Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Felső légúti betegségre jó lehet a kurkuma? fórum

Felső légúti betegségre jó lehet a kurkuma? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4
72. globus (válaszként erre: 69. - Fórumnyitó (anonim))
2020. febr. 23. 10:35
Ha nem tudsz felkelni sem, rosszul vagy, hívhatsz mentőt is. A bete nem köteles tudni, hogy mi baja van. Értem ez alatt, hogy szubjektív panaszok döntőek, és ha rosszul vagy, akkor ki kell menniük. Miért, honnan tudhatnád, hogy pl nincs szívizomgyulladásod?
71. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 70. - Kristo_f)
2020. febr. 23. 08:56
Köszönöm :)
70. kristo_f (válaszként erre: 69. - Fórumnyitó (anonim))
2020. febr. 22. 23:37

Tudom , tudom hogy itt sajnaltatom magam tehetetlensegemben,"


Ez legyen a legnagyobb baj! Ezért is van a fórum, mert az együttérzés sokat számit


Ha orvoshoz jutsz , Metypred. Ravasz módon kell szedni. Nem emlékszem pontosan, első nap 10db 3 napig aztán megint három napig 8db., valahogy igy

Ez szedett ki, amikor már ülve aludtam

A hagymafőzet is jó és vastagon zsirral mellkasra aztán bebugyolálni, dunsztolni

Ez utóbbiakat és szavahihetőktöl hallottam

Csak kitartás!

2020. febr. 22. 22:50
Szar....nak a betegre. Csak én meg már tényleg ki vagyok. A gyengeség a legrosszabb.Fel ülök én, de kapkodom a levegőt köhögő rohamoktól még rosszabb. Tudom , tudom hogy itt sajnaltatom magam tehetetlensegemben, de legalább ki írom......
2020. febr. 22. 22:43

A házi orvosom pedig hogy ez ilyen vírus,neki is 6 hét volt míg ki lábalt ezt így kell ki huznom.

Másik háziorvos nem vállal sok a beteg túl vállalják magukat. Ez a válasz.

2020. febr. 22. 22:41
Hívtam már az ügyeletet.Anmyit mondtak vegyek be láz csillapitót.kijonnek semmit nem tudnak csak injekció algopirynt t.Ennyi.Es hogy úgyis feleslegesen jönnek ki. Semmit nem tudnak mit kezdeni. Ez volt a válaszuk.
66. szőkelédi (válaszként erre: 60. - Fórumnyitó (anonim))
2020. febr. 22. 22:06
Valahogy csak be kellene menni az ügyeletre,igaz nem sok jót remélni tőlük 🤔🤔 de azért ez már elég komoly amin keresztül kell menj.
65. szőkelédi (válaszként erre: 64. - Globus)
2020. febr. 22. 22:03

Nem tudom,senki sem tudja . Zárójelentés is csak egy sablon szöveg. Kérdeztük nem-e influenza? Nem az .

Felment a láza,nem sikerült levinni ,így kezdődött.

Már jól van ,de azért érdekes a semmire 2 heti antibiotikum.

64. globus (válaszként erre: 63. - Szőkelédi)
2020. febr. 22. 21:43
Mi lett vele?
63. szőkelédi (válaszként erre: 62. - Globus)
2020. febr. 22. 21:30
Jaj nagyon sajnálom szegényt,írta az elején ,hogy Baja környékén él. Hát itt katasztrófa minden. Anyós bekerült a kórházba,labort csináltak . 2 nap után kidobták a kórházból,nem tudják mi a baja de bele nyomtak 2 heti antibiotikumot. Akkor miért kellett a labor és a kivizsgálás?Szóval szomorú.
62. globus (válaszként erre: 60. - Fórumnyitó (anonim))
2020. febr. 22. 21:14

Hasmenés lehet az antibiotikum velejárója is.

Mi lenne, ha elmennél egy másik orvoshoz? Mondjuk ügyeletre? Úgyis hétvége van, tökéletes időpont.

61. magdimnika74 (válaszként erre: 60. - Fórumnyitó (anonim))
2020. febr. 22. 21:08
Ó te ! Jóember vagy jóasszony! Most már komolyan hívd ki az ügyeletet vagy menj be kocsival a kórházba , csináljanak már egy labort vagy vizsgálatot. Rossz olvasni 😞☹️ nem basz..tás de nehogy komoly baj legyen.
2020. febr. 22. 20:44

Sziasztok.

Én nem tudom mikor voltam benne valaha ilyen hosszú ideig vírusba, de ez jócskán letett a lábamról.Meg mindig tart.Gyenge vagyok, a szívverèsem állandó 100 felett üt.Enni is éppenhogy bírok ha épp nem hányom.ki.

Fel hívtam a dr nőt , nem jött ki megvizsgálni azt mondta, ő már 60 felet jár korban nem fog szaladgálni.De több mint valószínű a szívemet támadta meg a vírus.

Erre felírt még 2 db antibiotikumot hogy szedjem. 3 szemes egy Doboz. Meg láz csillapitót. Szedjek a szokásos szivszabalyzot. Ennyit jah es igyak colat hamyingerre. Fele annyira lefogytam. még a wc re is nehezemre esik ki menni mert lefáradok mint aki maratont futott. Valami A -vírus ban vagyok.Azt nem értem a dr nő miért nem tudott volna meg vizsgálni tüdő gyulladás is lehet. Várok es szedem a gyógyszert de már hasmenés is van, véres az orr nyálkám. Kicsit kezdek már be sokallani.

2020. febr. 13. 13:03
Mindenkinek köszönöm hogy erdeklődtetek az állapoton felől nagyon jól esik.Eddig nem tudtam fel nèzni nagyon gyenge voltam.Ma picikevel vagyok jobban ,de hat ugye mihez képest. Jól esik hogy Érdeklődtök felőlem.
58. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 55. - Zsofi_876)
2020. febr. 13. 13:00
Köszönöm aranyos vagy hogy szurkoltál és ismeretlenül is aggodtal.Hat nem sokat tett a dr nő :/fentebb le irtam részletesen.
57. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 54. - Piroska52)
2020. febr. 13. 12:58

Igen voltam dokinál.Ahogy vártam megsem vizsgált.Rajtam kívül voltak még benn 3 an akikkel foglalkozott.Nala általában mindig több beteg van benn egyszerre.Vagy ha nincs senki akkor is a magán ügyeivel foglalkozik telefonját nyomkodja , újságot lapozgat.Ami gyakoribb bennt sincs a rendelőben.Az asszisztens nőnek futtában monda mit irjon fel es enyi.

algopirynt,es valami 3 szemes antibiotikumot. Semmi nen vitte le a lázam folyamatosan 39-40 volt illetve a legjobb esetben 38. Hideg vizee fürdő , már sírtam tőle...2 óránként szedtem a lázcsillapítót de alig használt.A kohogesről ne is beszéljünk fulladásos nehéz légzés.Enni alig bírtam eppen csak egy almát, teát próbáltam sok folyadékot de már attol is hányingerem van. szédülök mint egy drogos alighogy meg mozditom a fejem.mar azt seem tudom hányadik napja tart,csakhog kivagyok készülve és gyenge mint a fos.

2020. febr. 11. 11:36

Remélem nincs nagy baj!

🌸

55. zsofi_876 (válaszként erre: 53. - Fórumnyitó (anonim))
2020. febr. 10. 13:43

Köszi szépen!

Remélem, hogy legalább meghallgat, hihetetlen lenne, ha nem tenné.

Drukkolok, és várom majd, hogy mit mondott!

54. Piroska52 (válaszként erre: 53. - Fórumnyitó (anonim))
2020. febr. 10. 13:31
mi volt az orvosnál,?kaptál gyógyszert?
2020. febr. 10. 10:01
Örülök végülis hogy jól van a kicsi,es túl van rajta.Az este szerencsére lement a lázam aludni valamennyit bírtam több mint a semmi...Reggel újra lázam volt , amire vettem be gyógyszert..de alig hat.Most készülök a dokihoz de fogalmam sincs hogy birom majd az utat nagyon gyenge vagyok.Raadásul olyan szél fúj most aaaa viharos lokèsekkek. Gondolkodtam ki kéne hivni a dokit,de hát úgysem tetszene neki inkább valahogy majdcsak kibírom.Hetfon annyian szoktak nála lenni mint a hangyaboy.....alig várom túl legyek ezen.Meglatjuk egyáltalán megvizsgál e... mert ha olyan kedvében van ,vaktaban irja a gyógyszereket.
52. zsofi_876 (válaszként erre: 51. - Fórumnyitó (anonim))
2020. febr. 9. 20:39

Nagyon kedves vagy, köszönöm szépen! Félreérthetően írtam.

Szerencsére már elmúlt, január végén volt ennyire beteg.

De tényleg meglepően durva vírus volt. Napokig kiütötte, majd majdnem két hétig lábadozott. Szó szerint, nem tudott még lábraállni sem.

Végül nem vártunk az ügyeletre, hanem intéztem autót és elvittem az orvosunkhoz. Borzasztó volt, ülni is alig bírt. Na mindegy, remélem egy hamar nem lesz megint ilyen beteg.


Szóval nem ment le a lázad?

Majd néha azért írsz, hogy hogy vagy? Ismeretlenül is aggódom. :)

51. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 50. - Zsofi_876)
2020. febr. 9. 17:47

Nem senmi hogy még egy kisgyereket sem vesznek figyelembe.... Mi lett azóta, lejjebb ment a láza?

Mit teszel most??

Igen velem van a párom szerencsére.A köhögés most csillapodott olykor elő jön hosszabb ideig aztan abba marad.Inkabb éjjel tör rám a köhögő roham.A lázam jó lenne legalább az csillapodna aludni végre egy jót.

Most mi lessz ezután hogy éjjel akar csak ki menni az ügyelet megnézni a kicsit? Jobbulást kívánok tiszta szívből.szegeny kicsi....

50. zsofi_876 (válaszként erre: 49. - Fórumnyitó (anonim))
2020. febr. 9. 17:32

Istenem... Borzasztó!

Sajnálom! Kitartás!

Mi is hasonlóan jártunk a gyerekkel nemrég.

39.6, alig van magánál. Vigyük be. Mondom nem tudom bevinni.

Akkor csak éjjel tudnak kijönni vagy hívjak mentőt.

Hát csessze meg az egész eü!

Ezért fizettem szorgalmasan a járulékokat...

Uh, inkább hagyjuk.


Remélem, hogy nem komoly!

A láz nem is annyira, de a köhögés aggaszt.

Van veled valaki otthon?

Most valami brutális vírusok terjednek.

Van azóta más tünet is?

Orrfolyas, torokfájás, hurutos lett már a köhögés?

2020. febr. 9. 17:22

Ittam a hagyma teát de azóta belázasodtam 39 ° és elmelkedett.pulzisom 118 üt mértem.Volt lázcsillapító már 4 et veszem be benuron es Analgesin forte.Volt langyos hűvös fürdő, borogatás.De újra 38,5.

És íme az ügyelet amikor betelefonaltunk mert bemenni nem tudok gyenge vagyok mint a fos.Auto nincs. Ügyeletes annyit mondott ne legyen 20 c°több a szobában. Nincs meleg ,mondtam....

Jó akkor még vegyek be kettő benuront.Vettem be... és várok.....ha nem viszi le a lázam, újra betelefonálok. Jön az este aztán még jobban nem fog tetszeni nekik ha ki kell jönni.

48. Lávli (válaszként erre: 46. - Fórumnyitó (anonim))
2020. febr. 9. 12:12

Alakul ez 👍😀

A tájékoztatója szerint vedd be, jó lesz az izomfájdalmakra is és gyulladáscsökkentő is.

Ma még legalább 2 teát igyál 😅

47. Csalános (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. febr. 9. 12:04
A kurkuma jó, de sok esteben nem m indenki gyomra fogadja el tartósan. Ha felső léguti baj van, a kurkuma nem oldja fel a válasékot. Neekd az ACC 600-at kellene naponta inni, és amilyen forrót kibirsz olyan meleget tenni a mellkasra legalább naponta 2x fél órában. Ez lehet 5 evőkanál forró só egy zokniba például. A váladéknak ki kell jönni!!!
46. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 45. - Lávli)
2020. febr. 9. 10:51
Analgesin van itthon. Megittam egy bögre hagyma teát nagyon tartottam az izètől. pedig izesitve citrommal, mézzel.Kortyolgatni nem igazán ízlett az utó ize miatt , lehúztam egy ánizs verbena cukroka kíséri az izt.😂
45. Lávli (válaszként erre: 43. - Fórumnyitó (anonim))
2020. febr. 9. 10:09

De, ez nagyon jó!!!

Főleg a teával kiegészítve.

Kitartás, gyógyulj meg hamar!

(Hát ha még találnál pár szem aszpirint is ... )

2020. febr. 9. 09:41

Javitva *

Nem hiszem hogy önmagában ez használna....

[link]

2020. febr. 9. 09:40

Nem hiszem hogy ez onagma már sokat használ de a hagyma tea mellé talán enyhíti a tüneteket.Ma már az izmaim is elnehezültek.

No de elég a ,,panaszkodasból" köszönöm mindenkinek a tanácsokat hálás vagyok.Holnap doki.......

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook