Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Felsőoktatásban levelező tagozaton tanuló kisgyerekes szülők fórum

Felsőoktatásban levelező tagozaton tanuló kisgyerekes szülők (beszélgetős fórum)

19. 0f4d8711e7 (válaszként erre: 18. - 3232b7bb0b)
2010. aug. 19. 10:48
Igen.
18. 3232b7bb0b (válaszként erre: 17. - 0f4d8711e7)
2010. aug. 19. 10:46
És államis vagy?
17. 0f4d8711e7 (válaszként erre: 11. - 3232b7bb0b)
2010. aug. 19. 10:24

Levelezőn! Sok esetben nagyok a követelmények, de azért meg lehet csinálni.

Az első félévben kétszer voltam pótvizsgán, a következőben már csak egyszer és most már 4,9 átlagom volt, az utólsó félévben.

16. Serry (válaszként erre: 14. - 3232b7bb0b)
2010. aug. 19. 10:22
Akkor meg elvileg van állami kereted teljes... mert nem használtad ki. Amikor a felvételinek jársz utána erre is kérdezz rá... először talán a közgázon.. hogy jól gondolod-e. Mindenkinek jár egy állami diploma ha jól értelmeztem a törvényt.
15. Serry
2010. aug. 19. 10:21
Volt olyan évfolyam társam aki másod év elején szült. Úgy járt be suliba amikor kellett neki, ohgy szeminárium közepén felállt kiment a szoptatós szobába és szoptatott, mert a kicsit minden nap hozta magával ,meg a nagymamát:)
14. 3232b7bb0b (válaszként erre: 13. - Serry)
2010. aug. 19. 10:21
költségtérítéses voltam. Kényszerből....
13. Serry (válaszként erre: 10. - 3232b7bb0b)
2010. aug. 19. 10:19

PTE-ETK-n ahol én jártam az egyéni tanrend azt jelentette, ohgy felmentésem volt az előadások látogatása alól. De szemináriumra és gyakorlatra mennem kellett. Illetve vizsgázni is.

Tehát ellőttél már 6 félévet az államiból? Nem baj azért próbáld meg hátha a fennmaradó 6 féléved még megcsinálhatod így és akkor csak az utolsó évet kellene fizetned. Ne hagyd magad!

2010. aug. 19. 10:14
Hűha, hát így én nem mernék belevágni, csak nagyon segítőkész nagyszülőkkel-családdal, de lehet, hogy még akkor is azt érezném, hogy a gyerekeimnek nem tudok annyi figyelmet nyújtani, amennyit kellene.
11. 3232b7bb0b (válaszként erre: 8. - 0f4d8711e7)
2010. aug. 19. 10:12

Hol tanulsz? Levelezőn tanulsz vagy nappalin???

Mik a követelmények?

10. 3232b7bb0b (válaszként erre: 7. - Serry)
2010. aug. 19. 10:11

Köszi szépen! :)


Jártam egyetemre, majdnem 3 évem van meg, de nem diplomáztam le. Közgazdásznak tanultam, de nekem az nagyon száraz, nem érdekel, nem szerettem. Itt a lehetőség, hogy olyat tanuljak, amilyet szeretek.

Egyéni tanrend? Hallottam róla, de nem tudom, hogy működik. Még én is szoptatok, a lányka fő tápláléka még az anyatej, persze már minden mást is eszik azért...

2010. aug. 19. 10:09

Sziasztok!


Köszi az értékes válaszokat. Nehezítő körülmény, hogy jövő februárban szeretnénk tesót, szóval...párom 24/48-ban dolgozik, de a szabadnapokon maszekol. Nem tudom, mennyire lenne megoldott, hogy vigyázzon a lányra.

Esetleg levelezőn is lehet halasztani mondjuk egy évet?

Létezik olyan, hogy államilag finanszírozott levelező? Nem is tudtam...

8. 0f4d8711e7 (válaszként erre: 1. - 3232b7bb0b)
2010. aug. 19. 10:08
Szociális munkásnak tanulok és a kezdetektől finanszírozott vagyok!
2010. aug. 19. 10:08

Szia! Én már rég csináltam ilyet 3 éve végeztem.

Szocmunkának mehet Bp-n a SOtére, vagyis a Semmelweis egyetemre.. neked az a leg kézen fekvőbb. Illetve nézz körül a felvi.hu oldalon, hogy a közeledben hol van mér ilyen képzés.. nem érdemes a fél világot átutaznod.

Levelezőn is van államilag finanszírozott keret tehát ha még nincs diplomád bekerülhetsz....

Aztán ami még fontos ,hogy hogyan felvételizzél a fenti oldalon megtalálod... de szerintem a kinézett intézmény tanulmányi osztályán is tudnak neked segíteni.

En is a másod diplomám csináltam így mikor 4 hónapos volt a kicsi akkor kezdtem és mikor oviba ment fejeztem be a sulit. Egészen jól lehetett tanulni mellette... én egyéni tanrendet kértem, mert az elején még szoptattam és messziről jártam be még úgy is, ohgy anyukáméknál maradt a kicsi ( napi 100 km-t) autóztam, buszoztam akkor.)


Egyébként meg azt nem képes az ember gyerek mellett megcsinálni amit nem akar.. az butaság ha valaki úgy gondolja nem tanul vagy valami mást nem csinál,mert gyerek mellett lehetetlenség.

Gratulálok a kicsihez és az elhatározásodhoz. Sok sikert kívánok hozzá.

2010. aug. 19. 10:02
Szia! Van levelezőn államilag finanszírozott képzés Miskolcon a jogi karon igazságügyi szervező szakon. Ne ijedj meg a nevétől, ezzel a végzettséggel rengetegen dolgoznak gyámhivatalban, és nagyon jól keresnek. Kéthetente péntek-szombat van oktatás.
5. 0f4d8711e7 (válaszként erre: 1. - 3232b7bb0b)
2010. aug. 19. 10:00

Szia!

Én harmad éves vagyok egy fősulin és van egy 5 éves kislányom és dolgozom is.

Nem egyszerű, de megoldható, ha van segítség. Pl: vizsgaidőszakban legyen aki vigyáz a kicsire, hogy tudj tanulni.

Nekem mostmár van segítségem és így könnyebb.

Rita

4. a0c1361e44 (válaszként erre: 1. - 3232b7bb0b)
2010. aug. 19. 09:58

Szerintem a tanulás nem gond gyerek mellett. Nekem simán belefért az időmben. Én esténként tanultam, amikor a gyerek aludt már. Vizsgák előtt akár hajnalig is. A konzultációkra főleg az első 2 évben jártam, akkor még szükségesnek éreztem, de a második két évebn szinte alig mentem, csak a gyakorlati oktatásokon vettem rész. Addigra belejöttem az önálló tanulásba, megtudtam, hogy mik az elvárások.

Hogy melyik iskolába lehet ilyet tanulni? Azt nem tudom, de ha rákeresel, akkor biztos találsz sok ilyen szakot.

2010. aug. 19. 09:57

Szia!


Én idén kezdem a 3-ik évemet, a Corvinus Egyetemen, Közigazgatási karon. Az időbeosztással nincs baj, mármint ami az egyetemre járást illeti, a tanulás annál gázosabb. (bár én 8 órában dolgozom is mellette) Általában éjjel tudok tanulni, vagy ha a kicsi bölcsiben van és nem kell dolgoznom, akkor egész délelőtt. Gyakorlatilag a vizsgaidőszakban "semmit" nem csinálok otthon, csak tanulok. Nyilván óriás segítség a párom, aki vigyáz a lányokra, elviszi őket, esetenként csinál kaját és nem csesztet, hogy miért nincs kivasalva :) A gyerekeim 8 és 2,5 évesek.

2010. aug. 19. 09:56

Szia!

Én pont ma adom fel a jelentkezési lapomat másoddiplomára. 5 hónapos a babám. már tavaly, pocakosan el akartam kezdeni, de akkor lebeszéltem magam, pedig felén már túl lehetnék. Én az elsőt is levelezőn végeztem, bár babázás helyett meló mellett. Szerintem ha azt megoldottam, ez is menni fog, pláne, ha felvesznek. :)

Szociális munkás szakról sajnos nem tudok semmit. Abban nem tudok segíteni.

2010. aug. 19. 09:52

Sziasztok!


Van egy 9 hónapos kislányom, vele vagyok jelenleg GYED-en. Jártam egyetemre, de félbehagytam, mert nem szerettem, most viszont olyanba szeretnék belekezdeni, amit szeretnék is csinálni. Szociális munkás szeretnék lenni, mert világ életemben gyerekekkel akartam foglalkozni, de nem olyan "töményen", mint mondjuk egy óvodapedagógus. Családvédelmis, gyámügyes vagy ehhez hasonló munkavégzésre pályázom, mert dühítenek ezek az ügyek és szeretném megóvni azt a rengeteg gyermeket az őket ért sérelmektől, a válások okozta huzavonától, stb.

A lényeg az, hogy szeretnék visszamenni az iskolapadba, de a lányom miatt még ha fel is vennének se tudnék államilag finanszírozott képzésre menni a nappali tagozat miatt, csak levelezőre. Amivel nincs probléma, mert a képzés beosztás tetszik, mert ugye kéthetente vagy havonta hétvégén vannak konzultációk. Szimpatikus időbeosztás, ugye baba mellett jól hangzik, hogy tán így lesz időm tanulni is. De a gyakorlatban nyilván nem ilyen könnyű...

Te hogy osztod be az idődet? Hogy tudsz baba/gyerek mellett tanulni?

Szociális munkás szakot hol találok, melyik felsőoktatási intézményben? A megváltozott felvételi- és követelmény rendszer útvesztőjében vagyok jelenleg, segítsünk egymásnak!

Köszi!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook