Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Féltestvére lesz a gyerekemnek.... Előnyök és hátrányok! fórum

Féltestvére lesz a gyerekemnek.... Előnyök és hátrányok! (beszélgetős fórum)


1 2 3
43. r.angel (válaszként erre: 39. - 1fbc7619c9)
2013. máj. 20. 12:22
Helyes, hiszen nem is ez a fórumtéma. Köszi a válaszokat.
42. spinneli (válaszként erre: 10. - R.angel)
2013. máj. 20. 12:19

A baba érkezése szerintem semmiben nem befolyásolja azt, hogy veled nem rendezett egészen a viszony.

Külön téma.

41. f1ed0b587a (válaszként erre: 23. - R.angel)
2013. máj. 20. 12:15
Nem kizárt egyébként. Egy gyermek születése hozhat valami újat, jót, megújulást, szeretetet, megbékélést, és talán megenyhülnek irányodban is, ha neked is olyan lesz a hozzáállásod.
2013. máj. 20. 12:09
HÁt, ez nehéz kérdés. Az új asszonyka jól kijön a kisfiaddal? Ha igen, akkor szerintem nagy gond nem lesz.
39. 1fbc7619c9 (válaszként erre: 32. - R.angel)
2013. máj. 20. 12:09
Ebbe én innentől nem mennék bele mélyebben,mert amit írsz az nem helytálló..
2013. máj. 20. 12:06
Semmi bajom azzal, hogy az apjánál van a gyerek, csupán annyi, hogy van itt valami a háttérben, amiről az anya nem beszél, egy nyomós érv,ami miatt a helyzet idáig fajult. Nem hiszem, hogy a bíró pusztán azért, mert bal lábbal kelt fel, az apának ítélte a gyereket. Soha nem szeretném megtapasztalni azt, hogy szülök, majd valami oknál fogva "elveszik" tőlem a gyerekemet. Nem tudom, hogy önhibán kívül történt-e ez így vagy sem, de szomorú. Persze attól nevelheti rendesen az apa, csak anya helyében már megőrültem volna.
37. bd55e3f068 (válaszként erre: 32. - R.angel)
2013. máj. 20. 12:04
Én akkor mondanám ki a hát ennyit, ha hallottam a másik felet is.
36. bd55e3f068 (válaszként erre: 33. - R.angel)
2013. máj. 20. 12:04
Ezek csupa higgadt érvek :P
35. f1ed0b587a (válaszként erre: 1. - R.angel)
2013. máj. 20. 12:03
Láttam már ilyet, ott nincs gond, kb. úgy vannak mint az unokatestvérek.
34. bd55e3f068 (válaszként erre: 30. - Kicsimanóci)
2013. máj. 20. 12:01
Kicsinyes, szemét nőt többet láttam, de olyanilyen férfiak is vannak. Mint itt többen említették, a bírói gyakorlat általában elég elfogult az anya felé. Szóval, ha ennek ellenére az apához került a gyerek, akkor ott valami nyomós érv van a háttérben, ami a későbbi elhelyezési kérelem idejére sem változott olyan mértékben, hogy a korábbi láthatási rendelkezést felülbírálják.
33. r.angel (válaszként erre: 30. - Kicsimanóci)
2013. máj. 20. 11:59
Pontosan így van! Egy kicsinyes, megbántott pasi, aki a saját büszkeségén nem tud túlnézni! Egy önző állat!
32. r.angel (válaszként erre: 28. - Bd55e3f068)
2013. máj. 20. 11:58

Nem vagytok a teljes sztori birtokában, így nyilván nem is látjátok át a helyzetet. De tényleg nem a válásom és a gyermekelhelyezési perem részleteiben szeretnék itt tanácsot kérni.

Azért annyit mondanék, hogy azért sértett, mert rossza volt a házasságunk és ő is tudta, látta, érezte, hiszen beszéltünk róla. Tudta azt is hogy van valakim, de ő neki még így is megfelelt a helyzet a házasságunk, nem akart rajta változtatni, homokba dugta a fejét. Mikor elhagytuk a gyerekemmel együtt, akkor kezdett el kapálózni, de már késő volt. Mivel házassági szerződésünk volt mással nem tud(ott) bántani, csak a közös gyerekünkkel. Hát ennyi!!!

31. 1fbc7619c9 (válaszként erre: 29. - Kicsimanóci)
2013. máj. 20. 11:57
Senki sem szedi szét,de pontosan nagyon fontos,a miért..Mert az a kiinduló probléma abban amiért nem láthatja korlátlanul a gyermekét..Hiszen Ő az anya..
30. kicsimanóci (válaszként erre: 28. - Bd55e3f068)
2013. máj. 20. 11:55

Miért hihetetlen?

Nem láttál még kicsinyes, szemét pasit?

És miért ne lehetne már dühös a fórumindító? Tátott szájjal, bambán kellene mindent tűrnie?

29. kicsimanóci (válaszként erre: 27. - 1fbc7619c9)
2013. máj. 20. 11:53
Szerintem pedig itt a "miért" az baromira nem fontos. Nem tudom, miért kell ízekre szedni a fórumindítót. Az az ő dolga, hogy a volt férje miért akar bosszút állni rajta. Ő egy helyzetet akar most megoldani.
28. bd55e3f068 (válaszként erre: 26. - R.angel)
2013. máj. 20. 11:47
Ez elég hihetetlen. Ahogy írsz róla, abból csak az jön le, hogy te dühös vagy. A gyereket meg időre kell visszavinni, és akkor nem lesz mit "megbosszulni".
27. 1fbc7619c9 (válaszként erre: 26. - R.angel)
2013. máj. 20. 11:45
Rendben ,de miért?Talán ez volna a lényeg..
26. r.angel (válaszként erre: 25. - Bd55e3f068)
2013. máj. 20. 11:42
Oka: a saját bosszúja ellenem. Ha nem így lenne és tényleg a gyereke érdekeit nézné akkor nem őt használná fel eszköznek a saját bosszújára.
25. bd55e3f068 (válaszként erre: 12. - R.angel)
2013. máj. 20. 11:37
Gondolom, oka van, hogy csak a láthatás idején engedi el veled a gyereket, és ha akkor engedi, nem mondhatopd, hogy tiltja tőled. A fő ok egy másik gyerek születésétől nagyon valószínűleg nem fog megváltozni.
24. 1fbc7619c9 (válaszként erre: 21. - 9c57fd10dc)
2013. máj. 20. 11:33
Teljesen normális dolog,hogy ott helyezik el a gyermeket ahol jobbak a körülmények neki.Nem feltétlen anyagiakra gondolok,hanem állandóságra..Ha ez az apánál biztosított inkább akkor ott.Mivel kisgyermeket erről még érdemben kérdezni nem lehet.De!Mindig nyomós indoknak kell lennie amiért a bíróság nem az anya mellett dönt.Már ha az anya egyáltalán szeretné,hogy a gyermek nála legyen..Van amikor egy apa sokkal jobban ellátja szülői feladatát mint egy anya,nincs ebben semmi különös.
23. r.angel (válaszként erre: 21. - 9c57fd10dc)
2013. máj. 20. 11:33

Sajnos már minden lehetőséget végigjártunk a pereskedés, gyámhivatal, ügyvédi megkeresés egyezkedés miatt, személyes találkozók kettesben, új párral, volt anyóssal, apóssal stb. szóval amit lehetett azt hiszem megtettünk mindent szépen és erőszakosabban is. De a helyzet még mindig (6 év) után is olyan szinten durva, hogy ha pár percet késünk a láthatás végén, akkor apuka büntet fél évig. Nem engedi saját telefonját használni, ha mégis akkor bünteti. Fogalmam sincs milyen eszközt használjak, ami hatásos lenne.

Bízom benne hogy esetleg az újabb baba kicsit meglágyítja a szívét, vagy a mostani párja anyai érzései hatással tudnak rá lenni.

22. andi6020 (válaszként erre: 14. - Mazsinka)
2013. máj. 20. 11:29

Én meg azt nem fogom fel, miért ne lehetne ugyanolyan jó helyen a gyerek az apjánál, mint az anyánál.

Magyarországon nagyon anyapárti a bíróság, ami bizony igen helytelen.

2013. máj. 20. 11:27

Mi olyan felfoghatatlan abban, hogy egy gyereket az apjánál helyezzenek el ??

A szüleim válása után én apukámhoz kerültem, kettesben éltünk és ezerszer jobb volt, mintha anyámnál helyeztek volna el... jah és lány vagyok, azért egy apának nem egyszerű elmesélnie pl a menzeszt és társait...

Nem igaz, hogy a gyerekeket nem érdekli az, hogy édes/fél/mostohagyerekről van szó. Minden a neveltetéstől, a szülők hozzáállásától függ.

Nekem van két féltesóm, akikkel csak a válásig éltünk együtt, válás után megromlott a viszony. Felnőttként az egyikkel szóba se állok a másikkal meg egészen jól kijövök.

Szóval minden a szülőktől függ, és egy férfi nem feltétlenül rossz apa !!!


R.Angel, ha többet szeretnéd látni a gyermeked (aminek anno én is örültem volna, szóval a fiad is biztos, hogy kiugrana a bőréből) vagy felveszed a higgadt anyuka szerepét és leültök megbeszélni az új családdal, hogy gyakrabban szeretnél vele lenni, vagy elindítod a kérelmedet hivatalos úton... azt mondom, hogy ha fáj a jelenlegi helyzet, hogy ritkán láthatod, ne törődj bele mint az én anyám, mert még most is azt sírja... Tegyél valamit, hogy később ne bánd meg, hogy nem tettél semmit. De csakis normális keretek között lépj, ne veszekedj stb a volt férjeddel, mert az a fiadnak is fáj...

20. andi6020 (válaszként erre: 16. - R.angel)
2013. máj. 20. 11:25

Erre senki nem fog tudni választ adni neked.

Én változatlanul nem értem a kérdést.

19. de Luca (válaszként erre: 17. - R.angel)
2013. máj. 20. 11:15

Ha nálad helyezték volna el, akkor az a Te bosszúd, haragod lenne?

Kérdésre válaszolva: a gyerekeket nem érdekli, hogy édestestvér, féltestvér, mostoha testvér, ő a testvére lesz, így jó eséllyel szeretni fogja. Szerintem emiatt a láthatásod sem fog sűrűsödni.

18. 1fbc7619c9 (válaszként erre: 16. - R.angel)
2013. máj. 20. 11:01
Ezt nem lehet tudni, kiszámíthatatlan..Ha most jó a kapcsolatuk,még akkor is..Hiszen annyi minden hatás érhet egy anyukát szülés után..De ha szereti a gyermekedet akkor biztosan a helyén tudja kezelni a dolgokat..Mármint normál esetben.Az apukának kell a normális egyensúlyt tartani,azt gondolom.
17. r.angel (válaszként erre: 14. - Mazsinka)
2013. máj. 20. 10:57
míg nem történt meg velem, én sem. Hosszú gyermekelheyezési per, gyámhivatal stb. meg a pénze és az egzisztenciája kb. ennyi röviden, és az évekig (6 éve) tartó bosszúja, haragja eredménye.
16. r.angel (válaszként erre: 15. - 1fbc7619c9)
2013. máj. 20. 10:55
Az apuka párjának ez az első gyermeke, mennyit fog változtatni a saját gyereke érkezése a én gyerekemmel való kapcsolatán?
2013. máj. 20. 10:52
Ja,hogy a gyermek nem veled él?Hát speciális eset az biztos,de én nem hinném,hogy az apuka ettől megengedőbb lenne..Mivel ezzel nem oldódik meg az a probléma,ami miatt ilyen lett veled ..Ha arra gondolsz,hogy a pici miatt többet engedi a nagyobbat hozzád,hát azt nem hinném..De kívánom ,legyen úgy:)Nem hinném ,hogy rosszul fogja érinteni a gyermekedet a testvér érkezése,ha együtt laknak.Kilenc éves,tehát mindent ért..Azon kívül megéli a baba érkezését ,napról napra..
2013. máj. 20. 10:49
Őszintén szólva én azt sem fogom fel, hogy élhet egy gyerek az apjával. Bocs.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook