Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Felvi.hu jogorvoslati kérelmet, mikor bírálják el? fórum

Felvi.hu jogorvoslati kérelmet, mikor bírálják el? (tudásbázis kérdés)

1 2
16. babszibobó (válaszként erre: 15. - Glazbox)
2013. aug. 27. 18:56
MOst nyáron felvételzitél vagy nem?
15. glazbox (válaszként erre: 13. - Babszibobó)
2013. aug. 27. 18:50
Sajnos az én egyetememen nincs pótfelvételi...
14. babszibobó (válaszként erre: 12. - Glazbox)
2013. aug. 27. 18:45
És nem ellenőrizted, hogy levonták e az összeget...nincs meg az utalásról az elismervény...ilyen helyzetekben meg minden utalásnál ez a minimum, elenőrzöm, amit módomban áll...bár utológ jóval okosabb az ember....
13. babszibobó (válaszként erre: 12. - Glazbox)
2013. aug. 27. 18:41

értem, hogy dühös vagy, hidd el mayimálisan megértelek.

A pótfelvi nem rossz dolog, annó én is így kerültem be, de rohadt közel van az évkezdéshez és így igazából mást nem tudsz csak a nyakukra járni, viszont az is tény, hogy az iskolák is rendszert zárnak mostanában, tehát létszám fixálás lesz, hisz kezdődik a tanév....

12. glazbox (válaszként erre: 11. - Babszibobó)
2013. aug. 27. 18:39

Hát elvileg én befizettem az e-bankon, de lehet, hogy megszakadt az internetkapcsolat és nem ment át az átutalás. Erre hivatkoztam a kérvényben is. Ilyenkor szerintem kötelesek lennének legalább telefonon elérni az érintettet, hogy hé. Egy teljes éved csúszni fog.


A másik, hogy utólag, de még a ponthúzás előtt be lett fizetve, amit fel is dolgoztak, az irodában meg:


"hááát, látom, el van fogadva az összeg, de még mindig le van tiltva... várni kell"


Aztán a várni kellből még úgyis jogorvoslat lett, hogy az oktatásügyi főosztályra is felmentem "érdeklődni" hogy ugyan már, oldjanak már fel valahogy, ugyanis az ügyfélszolgálat szerint minden rendben van már.


Ugyanis én még a ponthúzás előtti héten azt az üzenetet kaptam, hogy haladéktalanul fizessem be a pénzt és akkor majd valahogy feloldanak. Ahelyett, hogy a jelzésemre azonnal feloldottak volna, ami evidens, (és megvárták volna, mire beérkezik az összeg) ott szarakodtak és hiába fizettem be a pénzt, nem csináltak semmit.

11. babszibobó (válaszként erre: 7. - Glazbox)
2013. aug. 27. 18:35

"még amikor kellett volna nem fizettem be a 9000 forintot"


Tehát volt egy határidő, vagy nem?

Te magad írtad, hogy nem akkor mikor kellett volna...

10. glazbox (válaszként erre: 9. - 18e79e1970)
2013. aug. 27. 18:31
Köszi, de te a ponthúzás után? Már közel a szeptember, ráadásul juli 27-én adtam le (másodszorra) Tehát már 30 napja nem reagáltak és csomagot sem kaptam.
9. 18e79e1970 (válaszként erre: 1. - Glazbox)
2013. aug. 27. 18:26
Azt nem tudom mikor bírálják el, de velem is sokat szórakoztak. Én hátrányosként jelentkeztem, és valami csomagot küldtek ki minden jelentkezőnek. Nekem nem jött időben - már nem emlékszem mi volt benne, de vártam, valami kód vagy nem tudom- a lényeg, hogy akkor még el sem volt bírálva, hogy egyáltalán hátrányos vagyok e. Ja megvan mi volt benne.. A csekk. Most beugrott. Nekem is küldték hogy nem fizettem be. Csak a vicc hogy ki sem küldték, csak a felszólítás után. Írtam nekik én is akkor, és sokára válaszoltak. Remélem sikerrel jársz!
2013. aug. 27. 18:19

Bocsi, hogy közbeszólok. Szorítok Glazbox!


A Műegyetemen idén mikortól lesz oktatás?

2013. aug. 27. 18:18

Én is attól félek, hogy esélytelen. A vicc az, hogy az egyetem gyakorlati felvételijére is elmentem, ahol az ő nyilvántartásuk szerint 400 pontot kaptam. Aztán a balatonon kaptam smst egy héttel a ponthúzás előtt, hogy hát kizártak. Miért nem akkor küldték amikor először kizártak?


És ez miért nem alapja egy jogorvoslatnak? Ha nem valamelyik képviselő gyereke vagyok és nem ügyvéd adja le a papírt félretolják és nem kapom meg? Még akkor sem ha a teljesítményem megfelelő volt és csak egy rábólintás kellene? Egyébként a pénzt utólag de még időben befizettem... a ponthúzás előtt. A felvi pedig feldolgozhatta volna az alatt az 5 nap alatt, de szartak az egészbe.

6. glazbox (válaszként erre: 3. - Guruljka)
2013. aug. 27. 18:16
Szia, beszéltem az egyetemmel, azt mondják, hogy ők max pontszámmal felvettek, a többi már a hivatalon múlik és hát, hogy szorítanak nekem.
5. babszibobó (válaszként erre: 3. - Guruljka)
2013. aug. 27. 18:13
Az egyetem nem fog tudni segíteni, bár persz hívja őket, de mivel a hivatal kizárta a rendszerből hiányos felvétli kérelem benyújtás miatt, így pl: már a sulinak a papírjait meg se küldik neki, ás kerül a helyére, vagy senki, de a felvi úgy tekinti, hogy tárgytalan, így nem jelezte a sulinak....hétfőn kezdődik a tanítás...de 2 héten belül tuti minden felsőoktatásiban....
4. babszibobó (válaszként erre: 1. - Glazbox)
2013. aug. 27. 18:11

Sajnos már esélytelen a számodra történő pozitív elbírálás.

Sajnálom:-(

Rögtön fizetni kellett volna:-(


Talán annyit tudsz elérni, hogy ne kelljen újra felvételizned, de az nagyobb macera lesz, mint újra felvételizni!

3. Guruljka (válaszként erre: 1. - Glazbox)
2013. aug. 27. 18:09
Szia! Próbáld meg felhívni az egyetemet.
2013. aug. 27. 18:08
Egyébként a felvételi meg úgy minden körül akkora kavalkád volt, hogy valahogy elveszett a befizetésünk, elfelejtődött, ráadásul ez sokakkal megeshet véletlenül.
2013. aug. 27. 18:08

7.28.-án leadtam egy jogorvoslati kérelmet az oktatási hivatal részére, mivel a még amikor kellett volna nem fizettem be a 9000 forintot, a figyelmeztető (!!!!) emailjüket pedig a spam mappába kaptam.


Sms-t csak egy héttel a ponthúzás előtt kaptunk a tartozásról, azonnal befizettük, kérvényt adtunk le, de annyit sz@rakodtak, hogy már nem tudták időben feldolgozni. Azonnal, még napokkal rá leadtunk egy jogorvoslati kérvényt csatolva a számlát és az előző kérvényt, de egészen máig nem érkezett rá semmiféle visszajelzés.


Péntekig fel volt töltve bescannelve a felvi.hu-ra majd péntek este eltűnt. Írtam nekik e-mailt hova tűnhetett, de olyan választ kaptam, hogy "postai úton kell leadni" Tehát el sem olvasták amit írtam.


A probléma az, hogy az egyetem maximum pontszámmal felvett, és vár, de mivel a hivatal a tartozásom miatt kizárt, nem kerültem be, és valószínűleg elveszítek egy évet az életemből.


Sajnos a felvi.hu irodájának a hozzáállása alapján én úgy ítélem, hogy esélytelen az egész, de azért könyörögve érdeklődöm, hogy volt-e valaki, vagy valakinek az ismerőse hasonló helyzetben és megadták-e neki a kegyelemdöfést, vagy elfelejtheti az egyébként sikeres felvételijét a kései fizetés miatt?


(nem igazán értem amúgy, hogy 9000 forintból miért nem jön ki egy telefonhívás)

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook