Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Féltestvére lesz a gyerekemnek.... Előnyök és hátrányok! fórum

Féltestvére lesz a gyerekemnek.... Előnyök és hátrányok! (beszélgetős fórum)


1 2 3
13. 1fbc7619c9 (válaszként erre: 12. - R.angel)
2013. máj. 20. 10:43
Bocsi ,de nem..Csak az elsőt..:(
12. r.angel (válaszként erre: 11. - 1fbc7619c9)
2013. máj. 20. 10:42
Nem tudom olvastad e a többi hozzászólást, hogy mi a helyzet velünk. Az apukával nem jó a kapcsolatom, a párjával átlagos, ha kell dumálunk, de nem vagyunk barátnők. Inkább arra lennék kiváncsi, hogy esetleg az apja nem enyhül e meg, hogy többet láthatom a gyerekemet stb.
11. 1fbc7619c9 (válaszként erre: 1. - R.angel)
2013. máj. 20. 10:36
A szülök kapcsolatán múlik az egész.Vagyis azon,hogy milyen kapcsolatban vagy a volt párod jelenlegi párjával.. Intelligencia kérdése az egész..De sok helyen sajnos a nagyobb gyerek felejtős lett, idővel..Nyilván arra kell tanítanod a gyermekedet,hogy milyen jó amiért kap egy kistestvért..Ne legyen féltékeny az apukája miatt..A szeretetet kell benne erősíteni,mert picit biztosan féltékeny lesz azért..Többet nem tehetsz a magad részéről,azt hiszem..:)
10. r.angel (válaszként erre: 8. - Cbe6ba1fa9)
2013. máj. 20. 10:31
Normális esetben így történik, de mivel tiltja az apja tőlem, épp csak a megengedett láthatást engedi stb. lehetséges hogy nem átlagosan éli meg majd.... és ugye nem is az anya az aki közös a tesóknak
9. cbe6ba1fa9 (válaszként erre: 7. - R.angel)
2013. máj. 20. 10:30
Szerintem nem befolyásolja majd őt a testvér érkezése, ne pánikolj. Azt pedig próbáld nem belekeverni, hogy az apával milyen a kapcsolatod, a gyermek biztonságérzete a legfontosabb.
8. cbe6ba1fa9 (válaszként erre: 5. - R.angel)
2013. máj. 20. 10:27
Szerintem, ha továbbra is megpróbálnak odafigyelni a nagyobbikra (bár tény, hogy egy kisbaba rengeteg törődést és figyelmet igényel), s mivel ennyi idősen szerintem már egy gyerek felfogja azt, hogy a kisebbikre miért kell másképpen is odafigyelni, gondoskodni róla, akkor nem lesz baj. Mindkettőről másképpen kell gondoskodni ilyenkor, de azért a nagyobbikkal is lehet és kell is éreztetni, hogy ugyanúgy szeretik.
7. r.angel (válaszként erre: 6. - 65e871cb6e)
2013. máj. 20. 10:25
Persze, értelek! De ebben a speciális helyzetben, hogy az apukával - finoman fogalmazva - nem túl felhőtlen a kapcsolatunk, és a gyerek velük él. Hogyan éli majd meg a gyerek és milyen hatással lesz esetleg a velem való kapcsolatára.
2013. máj. 20. 10:21
Nem érteni a kérdést. Mire számíthat? Hát minden gyerek más és más. És minden apa, szülő más és más. Ez csak tőletek, tőlük függ.
5. r.angel (válaszként erre: 3. - Gkreka)
2013. máj. 20. 10:15
Ez tök szuper, de gondolom itt nincsenek szülők közötti ellentét stb.
4. r.angel (válaszként erre: 2. - Mazsinka)
2013. máj. 20. 10:14
A 9,5 éves fiamat ők nevelik sajnos, egy hosszú per után.... de ezt most nem részletezném.... fájdalmas!!! nem tudom milyen hatással lesz rá a baba érkezése.
2013. máj. 20. 10:11
Nekem jó tapasztalataim vannak. A fiaimnak van egy nővérük. (soha nem féltestvérként emlegetjük, hanem testvérként) Tetemes korkülönbség van, így inkább egy jófej, vagány nagynéni kategória. Soha nem vette zokon, hogy született két öccse.
2013. máj. 20. 10:09
Nekem csak féltestvéreim vannak, de pont úgy szeretem őket, mintha édes tesók lennénk. :) Vagy mire gondolsz? Hogy majd a fiad nem kap elég szeretetet?
2013. máj. 20. 10:07
A gyerekem apjáék babát várnak a párjával. Mire számíthat a 9 éves fiam? Segítsetek akinek van hasonló tapasztalata!
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook