Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Milyen esetben utasítja vissza az állam/köztársasági elnök a magyar állampolgárságról való lemondási kérelmet? fórum

Milyen esetben utasítja vissza az állam/köztársasági elnök a magyar állampolgárságról való lemondási kérelmet? (tudásbázis kérdés)


1 2
33. Guruljka (válaszként erre: 32. - Fórumnyitó (anonim))
2020. jan. 18. 14:23
Ügyintézési lehetőség. De ha eddig sem volt, akkor eddig papíron kellett értesítéseket kapnod.
32. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 30. - Guruljka)
2020. jan. 18. 14:18
Nincs ugyfelkapum,nem is tudom mi az.
31. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 30. - Guruljka)
2020. jan. 18. 13:28
Nem minden esetben, saját tapasztalat.
30. Guruljka (válaszként erre: 29. - 9b10f3d7ff)
2020. jan. 18. 13:24

Csak apró kiegészítés az Ügyfélkapuval kapcsolatban:

Ha oda értesítés érkezik, erről kapok egy mailt arra a mail-címre,amellyel az Ügyfélkapura bejelentkeztem.

29. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 27. - Fórumnyitó (anonim))
2020. jan. 18. 09:01

Ha így leírtad volna az elején, hogy mitől féltek, tartotok, elkerülhető lett volna ez a 'vita'.


Nagyon jól gondolod, hogy 20 évvel ezelőtti be nem fizetett TB elmaradásból is lehet tetemes tartozásotok, akár milliós is.

ELVILEG, már elévült, de nem tudhatjuk mikor és hányszor szólítottak fel a tartozás kiegyenlítésére. Ha volt valaha ügyfélkapud, lehet az életben nem nyitottad meg, de NAV, TB stb. simán küldözgethet oda értesítést. Az is lehet levélben kaptál, de nem tudták kézbesíteni, de az nem jelenti azt, hogy te nem tudtál róla, mert nem tartózkodtál ott, az attól még kézbesítettnek számított. Indokolhatják, miért nem jelentetted be az őj tartózkodási helyedet. Mindig a legutolsó felszólítástól ketyeg az óra.

A vezér példa volt, nem írhattam a Tóth Pistit, előzőről beugrik valakinek, hogy nem mindenkit ad ki egy bizonyos ország, ha Pistit írom, azt nem tudják hova tenni, abból nem ugrik be, jéééé tényleg van ilyen. Nem kell ehhez több millió sem, hogy így, vagy úgy döntsenek egy emberről.

28. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 25. - MTami01)
2020. jan. 18. 05:47

Tehát akkor ha Magyarországon születtél magyar szülők gyermekeként akkor megszívtad?Soha nem lehetsz más ország állampolgára?

Ne röhögtess már,ez annyira abszurd...


Nem Ausztriáról van szó.De ez itt most mindegy is,mert amúgy sem érdekel a kettős állampolgárság.

27. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 26. - 9b10f3d7ff)
2020. jan. 18. 05:42

Megpróbálom még egyszer.


Nem a törvény elől menekülünk,nem csaltunk milliárdokat,egyszerűen nem akarunk többé magyar állampolgárságot.

Évek óta külföldön élünk,nem akarunk kettős állampolgárságot sem,csak a magyarról lemondani és a jelenlegi országét felvenni.

Hogyan lehetne egy MOL vezérhez hasonlítani azt,akinek esteleg van 20 evvel ezelőttről be bem fizetett két hónapnyi TB-je pl?Mert én mondjuk totál úgy vagyok vele,hogy minden rendben,ők meg ilyen piszlicsáré dologra hivatkozva elutasítják a kérelmet.Ugye abszurdisztanban ez nem lenne meglepő...

Ilyenekre gondoltam.

Mert egy kérelem családostól 6-700 euró,plusz egy év procedúra,jó lenne biztosra menni.

26. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 24. - Amaunet)
2020. jan. 17. 22:16

Nem vitatkozni áll szándékomban, mert nem tudom a jogszabályt erre vonatkozóan, de az én logikám meg pont azt diktálja, hogy amennyiben egy ország, legyen az EU, vagy kívüli, ha megadja valakinek az állampolgárságot akkor már az ő törvényei vonatkoznak rá.

Ha a befogadó ország úgy dönt nem adja ki a már saját állampolgárját, amíg nem teszi magyar földre a lábát az illető, addig nem tehet már a magyar állam semmit.

Tehát, ha itt nem nézik át van-e valami adósság, letöltendő büntetés, akkor utána már bottal üthetik a nyomát.

Azért erre vannak példák, hogy egy EU-s ország nem adja ki Magyarországnak az állampolgárait. A MOL vezért sem adták ki a magyarok.

2020. jan. 17. 20:35

Felhívnám a figyelmet, hogy pl. Ausztria és Szlovákia nem ismeri el a kettős állampolgárságot.


Az Osztrák Köztársaság egyik előírása, hogy külföldi állampolgár abban az esetben szerezhet osztrák állampolgárságot, hogyha lemond az eredeti állampolgárságáról.


A kérdésed viszont abból a szempontból is érdekes, hogy amennyiben törvényes keretek között megszerzett állampolgárságról van szó, akkor a belügyminiszter javaslatára vonhatja vissza a köztársasági elnök az állampolgárságot. De legjobb tudomásom szerint ez a kitétel csak azokra vonatkozik, akik nem Magyarországon és magyar szülőktől született, hanem külföldön és csak az állampolgársági törvény szerint szerzett állampolgárságot. A te esetedben úgy tudom (de az nem biztos), hogy nincs túl sok esélyed, hogy az állampolgárságodat bármilyen formába megvonják.


Egy szóval: Szerintem, mint magyar szülők gyerekeként Magyarországon született magyar állampolgár alapból elutasítanák az állampolgárság visszaadását.


Amennyiben bármilyen tartozásod lenne (akár ingó-, akár ingatlanra felvett hitel; akár Adó/TB tartozás), akkor végképp nem fogadnál el az állampolgárságról való lemondást.

24. Amaunet (válaszként erre: 22. - Fórumnyitó (anonim))
2020. jan. 17. 20:15

Nem találtam erre jogszabályt, de szerintem, ha EU tagállam a befogadó ország, akkor nincs (vagy nem lehet) akadálya.

Nincs mire hivatkoznom, csak ha logikailag végig gondoljuk...

A folyamatban lévő jogi ügyek ott is folytathatóak.

23. Péter 83 (válaszként erre: 9. - Fórumnyitó (anonim))
2020. jan. 17. 20:04

Az 1993. évi LV. törvényben régen szerepelt ez, de ma már nincs benne:

magyar bíróság előtt nem folyik ellene büntetőeljárás, illetőleg magyar bíróság által kiszabott büntetésének végrehajthatósága megszűnt és


Magyarországon adó- vagy egyéb köztartozása nincs.


Azt nem találtam, mikor vették ki belőle.

22. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 21. - Amaunet)
2020. jan. 17. 20:00

Köszönöm,tehát folyamatban lévő lent említett ügyek elméletileg nem befolyásoljak a pozitív elbírálást.

EU tagállamról van egyébként szó.

2020. jan. 17. 19:53

Szerintem a kötelezettségei ismeretében EU-s állampolgárság esetén kiengedik. Jogharmonizációra hivatkozva.

Hiszen a kötelezettségei az EU tagállamaiban továbbra is fennállnak.

Gond, megtagadás akkor állhat fent, ha az EU kötelékéből, nem EU-s tagállam az, ahol befogadják.

Ebben az esetben - feltételezem -, a kötelezettségeit előbb teljesítenie kell, ahhoz, hogy "kiengedjék" az állampolgári kötelezettségei alól.

20. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 19. - Fincsi5)
2020. jan. 17. 19:46

Mire?

A kombinálásra?

Írhattam volna folyamatban levo gyermekelhelyezesi pert,félig visszatorlesztett autót,stb...

19. fincsi5 (válaszként erre: 9. - Fórumnyitó (anonim))
2020. jan. 17. 19:42

"inkább az érdekel,hogy pl végrehajtás alatt álló adótartozás,TB tartozás befolyásolja e a döntést."


Te adtad az ötletet.

18. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 16. - Amaunet)
2020. jan. 17. 19:38
Köszönöm,ilyesmire gondoltam
17. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 14. - 9b10f3d7ff)
2020. jan. 17. 19:38

Nem kell feltételezni semmit,meg kell tartani a véleményt,hisz ez a fórum nem arról szól,hogy mit gondoltok,ez és ez a problémám,hogyan tudnám elsunnyogni a tartozásaim?

Információ érdekelt,ha valaki nem tud hozzászólni,csak belinkelni valamit,amit írni olvasni tudó ember megtalál a keresőben,akkor nem kell hozzászólni.


Ez is egy ok pl,ami miatt alapig várom,hogy ne legyek magyar.

Mindenki foglalkozzon csak a saját dolgával,ha segíteni nem tud,akkor ne ártson,kritizáljon.

16. Amaunet (válaszként erre: 4. - Fórumnyitó (anonim))
2020. jan. 17. 19:37

Szerintem akkor, ha EU állampolgárságod van nem lesz akadálya.

Ha tartozásoktól szabadulnál, azt minden bizonnyal előbb ki kell egyenlítened.

15. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 13. - Fórumnyitó (anonim))
2020. jan. 17. 19:35

Információt is írtam, csak nem érted, vagy nem akarod érteni.

Mit vártál?

14. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 11. - Fórumnyitó (anonim))
2020. jan. 17. 19:33

Felteszed a kérdést név nélkül, nem mindennapi, hogy az ember megszeretne válni az állampolgárságától, kettős az más megint. Nem rosszindulatból ír az ember, de mit lehet ilyenkor feltételezni?

A konzulátusra egy email és felvilágosítanak, ennyire egyszerű, vagy amit írsz ügyvédhez fordulsz.

13. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 12. - 9b10f3d7ff)
2020. jan. 17. 19:31

És ha van is,neked mi közöd hozza,vagy bárki másnak?

Információ érdekelt,nem vélemény.

12. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 8. - Fórumnyitó (anonim))
2020. jan. 17. 19:30
egyébként, ha semmi vaj nincs a fejeden, szépen kitöltöd a papírokat, besétálsz a konzulátusra és megvárod, amíg "levesznek a listáról" és nem leszel magyar.
11. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 10. - 9b10f3d7ff)
2020. jan. 17. 19:28

Oké,inkább kérem a fórum a törlését és megkérdetek egy ügyvédet.

Ez egyszerűen elképesztő,hogy ezen a portálon nem lehet egy kérdést anélkül feltenni,hogy az első 10 hozzászólásban ne kössenek bele az emberbe.

Elnézést,hogy egy beszélgetős portálon érdekelt esetleg hozzáértők véleménye egy témában.

10. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 8. - Fórumnyitó (anonim))
2020. jan. 17. 19:26
De, ha elolvastad a googli segítségével, akkor mégsem lett evidens, hogy az az ország amiben letelepedni kívánsz, előtte meggyőződik arról, nem vagy-e büntetett, nem folyik-e ellened eljárás, ha van valami vaj a fejeden, akkor nem akarja, hogy az állampolgára legyél, ergo nem ad engedélyt, engedély nélkül meg nem szüntethetik meg az állampolgárságod.
9. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 7. - Fincsi5)
2020. jan. 17. 19:24

Jezus,feltettem egy kérdést.

Ebből egyértelműen következik,hogy adót csalok és le akarok lépni.


Már évek óta külföldön élünk és mielőtt visszaadjuk a magyar állampolgárságot,érdeklődés szintjén megkérdeztem,hogy mik a kizáró okok,ha esetleg valami fennáll,azt mielőbb rendezni tudjuk.

8. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 5. - 9b10f3d7ff)
2020. jan. 17. 19:21

A szabadságvesztés logikus,meg hamis állampolgárságot igazoló okirat másik országból nyilván.

Találgatni meg gugglizni én is tudok,reméltem,hogy valaki tuzkozelben dolgozik,vagy ilyen jogi ismeretekkel bír.

7. fincsi5 (válaszként erre: 4. - Fórumnyitó (anonim))
2020. jan. 17. 19:21
A TB tartozás miatt lépnél le?
6. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 4. - Fórumnyitó (anonim))
2020. jan. 17. 19:20

Ha így lehetne megúszni valami büntetést, akkor üresek lennének a börtönök.


Mielőtt valaki állampolgárságot kér adott országból, lecsekkolják az adott országban is.

5. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. jan. 17. 19:16
Gondolom kapásból elutasítják, ha netán letöltendő szabadságvesztésre ítélték, ellene valami eljárás folyik, netán hatalmas adósságot halmozott fel.
4. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 3. - Amaunet)
2020. jan. 17. 19:14
Tudom,hogy mik az igénylés feltételei,inkább az érdekel,hogy pl végrehajtás alatt álló adótartozás,TB tartozás befolyásolja e a döntést.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook