Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Levelező tagozaton milyen diákigazolvány matricát kapok? fórum

Levelező tagozaton milyen diákigazolvány matricát kapok? (tudásbázis kérdés)

2013. júl. 3. 17:58

Persze, lehet. Főiskolán biztosan. Az OKJ meg nem olyan komoly (legalábbis 2 éve még nem volt az, az én okj-s képzésemen). Főiskolán van egyéni tanrendre lehetőség.

Persze ezek nem tuti biztos infók, a főiskolák minden karán más a helyzet. Nálunk volt ilyen (SZTE), ezért merem mondani. Okj-n meg nincs névsor vagy egyéb, vizsgázzál le és csókolom (Szeged).

13. honeywald (válaszként erre: 12. - Gomboc7)
2013. júl. 3. 17:52
fogok mellette okj-ra is járni, csak egyetlen dolog miatt aggódok: nem tudom hogy néznek ki a gyakorlati képzések sem az egyetemen, sem okj-n...nem tudom hogy lehet-e egyénileg beütemezni, illetve hogy kérvényt kell-e benyújtani, ha esetleg ütközik a kettő..
2013. júl. 3. 15:12

Ugye milyen borzasztó sok év az? ennyit elpazarolni egy nyamvadt papír miatt...vagyis az én esetemben kettő. de akkoris.

cöhh.

egyébként miért kérdezed a matricát és miért vagy ideges? :O

11. honeywald (válaszként erre: 10. - Gomboc7)
2013. júl. 3. 15:09
7évet nekem is megüti összesen :D :D
2013. júl. 3. 14:28

Már nem, idén végeztem. Bőven elég volt 7 év főiskola...fújj! :D

Azért csináltattam diákot újra, mert az utolsó évben levelezős lettem, és a nappalis diákom lejárt március 31-én. Közben még október 31-ig kihasználnám a diákigazolvány adta lehetőséget (bár a levelezővel édes kevés az, ami van...)

9. honeywald (válaszként erre: 8. - Gomboc7)
2013. júl. 3. 14:24
te egyetemre jársz?
2013. júl. 3. 13:39

Én most csináltattam levelezős diákot, és már a diák sem olyan ám! egyáltalán nem hasonlít a nappalisra! ez most éppen barna...

a matricám is barna és nem is csillog olyan szépen...:(

7. honeywald (válaszként erre: 6. - Szafaripók)
2013. júl. 3. 13:07
:( tudom
6. szafaripók (válaszként erre: 5. - Honeywald)
2013. júl. 3. 13:06
Csúnya büntetés jár érte...:(
2013. júl. 3. 13:01
amerre én utazok, ott eddig még soha sem nézték meg jobban...isten tartsa meg jó szokásukat :D
2013. júl. 3. 12:47

Bocs, igazad van. Már más, mint az "én időmben"...:)

Ha minden igaz, akkor elvileg minden félév más színű, ebben minden főiskoláé egyforma. De már rá van nyomtatva az adott intézmény kódja (rövidítése), plusz az adott karé is, ahova jársz.

Az ellenőrök általában figyelik a napocskát meg a borítékot, ill. azt is, hogy a matricán lévő betűk megfelelnek-e a plasztikra nyomott intézménnyel.

3. honeywald (válaszként erre: 2. - Szafaripók)
2013. júl. 3. 12:15
értem-értem. miben különbözik? úgy tudtam, hogy a matrica nem különbözik, csak a diákigazolványon a napocska vagy a boriték..
2013. júl. 3. 12:14
Igen, kapsz. De különbözik a nappalis matricától!! Levelezős diákkal nem vehetsz igénybe minden kedvezményt, amit nappalissal!
2013. júl. 3. 12:10

Kedves Mindenki!


Kinek mi a tapasztalata?

Ha levelezőn jársz egyetemre, akkor a diákigazolványra kapsz matricát nem? Bocsánat a hülye kérdésért, de nem látok tisztán most, kicsit ideges vagyok

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook