Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Festett szőke hajat hogyan érdemes lenöveszteni eredeti színére? fórum

Festett szőke hajat hogyan érdemes lenöveszteni eredeti színére? (tudásbázis kérdés)


14. Lilibeth (válaszként erre: 12. - Gribedli***)
2015. szept. 10. 20:10
Tényleg így van, nincs mit már leszedni, bocsi, nem gondoltam végig.....
13. gribedli*** (válaszként erre: 1. - BlackAndGold)
2015. szept. 9. 14:39

Ha befestik az egészet az eredeti színedre, annak is lesz egy kis lenövése, mert ha sikerül is megtalálni a pontos árnyalatot, azért festett haj lévén a napfényre, levegőre másképp reagál és kopik, de szerintem ez még a legjobb megoldás, mert ha jól eltalálod a színt, a lenövés majdnem észrevétlen lesz, és ezt már hagyhatod lenőni teljesen.


Nincs semmilyen csodamódszer, úgy értem, azt mondod, hogy lenöveszteni így nem, befesteni sötétre, azt nem, levágatni nem... Hát nem hagysz sok lehetőséget mert más megoldás nincs ezen a 3 dolgon kívül. A "bombabiztos" festék is olyan, hogy mindenkinek más az, amit nem dob le a haja és más az, amitől zöldül.


Úgyhogy ez van, legközelebb mielőtt festetsz, mérlegeled, hogy nem tudod varázsütéssel eltüntetni

12. gribedli*** (válaszként erre: 11. - Lilibeth)
2015. szept. 9. 14:32
Ez csak sötétebbre festésnél működik, a világosabbra szőkített hajról már nem lehet "leszedni" semmit, úgy értem, nem lesz újból sötét.
2015. szept. 8. 15:14

A festéket aszkorbinsavval le tudod szedni a hajadról, nem roncsolja a hajszálat.

Recept:

1 evőkanál aszkorbinsav

1 dl sampon (ha kevésnek bizonyul még lehet hozzá adni egy kicsit)

2 kiskanál kókuszolaj (lehet balzsam is)

folpack (dunsztolónak)

Összekevered a hozzávalókat KIS! vízpermettel benedvesíted a hajad (a könnyebb felkenés érdekében) Felkened a hajadra, alaposan kicsi vízzel átmozgatod, majd folpackkal, rá egy törülközővel betekered a fejed. 1 óra elteltével lemosod, 2x átmosod samponnal, majd szárítás előtt tegyél a hajadra egy kis aloe vera gélt.

Nem mondom, hogy már az első alkalommal teljesen leszedi a hajfestéket, de ha párszor megcsinálod, eltűnik a vegyszeres festék a hajadról.

10. andi6020 (válaszként erre: 4. - BlackAndGold)
2015. szept. 5. 20:58
Akkor nyírasd le kopaszra. Az olcsó.
2015. szept. 5. 20:57
látsszon
8. Livilla (válaszként erre: 1. - BlackAndGold)
2015. szept. 5. 20:55
én úgy csinálom, hogy hagytam kicsit lenőni, hogy láttszon az eredeti szín. A lenőtt szőkébe barna melírt tetettem, de csak ott, ahol szőke volt, a lenövésbe pedig minimális szőke csíkot húzattam. Igy nem látszik annyira a lenövés és mégis visszanyerem a saját színem.
2015. szept. 5. 20:36
Az ára a hajfestéktől is függ. Van olyan hajfesték, ami olcsóbb és jó minőségű. Fodrászkellékesnél vedd. Én is az eredeti hajszínre festést javasolom, vagy egy kicsit sötétebbre.
6. csgybzs (válaszként erre: 1. - BlackAndGold)
2015. szept. 5. 20:20

Ha az eredeti hajszíned szőkés-barna, a festett rész pedig szőke, akkor hamarosan ombre hajad lesz, ami most egyébként is divat.

Másfelelől pedig ma már mindenki olyan színű és fazonú hajat visel, amilyet szeretne, nincsenek szabályok, semmivel nem lógsz ki, főleg, hogy nem feketét növesztesz le szőkéről. Annyira nem is nagy a kontraszt.

Kitartás!

2015. szept. 5. 19:19
Ugyan! Kopaszra.
4. BlackAndGold (válaszként erre: 2. - Andi6020)
2015. szept. 5. 19:11
Nagyon hamar kikopik, és drága :(
2015. szept. 5. 18:58
Vágasd le tüsire!
2. andi6020 (válaszként erre: 1. - BlackAndGold)
2015. szept. 5. 18:56
Festesd be eredeti hajszínedre
2015. szept. 5. 18:46

Befestettem a hajam szőkére, de nem áll jól. Az eredeti hajam szőkés barna.

Barna melírt rakattam bele, úgy szép volt, de már kikopott és már látható lenövésem van. Viszont, ha mindig melírt rakatok bele, akkor az eredeti hajszínembe is tesznek, azt meg nem szeretném. A hajszínezőtől félek, hogy zöldes lesz a hajam, vörösen, foltosan, rondán kopik...főleg a szőkéből. :( nincs más megoldás? Hogyan növesszem le, hogy ne legyen ronda?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook