Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Felsőoktatás jogorvoslati kérelem fórum

Felsőoktatás jogorvoslati kérelem (beszélgetős fórum)

14. Pinpin
2012. júl. 28. 19:36

Szia!

Mit sikerült intézni a felvételid ügyében? Tudom, hogy tavaly volt, de én pont most vagyok ebben a cipőben... :S

13. 937a2a883a (válaszként erre: 12. - Bcicus)
2011. aug. 31. 16:01
Igen,én is pont ezt akartam írni.
12. Bcicus
2011. aug. 31. 10:52
Nem sok rmeény van. Mivel feltöltötték a keretet gondolon így nem tudnak még egy embert plusszaba felvenni.
11. 432d0af620 (válaszként erre: 10. - Derya)
2011. aug. 31. 10:25
á nem, már meguntam a magyar felsőoktatást :-D
10. Derya (válaszként erre: 9. - 432d0af620)
2011. aug. 31. 10:24

hát én sem....

de legrosszabb esetben februárban újra megpróbálod. nem?

9. 432d0af620 (válaszként erre: 8. - Derya)
2011. aug. 31. 10:23
rendben, bár nem számítok semmi jóra... :-S
8. Derya (válaszként erre: 7. - 432d0af620)
2011. aug. 31. 10:18

értem.

majd mondd el, hogy mi lett a végeredmény, mert érdekel.

7. 432d0af620 (válaszként erre: 6. - Derya)
2011. aug. 31. 10:14

a kérelemben beírtam h hallgassák vissza a beszélgetést, hogy nem tájékoztattak megfelelően, úgyis mindig rögzítenek mindent.

TO volt, igen

6. Derya (válaszként erre: 5. - 432d0af620)
2011. aug. 31. 10:12

nézd, szerintem ilyenkor nincsen semmi, nem vettek fel, így nem tudsz beiratkozni és járni sem az órákra. nem nagyon tudom elképzelni, hogy elfogadják az indokodat és mégis felvegyenek, de hátha szerencséd lesz és a javadra döntenek....

egyébként ki nem válaszolt normálisan?

TO?

2011. aug. 31. 09:54
Tudom, hogy az OH-hoz kell fordulni, csak gondoltam megkérdezem h mi van ilyenkor, tekintettel lesznek-e a körülményekre, de erre se voltak képesek normálisan válaszolni.
2011. aug. 31. 09:50
Az Oktatási Minisztériumhoz kell fordulni, mert az iskola a felvételi eljárásban közvetlenül nem vesz részt, a minisztérium intézni.
2011. aug. 31. 09:40
Az Oktatási Minisztériumban érdemes érdeklődni, nekem a rokonom hasonló cipőben jár egyik iratát rossz helyre továbbították.
2. Astaroth (válaszként erre: 1. - 432d0af620)
2011. aug. 31. 09:22

Nem tudom melyik iskoláról van szó, de azt tudom, hogy ha esetleg olyan tanárokat fogsz ki, akkor velük meg lehet beszélni, hogy "ez és ez a helyzet", hadd járj be órára, amíg ez a hercehurca tart, mert nem akarsz a tananyaggal lemaradni. Egy értelmes oktató ebbe úgy is bele fog menni, különben is neki teljesen mindegy, hogy eggyel több embernek tart órát vagy kevesebbnek. Ami meg a másik, ha fizetős képzésre jelentkeztél, akkor menj be a tanulmányi osztályra és borítsd rájuk az asztalt, ugyanis onnantól kezdve te FIZETSZ az oktatásért, ergo az iskola szolgáltatást nyújt neked, amit a fizetés ellenében köteles megtenni. Ha állami képzésre jelentkeztél, akkor is van jogorvoslati lehetőséged, az iskolának is kell azt hiszem biztosítania (tehát ilyen indokokkal nem küldhetnek el csak úgy - ez az ügyintéző lustasága), ha pedig ők nem tesznek az ügyed érdekében semmit, akkor felettes szervhez kell fordulni (oktatási ombudsman ... stb.).


Kitartást és sok sikert kívánok neked! :)

2011. aug. 31. 09:14

Tegnap megtudtam, hogy nem vettek fel a következő probléma miatt:


A felvételi ponthatár X pont volt, a felvi.hu programjával X+50 pontot számoltam (iskolai eredmények + gyermekgondozásért járó 40 többletpont), de a gyermekgondozásért járó többletpontomat nem kaptam meg, mondván h nem jó időszakot igazoltam.

Én úgy jártam el, ahogy az ügyfélszolgálaton tájékoztattak, mivel a baba mellett nem volt időm végigolvasni h milyen papír kell, gondoltam ha már pénzért felhívom őket, akkor megkapom a kellő információt...az ügyintéző hiányosan tájékoztatott, ezért a munkáltatóm nem írta bele külön, hogy 2011. 08. 09-2011. 08. 29 közötti intervallumban vagyok GYED-en, csak azt mondta, hogy a munkáltatótól kérjek igazolást a gyermekgondozásra.


ma postára adom a jogorvoslati kérelmet, pénteken beiratkozás, szombaton iskola...vajon péntekig orvosolják a problémát? és ha nem, de jogos a kérelmem, ergo fel kellett volna h vegyenek, akkor mi a helyzet? az iskolánál már érdeklődtem, végig sem olvasták a levelemet, annyit írtak, hogy ha nem vettek fel, akkor nincs hová beiratkoznom...a kérdésemre se válaszoltak, csak bunkón elküldtek...no comment.


Nem kérek olyan primitív válaszokat, hogy el kellett volna olvasnom, meg ha elolvasni nem volt időm akkor tanulni hogy lesz...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook