vegye fel velük a kapcsolatot. Ha nem válaszolnak semmit, egy hét múlva kérdezzen rá. Beszélgessen egy picit velük telefonon, hátha tudnak adni valami ötletet még akkor is, ha elutasítják éppen. Életem első munkahelyét egy bankban éppen így szereztem. Az egyiknél elutasítottak, mert nem volt semmi olyan munka, ahová én kellettem volna, de egy volt kollégája éppen vezető pozícióba került és embereket keresett, hozzá küldött.

A nagy ügyvédi irodák meg állandóan keresnek angolul nagyon jól beszélő kollégákat, kezdőket is. Bár, azt nem tudom, hogy mennyire zsigerelik ki őket, meg elég sznobok az iskolákat illetően.


Egyébként tavaly sajnos hozzám is került olyan pályázat, amiben egy két éve jogot végzett ember önéletrajzában egy nap gyakorlat sem szerepelt. Ezzel tényleg nehéz mit kezdeni. Mondjuk én ilyenkor azt mondom, hogy legalább valahová menjen el dolgozni, ha egyáltalán akar. Még mindig jobb egy üzleti környezetben tapasztalatot szerezni nem szakterületen, mint otthon ülni, búslakodni és leépülni (tudásilag).

19. gyöngyi (válaszként erre: 18. - 7130b15964)
2006. dec. 2. 11:27
Igazd van, de így soha nem is lesz gyakorlata!
18. 7130b15964 (válaszként erre: 15. - Gpetra)
2006. dec. 2. 11:21

Nem az a lényeg, hogy hány diplomával rendelkezel, hanem adott esetben hogyan végzed a munkádat.

A friss diplomás jogászok a képzésük miatt sajnos szinte semmi gyakorlati tudással nem rendelkeznek vagy nem tudják alkalmazni. Általánosságban beszélek, nyilván léteznek kivételek.

Éppen ezért elég frusztráló számukra, hogy "még egy asszisztens" is sokkal többet tud náluk, hiszen gyakorlottabb.

Azért írtam az asszisztenst, mert a gyakornokhoz képest a vállalati jogász persze, hogy többet tud, de attól már kiakadnak, amikor a nem jogot végzett asszisztens is jobban képben van.

Aztán persze az odavalók gyorsan belejönnek és kiegészítik az ismereteiket.


Ja, és egy jó asszisztens aranyat ér, nagyon kevés van belőlük. Sokan azt hiszik, hogy az lesz asszisztens, aki nem akar vagy nem tud vezető lenni, de ez nagy tévedés. Egy asszisztensnél az egyik legfontosabb, hogy önállóan tudjon dolgozni, a saját szintjén gyorsan meg tudja hozni a döntéseket, legyen pontos, diplomatkus, mindig naprakész és még sorolhatnám, ráadásul legyen hajlandó valakinek az "árnyékában" dolgozni.


Nem annyira ritka egyébként, hogy egy multi magyar cégénél nincs jogász házon belül. Nagy valószínűséggel valamelyik méreg drága irodával van global szerződésetek és itt is ők képviselnek benneteket.

2006. dec. 2. 11:15

Egyébként egy évet Norvégiában járt egyetemre, ahol angol nyelven vizsgázott...persze van felsőfokú angol vizsgája.

Ahol jelentkezik, ott vagy túlképzettnek tartják, vagy hiányolják az 1-2 év szakmai gyakorlatot.De könyörgöm, hol lehet így megszerezni???

16. gyöngyi (válaszként erre: 14. - 7130b15964)
2006. dec. 2. 11:08
Eredetileg eu és bankjogra, de most úgy tűnik, hogy bármie amire felveszik és támogatják a további tanulmányait.
15. gpetra
2006. dec. 2. 10:27

Nálunk az asszisztensek (többek között én is) egytől-egyig diplomával és két nyelvvizsgával rendelkeznek, és tudnának többet annál, hogy asszisztensek legyenek... Azt nem is részletezem, hogy hogy bánnak velünk.

Egyébként azon ritka multik közé tartozik a cég, ahol nincs vállalati jogász.

14. 7130b15964 (válaszként erre: 10. - Gyöngyi)
2006. dec. 1. 22:54

Ha angolt tanít feltételezem, hogy közép- vagy felsőfokú nyelvtudással rendelkezik. Hol keres állást (földrajzilag)? Ezeket az emberkéket általában felszívják a multik. Pl. gyakornok vállalati jogászként valószínűleg nem lesz nagyobb fizetése egy asszisztensnél (de egyrészt nem is tud többet az elején, ezt nem sértésként, hanem tapasztalatból mondom, mert más az iskola és más élesben, meg különben is, még mindig jobb relatív keveset keresni, mint fizetni az állásért).


Rengeteg jogász végez mostanság, biztosan nem egyszerű helyet találni a kezdőknek. Mire szeretne szakosodni?

13. gpetra
2006. dec. 1. 13:29
Menni fog ez, ne aggódj!!!
2006. dec. 1. 12:12

ahova tudom beadom az önéletrajzom,neten regisztálok...fejvadász cégekhez adom be a cv-met....próbálkozok...tegnap plö a bme állásexpóján voltam....hátha bejön valami:)

az ügyvédi irodák sajna igy működnek...én ki sem tudnám fizetni.... :(

11. gpetra
2006. nov. 30. 08:50
Sajnos ez gyakori eset, én is hallottam már ilyet. Mondjuk, hogy fizetni kell, ez nekem is új, de a hónapokon át tartó ingyen munka a tapasztalatszerzésért nem ritka eset. Mondjuk ezt én is felháborítónak tartom, hiszen dolgozni fog, és ezzel elég sok pénzt spórol meg az irodának...
2006. nov. 30. 08:32

Leírom, mert annyira felháborított!!!

Mint írtam a fiam 3 hónapja állást keres frissen végzett jogászként. Nos megjött az eddigi legjöbb ajánlat egy ügyvédi irodától: havi 40 ezer....de ezt nem ő kapja, hanem ennyit kell fizetni, hogy felvegyék....havoönta!!!!Tudják, hogy kell a szakvizsgához a két év gyakorlat és ezt használják ki...azt mondják ez gyakori eset, hogy az iroda kér pénzt, hogy ott dolgozhasson! Nem vet fel a pénz, de ha ezt ki is izzadnánk(nehezen) miből él? mert most angolt tanít, nyelvvizsgára készít fel, de ha elmegy dolgozni, nem lesz ideje. Milyen világ ez?

9. gpetra (válaszként erre: 8. - Lolinno)
2006. nov. 29. 16:37
Nem akarlak elkeseríteni, de a kezdő fizetések általában nem sokkal magasdabbak, na jó, azért ennyire nem is rosszak, de hatalmas bérre ne számíts! És addig a 75 000 is jó, amíg nincs más. Valaki sok év munkaviszony után keres ennyit.
2006. nov. 29. 16:18

no para:)

most gyakorlaton vagyok egy bp-i szállodában...jó itt,de nem maradok nettó 75 ért,bocsi....abból nem élek meg,mikor az albi 43/hó..köszi:))

holnap megyek a bme állásexpójára..meg ahova tudok,elmegyek...profession.hu-n jó kis állások vannak..tele vagyok reménnyel.

2006. nov. 29. 11:02

Ezt pl. most találtam:

www.inbev.com/ownyourfuture

Gondolom, több is van. Ez csak egy a sok közül.

2006. nov. 29. 10:53
Mikor diplomázol? A fősulin a faliújságon nálunk voltak kitéve állásajánlatok, igaz, hogy gyakornokokat kerestek, de fizettek nekik, és általában ott is maradhattak, ha beváltak, mint munkaerő. Nálatok nincs ilyen? Újságokban, állásbörzéken is lehet keresni ilyen lehetőséget. Hátha összejön. Semmiképp ne pánikolj!!!
2006. nov. 29. 10:50
csak sajna nekem albit kell fizetnem,nincs tartalékom-honnan is lenne....vmit muszáj találnom...
2006. nov. 29. 08:22
A 3 hónapra sajnos azt kell, hogy mondjam, hogy nem sok, pláne egy pályakezdő esetében. Én három éve végeztem a főiskolán, egészen népszerű szakon, jó végzettséget szereztünk, a barátnőm jeles oklevéllel, két nyelvvizsgával majdnem egy éven keresztül keresett állást.
2006. nov. 29. 08:11
Fiam jogász 3 hónapja munkát keres Budapesten.
2006. nov. 28. 20:15
Mindenképpen nehéz, bár úgy gondolom, hogy a Te végzettségeddel (gondolom, KVIFre jársz) fogsz találni állást. És tényleg segít, hogy Budapesten élsz. Az, hogy pályakezdő vagy nem előny, de már vannak olyan cégek, akik szívesen alkalmaznak tapasztalattal nem rendelkező embereket. Ha van ismerős, az is jelentős előny. Az a lényeg, hogy ha nem találsz rögtön, ne keseredj el!
2006. nov. 28. 15:52
én egy 22 éves csaj vagyok, tavasszal diplomázom közgazdász idegenforgalom és szálloda szakon....még jó h bp-en élek,mert a többi városban siralmas a munkahelykeresés...esélytelen lennék...ti mit gondoltok?nálatok is nehéz?
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook