Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » FHT-t hogyan tudom igényelni? fórum

FHT-t hogyan tudom igényelni? (tudásbázis kérdés)


2023. aug. 23. 22:32

Sziasztok!

Mindenképp saját névre szóló bankszámlaszám kell az fht utaláshoz? Egyáltalán tudják, ha nem az én nevemen van?

Köszönöm szépen a segítséget!

2021. márc. 30. 13:18
Nagyon nagyon köszönöm a segítségeteket😘 Igen,a munkanélküliségem miatt szeretném igényelni.Tudom,hogy nem most kellett volna,de augusztusban-szeptemberben reménykedtem,hogy sikerül elhelyezkednem.Szó is volt róla,hogy a szomszéd üzletben felvesznek,de mégsem sikerült..:(( Írtam egyébként az illetékes hivatalnak,hiszen a hatósági bizonyítványt pdf formátumbam kaptam meg, de ha más nem,bemegyek személyesen is,ha szükséges.
2021. márc. 29. 23:39

Célszerű személyesen megjelenni.

A lakóhelyed szerint illetékes járási/kerületi hivatal foglalkoztatási osztályán kell egyy hatósági biz-t kérni, mely szerint reg álláskereső vagy. Optimális esetben ők segítenek tovább, mert a kitöltött kérelmed továbbítják egy másik osztályra, ahol megvizsgálják a jogosultsági feltételeket és megállapíthatják. De azt hiszem megelőzően 180 nap együttműködés kell, vagy ha kihasználtad az állásker járadékot, utána igényelheted ezt.

Nem feltétlenül kell betegség hozzá. Az aktív korúak ellátásának a másik fajtája, az egészségkárosodási és gyermekfelügyeleti támogatás (EGYT).

Ha nincs betegséged, akkor foglalkoztatást helyettesítő támogatást (FHT) állapítanak meg.

Évente van felülvizsgálat, mely alatt 30 nap keresö tevékenységet/ önkéntes munkát/ háztartási munkát kell igazolni, vagy alkalmi munkát.

2021. márc. 29. 19:27

“Ez a hátrányos munkaerő-piaci helyzetű aktív korú személyek – vagyis nem nyugdíjas – és családjuk részére nyújtott támogatás. Elsődleges feltétel, hogy nincs munkahelye, és munkanélküli segélyben sem részesül, valamint nincs máshonnan származó jövedelme sem.


Ez tulajdonképpen a munkanélküli segély, és az azt követően folyósított járadék lejárta utáni utolsó „lehetőség”, ha ugyanis kimerítettük ezt a két segélyt és lejárta jogosultsági időnk, akkor fordulhatunk az önkormányzathoz aktív korúak ellátásáért. Összege meglehetősen kevés, mindössze az öregségi nyugdíj mindenkori legkisebb összegének 80%-val egyenlő, azaz 22.800 forint, egyszóval „mindenáron” munkavállalásra ösztönöz, hiszen ez az összeg nem sok mindenre elegendő. Sajnos az öregségi nyugdíjminimum több mint tíz éve változatlanul 28500 forint.


Az aktív korúak ellátására egy családban csak egy személy jogosult egy időben, kivéve, ha például az egyik rendszeres szociális segélyt kap, míg a másik foglalkoztatást helyettesítő támogatást.


A fentebb felsorolt minden esetben csatolandó dokumentumokon kívül még számos más iratot is csatolni szükséges az igényléshez, aminek a felsorolását az alábbiakban találja.


Egyik a vagyonnyilatkozat, aztán kell még a közös háztartásban élő gyermekek esetében, a tanulói, hallgatói jogviszony fennállásáról szóló igazolás; amennyiben tartósan beteg, illetve a fogyatékos állapot áll fenn, akkor igazoló iratot erről a tényről; egészségkárosodott személy esetében az Országos Rehabilitációs és Szociális Szakértői Intézet (OSZI) szakértői bizottságának a munkaképesség legalább 67%-os mértékű csökkenéséről, illetve a legalább 50%-os mértékű egészségkárosodásról készült szakvéleménye, vagy Magyar Államkincstár igazolása, hogy a kérelmező vakok személyi járadékában, illetve fogyatékossági támogatásban részesül.


További csatolandó dokumentum a Munkaügyi Központ igazolása a munkanélküli járadék, illetve álláskeresési járadék, álláskeresési segély vállalkozói járadék folyósítása időtartamának lejártáról, valamint arról, hogy a kérelmező álláskeresését ösztönző juttatásban nem részesül vagy; az álláskeresési támogatásra való jogosultsága nem áll fenn, továbbá a munkaviszonyban töltött azon napjainak számáról, amelyeket az álláskeresési támogatás megállapításánál figyelembe kell venni; illetve az együttműködési idő teljesítéséről (1 év az elmúlt 2 év során) szóló igazolást; valamint határozatot arról, hogy a munkanélküli ellátások megszüntetésre kerültek. Végül pedig az Iskolai végzettséget, szakképzettséget igazoló irat másolatát amiről a 35. életévet betöltött személy nyilatkozhat is,ha csak 8 általános iskolai végzettsége van.”

2. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. márc. 29. 19:19

Aktív korúak ellátását a betegséged alapján igényelheted.

Már meg volt a vizsgálat és megkaptad az 50% -ot?

2021. márc. 29. 18:30
Sziasztok!Én most fogom igényelni az aktív korúak ellátását, de kötelező a személyes jelenlét vagy a postán elküldeni?Elektronikus nem megoldható?Mennyire kutakodnak az ember életében?Mármint nincsen más vagyonom a lakásomon kivül meg egy minimális összeg van a számlámon.Nem kérik le mondjuk egy évre visszamenőleg az adatokat?Buta kérdés tudom..😅A karantén meg az unalom kikészít..Szép estét mindenkinek!😊

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook