Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hol kaphatok jogorvoslatot, segítséget fórum

Hol kaphatok jogorvoslatot, segítséget (beszélgetős fórum)

2017. márc. 1. 08:34
Én is azt mondom, kezdd csak el nála piszkálni a dolgoknak a jogi oldalát, hogy utána nézel, egyáltalán volt-e, van-e erre engedélye, és ha azt mondja bármeddig, akkor ne ő szabja meg azt, hogy a nap 24 órájából mikor veszed igénybe, álljon a rendelkezésedre, vagy ha nem tud, akkor adja vissza a pénzedet. Különben feljelented, hogy kicsalta a pénzedet, és nem kapsz ellenszolgáltatást.
10. moonlight13 (válaszként erre: 1. - XHoneyX)
2017. febr. 28. 22:26

Egyáltalán vállalkozó volt ez a nő, vagy csak mellékesen dolgozgatott otthon?

Mivel tudod igazolni, hogy ez hány alkalmas bérlet volt és mennyibe került? Volt engedélye a nőnek erre a tevékenységre?

9. XHoneyX (válaszként erre: 8. - 12d083b51b)
2017. febr. 27. 19:02
nem volt megállapodás. azt mondta bármeddig lejárhatom-
8. 12d083b51b (válaszként erre: 1. - XHoneyX)
2017. febr. 27. 14:41

Az a kérdés, hogy eredetileg volt-e a megállapodásban valami kikötés, hogy az előre kifizetett teljes szolgáltatást mennyi idő alatt (hónap, stb.) kell igénybe-venned.

Ha ilyen jellegű kikötés nem volt, az hogy utólag őnála változtak a dolgok, az nem jelenti azt, hogy te köteles vagy az általa megszabott lehetetlen időpontokat elfogadni.


Az egy dolog, hogy rendesen bekönyvelte a lóvét, de nem csinált érte semmit, vagyis nem teljesítette a szolgáltatást, de a bevételt zsebre tette!!

Adja vissza a lóvét!

7. XHoneyX (válaszként erre: 6. - 9b10f3d7ff)
2017. febr. 26. 23:30

100 ezer körül volt a bérlet a felet hasznalt el.

Ügyvéd ismerős van.

Semmiképp nem szeretném annyiban hagyni.

6. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 5. - XHoneyX)
2017. febr. 26. 17:51

Mivel 50 ezerről van szó, illetve azon belül, mert felhasználtál egy alkalmat, bármilyen hivatalos dolog egyelőre többe kerülne.

Mehetsz közjegyzőhöz, hogy behajtást kérsz x indokkal, de az is pénz. Ha ügyvédhez mész az is.

Ennyi összegért feljelentést rendőrségen nem tehetsz, pont kiesik abból a kritikus keretből.


Egyedül a Fogyasztóvédelem jutott eszembe, de másnak lehet más ötlete még.


Lehetne szemétkedni a NAV-nál is, de az számomra meg olyan alantas.

Meg az is lehet mindent elkönyveltetett rendesen, ott sem találnának semmit.

2017. febr. 26. 17:44

oké szóval akkor csak a f.védelem van?!

igen megvannak a beszélgetések.

írtam neki, hogy hivatalos útra terelem.

még ha nem is látok belőle semmit.

Azért ez nagyon sok pénz

2017. febr. 26. 17:41

Mentsd ki a beszélgetést, hogy az is legyen bizonyíték.

Fogyasztóvédelemhez fordulnék, megtévesztésért.


Előtte felhívnám a figyelmét, hogy mit tervezek, lehet meggondolná magát, és inkább visszafizetné a bérleted árát.

3. XHoneyX (válaszként erre: 2. - Andi6020)
2017. febr. 26. 17:14

egészségpénztárhoz kértem számlát

ezt most fogom onnan kikérni

szerintem is is.

de az enyémről lesz számla.

+facebookon leírta, hogy valóban van 9 alkalmam stb. de még én vagyok a hibás, hogy 7-re munka előtt nem tudok odamenni.... 1 óra csak az út oda. és a munkahelyemre sem érek be.

Nyilván ha ezt tudom nem veszek bérletet...

de ha meg ő időközben ilyen helyzetbe kerül, adja vissza a pénzemet vagy 1részét.

2. andi6020 (válaszként erre: 1. - XHoneyX)
2017. febr. 26. 17:10
számlát kaptál? Hivatalosan dolgozik, vagy feketén?
2017. febr. 26. 17:08

Sziasztok,


A történet röviden:

Vettem 1 testkezelésre jó drágán bérletet 1 lánytól aki otthon a lakásban végzi a testkezeléséket.

Azt mondta fizessek előre nyugodtan. Nekem közben lett 1 műtetem, azt mondta az sem gond majd lejárom. nem gond.

Ehhez képest közben úgy alakult, hogy nem megy neki a bolt, vállalt más munkákat.

Már csak olyan időpontban tudna fogadni, ami nekem nem jó. Nyilván ha ezt akkor tudom nem is veszek ilyen sok alkalmat.

Először sajnáltam, megértő voltam.

Majd kitalálta, hogy a maradék 9 alkalmat le kell járnom 4 hét alatt igaz időpontot nem tud adni. max este későn azt is heti 2x.

vagy menjek oda reggel 7re, keljek 5kor.

A pénzem szeretném már csak. abszolút elment a kedvem... nem ezekben egyeztünk meg. nagyon nem korrekt és a stílusa sem.

Hova lehet fordulni? Fogyasztó védelem?

Vajon látom még a pénzem? közel 50 000 Ft...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook