Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Festett valaki így hajat? fórum

Festett valaki így hajat? (beszélgetős fórum)


21. virag32 (válaszként erre: 20. - Sysy66)
2012. márc. 15. 08:27
Én is ezt márkát használtam többek közt,és nekem is bevált a világosításhoz.
20. sysy66
2012. márc. 14. 21:40
sziasztok egyik barátnom fekete ismétlem fekete hajbol csinált fehéret majdnem igaz két év alatt, fokozatosan fodrász nélkül olcson. belle color a neve. mindig egyre világosabbat tett rá.. barnát vöröset szőkét stb stb. de mondom két év biztos kellett neki.nem akartam elhinni hogy szokités nélkül de igaz. igaz neki nagyon eros haja van már 15 cm-es hajjal szuletett amit egyből szalaggal kotottek ossze és a suliban már a térdéig ért:) szoval nem lehetetlen
19. Lilimami (válaszként erre: 13. - Anda39)
2012. márc. 14. 19:20
Én is így lettem festett gesztenyebarnából világos, majdnem tejföl szőke fokozatosan. Tehát nem lehetelen. És nem ment tönkre a hajam.Egyszerűen nem zárt a hajszerkezetem, könnyen lehet világosítani.
18. virag32 (válaszként erre: 17. - Anda39)
2012. márc. 14. 10:26

Igen, egyetértünk, pontosan ezért fogalmaztam így:


"Vannak olyan festékek, amik szőkítő hatásúak, de nem effektive szőkítők, azokkal kell rámenni."


A sima festékek nem világosítanak, a világosító hatásúak igen. Ezek a festékek képezik az átmenetet a drasztikus szőkítés és a sima hajfestés között, és fokozatosan, roncsolás nélkül lehet velük hajat világosítani.

17. Anda39 (válaszként erre: 14. - Virag32)
2012. márc. 14. 08:24

Nem akarom megkérdőjelezni, amit írsz. Az lehet a megoldás, hogy az általad használt festékek nem csak festékek, hanem felvilágosító hatással is rendelkező cuccok. Az meg már nem ugyanaz.

Az, hogy festék festéket nem világosít olyan, mint az, hogy kettő meg kettő az négy. Különben nem tanítanák a fodrászoknak, és nem tapasztalná mindenki, aki világosabbra akarja festeni a haját.

2012. márc. 13. 22:01

Meg van úgynevezett koktélozás, ami mindig egy árnyalattal halványít, de nem sokat ér.


Egyébként akkor szerencsések vagyok, befogta a hajatokat, nekem ez nem menne, anyának sem ment. Ez van.

2012. márc. 13. 16:14
Feltöltöttem két képet, ilyen volt...ilyen lett címekkel, megnézhetitek, én mit tudtam kihozni "magánúton" a hajamból.
14. virag32 (válaszként erre: 13. - Anda39)
2012. márc. 13. 16:11

De, világosít, én vagyok rá az élő példa. :))


Vannak olyan festékek, amik szőkítő hatásúak, de nem effektive szőkítők, azokkal kell rámenni. Ilyen a B...ance, és az Ex...ence-festékek között is van, kék színnel jelölik. Ja, és még a B...e Color is jó erre a célra, a világos hamvasszőke árnyalat.


Nem állítom,hogy egy-két hét a folyamat, de lassanként el lehet érni a szőke színt, ha nekem sikerült az én hajtípusommal, ami ráadásul tele van vörös pigmentekkel, akkor mindenkinek fog.

13. Anda39
2012. márc. 13. 15:31
Nahát, roppant kíváncsi lettem! Mivel festék festéket nem világosít, nem igazán tudom elképzelni, hogy a sötétre festett hajból szőke lett simán azzal, hogy mindig világosabbra lett befestve. A hajtő az igen, ott okés, de ahol a korábbi festék van, ott tutira nem lesz világosabb.
2012. márc. 13. 15:23

Hello!


Nekem nagyon vastag szálú, sűrű, sötétbarna hajam van. Számtalanszor kiszőkítettem már magamnak (kb. tízszer), lépésről lépésre, egyre világosabb festékkel, leszívás nélkül. Nagyon szép szőke lett egy idő után.


Valószínűleg szerencsés génjeim vannak, de nekem egy fikarcnyit se károsodott a hajam a világosítások során. Egy a fontos, hogy mindig egyre világosabb legyen a festék, és lehetőleg hamvas színű, különben vöröses lesz. Ha nem mész neki ezerrel valami szőkítővel, akkor nem lesz papagájszínű. Én kétszer szívtam meg, de nagyon, amikor középbarna színből akartam egyből szőkét. Olyan színe lett, hogy arra szavak nincsenek, egészen elképesztően narancssárga, leírhatatlan.


Szóval fokozatosan, az a lényeg. Viszont ez lépésről-lépésre annyiba fog kerülni,mintha fodrászhoz mennél. Egy biztos: ne menj rá szőkítővel, mert az tönkre is teszi és nem is lesz olyan színű, amilyet szeretnél.

11. Basset
2012. márc. 13. 15:22
Tettem fel egy képet, ha érdekel valakit.
2012. márc. 13. 15:22
Ne használjatok vegyszereket tartalmazó festéket! Én el kezdtem hennázni.
2012. márc. 13. 15:20
Nekem sötétebb barna hajam van, egyik nyáron festékkel festettem be szőkére. Furcsa volt, mert szőke FESTÉK volt a dobozra írva, mégis úgy működött, hogy kiszívta a hajam. Két tubus kellett a vállig érő hajamra, festés után olyan volt, mint a drót, és pár napig még szőkült utána... Nagyon jól nézett ki, szerintem... :)
2012. márc. 13. 15:20
Én középbarnából szőkére így csináltam meg a hajam. Tehát lehetséges.
7. 97f33311ff (válaszként erre: 1. - Bcd6dce54e)
2012. márc. 13. 15:09
nekem barna a hajam, tavaly ki akartam szőkíttetni, 4-szer festette a fodrász, nem akartam leszívatni, annyit értem el, hogy világosodott pár árnyalatot, de vagy 15 alkalom kellett volna, hogy elfogadható szőke legyen. Én feladtam, nekem a hajamat nem fogja be a festék, most növesztem lefele, nem szívesen vágatnám le túl rövidre, inkább várok vele.
2012. márc. 13. 15:08

Ezzel a módszerrel sokkal több pénzt kiadnál, mintha rábíznád magad egy fodrászra.

Ráadásul nem is biztos, hogy úgy sikerül, ahogy te akarod.

2012. márc. 13. 15:01
Mondjuk,engem is érdekelne...Van egy ismerősöm,akinek láttam a fényképeit fészen a családjával..Vannak fent régebbi képek is.Ami a lényeg:A feleségének az esküvőjükön 20 éve,még SÖTÉT barna volt a haja. Most csodálatos méz szőke! Hogy a fenébe nem ment tönkre?? Ezt tényleg nem értem!Biztosan(gondolom) nem kevés hidrogén kellett hozzá...
2012. márc. 13. 14:57
A természetes színű festetlen hajat lehet kicsit világosítani,de ami már eleve festve van azt csak úgy,hogy leszívják hidrogénnel.
2012. márc. 13. 14:57
Léteznek hajfesték eltávolítók, azok jók, nincs bennük ammónia nem roncsolják a hajat de elég drágák de megéri nekem így lett a fekete hajamból két éve hidrogén szőke.
2012. márc. 13. 14:51

Szerintem hidrogénezés nélkül (nem ajánlatos, a hajat tönkre teszi) a büdös életben nem fogja be a halványabb festék a sötét színt. Ha nem akarsz papgáj sérót, inkább ne kísérletezz!


Neki lehet kivételesen mázlija volt.

2012. márc. 13. 14:47

Egy régi kolléganőm mesélte, hogy otthon hogy festett hajat. Alapból középbarna haja volt. vett egy sötétszőkét amitől kicsit kivilágosodott egy árnyalatnyit erre pár hét múlva vett egy még világosabb színűt amitől méginkább világosabb lett és így elérte ezt a hajszínt. Én már nem tudom mi van azóta vele, de van valaki aki hasonlóan tudta 1- 2 árnyalatot világosítani így a haját? Vagy más módon?


**légyszi most fodrászt ne ajánljatok, mert biztos, h nem lesz pénzem rá. Ráadásul váll alatti a hajam, úgyhogy egy vagyon lenne.**

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook