Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Felső légúti betegségre jó lehet a kurkuma? fórum

Felső légúti betegségre jó lehet a kurkuma? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4
42. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 40. - Lávli)
2020. febr. 9. 09:35
Éppen most készül :) Találtam naturland köptetőt itthon bontatlanul.Azzal kezdtem a napot...ja es mindenekelőtt hányással az erőlteljes köhögést miatt
2020. febr. 9. 07:17
arra nem
40. Lávli
2020. febr. 9. 05:14

Kurkuma köhögésre biztos, hogy nem.

Főzz hagyma teát, inhalálni is jó vele (törölköző a fejre), majd lehűlve elkortyolni.

A hideg párásítás is segíthet egy kicsikét, áztass hideg vízbe egy törölközőt, jól csavard ki és terítsd egy székre az ágyad mellé.


Hagymatea egész fej hagymából



Vegyünk 1 fej vöröshagymát, és egészben, fél liter vizet hozzáadva, tegyük fel főni. Főzzük legalább fél óráig (ha elfő a víz, pótoljuk), majd ha kissé lehűlt, fogyaszthatjuk is. Ízlés szerint mézet adhatunk hozzá.


Hagymatea száraz levelekből



Pirítsunk meg enyhén egy kis barna cukrot (2 evőkanál), öntsük fel fél liter vízzel, majd dobjuk bele 2 hagyma külső héját, forraljuk fel, majd vegyük le a tűzről, és lefedve hagyjuk állni negyed órát.


Jobbulást kívánok 🍀

39. bnedora (válaszként erre: 38. - Fórumnyitó (anonim))
2020. febr. 9. 04:34
Mint írtam, én egy hónapja nem tudok kilábalni ebből a betegségből. Nálunk az egész család átment rajta, volt akinek magas láza is volt. Szerencsére én megúsztam hőemelkedéssel. Szerintem ezek a házi praktikák csak enyhítik a lefolyást, feltétlen gyógyszer kell a gyógyuláshoz, főleg köptető. Persze nem vagyok orvos, csak a saját tapasztalatomból adom a tanácsot. Jobbulást!
38. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 37. - Szőkelédi)
2020. febr. 9. 03:54
Köszönöm,igyekszem Azóta sem tudtam aludni , rám talál a hajnal
37. szőkelédi (válaszként erre: 34. - Fórumnyitó (anonim))
2020. febr. 9. 01:23

Miért is nem lepődök meg 😆 így már sejtem ...

Gyógyulj meg!🍀☘️

2020. febr. 9. 00:23
Köszönöm mindenkinek aki segíteni próbál,ötletekkel.A pirított cukor es hagyma teát, mézet ki fogom próbálni.Mindnenkèpp. :)
35. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 30. - Kristo_f)
2020. febr. 9. 00:15

Hétvége lévén ,nincs gyógyszertár ezért irtam az elején, holnap semmit nem tudok beszerezni.

Örőlt Kurkumàt a konyhai fűszerek között találtam, mivelhogy fűszer a főzéshez szokott általàban lenni.felre értett, nem attól várom a csodát gyógyulást, csupán enyhülést , míg orvoshoz nem jutok.

34. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 19. - Szőkelédi)
2020. febr. 9. 00:05
De igen, talált.Baja környékèn lakom. De nem Baja körzetèhez,tartozom ellátásban.
33. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 17. - Vivo44)
2020. febr. 8. 23:59
Ha hétvégéig sem javul, természetesen Hétfőn dokihoz megyek.
32. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 16. - Zsofi_876)
2020. febr. 8. 23:56

Van szerencsére mèzem.Fokhagymaval nem vállalnàm.

Lázam nincs,es eddig nem tapasztaltam orrfacsaràst,vagy arcgyulaldàst, orrdugulás sem.

Kizáróan a mellkasom ,,nyom" a hátam pedig nehéz, köhögésre mintha be szakadna.

Innen azt gondolom hogy felső légúti megbetegedès.

Nem voltam Kínában, de a ,,Királyi" hir ide is eljutott 😂

31. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 12. - Epresturmix)
2020. febr. 8. 23:46
Van, ügyeletes gyógyszertár, de nem a mi kis városunkban...
30. kristo_f (válaszként erre: 7. - Fórumnyitó (anonim))
2020. febr. 8. 22:51

Egy mondatra visszanéztem

"De csak abból tudok jelenleg kihozni valamit ami van. Patika, orvos, drogéria nincs."


Akkor kurkuma hogyhogy van?

Az öregek szerint zsirral bedörzsölése a mellkast is hasznél, aztán a hagymafőzet is

Tudom, a kinak már 5ezer éve...

Nekemegy hónap volt mire steroiddal a körzeti elmúlasztotta a köhögésemet. Akkor kurkuma?

29. Bözsi néni (válaszként erre: 28. - Bözsi néni)
2020. febr. 8. 22:12
lát=láz
2020. febr. 8. 22:12

Köhögéssel, ha nincs magas lát, szerintem nem kellene az ügyeletre menni, oda a sürgős esetek valók, minek előlük elvenni a helyet, időt.


Elmehetett volna valaki a családból a patikába, van rengeteg hatásos készítmény. Például a Sinupret, recept nélkül kapható, 5 féle gyógynövény készítmény. Oldja a nyákot, csökjenti a nyálkahártya gyulladást, a köhögést.


Feleslegesen ne rohangáljunk már ügyeletre, csak mert köhög.

27. globus (válaszként erre: 26. - Piroska52)
2020. febr. 8. 21:38
Csak azért írtam, mert cukor biztosan van otthon...
26. Piroska52 (válaszként erre: 22. - Globus)
2020. febr. 8. 21:36
Igen,az is jó köhögésre,
25. bnedora (válaszként erre: 23. - Bnedora)
2020. febr. 8. 21:34
bocsi: sürgősségére.
24. vivo44
2020. febr. 8. 21:33
Jaaa, egyébként fekete retekbe teszel kristálycukrot, hagyon, hogy felolvadjon magától és egy szirup legyen belőle (kb. 1 óra), akkor csillapítja a köhögést, az irritációt.
2020. febr. 8. 21:33
Az ügyelet nálunk sem ugrik azonnal, ha kihívjuk. De, ha személyesen megy el valaki, akkor muszáj nekik megvizsgálniuk. Tavaly hajnali fél 5-kor keltettem fel őket legnagyobb álmukból. Hát nem arattam nagy sikert, tovább is küldtek a kórház sűrgőségére.
22. globus (válaszként erre: 20. - Szőkelédi)
2020. febr. 8. 21:31
Igen, de ezt úgy tudom, vízzel felöntik, oldata használatos.
21. vivo44 (válaszként erre: 18. - Piroska52)
2020. febr. 8. 21:30

Ha az emberek hagyják, akkor.....

Tőlünk is egyszer megkérdezték, hogy "Ezért kellett felkelteni az orvos?"

Párom megkérdezte, hogy az orvossal szeretne börtönbe kerülni, vagy ellátja a gyereket, azóta kezesbárányok.

Persze gondolom, hogy sok helyen inkább szenvednek az emberek hétfőig, mint a csúnya tekintetű, álmos ügyeletes orvos szemébe nézzenek, de....

Ha fáj, ha kell, akkor kell.

20. szőkelédi (válaszként erre: 11. - Globus)
2020. febr. 8. 21:26
Ó igen! A karamell cukor ,ugye ? Dobos torta tetején.
19. szőkelédi (válaszként erre: 8. - Fórumnyitó (anonim))
2020. febr. 8. 21:24

Csak nem Baja és környéke?

Nem muszáj válaszolni,de egyáltalán nem lepődnék meg rajta. Mindenki leírta már mi lenne a segítség, nagymamám is ezeket alkalmazta anno. Újat nem tudok mondani .

18. Piroska52 (válaszként erre: 17. - Vivo44)
2020. febr. 8. 21:23
Na, ez nálunk úgy működik,hogy csak életveszélyes állapotban zaklassák az ügyeletet,már ha van.
17. vivo44 (válaszként erre: 9. - Vivo44)
2020. febr. 8. 21:19

Bocsánat!

*helyesbítés****

"Az egészségügyi törvény kimondja, hogy mindenki jogosult az egészségi állapota által indokolt, megfelelő, folyamatosan hozzáférhető és megkülönböztetés nélküli egészségügyi ellátásra!" Ez az egészséghez való joga minden állampolgárra vonatkozik kortól, nemtől, etnikai hovatartozástól, nemi identitástól függetlenül.


Ha te házi patikát részesíted előnyben az orvosi ügyelet helyett, hát......

2020. febr. 8. 21:17

Ha van otthon mézed, én arra esküszöm.

Merészebbeknek mézbe tört fokhagyma (nem mertem még).

Nézz utána, a mézet tartják a legjobb természetes köhögéscsillapítónak.

De biztos vagyok benne, hogy több dolog is jó rá.


Lázad van?


Poénkodnék, hogy voltál-e Kínában, de annyira nem vicces.

15. bnedora (válaszként erre: 8. - Fórumnyitó (anonim))
2020. febr. 8. 21:13
És ha tüdőgyulladásod van? Ha személyesen elmész, akkor muszáj nekik megvizsgálni.
14. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 8. - Fórumnyitó (anonim))
2020. febr. 8. 21:11
Normál esetben foglalkoznak vele, azt nem tudom te hol élsz, így elfogadom, amit tapasztaltál. :/
13. Epresturmix (válaszként erre: 11. - Globus)
2020. febr. 8. 21:10
Én azt egyszer ittam, reszelt vöröshagymával. Ízre bűnrossz volt, de eskü másnap semmi bajom nem volt!
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook