Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Élet a levelező tagozaton fórum

Élet a levelező tagozaton (beszélgetős fórum)

17. familyfun (válaszként erre: 16. - Gomboc7)
2012. nov. 12. 16:45
Jó ötlet :)
2012. nov. 11. 19:22
Igazából saját véleményem, hogy lehet. Szinte bármit lehet. Én egyszerre végeztem OKJ-n és államvizsgáztam is. Igaz, hogy nem ugyanakkor kezdtem. A főiskolát 2007-ben, az okj-t 2010-ben, mind a kettővel 2012-ben végeztem, csúsztatással. Egyszerre több mindent végezhetsz, szerintem ebben nincs semmi törvénytelen. De jobban jársz, ha valaki okosat(!) keresel fel a kérdéseddel. Pl. a felvin érdeklődhetnél.
15. familyfun (válaszként erre: 14. - Gomboc7)
2012. nov. 11. 16:21

Köszi az érdeklődést! :)

Közgazdasági szakközépiskolában van nappali rendszerű 5.év, egyéves szakmai képzés, amelynek eredménye pénzügyi-számviteli ügyintéző képesítés.Elgondolkodtam azon, hogy közben, hétvégenként végezhető-e levelező szak a felsőoktatásban. Végül is felsőfokú szakképzés is lehet, bár abból talán nincs levelező tagozat. Mondjuk, szó volt (van) arról is, hogy az FSZ is megváltozik (januártól?), a neve biztosan: felsőoktatási szakképzés lesz. Részleteket erről még tudok.

2012. nov. 11. 12:08

Szia!


OKJ-ra gondolsz? Vagy fsz-re?

2012. nov. 11. 08:00

Sziasztok! Engem az érdekelne, hogy "jogilag" tanulhat-e valaki(nappali rendszerű)5.éven (szakképzés, 1 éves)egy középiskolában,és közben levelező tagozatra is jár a felsőoktatásban.

Előre is köszi a választ!

2012. nov. 8. 18:56

Sziasztok!


Én idén szeptembertől vagyok levelezős hallgató. Előtte 5 évig nappalis voltam. Valósíznűleg már bele is fáradtam, de jelenleg imádom a levelezőt! Nincs semmi kötöttség, be kell adni néhány dolgozatot, meg kell írni 2 zh-t, el kell menni 2-3 vizsgára majd, és így ennyi. Be kell járni egy-egy órára szombaton (tehát a féléves anyagot 4-6 óra alatt adja le, ami a nappalin egy félévre 15 órát jelentett), a társaság jó, a tanárok megértőek (már ismernek szerencsére, így nem problémáznak).

Valóban iskola-függő az egész. Hiába utálom már a sulit (sok kavarás, értetlenség, bunkóság), örülök, hogy mostmár levelezős vagyok, és nincs annyi teher rajtam. Nehéz és hosszú volt az út idáig, de levelezős hallgató vagyok!:D

2012. nov. 8. 16:18

ami jo a nappaliban, es nincs a levelezon, az a TARSASAG! Ha aktiv diakeletet elsz, jarsz egyemi programokra, bulikra, es kihasznalod a rengeteg ember ismerettseget, tudsz es akarsz baratsagokat kotni, akkor mindenkeppen a nappali! Azert is jo nappalira jarni, mert utana azok a kapcsolatok adhatnak neked munkat, protekciot a kesobbiekben. (erre utolag jottem ra)


Ha a fenti dolog mellekes, akkor szerintem jobb a levelezo! Tobb idod van, tudsz dolgozni, barmi mast csinalni, de ugyanugy kell tanulni. Nalunk a levelezosoktol kevesebbet varnak el, mivel nem tudjak leadni, ez is jo! De ez is valtozhat sulinkent! :)

2012. nov. 8. 15:17

Én levelezőn diplomáztam. Kéthetente voltak órák péntek 14-21h-ig és szombaton 9-16h-ig. Diák csak lakhely és Budapest közöttre volt. Én azért választottam a levelezőt, mert akkor már dolgoztam és egyébként is nekem kellett mindent fizetni, mert a szüleim nem tudtak segíteni.

Matek miatt kellett tanár, de szerencsére egy kedves ismerősöm vállalta, hogy korrepetál, pár forró csokiért, így olcsón megúsztam. A csoporttársakon sok múlik, nálunk tök jó volt a társaság, sokat segítettünk egymásnak. Ha most van olyan nappalin akivel jóban vagy, az is nagy segítség lehet. Nálunk a konzultációkkal sem volt nagy gond, mert elég sok tanár megadta az e-mail címét, hogy ha kérdés van, írhatunk. A szakdolgozatomnál is jól működött a konzultáció.


A tanulmányisok akkortól nem értek egy hajítófát sem, amikor megszüntették, hogy kihez tartozunk és aki éppen sorra került ahhoz kellett menni. Onnantól semmi nem működött. Engem például egy augusztusban írt, szeptemberben postázott, októberben érkezett levélben kirúgtak. Miközben szeptembertől a gép engedte felvenni a szakdolgozatot és fizetni a fél évet. Amikor felhívtam őket a konzulensemtől szerzett telefonszámon, akkor annyit mondtak, hogy bocs elnéztük, majd írunk levelete is róla, de készülj nyugodtan. A levél a mai napig nem érkezett meg, pedig már egy éve, hogy le is államvizsgáztam.

9. Chamirra (válaszként erre: 8. - Zebra25)
2012. nov. 8. 15:01
Matekom szerencsére már semmilyen nem formában lesz, letudom őket ebben a félévben. Sőt, minden alapozó tárgyat. Ezért is gondoltam arra, hogy ideális lenne a váltás most... Bár nem tudom van-e különbség aközött, ha év közben, vagy év végén váltok.
8. Zebra25 (válaszként erre: 6. - Chamirra)
2012. nov. 8. 14:56

Ezt az egyedül tanulást ezt úgy érzem, hogy vannak dolgok amik pl. nekem csak nagy magyarázás után sikerül megértenem, pl. a matek és sajnos azzal is meggyúlik a bajom a suliban:(

Persze mabb az amit be kell magolni

szerintem menni fog, ezen ne aggódj

2012. nov. 8. 14:36
Járt már valaki úgy, hogy ütközött órája levelezőn? Sajnos nekem esélyes, mert szakot is váltottam.
6. Chamirra (válaszként erre: 3. - Zebra25)
2012. nov. 8. 14:34

Néztem a tanév rendjét nálunk a levelezősöknek, ez a tömbösített hét nincsen, csak a kéthetente péntek-szombati órák.

Én külkeren vagyok, és mindig is jobban szerettem egyedül tanulni, úgyhogy nem hinném hogy gondom lenne :) Persze azért egy hangszeren játszani tanulni más, nem is tudtam hogy ilyen zenei vonalon is lehet levelező :O

5. Chamirra (válaszként erre: 2. - Tavasz007)
2012. nov. 8. 14:33

Költségtérítéses vagyok, és másodéves külkeres. A szak miatt semmiképp nem írnám alá azt, hogy itthon vállalok munkát, úgyhogy szóba sem jöhet az állami. Szerencsére a szülők tudnak támogatni, de így mindenkinek szűkös, ezért szeretnék váltani.

Az meglepett, hogy a BKV bérletre nem érvényes :O Nem értem miért vannak diszkriminálva a levelezősök... Mert ahogy láttam az estisek nincsenek.

A suliban már jártam, de a tanulmányi osztályon katasztrofális emberek ülnek, és úgy dolgoznak, mintha szalagon jönnének a diákok.. Ezért is akartam itt kérdezősködni amennyit lehet. :)

4. f3000dc5ef (válaszként erre: 1. - Chamirra)
2012. nov. 8. 14:06

Én is levelezőn végeztem, nekem szinte minden hétvégén menni kellett. Leadnak valamit, de közel se mindent..nincs rá idő. Ha a kérdéseidre van, az mázli.

Szaktól is függ, hogy mennyire élhető a levelezős élet.

2012. nov. 8. 13:42

Kurzusfelvétel ugyan úgy van. Kondultációk Nálunk úgy vannak, hogy van 1 tömbösített hét, akkor hétfőtől péntekig reggeltől estig ott vagyunk. Aztán pedig 2 hetente péntek és szombat. Igen, lnyegében csak összefoglaló órák vannak, elmondják, hogy mit várnak vizsgál, leadják az anyagot(már amennyit letudnak adni 3 óra hossza alatt félévi anyagból) és ennyi. Szerintem nehezebb a levelező mert ott megtanítani semmire nem tudtak eddig, mindent a saját fejemből tanultam. leadja az oktató az anyagot,meg hogy miből tanuljunk és ennyi. Pl. Én furulyázni sem tudtam megtanulni ott, járnom kell külön oktatóhoz. Viszont a nappalisoknak ilyan problémájuk nem nagyon van.

Egyébként a szaktól is függ. Milyen szakon vagy?

2012. nov. 8. 12:19

hat ha nincs penzed ra, akkor a levelezo jobb, felteve ha allamilag tamogatott! minden masodik hetvegen kell bejarni oktatasra, de ez sulitol fugg. Tudsz mellett dolgozni, viszont nem ad diakigazolvanyt, csak videki lakhely es budapest kozott. Budapest BKV berletre nem ervenyes.


Levelezo szabadabb, en azon vegzem masoddiplomas kepzesemet.

Kell ugyanugy tanulni, Neptun ugyanugy van.

kerdezd meg a sulit!

2012. nov. 8. 12:17

Sziasztok!

Nappalis diák vagyok a felsőoktatásban, de anyagi nehézségek miatt váltanék levelezőre. Ugyan kerestem interneten, meg az iskolában is érdeklődtem, de sehol nem kaptam kielégítő válaszokat.

Az érdekelne, hogy pontosan hogy működik a levelezőn az élet, van-e különbség a kurzusfelvételben a nappalihoz képest, és hogy hogy zajlanak a konzultációs alkalmak? Ezek összefoglaló jellegű órák, vagy én viszem a kérdéseimet?

Nálatok mi döntött a levelező mellett?

Előnyök és hátrányok? :) Köszönöm a válaszokat!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook